Všetko o kazetách pre vŕtanie

Bez kazety, vŕtačka nebude držať vysokú kvalitu v dizajne nástroja a vykonať úlohu. Tento prvok sa líši v dizajne a vlastnostiach a aby sa správne opraviť, bude potrebné v jednej, a v druhej.

Čo je potrebné?

Vŕtačka je dôležitým detailom, ktorý je zodpovedný za spoľahlivé upevňovacie prvky. Jeho dizajn je usporiadaný takým spôsobom, aby sa vŕtací vrták pevne udržal, bez toho, aby ho nechal aj s vysokým otáčaním. Na otáčanie skrutkovača alebo akéhokoľvek iného upínača je možné použiť kazetu.

Prvok s kľúčom predpokladá, že na výmenu sa použije dodatočná zložka. Kľúč je vyrobený v t-tvarovanej forme, je to v blízkosti kazety. Keď sa otáča, pohybujú zariadenie, čo robí golier otáčať okolo hradu zodpovedného za otvorenie alebo zatvorenie.

Niekedy v konštrukcii kazety užívateľ otočí rukáv na konci vŕtačky, aby odhalil a zatvoril hradné päste. Takéto upevnenie je lepšie držať pracovný nástroj, je ľahké ho utiahnuť ručne, takže menej síl.

Na niektorých hradoch v dizajne kazety, počet kamkcií siahne až šesť, a to, čo sú viac, tým viac hustá vŕtačka na svojom mieste. 4 z nich sú potrebné na držanie štvorcových bitov. Ak sa nástroj používa na riešenie domácej úlohy, potom CAM 3, a sú súčasťou seba.

Charakteristika

Užívateľ, ktorý často aplikuje vŕtanie, musí vedieť a pochopiť veľkosť kaziet, ktoré sú na trhu. Okrem toho sa líšia v priemere stopky, niektoré potrebné na získanie samostatného adaptéra alebo adaptéra.

Pri maximálnom priemere stopky môžete pochopiť, ako široko sú upínacie okvetné lístky zamietnuť.

V tomto prípade to je:

 • 0.6 cm;
 • 0.635 cm;
 • 0.65 cm;
 • 0.1 cm;
 • 0.13 cm;
 • 0.16 cm.

Prvé rozmery sú zriedkavé, zvyšok – oveľa viac. Na základe výkonu a veľkosti vŕtačky výrobca vyberie a optimálne cenovo dostupný priemer stopky. Ak je to malý nástroj, ktorých sila je len 300 W, nemá zmysel dať kazetu na 0.16 cm. Ak užívateľ nemôže držať potrebnú trysku do existujúcej kazety, pretože rozmery nie sú kombinované, potom je potrebné zvoliť iný väčší priemer.

Prečítajte si viac  Ako si vybrať pracovný stôl Bosch?

Je potrebné vziať do úvahy a minimálnu prípustnú hodnotu priemeru stopky, ktorá môže byť 0.päťdesiat.8, 1, 1.5, 2, 3 milimetre. Stojí za zmienku, že hodnota 0.5 mm sa vyskytuje na kazetách, ktoré majú maximálnu hodnotu 6.5 mm, a tak – zvýšením.

Z iných charakteristík, na ktoré ste určite venovali pozornosť pri výbere vhodnej kazety – sedadlo. Môže to byť dva typy: závitové a kužeľové.

Moderní výrobcovia radšej používajú prvú možnosť v dizajne nástrojov, druhý sa aplikuje na tých tratí, kde maximálny priemer stopky 16 mm.

Závitové spojenie zohráva rovnako dôležitú úlohu. To môže byť:

 • metrické;
 • (1 * 4, 3 * 8, 5 * 8, 1 * 2).

Najobľúbenejšie sú rozmery 3 * 8 a 1 * 2. Používajú sa na priemere stopky 0.10 a 0.13 cm.

Metrické rezbárstvo je len jeden typ – M12, používa sa na kazety, v ktorých je priemer stopky 0.10.13, 0.16 cm.

  Pri kazetách z charakteristík môžete stále zvýrazniť sedadlo, ktoré je označené ako:

  • Na 12;
  • B16;
  • B18.

  V tomto prípade sú čísla priemerom, ktorý je predpísaný v milimetroch.

  Zohráva dôležitú úlohu a honovanie hlavy, ktorej dizajn závisí od dĺžky a priemeru otvoru.

  Sú to pre diery:

  • krátky;
  • médium;
  • hlboko;
  • Nepočujúci.

   Ten, ale nie menej dôležité miesto je hriadeľ, ktorý môže byť stacionárny alebo flexibilný. Prvým je v prípade vŕtacieho puzdra, druhá je priskrutkovaná, vo svojom konštrukcii je flexibilná hadica, umožňuje používať nástroj v ťažkostných miestach.

   Konštruktívne funkcie

   Kovové zariadenie je založené na použití mechanizmu CAM alebo COLLET v jeho dizajne. Vďaka prvku na prístroji môžete ľahko upnúť vo forme a priemere trysky.

   Viacnásobné časti sú kazeta:

   • valcový tvar tela;
   • otáčanie na vonkajšej strane objímky;
   • 3 Upínacie okvetné lístky.

   Posledný prvok hrá veľmi dôležitú úlohu pri konštrukcii kazety, takže je vyrobená z vysoko kvalitnej a vysoko pevnej ocele. Všetky okvetné lístky rovnakej veľkosti a tvaru, keď puzdro vykonáva otáčanie, sú zatvorené, upevnenie použitého dýzy.

   Takýto mechanizmus je jednoducho nepostrádateľný pri použití okrúhlych vŕtačiek, pretože neumožňuje, aby boli kontrolované vo vnútri kazety.

   Prečítajte si viac  Technológia práškovej farby

   Názory

   Vo vnútri existuje niekoľko odrôd kaziet Colet:

   • rýchly čas;
   • kľúč (cogwenty);
   • Mini-Cartridges.

   Rýchle kontrolované použitie bez ďalšieho kľúča, aká je ich hlavná výhoda. Užívateľ má možnosť rýchlo nahradiť kazetu a bez ďalších nástrojov. Svorka sa automaticky vyrába, ktorá umožňuje výrazne znížiť čas na zmenu dýz.

   Z nevýhody upínacej kazety – nestabilita počas dlhodobého používania. Postupom času sa mechanizmus uvoľňuje a už nemôže poskytnúť potrebnú úroveň upevnenia, v dôsledku toho kruhové stopky.

   Skúsení majstri uprednostňujú kľúčové kazety, pretože sú spoľahlivejšie, aby ich zdržali ručne. Počas prevádzky je však ľahké stratiť kľúč.

   Nie menej nárokované mini-kazety, ktoré sú inštalované na malom vrtáku alebo nudnom prístroji. Najčastejšie sa klenotníci používajú malé kazety.

   Tieto hlavné typy majú poddruhy:

   • sebestačnosť;
   • otáčanie;
   • uhlový;
   • s Morse Cone;
   • S rabom.

    Montážou kazety môže byť:

    • kužeľové;
    • Závitový.

    V samosúpaní, ako aj pri rýchlom vydaní, existujú výhody: nepotrebuje kľúč k používaniu. Na rozdiel od sekundy, kde sa klip automaticky vyskytuje, s kazetou samoobsluhy musíte použiť ruku. Ručné užívateľ tlačí prvok na seba, čím si zosilnil držiak a môžete odstrániť trysku. Táto poloha je držaná, kým nedáte ďalší vrták, potom uvoľnite a kazeta si vyhradzuje trysku, pevne ju držte. V dizajne zohráva úlohu spojky BLOCKER.

    Kosaná kazeta sa nosí bez použitia vlákna, respektíve závitových skrutiek na tyč. Toto je ich hlavný rozdiel.

    Sústruh môže byť manuálny troj- alebo štvormiestne, ako aj mechanickú dvoj- alebo trojnásobku. Niektoré modely s vlastným centrom. Sú nainštalované na prednej prírube vretena alebo v prechodovej prírube.

    Roh sa používa, ak je to potrebné na vytvorenie diery v uhle presne o 90 stupňoch alebo v ťažkom mieste. Má druh špecializovanej trysky s kľúčovou kazetou v dizajne.

    Prvok Morse Cone sa používa na vybavenie s vhodným držiakom. Vybavenie musí spĺňať požiadavky GOST. Hlavným účelom je znížiť radiálne bitie vŕtačky a vzdialenosť, na ktorej je vŕtačka upevnená v kazete. Povinná požiadavka, že veľkosť kužeľa na zariadení a vo vnútri kazety sa zhoduje.

    Málo členov vie, čo je kazeta s rachom a čo je jeho funkcia. Ratchet v dizajne sa používa na nastavenie krútiaceho momentu. Je to vďaka jej, že užívateľ dostane možnosť nastaviť hĺbku, ktorá zahŕňa vŕtanie alebo skrutky do skrutky, ktorá je veľmi dôležitá pri práci so sadrokartónom, keď sa dá ľahko preskočiť,.

    Prečítajte si viac  Vlastnosti a odrody hmoždiniek

    Aké sú kazety pre vŕtačky, pozrite sa na nasledujúce video.

    Voľba

    Väčšina prenosných vŕtačiek je skrútená na závitovom vretene, ktorá je pripojená k vŕtaniu a potom sa držte na mieste pomocou zámkovej skrutky. Ak chcete pochopiť, ktorá položka musí byť zakúpená na zmenu starej, je potrebné otvoriť okvetné lístky do najširšieho bodu a pozrieť sa do základne s baterkou. Ak je skrutka viditeľná v spodnej časti kazety, stojí za to venovať pozornosť typu hlavy. Ak chýba, je to pravdepodobne kužeľové vreteno.

    Pri nákupe stojí aj za to, že prvok je povinný zabezpečiť riadnu upevňovaciu tuhosť, s prihliadnutím na počet revolúcií. Drahšie modely umožňujú znížiť radiálne bitie.

    Nie na poslednom mieste a pohodlie používania kazety, V tomto prípade je rýchlosť na prvej pozícii, ale pokiaľ ide o trvanlivosť, je lepšie kúpiť s kľúčom.

    Ak sa používajú vŕtačky z karbidového materiálu, potom musí byť náplň samostatne vycentrovaná, pretože takýto západ je zlý odolnosť voči pozdĺžnym ohýbaniu. Je dôležité vedieť, že tuhosť pripojenia je vždy v porovnaní s dĺžkou dýzy a materiálom, z ktorého je vyrobený.

    Prevádzkové tipy

    V procese prevádzky sa často vyskytujú členenia, napríklad kužeľky môžu vypadnúť. Ak element letel z nástroja, môžete ľahko opraviť situáciu. Aby to urobilo, bude potrebné ohrievať v oleji na teplotu 110 s. Potom sme si dali kužeľ.

    Keď rušenie upínacie okvetné lístky od užívateľa, budete musieť odstrániť kazetu, demontovať ju, čisté a dobre.

     Ale v prípade vzhľadu rytmu je lepšie nahradiť položku novú, ako hľadať príčinu členenia, pretože je často možné obnoviť bývalú funkčnosť.

     Stojí za to pripomenúť, že užívateľ závisí od toho, ako dlho bude kazeta trvať.

     Okrem toho zohrávajú úlohu:

     • kvality;
     • Vlastnosti prevádzky;
     • Ako užívateľ pracuje s nástrojom.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: