Všetko o komoroch z sušenia komory

V súčasnosti sa počas výstavby a dokončovacie práce široko používajú rôzne drevené materiály. Môžu byť vyrobené z rôznych plemien a rôznych spôsobov. V tomto prípade sú všetky obrobky pre-podrobené dôkladným sušením. Dnes budeme hovoriť o komore sušenia komory.

Zvláštnosť

Komory sušenia komory sú suché rezivo, úroveň vlhkosti, ktorej v procese takejto liečby sa stáva minimálnym.

Takéto drevo je najodolnejšie a trvanlivé. To vám umožní vytvoriť spoľahlivé štruktúry.

Drevené prázdne miesta sa posielajú do sušenia v špeciálnych peciach, ktoré poskytujú najúčinnejšie a hlboké sušenie. Prirodzený sušenie sa neodporúča používať v stavebníctve, pretože po jeho inštalácii bude silné zmršťovanie, materiál sa začne deformovať, a potom sa zrúti, že dizajn sa môže zlomiť.

Zároveň, aj po sušení komory, drevo bude stále obsahovať určité percento vlhkosti.

Materiál s indikátorom pod 10-15% bude nevhodná pre prácu, pretože začne aktívne absorbovať vlhkosť z prostredia, a postava sa nakoniec stane príliš veľkým.

Sušenie komory sa vyskytuje v niekoľkých hlavných štádiách.

 • Príprava materiálu. V tomto štádiu je počiatočná surovina triedená. Všetky fakty sú distribuované v závislosti od kvality jednotlivých skupín.
 • Ohrievanie. Aby nemali mať silné napätie vnútornej štruktúry stromu, je to trochu ohrievané vopred krátkodobou tepelnou expozíciou.
 • Hlavná fáza. Existuje priame sušenie v komore. V tomto prípade musí byť prechodný, v tomto momente sú nastavené najvhodnejšie parametre tepelných tokov.
 • Liečba vlhkosťou. V tomto medziľahlej fáze je zabezpečený maximálny výkon vlhkosti z dreva, zatiaľ čo jeden režim teploty je stabilne udržiavaný. Niekedy regulovať proces používa inštalácie s ventilátormi a kapucňou.
 • Dokončovací stupeň. Na konci sušenia komory, regulácie a konečnej vyrovnania indikátorov vlhkosti s vysokou doskou. Príliš overproed prvky sú mierne navlhčené a zle sušené rezivo chodiť do klapky. V čase, spracovanie komory trvá niekoľko hodín. Obdobie v tomto prípade bude závisieť od objemu položeného materiálu a veľkosti dosiek.

Po ukončení takéhoto sušenia by mala byť úroveň vlhkosti reziva približne 7-15%. Po meraní sa ošetrené rezivo odošle na chladenie, na konci pripraveného dreva vyložených do stohov.

Názory

Tieto rezivo môžu byť veľmi odlišné v závislosti na skale, z ktorého sa vyrábajú. Najčastejšie sa používajú na ich výrobu rôzne druhy dreva.

Borovica

Tento materiál sa používa hlavne na vytvorenie dosiek.

V upravenej forme bude strom mať vysokú pevnosť a odolnosť voči vonkajším negatívnym vplyvom.

Toto plemeno má nezvyčajnú a krásnu prirodzenú štruktúru, takže sa často používa počas konečných prác. Ako aj sušené borovicové štruktúry vám umožňujú zabezpečiť dobrú izoláciu. Materiál je ľahko dokonca hlboko spracovanie. Toto plemeno rýchlo schne. Pine má nízke náklady a jeho spracovanie nebude vyžadovať vysoké náklady.

Lak

Toto plemeno je tiež vhodné pre akékoľvek procedúry a sušičky. Larch má zvýšený prísny výkon, považuje sa za pekný stojan, trvanlivý, odolný drevo. A strom sa môže pochváliť rôznymi farbami a textúrami.

Stojí za zmienku, že toto plemeno bude udržiavať všetky svoje základné vlastnosti aj bez dodatočného spracovania s ochrannými kompozíciami a lakmi.

Larch obsahuje špeciálne fytoncides, vďaka čomu má dôležité antioxidačné vlastnosti, ktoré chránia osobu z patogénnych baktérií a rôznych vírusov.

dub

Toto plemeno je najodolnejšie a trvanlivé. Dubové materiály nie sú zlé pre sušenie komory a hlboké spracovanie. Môžu niesť vysokú úroveň vlhkosti, ťažké zaťaženie.

Čím väčší je vek stromu, tým vyššia je jeho kvalita.

Drevo má príjemnú svetlohnedú alebo žltú farbu, ale časom začína postupne stmaviť, niekedy zakúpiť červený tieň.

Breza

Strom bude schopný preniesť zvýšenú vlhkosť, ťažké zaťaženie. Ale zároveň je to podstatne horšie, pokiaľ ide o silu na iné druhy dreva. Birch má homogénne drevo, je to nezbedná odroda, má príjemný svetlohnedý odtieň.

Plemeno má tiež homogénnu štruktúru. Vápenné drevo po sušení komory má významnú hustotu. Rozlišuje sa svetlom krásne sfarbenie. Ale zároveň LIPA nemôže byť nazývaný trvanlivý materiál – netoleruje účinky vlhkosti. S nedostatočným sušením sa rýchlo začne prasknúť a deformovať. Okrem toho berch nemá vysokú pevnosť, takže bude schopný prísť na výrobu len zapaľovača alebo dočasných návrhov.

Javor

Toto drevo má krásne farbenie a zaujímavú textúru, takže javor sa často používa na dokončenie štruktúr.

Toto plemeno ľahko prenáša nadmernú vlhkosť, ťažké zaťaženie, považuje sa za tuhé a trvanlivé.

Všetky drevené dosky môžu byť rozdelené aj do dvoch hlavných skupín v závislosti od výrobnej technológie.

 • Typ. Takéto dosky prechádzajú komplexnú dôkladnú úpravu a sušenie. Majú prierez obdĺžnikového tvaru. Pre nich nie sú charakteristické hrany s kalendou častíc. Toto rezanie je vytvorené z log s pozdĺžnym rezaním. Tento druh je najčastejšie používaný v procese inštalačnej práce, vonkajšieho a interiérovej dekorácie. Hodnotené dosky sú výhodne vyrobené z ihličnatého dreva.
 • UNDERED RODE. Takéto modely platia o niečo menej. Sú tiež získané pozdĺžnym rezaním, ale zároveň sa hrany s kôrkou neodrezávajú. Undedované dosky sa nepoužívajú na zdobenie, nemajú atraktívny externý dizajn. Takýto strom sa používa na vytvorenie rôznych podláh, krytiny, jednotlivých častí nosných konštrukcií.

  Okrem, Stojí za zvýraznenie suchých hobľovaných druhov dosiek. Takéto rezivo je univerzálne. Prechádza hlbokým sušením a spracovaním a spracovaním zo všetkých strán pomocou špecializovaného výkonného zariadenia.

  Pobanovaná doska sušená komornou metódou má vynikajúce charakteristiky odolné voči opotrebeniu. A stáva sa najodolnejším voči procesom hniloby aj v podmienkach vysokej vlhkosti.

  Kalibrovaný materiál môže byť nazývaný multifunkčný, pretože môže byť aplikovaný v rôznych oblastiach, Vrátane dizajnu fasád, výstavbu plotov a oddielov, zariadení podláh. Všetky pozitívne vlastnosti charakteristické pre tento typ dosiek, po kamerálnych sušení sa nemenia.

  Rozmery

  Pred nákupom takéhoto reziva je potrebné venovať pozornosť ich veľkostiam. Štandard sú považované za modely s hodnotami 150x50x6000, 200x50x6000, 50x200x6000, 50x150x6000 milimetrov, Ale existujú vzorky a s inými veľkosťami.

  Pôsobnosť

  Komory sušenia komory našiel široké použitie v stavebných a dokončovacích prácach.

  Materiály liečené podobným spôsobom, sa líšia najmä s pevnosťou a trvanlivosťou.

  Takže sa často používajú pri vytváraní obytných budov, registráciu podlahy, interné oddiely, ako aj ploty, prekrytie, terasy, verandy, fasády.

  Niektoré odrody z krásneho dreva s originálnymi farbami (javor, breza, linden) sa používajú na vytvorenie rôznych dekoratívnych produktov. Prirodzená kresba tohto dreva je tiež zaujímavejšia.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár