Všetko o konope

Hemové laná sú výrobky z vlákien ľanu a konope. Urobiť ich v prísnom súlade s GOST 30055-93.

Všetko o konope

Všetko o konope

Čo to je a čo robí?

Rozsah výrobku je pomerne rozsiahly, pretože v priemere môžu byť od 10 mm do 8 cm a kruh nebude viac ako 25 cm. V takomto lane je harmonická symbióza mäkkosti ľanu a spoľahlivosť konope. Najlepšie je, ak je ich kombinácia v produkte podiel 1: 1. Konope sa nebojí slnečných lúčov alebo tepelného žiarenia, nekomumuluje statickú elektrinu, je to absolútne prirodzené, a preto ekologické.

Laná a ľan, a konope náchylné na predĺženie o 10%, ak na nich záťaž neustále pôsobí.

Výrobok má špecifickú hustotu 1,38%. Hmotnosť meracieho merača lana závisí od jeho priemeru, ako aj na to, či je alebo živice. Merač kábla s priemerom 16 mm bude teda jednoduchšie ako merač rovnakého kábla s priemerom 20 mm.

Všetko o konope

Všetko o konope

Nevýhody výrobkov z konope a ľanu. TOTO JE SUCHING, ABTRHOVANIE VODY. Vzhľadom k tomu, množstvo absorbovaného vody môže byť veľké, lano môže začať hnilobiť. Vlhký výrobok má diskontinuálne zaťaženie, tým väčšia je vlhkosť absorbovaná, tým nižšia je sila. Najčastejšie sa stretáva s týmito lanámi, na výrobu káblov. Aby ste sa tomu vyhli, je potrebné zabezpečiť výrobky z konope suché a chladné miesto skladovania.

Výroba káblov z konope sa vyskytuje cez trojporák. Každý z prameňov je tiež skrútený. Na výrobu prameňov sa používajú káble – dlhé (nie krátke) vlákna z konopných vlákien. Vlákno, zase dostať z kanabisu. Lano môže byť pripisované jednej zo skupín:

 • zvláštne;
 • zvýšená;
 • obyčajný.

Pokiaľ ide o hnacie lano, môže byť len posteľná bielizeň.

Všetko o konope

Preskúmanie druhov

Laná a káble z HDPS sú použité ako jemné a slučky v prípade nízkeho zdvíhania. Takéto výrobky však jednoduchšie ako oceľové laná, ale súčasne majú menšie diskontinuálne zaťaženie.

Hempové laná môžu byť živice (to znamená, že sú impregnované horúcou živicou) a legged (nie sú impregnované ničím). Impregnovaný produkt Vyberte si alebo nie – závisí od potrieb, pre ktoré sa použije.

Klasifikácia lán je vyrobená na rôznych základniach, ktorých hlavná je priemer. Nominálny priemer sa nazýva ten, ktorý získa v dôsledku opisu kruhu okolo prierezu prameňov lana. V súlade s týmto parametrom sa tieto kategórie rozlišujú:

 • Lin – s priemerom menej nominálnych;
 • Kábel – jeho priemer v rozmedzí od 1 do 4 nominálnych;
 • Perlín – zástrčka priemeru pre toto lano je 100-152 mm, to znamená 4-6 veľkosti menovitého priemeru;
 • Lanové lano kábla – najjemnejší, jeho priemer je 152-330 mm.

Všetko o konope

Typ tkania tiež rozdeľuje všetky laná na 2 veľké skupiny: s priamym zostupom prameňov a reverznej. Počet prameňov tkania je možné prideliť produkty:

 • dvojstranný obvod;
 • tri-vzdialenosť;
 • Štyri distribúcia.

Spoľahlivosť výrobku priamo závisí od toho, koľko prameňa sa používa na jeho tkanie. Grilované lano je napríklad dokonalá, aby sa izolovala drevená budova. Je to medzi protokolmi.

Suroviny, ktoré slúžia materiálu na výrobu laná, je veľmi dôležitá, najmä ako cenový faktor. Lano môže byť obyčajné alebo putovanie. Cena produktu bude iná.

Všetko o konope

Všetko o konope

Dieťa Nuances

Pri výbere výrobku je potrebné byť vedené primárne s potrebami, pre ktoré sa použije. Ak je to dekor, potom je dovolené jednoducho vybrať tie laná, ktoré sú radi a prispôsobili farebnú schému. Ak plánujete používať produkt na zaťaženie, je potrebné vziať do úvahy takýto ukazovateľ ako koeficient bezpečnostného rezervného rezerv. Malo by to byť aspoň 8. Jeho výpočet je vyrobený špeciálnym vzorcom. A tiež je potrebné poznať diskontinuálne úsilie produktu.

Všetko o konope

Všetko o konope

Pôsobnosť

Káblové výrobky z konope viac ako rozsiahly sortiment aplikácií. Na priemyselné a stavebné účely sa používajú na prenášanie alebo zadržanie vo výške nákladu ako jednej zo zložiek nákladných slučiek. Olejový a plynárenský priemysel široko používa laná, sú nevyhnutné pre vŕtacie zariadenia (to sa týka takýchto typov vŕtania ako prieskumného a prevádzkového šoku). Morské záležitosti nemôže robiť bez konopných lán, pretože v slanej vode nestrácajú pôvodnú formu, nestratia a dlhú dobu zachovať svoje prevádzkové vlastnosti.

Zaujímavé je, že konopné lano môže byť centrálna časť ocele.

Všetko o konope

Všetko o konope

Všetko o konope

Nedávno sa laná a káble široko používajú ako dekorové prvky. Ale v tejto žile, začali byť aplikované relatívne nedávno. Morský štýl v interiéri a krajine vyzerá čerstvé a štýlové, a lano z konope je nepostrádateľným atribútom pre zdobenie mnohých položiek: lavice, zrkadlá, zábradlia schody, stoličky. To môže skončiť pilier alebo zdobenie krokov, dokonca zdobiť logálny dom. Vzhľadom k jej prirodzenosti a životné prostredie sú laná bezpečné pre ľudí, takže môžu byť súčasťou akéhokoľvek dekor, dokonca aj detskú izbu. S použitím ulíc (napríklad s dekoratívnou povrchovou previerkou, arbors, lucerny, piliere), musíte sa postarať o impregnačné výrobky z hniloby, najmä ak sú vystavené zrážok alebo budú priamo kontaktovať Zem.

Všetko o konope

Bolo to veľmi populárne, aby bolo netradičné používanie konopných lán ako prostriedku na inscenovanie švov medzi korúnmi kostola. V skutočnosti je to celkom vysvetlené, pretože je to konopné lano v jeho vlastnostiach môže konkurovať tradičnou izoláciou a s konštrukčnými alebo ľanovými baleniami.

Priemer lana, ktorý je plánovaný na izoláciu korún, sú vybrané na základe toho, aké hrubé medzery medzi guľatinami.

Všetko o konope

Porovnanie s inými typmi lán

  V porovnaní s káblom JUT, konope určite stráca na vonkajších charakteristikách. Výrobok Jutu sa vyznačuje originálnym a atraktívnym vzhľadom. ale Vzhľadom k tomu, že JUT v Ruskej federácii nie je pestovaný a konope, ktorý slúži ako suroviny pre laná z konope, je potrebné pochopiť, že konope produkty sú oveľa lacnejšie. Ak hovoríme o použití na flotile, potom je konope menej náchylné na účinky slanej vody a zvládne dobre s použité zaťaženia. Pokiaľ ide o rozdiely v prirodzenosti kompozície, chýbajú. A jutu a kanabis – šetrné k životnému prostrediu, ako sú výrobky z nich.

  Všetko o konope

  Všetko o konope

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár