Všetko o korkové dosky

Korkové dosky majú rôzne destinácie, bielizeň, tkané steny, stropy. Existuje druh kancelárskych dosiek, ktoré visia ako informačný štít, zástrčka ľahko obsahuje rôzne typy papiernictva neviditeľných, karafiátov, čapov, drží listy papiera s informáciami. V článku vám povieme, kde je táto zázračná zastávka, kde je nezvyčajné, aké vlastnosti majú, kde a ako.

Zvláštnosť

Korok – Unikátny materiál, pravdepodobne ho všetci museli vidieť ako položku clocking fľaše na víno. Dnes sa v stavebníctve, na obklady domov a bytov, sa používajú dosky z dopravných zápch. Tento materiál má prírodný pôvod, je extrahovaný z korkových dubov rastie v Afrike, Portugalsku, v niektorých ázijských krajinách. Z veku stromu po dobu najmenej 25 rokov sa kôra odstráni, ktorá ide do výroby.

Samotná rastlina netrpí, nie je to živá kôra z neho a ten, ktorý sušený a spontánne bliká. Pre úplnú reštaurovanie bude dub potrebný až 10 rokov, potom sa opäť stane darcom Cortexom. Shot z dubového materiálu zostal pol roka bez použitia, počas tohto obdobia sa v ňom vyskytujú určité procesy.

Zber, natiahnutý v čase, ovplyvňuje konečné náklady na výrobok.

Zvláštnosť korkového materiálu je jeho biochemické vlastnosti. V skutočnosti, kôra sa skladá z veľkých buniek pokrytých membránou. Každá bunka obsahuje organické kyseliny, ako je lignín a suberín, ako aj plynné látky – kyslík a dusík. Mať prítomnosť plynu v kompozícii, materiál je ľahký, porézny a súčasne trvanlivý. Cork povlak je obdarený mnohými výhodami, zahŕňajú tieto charakteristiky.

 • Tepelná izolácia. Tenká korková doska drží tepelnú viacvrstvovú tehlovú stenu.
 • Zvuková izolácia. Materiál dokonale chráni pred outsidermi.
 • Bezpečnosť. Prírodný produkt šetrný k životnému prostrediu nespôsobuje alergie, úplne netoxické.
 • Antistatický. Cork nepriťahuje prach, takže nevytvára problémy s čistením.
 • Hmatové pocity. Na dotyk – teplý, mäkký, pružinový materiál, podľa ktorého je príjemné chodiť holé nohy.
 • Jednoduchá montáž. Zakryte podlahu a steny korkovou doskou môžu byť nezávisle, ale ak nie je dôvera vo vlastnej silu, je lepšie dôverovať profesionálu, pretože materiál je drahý.
 • Skrýva chyby. Ak chcete nainštalovať konečné dosky, steny nemusia byť dokonale pripravené, korková vrstva je ľahko skryť jemné povrchy povrchu.
 • Požiarna odolnosť. Napriek tomu, že zástrčka je vyrobená z kôry stromov, je prakticky svietiť.
 • Dekoratívnosť. Cork Trim v interiéri vyzerá veľmi atraktívne.

Bohužiaľ, materiál obsahuje niektoré nevýhody, sú v nasledujúcom.

 • Korok je horší ako sila parkiet.
 • Reaguje na teplotné rozdiely expanziou a kompresiou.
 • Po pripojení nejakého úsilia, môže byť poškodený.
 • Je to materiál relatívne drahý.

Preskúmanie druhov

Výroba produkuje výrobky z pevnej kôry a jej zvyškov recyklovaných v drviny. Prechod tepelného spracovania a stlačte, zástrčka sa zmení na materiály rôznych typov. Na stavebnom trhu nájdete tieto produkty.

Celá dyha

Odstránenie kôry z dubov – práca je starostlivá, nie je vždy možné oneskoriť jednodielne vrstvy, ale sú vysoko cenené, zvyšok materiálu získaného fragmentmi sa spracuje a stlačí. Úhľadne odstránených veľkých vrstiev sú vyrobené jednodielnou dyhou pre panely, dosky a iné dokončovacie materiály.

Aglomerát

Proces odstránenia pevného zásobníka kortexu je sprevádzaný čipmi, zostrelil malými frakciami, čipmi. Zbierajú sa a spracúvajú do strúhanky. Takto získaný materiál ide na výrobu korkovových dosiek, rolí, dosiek, má rozpočtovú cenu a prevláda na stavebných trhoch.

Kombinovaný

Počas výroby pevných dyhových panelov zostávajú fragmenty spojené s malými omrvinkami. To všetko je lisované a dostať materiál vo forme homogénnych dosiek s vložkami veľkých kusov korku. Výrobok z hľadiska nákladov je lepší ako aglomerát, ale je nižšia ako celá dyha. Na kombinovaných doskách je často lepiacim základom, na ktorom je vysadená dekoratívna vrstva tváre rôznych textúr.

 • Dubová dyha s priehľadnou ochrannou vinylovou vrstvou. Takáto doska sa stáva silnejšou ako obvyklá trubica, jeho odolnosť proti opotrebeniu sa zvyšuje.

 • Dyha, ktorá produkuje z iných plemien stromov, Zvyčajne aplikujú drahé exotické druhy. Sú chránené vinylovým povlakom.

 • Lakovací. Kombinované korkové dosky lepené dyha, ktorá je pokrytá tromi vrstvami laku, dostať krásny dekoratívny lesk.

Rozmery

Najprv poďme hovoriť o korkových doskách na podlahu. Sú to viacvrstvová „koláč“, ktorej každá vrstva má svoje vlastné parametre. Všetky vrstvy zhromaždili spolu, určili celkovú hrúbku materiálu. Je to malé, ale dokonale sa zvláda s funkciou tepelného izolačného a absorbujúceho hluku. Vrstvy sú usporiadané v poriadku.

 • Prírodná dyha tváre – 0,8-0,5 mm.
 • Lisovaná zástrčka vrstva – 2-6 mm.
 • HDF so zámkom – 6,8 mm.

Celková hrúbka dosky môže byť odlišná. V miestach častých návštev je lepšie vybrať si odolnejší materiál, s niekoľkými vrstvami lisovanej dopravnej zápchy.

    Veľkosť produktov na šírku a dĺžke sa líši v závislosti od výrobcu. Pokiaľ ide o demonštračné korkové dosky, rozmery pre nich nie sú poskytnuté a rôzne rozmery sú spôsobené rôznymi účelmi.

    Dosky pre reklamy v dielni, pre informácie v kancelárii a školský po stole môže mať rôzne parametre. Dodáva sa na predaj širokú škálu korkových výrobkov – od malého, 45×60 cm, až po 1800-2000 cm. Najčastejšie sú tu modely s rozmermi 60×80 cm, 60×90 cm, 100×50 cm, 90×120 cm, 100×150 cm.

    Možnosti dizajnu

    Korok je organicky zakotvený v interiéri. Jeho prirodzené farby a nezvyčajný povrch sú vhodné pre mnoho dizajnu. Existujú produkty s hornou dekoratívnou vrstvou, vyznačuje sa rôznymi textúrou a kresbou. Farba filmu môže mať všetky odtiene čiernej a bielej, rovnako ako farebné palety. Ponúkame sa oboznámiť sa s výberom fotografií, ktoré odrážajú všetku krásu interiérov zdobených materiálom korkovej dubov.

    • Steny spálne v ekozyl sú umiestnené s teplou čokoládovou úpravou pripomínajúcou dubové kôry.

    • Kuchyňa je plne vyrobená z korkového materiálu. Dokonca aj dekor je reprezentovaný priehľadnou nádobou naplnenou zátkami z fliaš.

    • Pre detské izby, umelecké techniky dekorácie steny, pomocou prírodných povlakov.

    • S pomocou dopravnej zápchy môžete vytvoriť krásne interiéry so zoningom.

    • Veľkolepá korková podlaha s farebným dekoratívnym povlakom.

    Používanie použitia

    Korková doska, podobne ako dosky, panely, rolky, používané na dokončenie izieb. Je nainštalovaný na stenách, pohlaví a strope. Ale existuje doska a iná destinácia – kancelárska služba, informácie, ktoré sa používajú na demonštráciu záznamov, poznámok, fotografií, reklamy a iných informácií. Nemôžete čerpať na zástrčku, pretože je to markerový model, korok nie je určený pre samolepky, pre nich vyrábame dosky s hladkými povrchmi. Dajte nám prebývať na produktoch, ktoré rozhodujú rôzne úlohy.

    Pre steny

    Steny zdobené korkovou povrchovou úpravou vyzerajú esteticky, neštandardné, môžu byť použité pre ekologické a etnómy, štýly Steampunk, krajina. Podobná doska je dobre navrhnutie detských izieb, budú teplé a bezpečne, pretože materiál je netoxický, s dobrou prírodnou energiou.

    Vzhľadom na zvukotesné vlastnosti zástrčky, výrobky z neho sú vypracované izby, ktoré majú zameranie domácich divadiel, tanečných staníc, karaoke, zvukových nahrávok. Táto úprava pomáha vyhnúť sa sťažnostiam susedov za nadmerný hluk.

    Na rozdiel od rolls sa dopravná doska používa v kúpeľoch, bazénoch a saunach. Udržiava teplú, tolerovať dobre, neblokuje, nezbiera sa formy a huby.

    Nástenný náter má širokú škálu odtieňov – od ľahkého piesočnatého na farbu čokolády, čo umožňuje vybrať materiál na najnáročnejšie návrhy. Často porézne extrudované dosky zdobené dýhou rôznych typov stromov, čím sa rozširuje výber potrebného povlaku na konkrétny interiér. Ponúkame sa oboznámiť sa s niektorými neštandardnými návrhmi pomocou zástrčky na stenu.

    • Niekedy v chladných priestoroch sa korkové pokrytie používa pre všetky vnútorné steny domu.

    • Vyzerá dobre v interiéri vstavaných fragmentoch dekoratívneho materiálu, ako aj panelov z neho.

    • Dve skrine s korkovými stenami sa stávajú teplou čelnou doskou.

    Pre podlahy

    Pavol, na rozdiel od stien, je vystavený aktívnym zaťaženiam. Pre neho vyberte korkové dosky s väčšou hrúbkou. Dôvera Užívateľ dáva materiál pokrytý ochrannou vrstvou laku alebo transparentný vinyl. Takéto pohlavie nepodlieha oderu, má dlhodobé prevádzkové vlastnosti.

    Relatívne lacný typ podlahovej krytiny obsahuje ako základ MDF, medzivrstvová vrstva je extrudovaná korková raba a horná – dubová dyha alebo akýkoľvek iný strom. Najdrahší materiál možno považovať za pevné dosky vo veľkosti 6×6 m.

    Na rozdiel od drviny neexistujú žiadne chemické spojovacie zlúčeniny, že sú tuhý prírodný materiál. Pavol s takýmto povlakom vyzerá monolitické a drahé.

    Na základe drevnej dosky so zámkami sa používajú všetky tri typy povlaku – tuhý, aglomerát a kombinované. Ako ochranná vrstva sa používa lak alebo vosk.

    Vyhodnoťte teplú útulné krásy podlahy pomôže príkladom interiérov s korčovým povlakom.

    • Jednodielna dyha pokrývajúca celú podlahovú plochu, pripomína kôru stromov.

    • Zamknúť zástrčku s dekoratívnym povlakom sa rozlišuje nezvyčajnou farbou a štruktúrou.

    • Piesočná farba krásnej dýhovanej podlahy priniesol ako základ v interiéri.

    Iný

    Môžete ozdobiť interiér nielen čalúnenie stien z korku dubu, ale aj demonštračnú stenu alebo stolnú dosku. Napriek svojej maximálnej jednoduchosti, pohľadnice, fotografie a ďalšie položky umiestnené na povrchu môžu byť dekoráciu. Okrem dekoratívnych funkcií má praktický účel. Na palube sú pevné pomocou tlačidiel na papier, ihly, pinov, upomienky, poznámky, kulinárske recepty, obľúbené výroky a mnoho ďalších užitočných informácií.

    Samotná doska môže vyzerať inak. Najjednoduchšou možnosťou je obdĺžnikové plátno bez rámu. Ako je hrubšie, viac tlačidla injekcie môžu vydržať.

    Často sa korkový povrch vyučuje v rámci dreva, plastu alebo kovu. Uvoľňovanie a kučeravé dosky vo forme mačky, ježko, mraky.

    Zástrčka má schopnosť obnoviť, viac ako 90% povrchu po piercing berie bývalý tvar. Môže sa teda použiť mnoho rokov, všetko závisí od intenzity. Ľahký produkt vám umožňuje opraviť aj na tenkých oddieloch. Ponúkame v príkladoch, aby sme sa zoznámili s rôznymi demonštračnými modelmi.

    • Kreatívni ľudia s dobrou fantázou nemôžu kúpiť štandardnú dosku, ale urobte z neho. Aby ste to urobili, musíte zbierať korky z fliaš a položte ich na pevnú základňu vertikálne, horizontálne alebo vo forme akéhokoľvek vzoru. Zostáva len vložiť prácu do rámu a originálny produkt je pripravený.

    • Pre detskú izbu môže byť informačná rada doplnená s úzkou poličkou alebo kancelárskych klipov, ktoré môžu tiež ukladať poznámky a záznamy.

    • MLADÉ DETI sú lepšie nakupovať zistené tematické tabule zobrazujúce rôzne predmety alebo zvieratá. Dobrý vzhľad produktu vo forme bacuľatej roztomilé mačky.

    Tajomstvo Montaja

    V tejto kapitole ponúkame dve hlavné triedy: Najprv vám povieme, ako môžete zbierať kancelársku dosku sami, a potom hovoriť o podlahách podlahovej krytiny.

    Montáž informačnej rady

    Urobil demonštračnú dosku na vlastnú päsť z rôznych dôvodov: niekto miluje robiť všetko s vlastnými rukami, chce vykonať kučeravé výrobok vo svojom náčrte alebo potrebovať model zodpovedajúci celkovému dizajnu. Na výrobu najjednoduchších dosiek obdĺžnikového tvaru v stavebnom obchode by ste si mali kúpiť korkový panel požadovaného parametra, hrúbku najmenej 12 mm. Ak sa príslušná veľkosť nepodarilo nájsť, môžete si zakúpiť dve tenké panely a pripojiť ich so špeciálnym lepidlom zakúpeným v tom istom obchode.

    Ak sa rozmery trochu nezhodujú, môžete ich skrátiť pomocou budovy noža. Aby bol dizajn vymeniteľný a mohol by zmeniť svoju polohu, zástrčka je na základe, napríklad shaneer alebo akýkoľvek vhodný umelý polymér. Hotový výrobok môže byť vydaný rámom zozbieraným z bagety.

    Doska, ktorá musí byť štylizovaná pod interiérom, môže byť pokrytá handričkou vo vzhľade zhody s textilom v miestnosti. Ak chcete tlačidlá neťahajte vlákna z plátna, tkanina je vybraná s vzácnym tkaním. Na zadnej strane dosky sa na vrchole bagety, sú namontované dve nadzemné slučky. Ich umiestnenie by mala byť nepostrehnuteľná s prednou stranou výrobku. Pred zavesením na stenu by ste mali označiť a pripraviť upevňovače.

    Inštalácia korkovej podlahy

    Na montáž korkovovej dosky musíte pripraviť povrch, urobte dokonale hladký poter. Vyberte si lepidlo by malo byť pre podlahu. Najsilnejší pri fixácii je kompozícia na báze polychloroprénu gumy. Ale má ostrý zápach, práca bude v respiráli, v dobre vetranej miestnosti. Okrem lepidla sa vopred zakúpi lak, určený pre korokový povrch („Any“ nebude fit). Dosky z dopravných zápchov nemožno inštalovať ihneď po doručení, musia byť odhalené a odísť na 1-3 dni (sprievodné inštrukcie označuje čas adaptácie).

    Kým materiál prechádza úpravou, triedi ho. Kvôli citlivosti prírodného produktu môže mať nejaké chyby. Úplne celé dosky ležali stranou, budú najviac. Potom tvoria dva stohy: jeden ide s miernym poškodením, na iné – s viditeľnými chybami. Z prvej pokládky dosky sú namontované na miestach, kde sú menej viditeľné – pod nábytkom, v blízkosti pozadia.

    Materiál z druhej karty bude trvať na rezu, bude potrebné, kde sú potrebné fragmenty dlaždíc.

    Inštalácia korkovej dosky sa vyskytuje v nasledujúcom poradí.

    • Izba by mala byť rozdelená na polovicu a začať štýl z tohto riadku. Inštalácia dlaždíc je vyrobená s posunutím švov (rotačná). Krok posunu je ½ alebo 1/3 dosky, nie je zmenený vo všetkých raziacich prácach. Po montáži dlaždíc na lepidlo poterujte.
    • Vozidlo založené na založení na zadnej strane korku materiálu a zanechá pol hodiny alebo na čas určený v inštrukcii, každá kompozícia môže byť. Práca s lepidlom, musíte sa pokúsiť spadnúť na povrch tváre materiálu a ak sa to stalo, okamžite odstráňte špeciálne rozpúšťadlo.
    • Ďalej je doska prilepená k podlahe a valcovaná cez ňu s gumovým valcom na zlepšenie adhézie. Inštalácia by sa mala vyskytnúť pri označovaní podľa schémy. Môžete nastaviť na čerstvé lepidlo, demontovať, že to nebude možné.
    • Medzi stenou a korčou by mala byť medzera 5 mm, pretože materiál reaguje na kolísanie teplôt v expanzii. V poslednom riadku dlaždíc budete musieť skrátiť. Rez je potrebný s ostrým konštrukčným nožom, ktorým sa umiestni pod materiálom pevným povrchom.
    • Po montáži korku povlaku na jednej polovici miestnosti sa pohybuje do inštalácie druhej polovice.
    • Na konci práce by mal byť celý povrch podlahy valcovaný gumovým valcom.
    • Po vysušení lepidla sa povrch podlahy vyčistí pred prachom a akéhokoľvek sarooke, pripravuje ho na lakovanie.
    • Lak všetky povrchy pokryté 3-4 krát. Každá vrstva musí dôkladne vysušiť pred použitím nasledujúceho povlaku.
    • Po úplnom kúpaní podlahy pokračujte na inštaláciu soklu. Je lepšie okamžite kúpiť lakované výrobky, aby ste ich nezakrývali lakom na vlastnú päsť.

    Aby ste si vybrali ako korokovú úpravu – podlaha, steny alebo strop, miestnosť bude útulná a získa špeciálne kúzlo. Ale je potrebné pripomenúť, že bane materiálu takmer rovnako ako výhody. Preto by sme mali vážiť všetky „pre“ a „proti“ predtým, ako začnete opraviť.

    O inštalácii Cork Floor Pozrite sa do videa.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
    Zdieľať s priateľmi
    Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
    Pridať komentár