Všetko o kruhových píl interkoly

V súčasnosti je kruhová píla nepostrádateľným nástrojom v každodennom živote a počas profesionálneho spracovania dreva je hlavným vybavením. Teraz existuje obrovské množstvo rôznych diskových píl od všetkých výrobcov elektrických nástrojov. Kruhové píly sú rozdelené do dvoch hlavných typov – tieto sú stacionárne kotúčové píly namontované na trvalé lôžko a manuálne modely. V článku budeme hovoriť o prenosných ručných nástrojoch. Bez ohľadu na to, ako prekvapivo, na rozdiel od všeobecnej tendencie znížiť výkon v kompaktnosti zariadenia, kruhové píly nepodliehajú tomuto – manuálne modely nie sú horšie pri výkone ich stacionárnych bratov, s výnimkou priemeru rezacieho disku.

Dnes, náš pohľad bude adresovaný výrobkom spoločnosti „Interskol“. Toto je domáci výrobca, ktorých nástroje sú charakterizované vynikajúcimi kvalitami a dostupnými cenami. Vďaka tomu je výklenok spoločnosti na trhu stavebného nástroja neustále rastú a dopĺňaný novými modelmi.

Interskol Disc Electronics predstavuje široký modelový rozsah v blízkosti veľkého cenového rozpätia.

Disková píla výroba spoločnosti „Interskol“ je určená pre pozdĺžne a priečne píly z dreva, drevených materiálov (preglejky, drevotrieskové, MDF, Osp), rôzne kompozitné materiály, ako aj plastové a niektoré neželezné kovy. Pre rezanie neželezného kovu (napríklad hliníkový profil), je potrebný špeciálny karbidový disk, ktorý možno ľahko zakúpiť v stavebnom obchode.

Výhody a nevýhody

Spočiatku zvážte výhody manuálnych kruhových píl spoločnosti „Interskol“. Kruhové elektroopery sú nepostrádateľným nástrojom v drevospracujúcom priemysle, stavebníctvo, pri výrobe nábytku, výroby okien a dverí. Píly „Interskol“ – vynikajúci domáci analóg cudzích modelov, dokonale cvatia s úlohami nastavenými pred nimi.

  Základné významné výhody oproti konkurentom:

  • Ľahko fungovať;
  • Malá hmotnosť;
  • Ergonomický dizajn, ktorý uľahčuje prácu s pílou a dáva dobrú stabilitu počas prevádzky;
  • Zámok vretena, možnosť hladkého štartu bez preťaženia na napájanie;
  • neúspešnosť v prevádzke, dostupnosti a zameniteľnosti komponentov;
  • schopnosť rýchlo posunúť kotúčové plátno;
  • Vynikajúca cenová politika;
  • Široký modelový rozsah.

  Môžete však vybrať možnosť niektorých modelov na pripojenie vysávača, aby ste odstránili pilinu a prítomnosť širokej škály dodatočného príslušenstva, ako je napríklad gumová podšívka a excentrická páková svorka, ktorá poskytuje veľmi presné nastavenie dĺžky propylu. Rozsah je vždy k dispozícii veľký výber kotúčového kotúča z vysoko kvalitných supernovných zliatin za vynikajúcich cien.

  Nevýhody pilínových pilín môžu byť pripisované nízkej účinnosti systému čistenia pilín v propyléne, hlučnej prevádzke prevodovky, nižšiu kvalitu gumových vložiek na rukoväti ako konkurentov.

  Populárne modely

  Široká škála interkolových elektrických kotúčových píl vám dáva možnosť vybrať si a kupovať nástroj pre každú chuť a vrecko z modelov na použitie v každodennom živote na profesionálny nástroj.

  Zvážte niekoľko populárnych modelov.

  Na začiatku cenového segmentu sa nachádza píla disku DP-140/800 modely, celkom lacné, je to skvelé pre domáce použitie. Výrazné črty tohto modelu sú všetky možné bezpečnostné systémy stanovené v regulačných dokumentoch, pomerne silným motorom pre túto cenu výklenku, stabilitu počas dlhodobej prevádzky, vysokej výkonnosti, pohodlnej a vysoko pevnej referenčnej plošiny pre zliatinu hliníka, čo najjednoduchšie nastavenie uhol a hĺbku propylu. Zahrnuté v karbidovej handričke.

   Z dôležitých charakteristík možno uviesť:

   • Výkon motora 800 W;
   • Rýchlosť vretena pri voľnobehu 4500 ot / min;
   • Veľkosť handričky (max / min) 140/130 mm;
   • Limitná hĺbka propylu (90%)?/ 45?) 45/30 mm.

    Nevýhody možno poznamenať, že absencia:

    • Hladký štart;
    • Úprava revolúcií;
    • Ochrana proti opakovaniu štartu, prehriatia, rušenie.

     Tento model má vynikajúci ergonomický dizajn, celkom prijateľné váženie v 3.2 kg a napájací kábel s 4 m dlhým.

     Stredný odkaz modelu sa môže nazývať model diskovej píly DP-190 / 1600M S výkonnejším motorom a zvýšeným frekvenciou otáčania vretena, ako aj zvýšeným priemerom handričiek.

      Tento model je už aproximovaný pre profesionálny segment kruhovej píly. Z rozlišovacích charakteristík tohto modelu je možné rozlíšiť vysoký výkon, trvanie prevádzky bez prehriatia v dôsledku modernizovaného chladiaceho systému motora, nosnej plošiny z high-pevnosti hliníka, vložky na plošinu na inštaláciu špeciálnej pneumatiky, pohodlné nastavenie sklonu a hĺbky rezu, zväčšený priemer kotúča na 210 mm, schopnosť spojiť vysávač.

       Dôležité charakteristiky pasu:

       • Výkon motora 1600 W;
       • rýchlosť vretena do 4800 ot / min;
       • priemer diskovej handričky (max / min) 190/175 mm;
       • Maximálna hĺbka Popil (90?/ 45?) 65/45 mm.

        Hlavnými výhodami sú zvýšené výkon, hĺbka rezu, veľkú variabilitu dostupných kotúčových kanoe, prítomnosť špeciálnej čiary v súprave, dĺžka kábla 4 m.

        Z nevýhody môžete priradiť:

        • nedostatok hladkého štartu a nastavenia otáčok motora;
        • nedostatok väčšiny ochranných funkcií;
        • Veľká hmotnosť 5,5 kg.

         Nástroj je dodávaný s rozsiahlym súborom ďalšieho príslušenstva, záruka na 24 mesiacov.

         Flag of Model Rad kruhovej pyl Výroba „Interskol“ je model DP-235 / 2050EM, Tento nástroj je plne zameraný na profesionálne použitie.

         Model je vybavený všetkými funkciami profesionálneho nástroja: univerzálnosť použitia, najsilnejší motor, ktorý umožňuje zabezpečiť stabilitu práce pri maximálnom zaťažení na dlhú dobu, spoľahlivý chladiaci systém, minimalizovaný možnosť pádu pilín V motore, funkcia hladkého štartu znížiť zaťaženie napájacieho zdroja, široko odliate hliníkovej platformy s možnosťou rýchlej výmeny, schopnosť rýchlo pripojiť vysávače, rýchly a ľahký prístup k kefom, pohodlné Úprava hĺbky a rohu.

         Tento model má tieto vlastnosti:

         • Výkon motora 2000 W;
         • Rýchlosť vretena 2200-4500 RPM;
         • Maximálna veľkosť disku 235 mm;
         • Maximálna hĺbka Popil (90?/ 45?) 85/60 mm.

         Z hlavných výhod tohto modelu – prítomnosť hladkého štartu, schopnosť nastaviť rýchlosť motora, dĺžka napájacieho kábla najmenej 3 m, vynikajúci ergonomický dizajn, nízka úroveň vibrácií, dostupnosť spotrebného materiálu.

         Z nevýhody si môžete vybrať nedostatok ochrany pred opätovným zahrnutím, rušenie, prehriatie, neexistuje žiadny štartovací prúd, nie je určený na montáž na stôl, vysokú hmotnosť – 6,93 kg.

         Posledný model od predloženej spoločnosťou „Interskol“ – ponorená kruhová píla Pp-165 / 1300EM.

         Ponorné píly sú vysoko špecializovanou modifikáciou kotúčových píl na implementáciu injekčne v strede materiálu, čo vám umožní robiť ako prierezové a hlboké rezanie, táto funkcia rozlišuje ponorné píly z obyčajného obehu. Plne profesionálny nástroj potrebný len vo výrobných dielňach o spracovaní dreva, preto sa nerozlišuje príliš veľa odrody.

         Tento model je vybavený efektívnym motorom, aby sa zabezpečila nepretržitá prevádzka a dobrý chladiaci systém, hladký štartovací systém, ktorý znižuje zaťaženie motora, a pohodlné otáčky, aby sa udržala požadovaný výkon pri spracovaní náročných materiálov. Pohodlný a ergonomický dizajn poskytuje pohodlné priľnavosť pri práci a znižuje vibrácie prenášané operátorovi. Tento model obsahuje širokú škálu kotúčových plátov používaných v práci s takmer akýmkoľvek materiálom. A tiež tento model je vybavený špeciálnym podrážkou, ktorý je prispôsobený zmene v uhle montáže pneumatiky na spracovanie nerovných povrchov a šperky mádže. Ak chcete zmeniť veľkosť a hĺbku, je možné samostatne objednať rôzne pneumatiky.

         Špecifikácie modelov:

         • Výkon motora 1300 W;
         • Rýchlosť vretena 2000-5000 RPM;
         • Hĺbkový rez (90)?/ 45?) 55/38 mm;
         • Elektronická ochrana motora.

         Z výhod tohto modelu je možné rozlišovať jeho relatívne nízka hmotnosť – 4.5 kg, dĺžka napájacieho kábla 4 m, všetky druhy ochrany, vrátane elektronickej ochrany motora, ochrana pred rušením, možnosť pripojenia vysávača.

         Časti a príslušenstvo

         Pre kruhové píly nie je toľko pomocných doplnkov, ale ich užitočnosť nemôže byť nadhodnotená – to je vedenie pneumatík, gumové prekrytie, excentrické na nastavenie presnej dĺžky propylu. Dáva to zmysel podrobne o posledných dvoch, ale povieme vám o pneumatike.

         Každý skúsený Junník vie: bez ohľadu na to, aké ťažké ste sa pokúsili, dostať sa dokonale hladký spánok je takmer nemožný, pil som sa neustále zarážať, aby som sa odchýlil od označenej trajektórie vibráciami. A tu na záchranu prichádza banálne zariadenie nazývané sprievodca pneumatikou. Umožňuje vykonať manuálnu kruhovú pílu na zamýšľanej trajektórii bez odchýlok. Pre stacionárne kotúčové píly sa pneumatiky vyrábajú montážou páriek, ale v prípade manuálneho modelu je nemožné.

         Pri používaní špeciálnej pneumatiky budete potrebovať len pripojiť ho pomocou špeciálnych držiakov na spodnú časť diskovovej píly a môžete začať pracovať. Vzdialenosť od diskovej tkaniny na okraj pneumatiky nie viac ako 20 mm. Na rozdiel od pravidla nemusíte monitorovať možný posun alebo silu lisovania pravidiel na materiál, pretože krehké materiály môžu byť predané alebo prestávky – budete potrebovať len hladko riadiť rezačku. Značkové pneumatiky sú určené presne podľa typických veľkostí diskovej píly, takže okraj pneumatiky je takmer v kontakte s rezným kotúčom, na špeciálnych pneumatikách sú vložené prúžky z mäkkého materiálu pre lepšie posuvné materiálom.

         Trh predstavuje obrovské množstvo komponentov pre kotúčové píly – ložiská, statori, rotory, kotva motora. Tieto prvky kruhovej píly sú najviac náchylné na poruchy a nosenie, môžete sa nezávisle pokúsiť nahradiť detail odtoku, ale nezabudnite, že záruka na nástroj je v tomto prípade zoom.

         Odporúčame používať služby záručnej opravy v špecializovaných servisných centrách. Ale aj v prípade ukončenia záručnej doby pre váš nástroj v službe vám špecialisti najvyššej triedy vám vždy pomôžu, a určite sa domnievate, že váš nástroj bude stanovený podľa všetkých pravidiel a odporúčaní od výrobcu.

         Výberu

         Pri výbere manuálnej kruhovej píly sa musia zohľadniť niektoré faktory.

         • Charakteristika – Tieto informácie sú kupujúcemu k dispozícii pri výbere. Toto je uhol sklonu, rýchlosť vretena, výkon motora, prítomnosť rôznych druhov ochrany a funkcií: hladký štart, nastavenie rýchlosti, schopnosť pripojiť ďalšie zariadenia, laserový ukazovateľ.

         • Účel – pre domáce použitie, poloprofesionálny alebo profesionálny nástroj. Absolútne nie je potrebné si kúpiť profidštruktúru, ak potrebujete znížiť niekoľko MDF alebo DSP remesiel v krajine – budete sa cítiť dokonale domnievam v počiatočnom segmente cenu.
         • Cenové rozpätie. Nižšia cena tohto alebo tento model nástroja absolútne neznamená, že je horšia. Teraz je tu obrovské množstvo výrobcov na trhu stavebných nástrojov, súťaž ich robí vysoko kvalitné vybavenie za prijateľné ceny. Často počiatočný cenový segment znamená nástroj určený na použitie v každodennom živote, má skromnejší súbor funkcií a menej energie. Profesionálny nástroj je oveľa drahší vďaka svojej silu, produktivity, rôznych ďalších funkcií, vystužených elektrární, rôznych ochranných prostriedkov a je určený na trvalé použitie.

         • Spracovateľský materiál – skôr dôležitý aspekt, pretože na spracovanie dreva rôznych hrúbok budete musieť zohľadniť možnosti prístroja. Podobne, s neželeznými kovmi a kompozitnými materiálmi: na spracovanie konkrétneho materiálu je špeciálna disku.
         • Udržovateľný nástroj. Niektorí výrobcovia robia svoje výrobky, aby hovorili, „jednorazové“. Vždy porovnávate modely nielen technickými parametrami, ale tiež si prečítajte recenzie na nich, konzultovať s predávajúcim konzultantom.

         Používateľská príručka

         Dodávané s manuálnymi kruhovými pílmi dodané plnohodnotný návod na obsluhu. Popisujeme nasledujúce pravidlá.

         Pred zapnutím píly je vždy potrebné skontrolovať integritu napájacieho kábla na nedostatku poškodenia a inflexie, či matica, uzamknutie pílového kotúča, je dostatočne dotiahnutá, správna prevádzka mechanizmu ochranného puzdra, ak je vaša model je pohyblivý.

         Keď zapnete v nečinnosti, počúvajte motor, neexistujú žiadne cudzie zvuky a tresky, čo označuje poruchu v motore, a ak sa objavia iskry alebo vôňa Gary, okamžite vypnú pílu zo siete.

         Ak váš nástroj nepatrí do profesionálneho segmentu, nechajte ho periodický odpočinok pri práci, uistite sa, že používate vhodnú diskovú handričku.

         Vždy, keď pracujete s manuálnou kruhovou pílou, noste ochranné okuliare a špeciálny župan, ktorý vás chráni pred lietajúcimi pilinami alebo iskrami (pri rezaní kovu), skúste trysku, z ktorej sa piliny posiela na vašu stranu, alebo pripojte špeciálny vysávač.

         Náhrada disku Canvas:

         • Operácia sa vykonáva pomocou kľúčov, ktorý je v súbore s pílou;
         • Držte blokovacie vreteno, aby ste opravili pílu;
         • Potom môžete začať otáčať maticu upevnenie disku;
         • Odstráňte maticu a prírubu, potom môžete disk odstrániť;
         • Uistite sa, že ste čistili remenicu, hornú a nižšiu ochranu pred pilinou a prach plnené;
         • Potom môžete nosiť nový web pre kladke;
         • Spustite postup zostavy v opačnom poradí.

         V žiadnom prípade nezapínajte pílu, ak neoverujete, či je uzamykacia skrutka dostatočne.

         Uistite sa, že ste leniví, aby ste si prečítali váš model návodu na použitie, bude podrobnejšie.

         Intercol kruhová píla Prehľad vo videu nižšie.

         Hodnotiť článok
         ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
         Zdieľať s priateľmi
         Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
         Pridať komentár