Všetko o krymskej prístrešku

V našej recenzii budeme rozprávať o Kryskom prístrešku. Ide o materiál šetrný k životnému prostrediu s vysokými zvukovými a tepelnými izolačnými vlastnosťami. Aktívne sa používa pri výstavbe rámca obytných budov, výstavbu plotov, ciest, ako aj pri klamácii nadácie.

Zvláštnosť

Ako viete, väčšina stavebných materiálov sa uskutočňuje niekoľko stupňov spracovania z prírodných surovín. Tak, Červená tehla prechádza cez streľby, prevzdušňovaný betón sa podrobí autoklávu stuhnutia a bloky trosky sa získajú zmiešaním cementovej malty a minerálnej plniva.

Možno, že jediný materiál, ktorý je pripravený na použitie v pôvodnej forme, je sedem.

Predstavuje akumuláciu fragmentov škrupín a starovekých mäkkýšov. Pre milióny rokov sa nahromadili na dne starovekých oceánov a transformovali na pevný kameň. Všetko, čo zostávajú ľudia – stačí kopať a znížiť na samostatné bloky.

Samostatné rozdrvené a celé kúsky mäkkýšových škrupín sú spojené s vápnom cementom, Vďaka tomuto chemickému zloženiu tento kameň získava niekoľko užitočných charakteristík:

 • Porézna štruktúra určuje vysoké difúzne parametre;
 • Prítomnosť jódu a soli v chemickom zložení plemena nasýti vzduch na zdravotné prínosy, vykazuje exprimované antibakteriálne vlastnosti;
 • Rakushnyak má nulové žiarenie pozadia;
 • má zvýšenú schopnosť filtrovania;
 • nepodliehajú korózii a hnilobe.

Materiál má tieto fyzikálne charakteristiky:

 • Tepelná vodivosť – 0,3-0,8 W / m2;
 • Odolnosť proti mrazu – 25 cyklov;
 • Hustota materiálu – približne 2 100 kg / m3, absorpcia vody -15%.

Krymský Rakushnyak sa vyrába blokmi 380x180x180 mm, hmotnosť každého je 15 – 25 kg.

Najznámejšie vklady Krymského obloha sa nachádzajú v Sak. Vyrába sa otvorenou technológiou bez špeciálnej spotreby energie, čo je dôvod, prečo je predajná hodnota takýchto blokov na ihrisku dosť nízka. Avšak, ako sa odstraňuje z kariéry, cena Rikushnyak sa zvyšuje mnohokrát, pretože náklady na dopravu sa zvyšujú na náklady na materiál.

Klady a zápory

Výhody používania vápenaného vápenca krym sú nesporné:

 • Pod pôsobením kyslíka nie je sedem oxidovaná a nereaguje s inými látkami, označuje inertné látky;
 • Neroztopí sa, nerozsvieti sa pod pôsobením zvýšených teplôt, nezvyšuje toxické výpary;
 • Kvôli prítomnosti užitočných prvkov v chemickej štruktúre sa liečivá mikroklíma vytvára, nasýti vzduchom iónovými časticami a dezinfikuje ho;
 • prechádzajú najdražšími nástrojmi, takže bloky môžu byť podávané iným tvarom;
 • má vysokú odolnosť voči nepriaznivým prirodzeným faktorom;
 • charakterizované vysokou pevnosťou;
 • Póry spôsobujú vysokú izoláciu tepla a hluku, a okrem toho vyrábajú kondenzát z miestnosti smerom von;
 • Materiál nenechajte si ujsť žiarenie;
 • má jedinečnú textúru prezentovanú vo viac ako 10 prirodzených farbách.

Vzhľadom na vysoké výkonové charakteristiky koruny zo sakskej kariéry sa často používa na budovanie budov, používa sa všade na dokončenie všetkých druhov štruktúr.

Aplikácia Rikaushnyak ako základného stavebného materiálu, môžete si byť celkom istí, že veľa desaťročí vás bude môcť potešiť vašu silu, pevnosť a estetiku.

Avšak, existujú ich jemnosti a niektoré obmedzenia, na ktorých potrebujete vedieť.

 • Kanalizácia má relatívne nízku nosnosť, takže sa najčastejšie používa pri nízko vzostupnej konštrukcii.
 • Materiál nestačí na plne držať upevňovacie prvky, najmä bloky značky M15. Ak chcete vyrovnať sa s takýmto problémom, musíte použiť iba najmodernejšie spojovacie materiály.
 • Neexistuje žiadny štandard geometrie v blokoch Rikushka, pretože keď sa kameň ťaží, hladké tvary a presné rozmery nie sú vždy získané – odchýlky na pár centimetrov tu sú povolené.
 • Vysoká absorpcia vody. Ak sa chcete zbaviť tohto nedostatku, materiál stien zo škrupiny musí byť riadne chránený zvonku, na spracovanie so špeciálnymi vodohospodárskymi impregnáciami, izolovanými a uviaznutými. Pred prechodom na dekoráciu interiéru o štruktúre uzavretej štruktúry je potrebné vykonávať izoláciu a kompletnú fasádnu úpravu. Ak by sa v tejto fáze zanedbávali, v zime budú majitelia domov budú musieť čeliť vlhkosti v miestnosti a zvýšené náklady na vykurovanie.

Značenie

 • Najjednoduchší je kameň s označením M10. Jeho odhadované zaťaženie každého kameňa viackrát presahuje ten, ktorý je potrebný na vytvorenie znášky spodného radu štruktúry v dvoch poschodiach. To znamená, že aj stavebné moduly s najmenšími parametrami hustoty majú aspoň 10-násobný okraj bezpečnosti.

V praxi M10 a M15 kamene sa používajú v bytovej konštrukcii, pretože počas prepravy a nákladných prác je Roshnyak posadil. To robí ekonomicky nevhodné, pretože spotreba tovaru a času na inštaláciu sa zvyšuje mnohokrát. Avšak, na výstavbu plotov, kúpeľov, budov pre domácnosť a podlahy mansardu takéto rozhodnutie môže byť optimálne.

 • RAKUSHYAK Značka M25 váži 15 kg. Tento materiál má parametre strednej pevnosti, pórovitosť a vytrvalosť. V prípade pádu môže kameň zraziť na 2 komponenty. S ľahkosťou odolať vystuženým betónovým podlahám. Všade sa používa na budovanie budov v 2-3 poschodiach. Rozšírené pre tvorbu priečok v multipodlažných obytných budovách z Monolith.

 • Najdôležitejšie a tvrdé je Rocusnyak Značka M35, Hmotnosť jedného bloku je 23-26 kg. Je to hustý a dosť ťažký materiál, to nie je ani rozdelený ani pri páde. Je široko používaný v usporiadaní nadácií a pivnice, dopytu po výstavbe prvých poschodí viacerých podlažných budov. M35 však má pomerne vysoké náklady, takže sa používa zriedkavo.

Kde sa používa?

RAKUSHYAK z Krymu zistil aplikáciu v stavebnej sfére, pričom výpočet požadovanej spotreby materiálu je jednoduchá.

Štandardná jednotka má rozmery približne 18x18x38, každý meter štvorcový povrchu bude vyžadovať 30 typických modulov Pri vykonávaní stavebného muriva v jednej tehle, len 18 blokov bude potrebovať pri pokládke v polohe. Ak chcete stavať nízke domy v strednom klimatickom prúžku, bude pomerne šírka stien v jednom bloku. Pri montáži steny v polodec, budova bude vyžadovať dodatočnú izoláciu.

Jeden blok môže nahradiť 8-10 ílových tehál, takže sa pokládka vykonáva veľmi rýchlo a jednoducho, nevyžaduje špeciálne zručnosti a špeciálne nástroje.

Steny z škrupín sú schopné odolať prekrývaniu všetkých typov – vyrobené z ocele, železobetónu, ako aj dreva. Ale ak chcete žiť v ekologickom obydlí, potom preferencia stojí za to platiť drevené lúče. Ale v seizmicky nepriaznivých oblastiach stojí za to uviesť monolitické konštrukcie vystuženého betónu.

V procese dokončovania stavebných prác, potrebu dodatočného spracovania vápenca, vykonávanie jumperov, nosníckych lúčov alebo obväzových prvkov. Rukoväť vápenec je celkom jednoduchý, takže všetky potrebné prvky môžu byť postavené najobvyklejšie domáce píly.

Niektorí majitelia domov opúšťajú vnútorné steny mäkkýšov bez dekorácie. Takéto štýlové riešenie umožňuje zdôrazniť koncepciu ekodomu a pripojenie obydlia s prírodou.

Avšak, odborníci odporúčajú odísť neživosť len časť steny, všetky ostatné povrchy si vyžadujú obloženie sadrokartónu alebo omietkou.

Na výhodách škrupiny a výstavby domov z nej pozrite si video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár