Všetko o Linden Boards

Lipa patrí k leačnému padajúcim stromom, ktorých generácia je najmenej 45 odrôd. Oblasť šírenia Linden je mierny pás umiestnený v severnej pologuli. Toto plemeno stromov v Tatárii, Bashkirii a na území Chuvashia, ako aj v lesnej stepnej zóne v európskej časti Ruska.

Zvláštnosť

Podľa jej štruktúry je Lipa vysoký strom, ktorý dosahuje výšku až 30 m. Koruna je hrubá a vo forme budovy sa podobá veľkým vajcom. Drevo sa oceňuje pre jeho ľahkosť a homogenitu. Na technické účely sa Billet of the Linden vyrába, keď dosiahne vek najmenej 80 rokov.

Plemeno vápna dreva patrí do ne-Unicron rozptýlené vaskulárny typ. Jadro trupu tohto stromu má rovnaké vlastnosti a farbu, ako aj drevo umiestnené na okraji, čo umožňuje pripisovať Liquip na plemeno typu kruhu. Vďaka vzhľadu lesné drevo má belavú s ružovou farbou farieb, v štruktúre tento materiál je mäkký.

Expresivita textúry dreva v Linded je zle vyjadrená. Ak sa pozriete na priečnu časť trupu, môžete vidieť, že ročné prstene majú slabý kreslenie. Z centra trupu po strany sú tenké takzvané jadrové lúče, ktoré, s pozdĺžnym rezaním vyzerať ako pruhy s tmavším odtieňom. Lipa v procese spracovania objavuje spravodlivo indikátor leskov dreva, ktorý sa nachádza na jednej úrovni intenzity brilancie brezového materiálu, ale zároveň dáva ihličnaté skaly.

Vzhľadom k tomu, že plavidlá vlhkosti v zložení dreva malé a početné, rada LEPA má vysoký stupeň rovnakej hustoty na celej svojej dĺžke.

Hlavné charakteristiky

Hlavné výhody Linden Wood sú jednoduchosť jeho spracovania, schopnosť udržiavať formu, absorbovať farbiace komponenty, a nie trhliny pri sušení. Po zohriatí, limetová doska zdôrazňuje tenkú arómu medu, takže toto rezanie sa tradične používa na vnútornú úpravu sauny alebo kúpeľa. Linden Phytoncides majú priaznivý vplyv na ľudský dýchací systém a materiál zachováva takúto vlastnosť aj po desiatok rokoch. Fyzické indikátory vápna dreva:

 • Hustota materiálu – 490 kg / m³;
 • Stredne špecifická hmotnosť – 0,55 g / cm3;
 • Sila suchého dreva v kompresii v smere vlastného imania je 40 MPa;
 • Sila ohybu – 70 MPa;
 • Stupeň zmršťovania – 16% z celkovej sumy.

Drevo v Linde má vysokú schopnosť držať vlhkosť, tak Vlhkosť čerstvých predvalkov môže dosiahnuť 100%. Tento materiál má nehnuteľnosť dobre ohýbanie v pravom smere a má tiež vysokú odolnosť proti opotrebeniu. Linden Board ocení schopnosť udržať teplo, navyše, to nemá priťahovať hlodavce. Materiál má svoje výhody a nevýhody. Pozitívne vlastnosti obrobkov sú nasledovné:

 • Drevo je dobre spracované, bez toho, aby sa vytvorili čipy, nádoby a praskanie;
 • Kvôli slabo vyslovenej textúre terasu dreva sa ošetrené povrchy vyzerajú hladko a homogénne;
 • Nachádza sa, že doska vyzerá ako cenný materiál s ušľachtilým mliečne-ružovým odtieňom;
 • Surové prázdne sa rozlišuje veľkým súladom so závitom alebo ohýbaním, ale po sušení získa produkt vysoký stupeň pevnosti;
 • Materiál nie je vystavený zhnitým, pretože po sušení neabsorbuje vlhkosť;
 • Ľahké tóny dreva v priebehu času nemenia ich tieň;
 • Materiál je ľahko leštený, takže sa používa nielen na stavebné účely, ale aj v ľudových rybári.

Pokiaľ ide o nedostatky, jediný mínus linke dreva je jeho mäkkosť. V niektorých prípadoch komplikuje proces dreva.

Preskúmanie druhov

Dopyt po výrobkoch z Linden vždy zostáva na vysokej úrovni. Dosky sa používajú na stavebné účely, podšívku – pre interiérové ​​dekorácie a s Lycom, ľudové remeslá pracujú vo výrobe výrobkov a predmetov suvenírov. Rezné prázdne miesta rôznymi spôsobmi umožňuje produkovať rôzne typy reziva.

 • Podšívka. Pod týmto termínom znamená hobľovanú suchú dosku vybavenú puzzle zlúčeninou. Farba klapkovej béžovej béžovej s malým ružovým potom, takže tento materiál je považovaný za jednu z najlepších možností dekoratívneho dekorácie interiéru. Najčastejšie sa podšívka používa na upínacie steny v pároch, kúpeľoch alebo sauny. Materiál je odolný voči vzhľadu hniloby a formy. Inštalácia podšívky vykonávaná na vopred určenej prepravke vo forme rámu. Tento drevný materiál je vynikajúcim tepelným izolátorom, je ľahko čistí, zachováva svoje estetické kvality a odolné voči znečisteniu.

Tvarované má štandardné rozmery. Hrúbka tohto reziva je od 16 do 20 mm, šírka dosky je od 15 do 20 cm a dĺžka sa líši od 3 do 6 m. V závislosti od úrovne kvality je podšívka rozdelená na odrody. Stupeň A je považovaná za najdrahšiu a vysoko kvalitnú. Stupeň B je priemerná možnosť v pomere kvality ceny a najnižšia a lacná variant je odroda c.

 • Eurovanda. Na rozdiel od bežných odrôd domácej obloženia sa toto rezanie vykonáva len z vysoko kvalitných surovín. Odborníci poznamenávajú, že puzzle spojovací prvok v euru žena je presnejšie a spoľahlivo a spoľahlivo. Všetky európske mapovanie je povinné prechádzajúce postup, ktorý sa nazýva nútený sušenie, teda hotový výrobok zlepšil normy kvality a nároky na vysoké.

 • Hranatá doska. Pod takýmto rezaným drevom je potrebné pochopiť obrobok, ktorý je spracovaný vo všetkých 4 hranách a nemá na strane kortexu. Obdĺžnikový prierez okrajovej dosky je v rozsahu od 8×16 do 100×250 mm. Hrúbka dosiek môže dosiahnuť 2 až 10 cm. Hlavnou požiadavkou pre hranatú tabuľu je zachovanie jasných a geometricky správnych formulárov. Hodná doska sa často používa ako REGAL pri usporiadaní pary. Tvar dosky závisí od spôsobu rezania vápno. Najvyššia kvalita reziva sú dosky s radiálnou pílovou pílou, ktorá sa vykonáva striktne pozdĺž jadra trupu, ktorý zaručuje najmenší vplyv vlhkosti na drevo.

Za polovice píla, doska už stráca ako a odkazuje na priemernú cenovú kategóriu a v tangenciálnom zaťažení sa získajú najlacnejšie polotovary, ktoré sú náchylné k opuchu a sušeniu.

 • Nudná doska. Tento typ reziva reziva je rozdelený na semkretovú dosku, keď po rezaní na jednej strane zostane billeta vrstvou kôry, ako aj na úplne nevykonanej verzii, keď kôra zostane na 2 bočných povrchoch dosky. Hrúbka nevykonanej reziva môže byť od 25 do 50 mm a dĺžka 3 alebo 6 m. Tento typ limetových materiálov sa vzťahuje len na hrubovanie, ako vzhľad ne-primárnych produktov. Náklady na rade sú malé, ale kvalita je dobrá.

Lipovaya Drevené rezivo vykazujú svoje vlastnosti pri vysokých teplotách a vysokej vlhkosti, bez zmeny ich vlastností. Denníky domov alebo kúpele sú vyrobené z lindu-zaokrúhľovania a podšívka sa často používa na dekoratívne interiérové ​​dekorácie v tehlových domoch.

Žiadosť

LIME WOOD má sofistikovanú a veľmi príjemnú arómu, pri spracovaní jeho mäkkej a malá viskózna štruktúra nevytvára ťažkosti nielen na rezanie, ale aj pre vlákno. Pripravené výrobky z Linden majú esteticky atraktívny vzhľad a vždy vyzerajú dobre. Použitie Lipa pre konštrukciu alebo vnútorné usporiadanie: pre kuchyňu, kúpeľne, sauny. Tento strom je nevyhnutný, keď je parník vybavený. Hladké vápno dosky sa používajú na police, z ktorých je strop tiež vyrobený, steny sú rezané, robia baldachýn.

Fall Tree – Lipa – už dlho oceňoval v Rusku nielen stavitelia, ale aj ľudových majstrov. Rôzne remeslá, sochy, kuchynské potreby, hudobné nástroje, nábytok, a neskôr, boli vyrobené z Linden na čerpanie práce. Zápas, ceruzky, snap-in pre tesnenia alebo pečiatky. Dokonca aj rezivo stráca odpad: Pri spaľovaní dreva sa uhlie získa ako plnivo pre vodné filtre. Kvalita filtrácie v limetickom uhli prevyšuje analógy získané z iných plemien dreva.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: