Všetko o lvl-drevo

LVL-DRIVA sa nazýva stavebné materiály vyrobené lepením tenkej sviežej dyhy lepením. Zdá sa, že na domácom trhu nie je tak dávno – od polovice roka 2009. Rezivo s viacvrstvou štruktúrou je široko používaná v sektore stavebníctva. Zvážte svoje výhody a nevýhody, výrobné technológie, prevádzkové kvality a základné technické parametre.

Čo to je?

Lvl-drevo je vyrobené z dyhy z dreveného radu ihličnatých skál. Najčastejšie sa na tieto účely používajú borovice alebo smrek. Na výrobu materiálu je surovina starostlivo vybraná v štádiu svojho obrobku. Výhodné je drevo bez rôznych defektov. Na prípravu dyhy berie najbohatšiu subshive časť trupu. Podľa indikátorov sily je lvl-drevo nadradené prirodzenému stromu.

Pri prevádzke nie je deformovaná a jeho vysoká hustota je proti absorbovaniu vlhkosti. Vďaka tomu sú zachované počiatočné veľkosti a hmotnosť rezania reziva.

Medzi ďalšie výhody patrí tieto charakteristiky:

 • Absencia domácich stresových bodov, ktoré sú často príčinou zničenia prírodného rezaného dreva;
 • Odolnosť voči plesni a huby, neatraktívnosti pre hmyz a hlodavce;
 • Zachovanie prevádzkových vlastností a technických charakteristík počas celého obdobia prevádzky;
 • Vynikajúca nosnosť;
 • Možnosť budovania budov pomocou lepeného dreva bez ohľadu na ročný ročný a poveternostnými podmienkami;
 • Odolnosť voči agresívnym médiám;
 • rozsiahly rozsah veľkostí;
 • homogénna štruktúra;
 • Ľahko spracované rôznymi nástrojmi;
 • nízka hmotnosť v porovnaní s prírodným drevom (vďaka tejto funkcii pre malú budovu, je potrebná objemná základňa);
 • Možnosť stavebných konštrukcií s komplexnými architektonickými formami;
 • Spoľahlivosť, dlhá životnosť a estetika.

Lvl-drevo vyrobené z drahých surovín pre komplexné a dlhodobé technológie. Jeho výroba vyžaduje drahé vybavenie. To všetko sa odráža v cene hotového výrobku – výstavba výstavby z LVL BRUSUJE POŽIADAVKU POTREBUJÚCE FINANČNÉ INVESTÍCIE. Tento stavebný materiál je považovaný za environmentálne nebezpečný, pretože pri spojovacích vrstvách sa používajú látky na báze formaldehydu.

Pri prevádzke sa do životného prostredia odparujú toxické látky. Osobitné zdravotné riziko predstavujú tyče vyrobené v rozpore s výrobou technológií. K inému nedostatku slabého paraškanosti, čo sťažuje prirodzený cirkuláciu vzduchu v miestnosti.

Ako sa lvl-drevo?

Technologický proces výroby zahŕňa niekoľko stupňov.

 • Príprava drevených trupov dodaných do rastliny. Aby to urobili, odstránia kôru (aspoň 3 mm) na špecializované zariadenie, po ktorých sa ponoria do teplej vody (až 80 stupňov) počas približne 24 hodín. Mokré drevo je skvelé pre väčšiu mäkkosť a palivo, je jednoduchšie a rýchlejšie narezané na tenké prúžky.
 • Rezanie mokrých guľôčok na doskách s požadovanou dĺžkou, ich centrovanie a tlačenie na výrobu dyhy 3 mm hrubé.
 • Zoradiť získané fakty Vlhkosťou ich odoslaním do sušiacich jednotiek. Vlhkosť sušenej dyhy musí byť v rozsahu od 5 do 8%.
 • Opakovaný triediaci materiál, Eliminácia manželstva, jeho následný prenos na výrobu iných reziva.
 • Lepenie listov Použitie špeciálnej adhéznej kompozície na lisovacom zariadení.
Prečítajte si viac  Sušiareň: Typy a použitie

V poslednej fáze lepené dyhy strih, dostať baran s požadovanou dĺžkou. Pred vydaním výroby produktov podstúpi dodatočnú kontrolu kvality, balené a označené. Výrobný proces LVL-BRUS je plne automatizovaný, ktorý vylučuje náhodné manželstvo v dôsledku ľudského faktora.

Kefovanie, merané a centrovacie polotovary sa vykonávajú pomocou počítačových programov. Kvalita dyhy je kontrolovaná špeciálnym ultrazvukovým zariadením.

Charakteristiky a vlastnosti

Lvl-drevo s viacvrstvovou štruktúrou sa vyrába v priemyselných podnikoch v súlade s GOST 33124-2014. Kvalitatívne materiály vyrobené s prísnym dodržiavaním výrobných technológií majú tieto charakteristiky: \ t

 • Hustota – 480 kg / m³ (hustejší a silnejší ako prírodné drevo);
 • Trieda odolnosti voči opotrebeniu – 4;
 • Odolnosť voči vlhkosti – od 8 do 12% (prakticky neabsorbuje vlhkosť);
 • Trieda refraktérnej – E (rýchlosť nabíjania nepresahuje 0,7 mm / min.);
 • Formaldehydová trieda – E1 (prípustná rýchlosť karcinogénnych látok nepresahuje 10 mg na 100 g suchej hmoty typu);
 • Roztiahnutie Odpor – 16-22,5 MPa, ohýbanie – 48 MPa.

Materiál má homogénnu štruktúru, vďaka ktorej sú jeho fyzikálne vlastnosti zachované počas celej dĺžky. Bar Leaped nie je deformovaný a nemení rozmery a prevádzkové vlastnosti, keď zmena klímy a sezónne účinky. Dôležité vlastnosti stavebných materiálov zahŕňajú jeho vynikajúci hluk a tepelnú izoláciu. Vzhľadom na takúto funkciu v priestoroch postavila, bude ticho a teplo. Lvl-drevo, na rozdiel od kovových výrobkov a prírodného dreva, má vysokú odolnosť voči účinkom vody a solí, amoniaku.

Bar LVL sa líši od obvyklých väčších žiaruvzdorných kvôli viacvrstvovej štruktúre a malej pórovitosti. Formaldehydové lepidlá používané v procese výrobných panelov sú neutrálne k oxidácii a odolné voči zapaľovaniu.

Kvôli vysokej hustote a nedostatku trhlín na povrchu výrobkov je prekážka vytvorená pre penetráciu ohňa vo vnútri materiálu.

Odrody

Lvl-drevo v závislosti od výrobnej technológie je rozdelená na 2 typy. Materiály sú konštrukčné alebo s priečnymi vrstvami.

Prečítajte si viac  Pobytové funkcie

Konštrukčný

Patrí medzi ne ram, v ktorom sú všetky dostupné vrstvy umiestnené v pozdĺžnom smere na drevené vlákna. Ich hlavnou črtou je schopnosť odolávať veľkému zaťaženiu v malom priereze. Pri použití konštrukčného materiálu nebude potrebné inštalovať masívne základovú základňu. Jeho mínus zahŕňa skrútené stavebné materiály na okrajoch v jeho veľkých hodnotách šírky.

S priečnymi vrstvami

Má inú štruktúru s konštrukčným barom. Vo svojej výrobe je každá 5. vrstva naskladaná cez iné vlákna. Kvôli tomu výrobok získa ďalšiu silu. Materiál s priečnymi vrstvami sa neroztiahne na okrajoch, vďaka čomu je vhodné použiť ho pri výrobe dverí a rôznych širokých stavebných konštrukcií.

Rozmery

Lvl-drevo vyrobené v rôznych dimenziách, takže kupujúci má možnosť nakupovať materiál za určitých úloh. Minimálna hodnota hrúbky materiálu je 1,8 cm a maximálne – 10,2 cm. LVL panely sú dostupné šírky od 10 do 180 cm. Limitálna dĺžka je 18 metrov. Na žiadosť kupujúceho je stavebné materiály narezané na časti s požadovanou dĺžkou.

Značenie

Na stavebnom trhu je lepené drevo reprezentované tovarom s rôznymi označovaním. Dešifrovacia abeceda:

 • R, S – bar z hustej dyhy umiestnenej rovnobežne s drevenými vláknami;
 • X, q – vysoko kvalitné materiály s kolmo s riadenými drevenými vláknami v porovnaní so susednými listami;
 • I je kombinácia 2 predchádzajúcich typov dyhy s nižšou kvalitou;
 • T – Bar z hrubej dyhyrs G3-G4 odrôd s paralelným vláknom smeru.

Produkty, pričom označenie, ktorého existuje abecedné označenie R je dovolené používať na budovanie podporných štruktúr, S – pre zariadenia nosníkov. Materiály X a I sa odporúča, aby sa aplikuje pri erekovaní stien a rôznych oddielov. Lepený bar s označením Q je určený pre inštaláciu strešných krytín. Stavebný materiál so značkou T možno použiť ako oneskorenie pre vonkajšie obklady.

Populárne výrobcovia

Existuje len niekoľko výrobných komplexov špecializujúcich sa na výrobu LVL-dreva. Existujú 2 vysvetlenia – zložitosť technologického procesu, ako aj malý dopyt spotrebiteľa v dôsledku vysokých nákladov a nedostatočných informácií o výhodách reziva.

Prečítajte si viac  Vlastnosti a odrody fínskeho preglejky

Jeden z najobľúbenejších výrobcov sa uvažuje „LVL-UGRA“. Toto je drevospracujúca spoločnosť, ktorá sa nachádza v Tyumen. Špecializuje sa na výrobu rôznych typov Brusiv, vrátane Lvl reziva. Na tento rok výrobca vyrába približne 30 tisíc. M3 bruus.

Ďalšia hlavná spoločnosť registrovaná v g. Torzok Tver región, – „Talion Terra“. Zaoberá sa výrobou odolného viacvrstvového baru Ultralam. Toto je najväčší ruský výrobca, ktorý vyrába najmenej 150 tisíc. M3 LVL panely ročne.

Rezanie rezu je vyrobené podľa kontinuálnej lisovacej technológie s predohrevom, ktorý prispieva k rýchlejšiemu a hlbokému prenikaniu lepiacej živice do štruktúry dreva.

Jeden z najobľúbenejších zahraničných výrobcov LVL-BROUS je spoločnosť FinnForest (Fínsko). Vyrába produkty pod značkou Kerto. Rezivo domácej produkcie však bude stáť lacnejšie.

Výrobky vyrobené na ruských drevoobrábacích továrňach sa vytvorili z pozitívnej strany – nie sú horšie v kvalite a prevádzkové nehnuteľnosti v porovnaní s analógmi, ktoré priniesli zo zahraničia.

Pôsobnosť

Lepené LVL-drevo sa používa pri výstavbe súkromných nízkopodlažných budov – jatočné telá sú vyrobené z. Brussia často nahrádzajú lúče a rôzne komponenty systému Rafter. Pomocou dreva LVL-Sawn:

 • Hangary;
 • garáže;
 • Športové haly;
 • kiosky;
 • rôzne konštrukcie obchodných a priemyselných účelov;
 • medzipodlažné podlahy;
 • Strešné panely a návrhy plotu;
 • Debnenie pre následnú výplň betónového roztoku.

Materiál sa používa aj na výrobu brán, okien, bytových zariadení, klenutých konštrukcií, interiérových dekorácií. Vďaka svojej vysokej odolnosti voči vlhkosti je v dopyte pri stavebných konštrukciách so zvýšenou mierou vlhkosti (napríklad kúpele a sauny). Lvl-drevo má mnoho výhod, ale kvôli vysokej cene asi 30000-40000 rubľov. / m3 je nerentabilné vybudovať steny. Je to však jeden z najlepších stavebných materiálov, s ktorými sú vytvorené rôzne pomocné návrhy alebo referenčné piliere alebo lúče. Aby sa znížili náklady na stavbu domu, odporúča sa spojiť s inými typmi brusev.

Pri výbere lvl dreva vybudovať drevený dom, budete musieť investovať, ale v tomto prípade je možné vybudovať silné, spoľahlivé, trvanlivé, teplé a externe atraktívne bývanie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: