Všetko o motýľových hmoždinkách

Dnes, keď pracujete na stenách stien a iných konštrukcií, sa široko aplikuje sadrokartón. Pôvodne namontovaný kovový rámec, sa nad ním pripájajú sadrokartónové listy. Ich fixácia môže byť vyrobená rôznymi spojovacími prvkami. Ale väčšina staviteľov uprednostňuje používať motýľ hmoždinky, ako to je tento druh prílohy, ktorý má obrovské výhody.

Čo je to a za to, čo potrebujete?

Butterfly hmoždinka je ideálnou možnosťou pre upevnenie pery hypina (konvenčné sadrokartóny pozostávajúce z omietkového plechu, pokryté hustou lepeňou). S týmto typom upevňovacieho prostriedku, nielen kvalifikovaní stavitelia môžu fungovať, ale aj jednoduché milenci – stačí vedieť, že technológia skrutkovania.

Butterfly hmoždinka má neobvyklý tvar, ktorý je pri otáčaní skrutky upnutý a rozbaľovacie nohy sú v blízkosti zadnej časti GLC. Vďaka takémuto systému sa oblasť hlavného materiálu stáva viac.

Zaťaženie z zaveseného prvku je rovnomerne rozdelené na všetky inštalované upevňovacie prvky, takže je pre nich oveľa jednoduchšie udržať si aj ťažkú ​​váhu.

Charakteristickým rysom hmoždiniek leží v možnosti upevnenia viacvrstvovej omietky sadrokartónu. Zároveň je sila upevňovacieho prostriedku charakterizovaná hustým susedstvom rebrovanej časti, ktorá neumožňuje motýľ pohybovať. V profesionálnej sfére sa tento upevňovací prvok nazýva hmoždinka-klinec. Jeho konštrukcia sa skladá zo samo-lisovania a základne vyrobenej z trvanlivého plastu, ktorý zvonku pripomína krídla.

Dowel-nechty používané pre duté štruktúry pozostávajú z niekoľkých častí. Tsang je rukáv z kovu a skrutku s tajnou alebo zaoblenou hlavou. V prípade potreby si však môžete vyzdvihnúť inú skrutku – to všetko závisí od typu pracovnej základne. Napríklad Hilti kladie na predaj kotvy pre sadrokartón, nemá skrutky.

Butterfly hmoždinky, na rozdiel od ich kolegu, majú rad nesporných výhod.

 • Hrúbka plastovej časti tohto upevňovacieho prostriedku kolíše v rozsahu 10-20 mm. To je dosť dosť na to, aby vykonali niekoľko postupov na krútenie a priskrutkovanie skrutiek.
 • Pri otáčaní z reverznej strany sadrokartónu je tvorený držiak, ktorý podporuje jednotnú distribúciu zaťaženia na celkovú plochu materiálu. Spoouting anchors sa stávajú menej zraniteľnými.
 • Kvôli prítomnosti pozdĺžneho úseku, rebrá hmožca drží tvrdo na základni. Hlavnou vecou je, že hrúbka upevňovača nebola nižšia ako vytvorená diera.

Mnohí nechápu dôležitosť hmožkových nechtov pri práci so sadrokartónom. Tento listový materiál sa používa ako zarovnanie stien a stropu. Sadrokartón na štruktúre je veľmi krehký a odolať veľkým zaťažením nie je schopný. Z tohto dôvodu môžu byť na ňom skryté len lampy, maľby a iné ľahké prvky.

Prečítajte si viac  Všetko o tabuľkách dosky

Butterfly hmoždinky sa tiež používajú na upevnenie drevotrieskových dosiek, PVC panelov a iných materiálov listu. Niektorí majstri zabezpečujú, že tento typ držiaka je vhodný na betón, avšak pre takéto pevné základy sa vyvinuli hmožkové nechty s neobvyklým puzdrom.

Preskúmanie druhov

Milovníci konštruujú malé police z kovových výrobkov v zásade neviem, ako je to rozmanité zips. Dnes, motýľové hmoždinky produkujú z plastu, kovu a nylonu. To isté platí pre veľkosť. Najmenšia škála hmoždiniek 8×28 mm. Sú trvanlivé, silné, pevne sedieť v diere. Ale používajú sa pri práci s ľahkými štruktúrami. Hlavnou vecou je pamätať na to, že existujú mimoriadne zriedkavé základy so samoreznou skrutkou. V podstate musia kúpiť samostatne.

Možnosť 10×50 mm Dowel-Butterfly má vážne rozdiely. Špecifické konštrukčné prvky sú široké. Špeciálny jazyk zaručuje dodatočnú fixáciu na základňu. Táto dimenzionálna odroda využíva v širokom dopyte v stavebníctve. 10×50 mm hmoždinky sa vyrábajú z nylonu, propylénu a polyetylénu. To vysvetľuje elasticitu upevňovacieho prostriedku. Univerzálna verzia motýľových hmoždiniek má byť použitá pri práci s listami a plnohodnotnými materiálmi.

Stavitelia radi neplatia tento typ spojovacích materiálov na upevnenie veľkých ťažkých štruktúr.

Predajcovia v obchodoch často oslavujú len tie najlepšie parametre kupujúceho tovaru. Podľa nich, jedna hmoždinka-motýľ môže vydržať hmotnosť rovnú 100 kg. A to nie je prekvapujúce – predávajúci je dôležitý veľký predaj a veľké príjmy. V skutočnosti nájdete informácie o zaťažení na obale výrobcu. Podľa štandardu, motýľ hmoždinka odoláva 28 kg, je možné spustiť jednotku.

Okrem rozmeru sú hmožkové nechty rozdelené podľa princípu prevádzky pri prechode a možnostiach vzorky.

 • Zaneprázdnený. Tento typ upevňovacieho prostriedku je určený na fixáciu stropu. Ľahko držia lampy – tablety, lustre. S pomocou ich pomoci je možné pripojiť stenové štruktúry, ako je masívny obraz, športové vybavenie a iné zariadenia zahŕňajúce vysoké zaťaženie.
 • Škrabanie. Tento typ spojovacích materiálov sa používa pri zavesení na stenách objektov a vecí, ktoré vážia najviac 15 kg. Môže to byť plánovanie, lampy v škôlke, zavesená skriňa pre hračky.

Materiál

K dnešnému dňu, v stavebných predajniach, môžete splniť motýľové hmoždinky z kovu, plastu a nylonu. Kovové hmoždinky sa považujú za vylepšenú verziu upevňovača. Vyznačujú sa praktickosťou a vysokou úrovňou spoľahlivosti. Jedinou nevýhodou je vysoké náklady. Ale tí, ktorí chcú získať maximálnu kvalitu z počatých opravách, zahŕňajú v odhade, že sú kovové hmoždinky-motýle.

Prečítajte si viac  ALTACERA TILE: VLASTNOSTI PRODUKTOV

Stojí za zmienku, že väčšina výrobcov je ošetrených skrutkami s antikoróznou zmesou, čo zvyšuje ich rozsah. Kovové hmoždinky-nechty sú obrovské medzi profesionálnymi sadryfrontmi. Tieto upevňovacie prvky sú podporované, pohodlné, ľahko priskrutkované do základne.

Nylonové a plastové možnosti pre vykonávanie motýľových hmoždiniek sú zjednodušené upevňovacie prostriedky. Sú oveľa pravdepodobnejšie, že budú na predaj, nereagujúcom na hrdzu. Avšak spolu s prezentovanými výhodami majú nejaké nevýhody. Po prvé, majú indikátory s nízkou pevnosťou, ako aj zníženú hranicu redundantných nákladov. Môžu byť použité na montáž listy sadrokartónu.

Jednotná distribúcia zaťaženia pošle minimálnu hmotnosť materiálu na každú hmoždinku-motýľ. Ale najpozoruhodnejšie – nízke náklady.

Rozmery

Veľkosť odrôd často používaných v stavebných prácach už bola povedaná skôr. Predložené rozmery sú však len malá časť upevňovacích prvkov, ktoré možno nájsť na stavebnom trhu alebo v špecializovanom obchode. Pre podrobnejšie oboznámenie sa navrhuje zobraziť tabuľku technických charakteristík a veľkostí samo-vzoriek používaných na upevnenie sadrokartónu.

Predtým bola špecifikovaná, že odborníci používali profesionáli s veľkosťou 9×13 a 10×50 mm. Je však dôležité poznamenať, že úplné zverejnenie bude schopné poskytnúť nesebeckosť dlhšiu ako 55 mm. Majstri tiež odporúčajú vziať do úvahy vzdialenosť od vonkajšieho bodu sadrokartónu na stenu. Na montáž kovového profilu, na upevnenie na stropnom lustre alebo policiach na stene, je vhodnejšie použiť hmoždinky 6×40, 8×28 alebo 35×14 mm.

Značenie

Každý stavebný nástroj a materiál má individuálne označenie. Profesionáli o ich podnikaní, viď šifrovanie, okamžite pochopiť, čo sa strávila. Ale milenci v tomto prípade musia byť jednoduché. V skutočnosti však nič nie je ťažké v koncepte „označenie“ nie. Hodnoty spotrebiteľov a digitálnych kódov hovoria o technických vlastnostiach výrobku.

Napríklad sa navrhuje zvážiť možnosť hmoždinky motýľ, ktorej označenie je nasledovné: HM 6x80s. Prvé písmená „nm“ vám umožní určiť hodnotu spojovacích materiálov. V tomto prípade sa hovorí, že tento upevňovač je určený pre duté štruktúry. Číslo „6“ je indikátorom priemeru závitu, „80“ – veľkosť dĺžky hmoždinky. Posledné písmeno – Typ skrutky. V tomto prípade je indikovaný „s“, ktorý hovorí o polkruhovej hlave s rovným slotom. Existujú však aj iné možnosti. Napríklad „SS“ označuje prítomnosť šesťhrannej hlavy a písmeno „H“ vysvetľuje prítomnosť háčika.

Prečítajte si viac  Metódy dokončenia OSB-Plate

Ako použiť?

Začiatočníci majstri, ktorí prvýkrát vzali motýľ hmoždinky, mierne stratené. Poznajú technológiu ich aplikácie, ale v praxi v pracovných podmienkach pozoroval len skúsených špecialistov. Z tohto dôvodu, pred pokračovaním do práce, je potrebné trvať trochu doma.

V skutočnosti je princíp práce s nechtovými hmoždinami veľmi jednoduchý a veľmi pohodlný.

 • V prvom rade je potrebné skontrolovať konfiguráciu hmoždiniek motýľa. V niektorých prípadoch je potrebné dodatočne kúpiť sebestačnosť.
 • Potom je potrebné určiť miesto inštalácie štruktúry.
 • Ďalej musíte označiť. To si vyžaduje použitie úrovne. Je to tento nástroj, ktorý pomôže nastaviť aj indikátory, inak bude stena pokazená.
 • Teraz musíte vziať skrutkovač a vložiť vŕtanie do hlavy. Stojí za zmienku, že sadrokartónu je poddajný materiál, takže vŕtačka na strome s priemerom 8 mm bude stačiť. Veľajú, že sila skrutkovania nie je príliš vysoká, ale viac a nie je potrebné. Skúsení stavitelia odporúčajú, aby sa na plastové poháre vŕtačky. Ukazuje sa preto, že chráni vaše dýchacie cesty, a nie upchať podlahový odpad z vŕtacích konštrukcií. Otvor je vyvŕtaný.
 • Dowel je odobratá, je potrebné ho pevne utiahnuť a zatlačiť otvor v diere.
 • Po pristátí hmoždinky môžete skrutku skrutku.
 • Upevňovací prvok má byť zaistený na samom konci. Jeho veľkosť závisí od hrúbky skrutky. Napríklad, pre hmoždinku v 3 mm, je vhodnejšie odobrať skrutkovú hrúbku 3,5 mm. Je veľmi dôležité, aby bola skrutka zapísaná do hmoždinky na samý koniec. S touto dimenziou sú krídla hmoždiniek odhalené čo najviac, kvôli tomu, ktoré najviac pevne pripevnené v stene.
 • Ak nemôžete nainštalovať hmoždinku z prvého pokusu, nie je možné ho vytiahnuť a skontrolovať vnútorný stav diery. Snáď vo vnútri odpadu, ktorá sa stala prekážkou vstupu prvku.

Interiérový dizajnéri a dekoratéri vo svojej práci najčastejšie používajú motýľové hmoždinky. S pomocou ich pomoci sa vám podarí zavesiť na steny a strop. Rôzne dekorové prvky. Butterfly hmoždinky Obľúbený pohľad na spojovacie prvky divadelného scenérie – sú ľahko namontované, ľahko odstránené.

Zvlášť úctyhodní užívatelia sa podarí obnoviť svoj prvotný vzhľad po operácii a znova ich používať.

V ďalšom videu nájdete prezentáciu multifunkčného plastového kotviaceho SORMATHA (HOWEL-BUTTERFLY).

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: