Všetko o nastavení kolapsu

Maľovanie rôznych predmetov a povrchov s takýmto zariadením ako paintopult znamená vytvorenie vysoko kvalitnej a rovnomernej vrstvy dobrej hustoty, bez vytvorenia akýchkoľvek nezrovnalostí alebo stád. Tento nástroj môže v zásade urobiť bez ťažkostí, najmä ak je pripojený k dobrého kompresora. Jednoduché pripojenie však nemusí stačiť na získanie výsledku kvality. Aby bol výkon rozprašovacej pištole úplne zverejnený, mal by byť správne nastavený inštaláciou najlepšieho tlaku, ako aj iné indikátory. Pokúsime sa zistiť, čo by sa mal vykonávať systém tohto procesu a ktorý by mal byť implementovaný.

Nastavenie horáka

Začína upraviť kolaps s nastavením horáka. Tento prvok bude zodpovedný za oblasť, pre ktorú sa farba nastrieka. Ak potrebujete znížiť veľký povrch cez oblasť, mali by ste nastaviť maximálnu hodnotu alebo blízko. Ak potrebujete kombinovať niekoľko farieb alebo na použitie na malú plochu, tento parameter bude lepšie znížiť. Zmena sa vykonáva pomocou špeciálneho regulátora, ktorý by mal byť skrútený buď v smere zväčšenia alebo v opačnom.

Pri inštalácii páky pri maximálnej vrstve striekania bude veľmi tenká, takže farba na okrajoch bude suchá. Okrem toho spôsobí príliš vysokú spotrebu farby a okrem toho znamená zbytočné finančné výdavky, okrem toho bude potrebné stráviť čas na miesenie. Je lepšie konfigurovať toto: Odskrutkujte regulátor, až kým nie je maximálny, potom, čo je to trochu otočenie v smere redukcie.

Dodať Ak chcete aplikovať farbu, horák sa uchováva vo vertikálnej polohe, ale pre natieranie úzke miesta by sa mali zmeniť svoj roh takmer až do horizontálnej.

Ale nemalo by to dať spôsob slabého striekania, pretože vysoká koncentrácia spôsobí prúžky a únik.

Nastavenie vstupného tlaku

Ďalší bod týkajúci sa nastavenia náradia farby – nastavenie tlaku vstupného typu. Koniec koncov, malo byť zrejmé, že tlak emisií farieb je určený tlakom vzduchu, ktorých regulácia je vyrobená špeciálnym ventilom. Ak je indikátor príliš vysoký, potom sa získa namiesto oválnej formy. A to znamená, že hranice budú rozmazané, striekajú sa – jednoducho sa dostanú za hranice obrysu. So slabým tlakom, farba vytvorí husté zrazeniny, ktoré padnú na povrch s hustou vrstvou.

Najjednoduchší spôsob výberu požadovanej úrovne tlaku pre začiatočníkov bude nasledujúci algoritmus:

 • Plne otvorte ventil;
 • Vo vzdialenosti 250-300 milimetrov vyrábame skúšobný postrek;
 • otočte regulátor v smere spustenia, až kým škvrna nebude mať požadovaný tvar a vrstva aplikovaná na farbu sa nestane homogénnym.

Ak z nejakého dôvodu, postriekanie nie je možné odstrániť, a paintopult naďalej „pľuvať“, a nevystrelil farbu, naznačuje, že blok vytvorený v zariadení a to je potrebné na vyčistenie.

Samozrejme, že stojí za zmienku, že ak je sprej nový, potom takýto problém sa nesmie vyskytnúť.

Okrem toho sa konfigurácia zariadenia môže vykonať pomocou regulátora s tlakomerom, ktorý sa nachádza na rukoväti. Keď sa vzduch pohybuje, časť tlaku zmizne. Ale regulátor umožňuje správne vybrať tlak.

Ak je zariadenie vybavené tlakomerom vstavaného typu, potom nebudú žiadne problémy. Nastavenie sa vykoná takto:

 • Riadiaca skrutka šírky flure je úplne otvorená;
 • Je potrebné stlačiť spúšť postrekovača;
 • Požadovaná úroveň tlaku je vytvorená v dôsledku regulátora hmotnosti vzduchu.

Ak má maľba samostatné zariadenie, nastavenie vstupného tlaku sa vykoná nasledujúcim spôsobom.

 • Skrinky, ktoré sú zodpovedné za rýchlosť prúdenia vzduchu a zmena veľkosti oblakov, by mali byť inštalované maximálne. Rýchlosť striekania farieb nebude hrať úlohy.
 • Na rozprašovacom ramene je potrebné stlačiť takým spôsobom, že spustí prívod plynu stlačeného typu. Keď otáčate nastavovaciu skrutku na manometer, musíte vybrať potrebný vstupný tlak. Ak je paintopult bežné, potom hovoríme o hodnotách 3-4 barov. Ak je model s nízkym tlakom 1,5-2 bar.
 • Teraz by ste mali nainštalovať regulátor Kraskopodachi do maximálnej polohy. Keď je operátor overiť, či sú všetky skrutky inštalované v požadovanej polohe a viskozita farby je podľa potreby podľa normy, môžete začať testovať zariadenie.

Ak pištoľ nemá vôbec meracie prvky, môžete sa pokúsiť vytvoriť príkladnú úroveň tlaku pomocou tlakového meradla filtračného mechanizmu alebo prevodovky kompresora. Tu by sa mali brať do úvahy dva aspekty.

 • Tlak v bezdrozmýšľanom filtri by mal byť približne 0,3-0,5 atmosfér. Ak je upchatý, odporúčaná hodnota stúpa päťkrát.
 • Časť tlaku zmizne, pretože vzduchové hmotnosti sa pohybujú pozdĺž hadice. Hovoríme o hodnote približne 0,6 atmosféry.

Ak chcete pripraviť zariadenie na použitie, odskrutkujte skrutku dodávok plynu na maximum. Potom otvorte regulátor veľkosti oblaku a kliknite na spúšť.

Zostáva vytvoriť tlak na prevodovku, akceptuje stratu.

Následné kroky

Teraz poďme hovoriť o nasledujúcich fázach nastavenia postrekovača, ktorý môže byť užitočný na maľovanie stromu alebo na aplikáciu farbiva na iné typy povrchov. Začnime s farbou.

Náterový krém

Keď bola nainštalovaná veľkosť horáka, a je nastavená najlepšia úroveň tlaku, môžete začať nastaviť farbu. Na takéto účely je Paintopult vybavený špeciálnym systémom zodpovedným za reguláciu paintopod. Na začiatku testovania by mal byť skrútený na koniec, po ktorom sa postupne otáča na druhú stranu ako testovacie výtlačky. Odborníci neodporúčajú neinštalovať vysokú úroveň farby od samého začiatku, pretože podobným spôsobom sa môžete náhodou spotrebovať celým zásobom zloženia a pokaziť povrch vystavený spracovaniu.

Ak sa krmivo vykonáva na príliš vysokej úrovni, potom existuje nebezpečenstvo, že maľba bude kontaminovaná. S takýmto typom práce na jednotku času bude spotreba materiálu príliš vysoká a malé oneskorenia v používaní a malej vzdialenosti zariadenia z povrchu sú príčinou prvkov, ktoré sú ťažké volať estetické.

Z tohto dôvodu, znížená úroveň kŕmenia materiálu bude vyzerať výhodnejšie, pretože ak je to žiaduce, je podstatne ľahšie zvýšiť úroveň prívodu, než aby sa znížilo.

Pochopiť presne, ako najlepšie nastaviť striekaciu farbu na maľovanie rôznych druhov povrchov, mali by ste mať aspoň malú základňu poznatkov o tom, ako sa do takéhoto zariadenia dodávajú farby a lady.

Neexistuje nič komplikované, pretože mechanizmus krmiva pozostáva z oceľovej ihly, ktorá pokrýva vstup, ktorý je obmedzený na vyššie uvedené nastavenie skrutiek.

Jednoduchosť takéhoto dizajnu umožňuje prevádzkovateľovi vyrábať prevádzkové a najodszdušnejšie zmeny v spôsobe prevádzky zariadenia, v závislosti od potrieb a zavedených situácií.

Vzdialenosť od povrchu

Ak hovoríme o takomto aspekte ako vzdialenosť k povrchu, potom neexistuje žiadny jednotný názor medzi špecialistami a odborníkmi. Niektorí hovoria, že pre kov alebo iný povrch, vzdialenosť medzi ňou a paintopultou by mala byť asi 10 centimetrov a ďalších – až 30 centimetrov. Taký veľký rozdiel je vysvetlený veľmi jednoducho – sa používajú rôzne modely, ktoré majú rôzne charakteristiky vrátane energie. Bude lepšie dodržiavať tieto odporúčania:

 • pre HVLP – 100-150 milimetrov;
 • Pre LVLP – 150-200 milimetrov;
 • Pre dávkovače konvenčného charakteru typu HP – 200-250 milimetrov.

Ako nastaviť zbraň s rôznym umiestnením nádrží?

Malo by sa povedať, že na trhu môžete nájsť modely s vrchom a s nižším usporiadaním nádrže na farbu. Druhá možnosť bude jednoduchšia. Oba typy modelov majú určité vlastnosti.

 • Model s hornou nádržou bude vynikajúcim riešením pre prácu s vysokým stupňom viskozity. Je tiež vhodné použiť pod lakom. Ale použitie takéhoto zariadenia nie je veľmi vhodné z dôvodu, že je vždy potrebné, aby ho udržali pod rovnakým uhlom, ktorý nie je taký jednoduchý, ak sa predpokladá dlhodobá práca. Zmena materiálu v tomto prípade nebude tiež najjednoduchším procesom, vďaka čomu farbu v kontajneri v plnej výške.
 • Zariadenie, ktoré má pod kapacitou, môže byť nazývanejšia. Jeho jedinou funkciou bude, že nie je vhodný na prácu s náterou s vysokou viskozitou.

Je potrebné povedať, že umiestnenie nádrže cez rukoväť je trochu nepohodlná, pokiaľ ide o únavu ruky. Napríklad, ak môžete ľahko držať nádrž pod druhou rukou, potom, keď sa nachádza na vrchole, je podstatne ťažšie.

To znamená, že jedinou výhodou modelu s hornou nádržou bude skutočnosť, že je to lepšie len vtedy, keď sa farba aplikuje na viskozitu.

Nastavenie zariadenia by sa malo zohľadniť aj aspekty.

 • Udržujte zbraň z povrchu neustále v rovnakej vzdialenosti. Hovoríme o hodnotách 20-30 centimetrov.
 • Odchýlka kolapsu na stranu je neplatná. Ak je ruka unavená, je lepšie si prestávku. Je jasné, že bez minimálnych oscilácie bude ťažké robiť, ale ak sú príliš silné, potom sa farba na povrchu bude rozložená nerovnomerne.
 • Pri striekaní na koncoch nie je potrebné ušetriť laku, vyrábať odchýlku zariadenia z prísne vertikálnej polohy. Je lepšie stráviť trochu viac látky, než aby ste sa stretli s nízkou kvalitou pokrytie.
 • Prvá vrstva by mala byť aplikovaná horizontálne a druhá vertikálna. Posunutie pásov by sa malo vykonávať 30-60 milimetrov, mali by byť dobré sušenie medzi vrstvami a absolútne neprítomné adhéziu.
 • Rýchlosť farbenia v normálnom režime – 30-40 milimetrov za sekundu, a nemala by sa odchýliť od týchto hodnôt. Zariadenie by malo byť hladko a pohybovať sa čo najhladšie.

Nastavenie náradia pre začiatočníkov sa môžu zdať mimoriadne ťažké, ak nie dodržiavať vyššie uvedené momenty.

Ale s ich dodržiavaním, dokonca aj neskúsená osoba môže vykonať správne nastavenie kolapsu.

Ako nastaviť farbu na maľovanie automobilov, môžete sa naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: