Všetko o obchodovateľoch píly pre kov

Zúrivé píly na kov sa objavili na trhu relatívne nedávno. Pre relatívne krátky čas sa začali považovať za nepostrádateľný nástroj pre domácnosť a výrobu. Používajú sa, keď potrebujete presný pílový kov prázdny. Pozrime sa podrobne na cieľ, výber takéhoto nástroja a píly s prekážkou.

Účel

Zúrivé píly na kov sú nástroje kyvadla schopné robiť uhlovú časť. Napriek úzkemu profilu majú veľa príležitostí. Baví sa v workshopoch a podnikoch. Bez nich nie je možné, aby sa okno zastaví, dverové boxy, ako aj iné produkty používané v celom svete. Tieto píly nie sú horšie ako cirkulujúce analógy rezané rúry, profily a plechy.

Zariadenie

Zariadenie koncovej píly je celkom jednoduché: jeho hlavné prvky sú prevodovku, rezný disk, základňa, manipulácia s tlačidlom Štart, ako aj motor. Dnes to môže byť zberateľ a asynchrónny. Prvá možnosť je dobrá, pretože sa dá ľahko udržiavať, druhá je trvanlivá a produkuje menej hluku v procese. Pokiaľ ide o typ prevodu, môže to byť opasok alebo ozubený. Je to prvý takmer tichý, v tomto prípade nie je disk vibrovať.

Nevýhodou tohto typu sa vyplienie zo základne, ak jednotka pracuje dlho. Ozubená verzia nemá tento nedostatok, ale taký hluk píly a vibruje pri práci. Disk, ktorý je kľúčovým prvkom píly, je vyrobený z trvanlivého kovu, pretože musí odolať kolosálnym zaťažením.

Aby jednotka vytvára menej šumu, ako aj na kompenzáciu deformácie, ktorá sa vyskytuje pri vysokej teplote, rovina ozubených píl má vlny alebo rezy.

Ďalšou vlastnosťou Tracingovej píly je prítomnosť otočnej tabuľky. Je na úkor podobného typu plošiny a rezanie v uhle. Aby sa dosiahla maximálna presnosť, píla je vybavená malým stupňom promócie. Prítomnosť stupnice je vhodná, pretože operátor nemusí vykonávať ďalšie merania s pomocnými prípravkami. Niektoré modely sú vybavené laserovou čiarou.

Okrem toho môže mať produkt automatický. Je to vhodné, pretože nie je potrebné nezávisle propagovať kov na požadovanú značku: urobí špeciálne záchvaty. Tiež modifikácie môžu byť vybavené špeciálnymi antémami, vďaka ktorým nemôžete premýšľať o využívaní čipov a odpadu. Toto zariadenie je relevantné pre udržanie pracoviska.

Voľba

Znalosť hlavných charakteristík sledovania píl na kov vám umožní kúpiť požadovanú možnosť založenú na typ úloh a vlastných preferenciách. Výber medzi typom elektrického pohonu je potrebné uprednostniť možnosť, v ktorej je elektromotor umiestnený za diskom. Na rozdiel od analógov s umiestnením pravého alebo ľavého, tento model nemá revízny limit a pravdepodobnosť zranenia sa znižuje.

Výber medzi typom prenosu, musíte vážiť všetky výhody a nevýhody. Napríklad, lebid prevodové produkty nízke hluk. Ale ak olej padá na pás alebo kladke, bude to príčina núdze. Pri urýchľovaní je možné skĺznuť pás, ktorý je nevyhnutným predpokladom pre opravu.

Pokiaľ ide o ozubený prevodový stupeň, skĺznutie je tu vylúčené, ale viditeľné vibrácie rýchlo nosia rezné prvky zariadenia. Výber optimálneho výkonu, stojí za to, že výrobky nie sú nižšie ako 1500 wattov: je to, že môžu znížiť hustý kov. Maximálny bar je 3000 W. 1000 wattov s kapacitou 1000 W kreditom s tenkými predvalmi.

Funkcie disku

Disky na kovu môžu mať priemer od 15 do 35,5 cm, vnútorný priemer sa vždy rovný 3 mm. Disk môže byť zmenený podľa potreby. Vzhľadom na priemer disku si môžete vziať do úvahy odporúčania špecialistov, ktorí hovoria o potrebe zakúpiť niekoľko prvkov rôznych priemerov naraz. Súprava vám umožní vybrať najvhodnejšiu možnosť pre konkrétny kov s najvyššou kvalitou. Pri výbere však potrebujete zvážiť, že nie je možné nainštalovať každý disk na konkrétnom stroji.

Je potrebné starostlivo odvolávať sa na odporúčania výrobcu píly, pretože ignorovanie tejto skutočnosti je plná údery elektromotora. Typ brúsneho disku musí byť negatívny. Pri výbere by mal byť starostlivo kontrolovať výrobok na viditeľné poškodenie. Na vysokokvalitnom disku nie je žiadna nádoba a iné chyby. Jeho povrch je hladký a zuby sú ostré.

Na základe tohto, Stojí za to vidieť modely s diskom, ktorý má malé zuby a hladkú vlnu. TAKI Jednotky sú vysoko kvalitné kov a nepreháňajú pracovnú čepeľ disku. Je dôležité venovať pozornosť skutočnosti, že disky na prenikanie a kruhové píly sú odlišné, čo by malo označiť označovanie. Hovoriac o posedení plochu rovný priemeru osi na prevodovke, nie je možné poznamenať, že by mal byť vybratý obzvlášť opatrne, korelovaný parametrom osi.

Samozrejme, môžete použiť prechodné krúžky, ale len správna možnosť prispeje k vysoko kvalitnej a efektívnej prevádzke píly permeagalal. Dôležité dostupné dostupné vložky na samotný disk, ako aj počet zubov. Takýto výrobok je drahší ako monolitické odrody, ale bude slúžiť časom dlhšie ako iné analógy. Čím väčší je priemer, tým drahšie je disk.

Vlastnosti produktov s brožúrou

Možnosti s funkciou BROUCH sú profesionálne vybavenie, sa líšia v porovnaní s odrodami domácností. Sú pohodlné, pokiaľ ide o rezanie dlhých dosiek a rúrok. Konštrukcia takýchto zariadení je vybavený dvoma lamienkami umiestnenými paralelne navzájom. Rezací kotúč sa ukladá na koľajniciach, sa pohybuje voľne na nich a má obzvlášť malé zuby. Nie je náhoda, pretože menšie zuby a viac ich číslo, tým menej úrovne zaťaženia na každom z nich.

Píla s úsevou je charakterizovaná pevnou šírkou reznej časti. Produkty tohto typu ťažšie iné odrody. Rýchlosť otáčania niektorých modifikácií môže presiahnuť 3000 otáčok za minútu. Niekedy je model vybavený elektronickým nastavením rýchlosti otáčania píly. Takéto agregáty vám umožňujú hladký a rýchly.

Prítomnosť rozšírenia mechanizmu otočí obvyklú pílu na užívateľsky príjemný stroj. Častejšie sa takéto štruktúry používajú na rozrezanie širokého a dlhého dreva.

Úpravy

Upravírenské potreby, ktoré vybavia jemné píly na kov, sú odlišné. Ich vymenovanie je v závislosti od typu vybavenia oslobodiť prácu prevádzkovateľa a zabezpečiť jeho kvalitu, ako aj bezpečnosť. Napríklad, okrem rotačného dizajnu tabuľky, čo umožňuje dosiahnuť daný stupeň, model môže mať stôl s dvoma stranami uhla rezu.

ANTHERS môžu byť oba vrecia, ako aj hadice pripomínajúce časti priemyselných vysávačov. Spoľahlivo chránia operátora z kovového prachu, ktorý môže preniknúť na dýchacie cesty. Okrem toho môže mať produkt ochranný kryt a osvetlenie pracovného priestoru. Tí, ktorí si pozorne opatrne zvolia pohyb na kov, si môžu vybrať možnosť s obmedzením hĺbky.

Okrem toho môže mať možnosť nastavenia rýchlosti. Pri zapnutí sa tiež počet otáčok sa môže líšiť. Je to vhodné a neumožňuje rozsah disku na samom začiatku rezania. Ďalšie jednotky môžu byť vybavené automatickým vypnutím pri zabalení.

Ako znížiť?

Pred zapnutím jednotky sa zhromažďuje a overí spoľahlivosť uzlov. Je dôležité odstrániť kľúč z upevňovacej skrutky píly. Pred zapnutím sa uistite, že disk nezasahuje, a môže sa voľne otáčať. Potom môžete zariadenie spustiť stlačením začiatku začiatku, ktorý sa nachádza na rukoväti. Vypnutie prepínača sa uvoľní.

Vykonávať šikmé pílenie s uhlom 90 a asi 45 stupňov, Malo by byť relaxačný upevňovač skrutky točne a otočte tabuľku do vopred určeného uhla, uchovávajte za rukoväťou otočného upevnenia stolov. Okamžite potrebujete opraviť zadanú pozíciu. S dlhou prácou, musíte skontrolovať presnosť ukončenia, pretože upevnenie skrutiek niekedy oslabuje.

Videl s ľavým svahom v rámci 45-90 stupňov potrebné dať určite naklonenie. Musíte pustiť skrutku sklonu a dať daný uhol. Pri upevňovaní požadovaného parametra sa musí skrutka dotiahnuť a upnúť zber zvislej svorky. Potom sa zariadenie spustí a vykonáva. Po dokončení sa tlačidlo vypnutia uvoľní, úplná zastávka rezného kotúča sa čaká, potom vráti rukoväť na hornú polohu.

Rezný disk nemôžete zdvihnúť, kým nezastaví otáčanie.

V tomto čase sa rezaný prvok, ktorý je oproti bočnému povrchu rezacieho kotúča, sa môže držať na zuby a lietať von, čo môže zraniť operátora píly. V procese prevádzky by ochranný kryt mal zostať na zariadení – je prísne vypnutý, aby ho odstránil. Keď sa disk spadne na rezanie, puzdro sa zdvihne. Tiež puzdro automaticky klesne, keď zdvihne rukoväť.

Pred začatím rezania by sa malo vykonať v neprítomnosti cudzích predmetov (napríklad nechty alebo zbytočné prázdne miesta). Keď je spustený držiak kotúča píly, môžete pokračovať v práci. Zároveň by sa nemalo dotýkať povrchu prázdneho a gramofónu v dolnej polohe.

Keď sa zapnete, musíte držať rukoväť tvrdo, pretože sa môže pohybovať hore buď dole. Vykonávanie rezania je dôležité držať prázdne miesto svorky na čelné zastavenie buď povrchu točne. To odstráni rotáciu buď kymáci. Je dôležité zabezpečiť, aby sa čipy neboli nahromadené pod kovovým obrobkom. Niekoľko kovových prázdnych miest nie je možné rezať súčasne.

Ak potrebujete používať pomocné povrchy, musíte vyzdvihnúť podporu, ktoré môžu mať obrobok tak, aby počas prevádzky neprekĺzol.

Prvých niekoľko sekúnd po zapnutí píly by mal pracovať v nečinnosti. Zvuk rotujúceho disku vám umožní vyhodnotiť servisnosť zariadenia. Až potom, čo si môžete znížiť kov. Okrem toho nie je možné pracovať v nepohodlnej polohe pre používateľa, pretože je nebezpečný.

Pre nastavenia a vylepšenie koncovej píly nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: