Všetko o opravách dvojizbového bytu

Správne organizované opravy dvojizbového bytu umožní dokonca zastaraný „Khrushchev“, aby urobil pohodlné a štýlové obydlie. Jeden z hlavných etáp pracujúcich s bytmi starého fondu sa stáva Prestavba a zonovanie.

Zvláštnosť

Oprava dvojizbového bytu v novej budove, zvyčajne sa riadia bez veľkých ťažkostí. V domoch tohto typu sú pomerne veľké kuchyne a izby, priestranná kúpeľňa, ako aj balkón alebo lodžia, ktoré sú v prípade potreby realizované s určitými funkciami. V dôsledku toho sa najčastejšie vyžaduje prestavba takéhoto 2-izbového bytu.

Všetky funkcie opravy sú uzatvorené Pri výbere vysokokvalitných povrchových úprav, vytvorenie holistického projektu dizajnu a vykonávanie aktuálneho zonovania. V niektorých prípadoch sú posuvné dvere nainštalované na uloženie priestoru v byte a izolácia balkóna sa často často vyskytuje.

V budúcnosti, po dekorácii, táto zóna sa transformuje na pohodlnú kanceláriu, skladovaciu miestnosť alebo len odpočinku.

ale V domoch starej budovy Proces opravy je zložitejší. Malo by sa začať so skutočnosťou, že dvojizbové byty v takýchto budov málokedy majú priestor presahujúce 50 metrov štvorcových, ale často majú nepohodlné usporiadanie. V prípade, že byt získava alebo je zdedený v uspokojivom stave, je možné obmedziť kozmetickú opravu – zmeniť tapetu, aktualizujte farbu na strop a kúpiť nový inštalatér. Nanešťastie, vo väčšine prípadov Staré vytáčania si vyžadujú presne nákladnú opravu.

Apartmán s jednou spálňou v starom dome má vážne nedostatky. Celkom Nízke stropy Zoznámte sa s „Khrushchev“ a „Brezhnevka“, ale tu v „Stalinki“ sa výška priestorov môže dosiahnuť asi 4 metre. Úzke koridory Nedovoľte, aby ste vyhovovali všetkému potrebnému nábytku a bolo často nemožné ich rozšíriť kvôli prítomnosti nosných stien. V starom dvoch, často sú prítomné Samostatné kúpeľne a kúpeľne s veľmi malou metra.

Väčšina majiteľov zjednotí dve izby, ale takéto riešenie nie je vždy funkčné, keď mnohí ľudia žijú v byte.

Malé kuchyne, najmä v „Khrushchev“, Nútil majiteľov ísť na všetky druhy trikov, aby v tejto dôležitej zóne vytvorili pohodlie. Je potrebné spomenúť skutočnosť, že na sekundárnom trhu s bývaním sú pravidelne vykazované byty s trhlinami v stenách, opotrebované Outrabs a neuspokojivá ochrana proti hluku. V 2-izbe „KHRUSHCHCHEV“ Interiérové ​​steny zabraňujú prestavbe a pohybu otvorov. V tomto prípade, aby sa obydlie útulnejšie, kuchyňa je kombinovaná s chodbou alebo jednou z izieb.

Usporiadať Oprava v „Brezhnev“ Relatívne pohodlnejšie, pretože najčastejšie v štvorlôžkových sa nachádzajú samostatné kúpeľne a kuchyne s plochou dosahuje 8 metrov štvorcových. Dokonca aj bez rekonštrukcie bývanie sa ukázalo, že je to krásne a pohodlné, ale S predbežným usporiadaním stien a nahradenie zastaraných komunikácií. Malo by sa však pamätať na to, že v domoch tohto typu sú vnútorné nosné steny a vetracie šachty, ktoré nemožno prenášať.

Počas opravy „stalinky“ musíte najčastejšie vynaložiť veľa na výmenu komunikácií a usporiadanie stien. V takýchto kopeckových kúskoch je zvykom kombinovať kuchyňu s obývacou izbou alebo chodbou alebo vybaviť druhú úroveň, v ktorej bude priestor na spanie alebo kancelária.

Prehľad druhov

Je obvyklé opravovať dvojizbový byt či už kapitálne alebo kozmetické.

Kapitál

Generálna oprava sa najčastejšie vykonáva pri pohybe alebo vtedy, keď kozmetické opravy nestačia. Tento typ opravy pozostáva z veľkého počtu etáp a nevyhnutne vyžaduje zapojenie špecialistov. Odporúčajú sa špecialisti spočiatku vykonať generálnu opravu dizajnéra, ktorá je s predbežným vývojom individuálneho projektu dizajnu, vrátane aj umiestnenia nábytku a inštalácie osvetľovacích zariadení. Vo väčšine situácií sa tým vyhnúť veľkému množstvu problémov. Týkajúci sa Koncepty „Eurororemon“, Pod ním je obvyklé pochopiť obvyklý kapitál s pôvodom bez sprevádzania dizajnéra alebo s ním, ale pomocou lepších a drahých materiálov.

Kozmetický

Kozmetická oprava je viac rozpočtu, Ako to je ľahko aktualizovať interiér bez zmeny komunikácie, okien a dverí. Vo svojom rámci sa nevykonáva žiadna prestavba a zapojenie sa nemení. Najčastejšie je všetko obmedzené na maľovanie potrubia a vykurovacie telesá, zmena podlahovej krytiny a prelakovanie steny alebo preglejky tapety. Niekedy v rámci „kozmetiky“ sa dlaždice posunie aj v kúpeľni. Napriek zdanlivej jednoduchosti, tento typ opravy stále zaberá dostatok času, pretože si vyžaduje predbežnú demontáž všetkých povlakov.

Po dokončení prípravnej fázy môžete prejsť na spracovanie podlahy a stropu a potom už začnete čistiť steny. Kozmetická oprava sa odporúča vykonávať každých 4-5 rokov, takže byt vždy vyzeral dobre.

Hlavné kroky

Oprava v dvojizbovom byte Je prijatý na výrobu stupňov.

Demontáž starého interiéru

To všetko začína vývozom nábytku a demontáž starého povlaku. V tomto štádiu musíte odstrániť staré tapety, parkety, laminát alebo koberec, dlaždice, omietky a niekedy aj okná. Okamžite odstrániť všetky dvere, prepínače, zásuvky a inštalatéri. Vstupné otvory a otvory medzi miestnosťami pre pohodlie sa prijímajú na utiahnutie hustého filmu. Ak by apartmánový projekt vyplýva prestavba, demolácie oddielov je zvyčajne možné. Po ukončení demontáže bude tiež potrebné odstrániť veľký odpad.

Inštalácia komunikácie

Elektrotechnická práca Zvyčajne zahŕňa steny stien, montáž elektrických inštalácií, ako aj káblové tesnenie. Zvyčajne trvá 5-10 dní. Potom, čo sa môžete presunúť Vytvorenie novej kanalizačnej elektroinštalácie, prívodu vody a kúrenia. Už v tomto štádiu, ďalšie ubytovanie práčky, inštalatérske a vyhrievané uterák.

Odkaz na priestory

V typickom „Khrushcheev“ panelového domu Najčastejšie je obývacia izba kombinovaná s kuchyňou, Najmä ak malý byt nepresahuje rozlohu 40-48 kV. M. V „Brezhneva“ často vyrába Združenie Sanuzla, a vo veľkej „Stalinke“ podľa stanice metra 54 kV. m je možné zistiť a Studio so spálňou „ATTICK), Aktivované kvôli demolácii všetkých interiérových oddielov. Všetky tieto možnosti sú možné v iných konfiguráciách dvojizbového bytu, ale podliehajú absencii nosných stien a prijímanie oficiálneho povolenia.

Pred začatím prestavby je potrebné zistiť všetky technické údaje, Vrátane umiestnenia inžinierskych komunikácií, vzdialenosť k stropu a veku budovy. Určite je určené, ktoré steny sú rozpoznané ako podporné, a ktoré nie je zakázané zničiť alebo pohybovať.

V rovnakom štádiu je prezentovaná umiestnenie zásuviek a prepínačov na ďalšie vytvorenie elektrickej separácie.

Ak vlastníci malého bytu plánujú kombinovať dve izby malého vzoru, určite to umožní vytvoriť priestrannú a pohodlnú miestnosť, ale aj bude vyžadovať použitie premysleného zoningu. Môže to byť napríklad umiestnenie spacej zóny na pódiu vo zväčšenej obývacej izbe a ďalšie použitie podsvietenia.

Často Kuchyňa kombinuje obývaciu izbu, Čo vám umožní zvýšiť pracovný priestor na varenie a dokonca zvýrazniť úplne priestrannú oblasť jedla. V niektorých prípadoch Obývacia izba kombinuje spálňu, Ale potom musí byť spálne skryté z podivných očí. Zavrieť Kúpeľňa a kúpeľňa Upraví sa pripojiť k priestrannejšej miestnosti. Snáď tiež „Zlúčiť“ kuchyňu a chodbu.

Zarovnanie stien a stropu

Vyrovnanie stropu sa zvyčajne vyskytuje S pomocou omietky, Ak nie je vybratá len pre miestnosť Tkanina. Po prvé, strop je zarovnaný, a potom steny, otvory a svahy. Postup sa vykonáva v dvoch etapách: prvý povrch je pokrytý primérovým primérom a po jeho pohreboch sa spracovávajú omietkovým zložením. V druhej fáze sú malé chyby maskované s tmelom a celý povrch je zem.

Vyrovnanie podlahy

Podlahový poter je možné vykonať buď na cementovo-pieskovom alebo sadrovom základe. V prvom prípade môže byť samotný povlak položený najskôr za dva týždne a v druhom prípade je dlaždica položená po troch dňoch a ostatné druhy náterov – po týždni.

Montáž sadrokartónu

Pred začatím dokončovania sú tiež namontované sadrokartónové konštrukcie, ak sú k dispozícii v projekčnom projekte. Môžu to byť napríklad výklenky alebo oblúky, boxy skrývajúce vodovodnú komunikáciu alebo priečky.

Možnosti dokončovania

Materiály použité na konečnú úpravu sú určené v závislosti od štýlu interiéru zvoleného pre byt. Napríklad moderný podkrovie nevyhnutne vyžaduje tehlové murivo na stenách, a tiež vám umožňuje opustiť komunikáciu. Štýl krajiny nebude stáť bez drevenej podlahovej krytiny, a byt v štýle minimalizmu bude vyzerať dobre s len maľovanými stenami.

Podlaha

Klasické riešenie v konštrukcii podlahy je Laminátové podlahy alebo iné drevené povlak Pre obytné izby a kuchyne, ako aj použitie dlaždíc v kúpeľni. Interiér vyzerá nezvyčajne, v ktorej časti chodby pri vstupných dverách je zdobená rovnakou dlažbou ako kúpeľňa. Pre opravy rozpočtu nie je rebel Použitie a linoleum.

Strop

Pre štandardný dvojizbový byt sa odporúča používať Viacúrovňové, A to sa týka toho nielen stropu, ale aj stien. Zriadenie povrchu z nezrovnalostí, môže byť maľované farby alebo dokonca prekrývať sa. Dobré riešenie je a Strop, Vhodné pre priestranné bývanie v novej budove a pre malé „Khrushchev“. Vo veľkom „Stalinke“ s vysokými stropmi bude vyzerať skvele Strop lemované drevenými lúčmi.

Stien

Ak je oblasť malá, Potom sú steny lepšie natreté v pastelových farbách. Avšak, prítomnosť prízvuk, jasnejšie, povrch bude aj cestou. Nezvyčajné vyzerá ako myšlienka, že sa jedná z stien texturovaných, po ktorých je maľovaný v rovnakých farbách ako zvyšok.

V každom prípade je dizajn stien vo veľkej miere závisí od dominantného štýlového smeru.

Odporúčania

Po dokončení rekonštrukcie a pokračovaní do výber nábytku pre dvojizbové obydlie musíte starostlivo premyslieť každý detail. Faktom je, že v malom priestore, najmä v domoch starého základu, zariaďovacie prvky nielenže plnia svoje kľúčové funkcie, ale sú zodpovedné aj za zónovanie. Lepšie si vybrať multifunkčné položky, poskytuje premyslený úložný systém. Knižnica napríklad môže pojať nielen všetku literatúru majiteľov, ale tiež oddelí priestor na spanie od obývačky.

Okrem toho je pri nákupe nábytku dôležité, aby ste to urobili v súlade s otvormi okien a dverí, ako aj s ich umiestnením v kopeckovom kuse.

Krásne príklady

Možnosti pripravenosti vždy pomáhajú navigovať a predstavte si, ako najlepšie vybaviť svoj vlastný domov.

  • Vyzerá to veľmi nezvyčajné Jedno-spálňa „Khrushchchev“, Po oprave, ktorej kuchyňa a obývacia izba sa zlúčili do jednej jednotky, a chladnička sa nachádza v bývalom chodbe. Vďaka „fúzii“ dvoch izieb bolo dosť miesta na varenie, a na výrobu jedla a obývacieho priestoru, dokonca sa znížil, netrpel vôbec. Pre všetky izby sú vybrané jedno podlahy a steny, ktoré transformovali rozptýlené zóny na jedno celé číslo. Napriek tomu, že potrebné zón sa uskutočnilo nielen s pomocou nábytku, ale aj osvetľovacích systémov. Nábytok pre byt bol zvolený jasný a celkom kompaktný.

  • V ďalšom zrekonštruovanom dvojizbovom byte je dokonale viditeľné, ako zdvihnúť konečnú úpravu a nábytok pre malé priestory. Na príklade chodby sa o tom môžete presvedčiť prednosť by mali mať svetlé, pastelové farby a decentné vzory, a nábytok môže byť dokonca aj biely. Prítomnosť dvoch zrkadiel vám umožní vizuálne rozšíriť priestor, ako aj premyslený systém osvetlenia.

Videorecenzia opravy dvojizbového bytu je uvedená v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: