Všetko o OSB-4

Výstavba moderných návrhov si vyžaduje kompetentný prístup k výberu stavebného materiálu. Malo by byť trvanlivé, odolať rôznym zaťaženiam, mať prirodzený pôvod a nie príliš veľa hmotnosti. Je žiaduce, aby náklady nebolo veľmi vysoké. Tieto charakteristiky sú celkom v súlade s doskami OSB-4.

Zvláštnosť

Hlavným znakom materiálu je jeho sila, ktorá sa dosiahne z dôvodu špeciálnej štruktúry. Základom výroby drevného odpadu. Hlavnými surovinami sú čipy borovice alebo Aspen. Koste sa skladá z niekoľkých vrstiev vytvorených z veľkokamenných čipov, ktorých dĺžka môže dosiahnuť 15 cm. Počet vrstiev – 3 alebo 4, niekedy viac. Sliver sa lisuje a lepený pomocou živice, ku ktorej sa pridáva syntetický vosk a kyselinu boritú.

Originalita materiálu je iná orientácia čipov v jeho vrstvách. Pre vonkajšie vrstvy je charakteristická pozdĺžna orientácia čipov, pre vnútorné – priečne. Preto sa materiál nazýva orientovaná drevotriesková doska. Prostredníctvom využívania moderných technológií je doska homogénna v zložení v ľubovoľnom smere.

V kvalitnom materiáli nie sú žiadne praskliny, prázdnota a chipsy.

Podľa niektorých charakteristík je sporák podobný drevu, OSB nie je nižšia ako v pohode, silu, jednoduchosť pri spracovaní. Liečba sa získa vysoká kvalita, pretože v dreve nie je žiadna fena a iné chyby. Zároveň sa výrobok vyznačuje protipohľadom, nepodlieha procesom otáčania, nezačína formou, nie je to hrozný hmyz.

Jednotný štandard definujúci veľkosť dosiek nie je. Parametre sa môžu líšiť od rôznych výrobcov. Najčastejšie sa vyskytuje veľkosť 2500×1250 mm, ktorá sa nazýva európska štandardná veľkosť. Hrúbka sa pohybuje od 6 do 40 mm.

4 triedy. Klasifikácia zohľadňuje pevnosť a odolnosť voči vlhkosti.

Najdrahšie sú Dosky OSB-4, sú obsiahnuté vo vysokej hustote a pevnosti, zvýšená odolnosť voči vlhkosti.

Základnou nevýhodou OSB materiálov je použitie živíc obsahujúcich fenol vo svojej výrobe. Pridelenie jej zlúčenín do životného prostredia má škodlivý účinok na zdravie ľudí a zvierat. Preto je potrebné pri výrobe nábytku a úpravy priestorov, je potrebné použiť OSP určené pre tieto práce. Okrem toho, ak používate produkt na internú prácu, odporúča sa byť izolovaný s konečnými materiálmi a nátermi, usporiadanie vetrania v miestnostiach.

Moderní výrobcovia prepínajú na použitie polymérnych živíc bez formaldehydidov.

OSB-4 platí spravidla len na vonkajšie práce, čo znižuje ich potenciálne nebezpečenstvo na minimum.

Pôsobnosť

Materiál je veľmi široko používaný z výroby kontajnerov a nábytku a končiacich stavebných prác rôznych zložitosti. Je vhodný pre vnútorné a vonkajšie obklady steny, vytvorenie interroomových oddielov, montáž podlahovej podlahy a zarovnanie podláh, uskutočnil základ pre strešné krytiny. OSB je v kombinácii s kovovými aj drevenými konštrukčnými prvkami.

Zvýšená hustota a sila, ako aj ďalšie spracovanie vám umožňujú vybudovať ložiskové prvky, steny a strechy od OSB. Vzhľadom na vysoké mechanické vlastnosti materiálu, môžu byť postavené rámové domy a upratovanie. Vzhľadom na vynikajúcu úroveň odolnosti voči vlhkosti, stavebníci odporúčajú OSB-4 pre štruktúry s malými strešnýmismi, v podmienkach systematického zmáčania fasády a absenciu systému zásobovania vodou.

Tipy na montáž

Takže konštrukčný dizajn OSP-dosky slúžil na dlhú dobu, je dôležité, aby sa zabránilo niektorým chybám pri inštalácii. Preto to nebude nadbytočné počúvať radu profesionálov.

  • Platne môžu byť namontované horizontálne a vertikálne – to bude závisieť od ich veľkosti a typu zariadení. Avšak, akýmkoľvek spôsobom je potrebné vytvoriť medzery v 3-4 mm.

  • Ďalšou dôležitou podmienkou je presunúť police z listov v každom ďalšom riadku.

  • Vytvorenie externej inštalácie dosiek, pre ich montáž je lepšie uprednostniť nechty, pretože samolepiace skrutky sú často rozbité kvôli závažnosti materiálu. Dĺžka nechtov by mala prekročiť hrúbku sporák najmenej 2,5-krát.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: