Všetko o pieskovi bez prachu

Vedieť, že všetko o pieskovaní bez prachu nie je nevyhnutné pre bežných používateľov aj vlastníkov workshopu. Uistite sa, že zistite, aké sú nešťastné zariadenia, a ako vybrať inštaláciu s vysávačom. Samostatné dôležité témy – špecifické odporúčania pre použitie takéhoto zariadenia.

Výhody a nevýhody

V prvom rade je potrebné zistiť, než je dobré alebo zlé poškodenie pieskov v zásade. Takáto technika sa vyznačuje vynikajúcou pohyblivosťou a ľahko sa používa. Požehnanie pieskovca má rad výhod:

 • vám umožní robiť bez špecializovaných kamier;

 • zabraňuje upchávaniu okolo okolitých položiek;

 • umožňuje spravovať nízkoenergetické kompresory;

 • Poskytuje čistenie v najťažších oblastiach;

 • Zaručuje bezpečnú prevádzku bez drahej a unavenej ochrany.

Bane zariadenia zahŕňajú nasledujúce skutočnosti:

 • nedostatočne silné v porovnaní s „prašným“ modelom;

 • môže vyčistiť len úzke prúžky;

 • neustále preruší vyprázdnenie pohonov prachu;

 • vyžaduje systematickú výmenu trysiek (a ešte častejšie čistenie);

 • nevhodné pre prácu s perforovanými detailmi a povrchmi, ktoré majú malú úľavu.

Princíp prevádzky

Sandblastovacie zbrane sa používajú, kde je emisie prachu veľmi nebezpečné alebo jednoducho nežiaduce. S ich pomocou:

 • Čistí sa kov z stôp primérov a farieb;

 • odstrániť zvyškovú hrdzu;

 • Odstráňte zvarové švy;

 • Odstráňte povrch s kamennými prvkami a položkami dekorov;

 • Pripravte si rôzne povrchy na farbenie a hlavné brúsenie;

 • Vytvorené výkresy na okuliare (vrátane zrkadiel), na kov.

Spolu s pieskom, rozpadnutý žula môže byť dodaný pre prácu, clamzite alebo drvenie frakcie (s prierezom nie viac ako 0,5 mm).

Rozvádzacie spracovanie sa vykonáva v dôsledku skrinenie kompresora. Po prvé, čerpá vzduch do špeciálnej trubice. Prechádza cez nádrž s pieskom a vyberá abrazívne cez trysku. Keď zasiahnete detail skákania. Potom cez inú rúru, prechádzajúcou okolo trysky, vráti sa do zásobníka opusteného staršieho. Následne sa môže použiť purifikovaný abrazívny a prach a nečistoty sú uložené v samostatnej nádobe.

Odtiaľ sa zvyčajne vyžarujú manuálne ako plnenie. V niektorých modeloch, odstránenie prostredníctvom špeciálnej hadice. Špička trubice trysky je vybavená gumovou tryskou. Kvôli hustým zmestom na povrch, utesňuje zariadenie. Ameriky a emisie na prach sú absolútne vylúčené.

Odrôd zariadení

Docela široká distribúcia dostala pieskáce s vysávačom (zberateľ prachu). V tvare tejto predĺženej tašky. Je upevnený z vyššie uvedeného vnútorného piesku. Dirt sa tam zadá samotným prúdením vzduchu za vstup do vstupného kanála. Zo mínusov systému stojí za zmienku relatívne obmedzenú moc a potrebu často prestať pracovať na vyprázdňovaní pohonu.

K dispozícii sú aj pieskov, v ktorých sa dosiahne práca bez prachu z dôvodu obmedzenej konzumácie abrazívy. V tomto prípade je na kompresor pripojený pištoľ so špeciálnou tryskou. Tam je vrece tkaniny, kde sa brúsil. Balík vždy obsahuje trysky.

Táto technika najlepšie zvládne s odizolovaním malých jacks hrdze, ale pre niečo viac tvrdenie nemôže.

Ako si vybrať?

Sandblasting rastliny pod ruskou hlavnou značkou sú veľmi populárne v cis. Medzi ich výhody patria komparatívna jednoduchosť a spoľahlivosť. Takmer každý špecialista bude tiež venovať pozornosť výrobkom:

 • Westers;

 • Blastse;

 • CLEMCO.

Veľmi široká škála lacných pieskov z čínskej značky AE & T. Je však dôležité venovať pozornosť nielen značke, ale aj na praktických vlastnostiach. Ak sa vyžaduje len zapojiť sa do prevencie hrdze v garáži a vyčistiť miestne škvrny, musíte si vziať model s obmedzenou abrazívnou spotrebou.

Rovnaké zariadenia sa odporúčajú na prácu s jednotlivými vozidlami, motocyklami. Veľké plochy sú oveľa efektívnejšie spracované zariadeniami s vysávačom schopným pracovať na dlhú dobu; Sila zariadenia je zvolená podľa objemu pripravovaných manipulácií.

Prevádzkové tipy

Pred spustením kompresora musíte skontrolovať, či sú všetky časti dobre pripojené, či je zariadenie pevne. Ak chcete jasne vybrať režim prevádzky, je užitočné monitorovať svedectvo snímačov tlaku. Abrazívne berie také a v takom množstve, aby presne odstránili hrdzu, ale nezničujte materiál. Primárne čistenie sa vykonáva veľkou frakciou piesku.

Hladký povrch sa spracuje typickou tryskou. Komplexná príprava (predmety prístrešia) nie je potrebné. Tesnenia je potrebné skontrolovať pred každou pracovnou reláciou a po jeho konci. Hrdza odstrániť, držať špičku v uhle 80-90 stupňov a lakov – striktne pod hlúpym uhlom.

A tiež nemôžete zabudnúť na nosné prostriedky osobnej ochrany.

Prečítajte si viac o pieskovi bez prachu, pozri na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár