Všetko o pílke

Pre veľké protokolové podniky je dôležitým prvkom Pilot. A spôsob jeho rezania ovplyvňuje vysoko kvalitné ukazovatele reziva.

Všetko o pílke

Všetko o pílke

Čo to je?

Výroba píly Koncepcia „Sawn“ je dobre oboznámená a je, môžete povedať jednu zo základných. Sawmaker sa nepovažuje nič iné ako log – okrúhle drevo, čo vyplývajúce z rozliatia stromov rôznych plemien: ihličnaté alebo listnaté.

Drevo by nemalo byť len spiatočné – korene, topy, modriny oddelené od neho. Zdieľané suroviny zdieľajú na protokoloch a hrebeňoch. Každý pohľad má svoj vlastný účel a rozsah používania.

Všetko o pílke

Všetko o pílke

Zobrazenia a veľkosti

Dve GOSTA sa rozprestiera na pílové suroviny. Čo sa stalo v dôsledku úniku ihličnatých skál (borovicových, smreku, cédra a t. D.), spadá pod operáciu GOST 9463-88 a čo sa stalo na konci hojenia z tvrdého dreva (toto je dub, buk, javor, breza, aspen rezivo a t. D.) – 9462-88. Hlavným vymenovaním rezania je znížiť ho na suroviny, ktoré budú naďalej slúžiť na rôzne druhy aplikovanej a umeleckej tvorivosti, stavebníctva a iných priemyselných odvetví. V súlade s normami, akémukoľvek plemeniu – listnatý alebo ihličnatý – ani pílový, ktorý sa ošetril, pre takýto parameter, ako hrúbka, je rozdelená na 2 typy: stredné a veľké.

Hrúbka sa meria nie je na žiadnom mieste, ale len na konci vrcholov. Stredná hrúbka – priemer 14-24 cm, veľký – viac ako 26 cm. Dĺžka píly je tiež rozdelená, presnejšie, jeho dĺžka by nemala byť nižšia ako určitá hodnota v závislosti od plemena. Napríklad píl ihličnatých hornín musí byť v rozsahu 4-6,5 m, mäkké tvrdé drevo (tu zahŕňajú breza a materiál Aspen) – najmenej 3 m. V oboch situáciách sa zohľadňuje aj odstupňovanie – by to malo byť 0,5 m. Pre pevný materiál z tvrdého dreva – od 1 m je odstupňovanie 10 cm.

Všetko o pílke

Všetko o pílke

Masážne materiály. Severný druh ihličnatých hornín by mal spadnúť do intervalu dĺžky 3,9-7,5 m, triedenie Čierneho mora – 4-8 m. Tento výpočet nezahŕňa takzvané batérie, siahajú od 3 do 6 cm. Dĺžka reziva, v dôsledku rezania píly, sa meria metre a hrúbka je milimetre.

Ďalším parametrom poštového hodnotenia je jeho odroda. Tri tri z nich.

 • Prvý stupeň obsahuje guľatiny s pravidelným okrúhlym rezom a formou, ktorá nemá v dĺžke zakrivenie. Bitch v takýchto protokoloch málo.
 • Denníky druhej triedy majú zakrivenie, a uzly, ale nemajú žiadne zlozvyky.
 • V guľatinách tretej triedy sú dediny dreva, môžu byť trochu obťažujúce.

Najvyššia kvalita tradične má píl z lesa na severe Ruska. Je to spôsobené podmienkami a tempom jeho rastu – pomalé kvôli chladu. Takéto stromy majú veľký počet vrstiev v trupe. Z nich sa získajú najodolnejšie a husté logy.

Všetko o pílke

Všetko o pílke

Všetko o pílke

Sawmaker môže byť zoradený podľa schôdzky: KAGE MÔŽU BYŤ RESONANT, LETEVY, SKI A TU. D. A píl, a tie rezivo, ktoré sú získané, musia reagovať s veľkosťou a kvalitu, pod ktorým padajú. S cieľom vybudovať dom, bude potrebné súbor so štyrmi rôznymi rozsahmi priemerov: od 300 do 320 mm, od 260 do 280 mm od 220 do 240 mm a od 180 do 200 mm.

Sawmaker z prvej triedy (to znamená, že najlepšie) je dobré pre výstavbu rôznych druhov kapitálových budov zo stromu. Ukázalo sa z neho odolného a krásneho domu, kúpeľ, komplexu krajín. Strom je ekologický materiál, trvanlivý a spoľahlivý, najmä ak je správne úspešný a spracovaný antiseptickými kompozíciami proti hnilobu a húseniu. Tiež drevo, najmä ihličnaté plemená, obsahuje špeciálnu látku, ktorá zabíja baktérie, ktoré sú zdrojmi chorôb a čistí vzduch v interiéri.

Je to z píly, maľovaný na rezide, najlepšie vybudovať praktické a krásne drevené budovy.

Všetko o pílke

Všetko o pílke

Všetko o pílke

Kde sa vzťahuje?

Hlavným účelom píly je výroba rezaných dreva všetkých druhov používaných v takmer každej oblasti národného hospodárstva. Ak hovoríme o hrebeňoch, režiskové drevo získané v dôsledku ich spracovania je rozdelené na bar, bary a dosku. Najčastejšie je materiál cédr, jedľa, smrek, borovica, ox, linden, breza, dub zodpovedajúcich veľkostí.

Všetko o pílke

Všetko o pílke

Všetko o pílke

Technologické rezanie

V každom rezideri možno rozlíšiť tri oblasti: hrana, hrana, ray. Stupeň spracovania materiálov tiež rozdeľuje drevo do dvoch veľkých skupín: lemované a utedené. V prvom, každom rake a každom okraji, v druhom – iba z plastu. Posádka reziva Drevo má rovnakú šírku vnútorných a vonkajších plastov, možno ho vidieť voľným okom. Pokiaľ ide o šírku utereného reziva, je potrebné vypočítať: je rovná polovici dvoch šírky (vnútorné a externé plasty). Zmerajte šírku uprostred obrobku.

Pri zvažovaní lemovaného reziva je potrebné určiť taký koncept ako „obzol“. Takzvané korenie, ktoré vznikajú počas spracovania. Ozol môže byť ostrý a hlúpy. Prvý je v oblasti okraja. Prítomnosť akútneho OBOL znamená, že použitie takéhoto rebrovaného reziva je neprijateľné. Pokiaľ ide o tupý obol, znižuje kvalitu lesného reziva, ale môže sa použiť. Rozdiel tabuliek z barov a brusev – na šírku.

Šírka dosky je vždy dvakrát toľko ako jeho hrúbka. Šírka BROA nie je väčšia ako dvojitá hrúbka a tyče majú šírku a hrúbku viac ako 100 mm.

Všetko o pílke

Všetko o pílke

Percento odchodu píly sa vypočíta niekoľkými spôsobmi.

 • Ak sa celý píl je rovný priemeru kmeňov, potom sa vypočíta percento výstupu: najprv je potrebné vypočítať, koľko má objem jeden sud, po ktorom je kísanie rezného materiálu vynásobený týmto objemom. Chyba tejto metódy je malá.
 • Ak je silná kostarka lesov veľká, potom môžeme zvážiť počet dopravných, zhruba, „stroje“. Chyba v spôsobe je veľká, ale metóda sa výrazne uloží čas počítania.
 • V prípade, že je potrebná vysoká presnosť a chyba malej výpočtu, bude potrebná metóda merania. Potom môžete merať zakrivenie a zahusťovanie kmeňov a počas manuálneho počítania je nemožné. Pri používaní meracích rámov môžete okamžite triediť rezivo rezanie.

Všetko o pílke

Všetko o pílke

Možné chyby

Takéto parametre lesných produktov, ako priemer, šírka, dĺžka, nie sú jediným definovaním v akom množstve a akú kvalitu sa konečné produkty objavia. Dostupnosť alebo žiadne chyby nie sú menej dôležité. Hlavným ukazovateľom kvality recyklovaného recyklácie je výnos výroby. Akýkoľvek typ reziva. Rozdelenie na odrody zahŕňa prítomnosť buď na povrchu, alebo vo vnútri materiálu defektu alebo defektov, ktoré majú negatívny vplyv na pevnosť, odolnosť proti opotrebeniu, spoľahlivosti, vzhľadu. Akákoľvek zverák automaticky znižuje kvalitu rezaného dreva, a preto zužuje kruh jeho používania.

Výstup produktov určuje, ktorá technológia rezania bude vybraná, ktorá systém štrukturálnej technologickej píly sa použije v jednom prípade alebo iná, ako sa vytvoria jeho kvalitné skupiny. Rezací plán je tiež vypracovaný s prihliadnutím na približný výstup reziva. Ak je ovplyvnený počet defektov minimálny, potom sú ovplyvnené len parametre pancierovaného reziva a nevyhnutne generovaný technologický odpad. Potom môže byť výpočet vykonaný podľa predpisov pre výrobky s drevom 1. Ak je počet malformácií taký, že straty budú väčšie ako konečný výrobok, vypočítajte výstup produktov je ťažké. Drevo vice – to je nejaká vlastnosť povrchu alebo štruktúry materiálu odchyľujúceho sa od normy. Môže byť ako prítomnosť výstavov na povrchu a infekcii s hubami alebo plesňou.

Všetko o pílke

Všetko o pílke

Všetky druhy defektov dreva sú rozdelené do dvoch typov: primárne, t. E. Osoby vytvorené počas rastu a rozvoja rastliny a sekundárne – tieto sú spojené s nízkou kvalitou spracovania dreva (rezanie, nesprávne skladovanie atď. Ns.).

V súlade s GOST 2140-81 prideleným 9 skupín chybného dreva.Tie obsahujú:

 • prítomnosť suky;
 • trhliny;
 • modifikovaný tvar trupu;
 • prítomnosť defektov štruktúry vo vnútri;
 • poškodenie plesňovej infekcie;
 • prítomnosť chemického farbenia;
 • biologické poškodenie;
 • prítomnosť zariadení spracovania, mechanického poškodenia, cudzích predmetov;
 • Existencia obetí.

V závislosti na tom, ktoré defekty av akých množstvách sú prítomné v dreve, je distribuovaný na odrody: prvý, druhý alebo tretí.

Všetko o pílke

Všetko o pílke

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár