Všetko o plávnených doskách

Pobanované dosky sa líšia od jednoduchého zníženia skutočnosťou, že sú spracované zo všetkých strán hobľovaním a následným brúsením. Dnes je tento typ reziva z reziva považovaný za najobľúbenejší, pretože môže byť použitý v akomkoľvek štádiu stavebných prác. Podrobnejšie sa oboznámeme s popisom prevádzkových charakteristík hoblinových dosiek.

Čo to je?

Moderný stavebný trh sa rozlišuje veľká škála reziva. Kde Všetky druhy je charakterizované jeho prevádzkovými parametrami, rozmermi a nákladmi.

V procese liečby sa strom rezanie na samostatných doskách, niektoré z nich zostávajú okrajové, a druhý je suchý v termokamere, kde trávi asi 3 týždne. Prípravky sa potom spracúvajú, počas ktorých je ich geometria v súlade, akékoľvek burrs a nezrovnalosti sa eliminujú. Moderné drevoobrábacie technológie sú automatizované, nepoškodzujú drevo, takže výlučne vysoko kvalitné dosky sú kombinované s demokratickou hodnotou.

Plánovaný strom má množstvo nepochybných výhod:

 • Vzhľadom na umelé sušenie je vlhkosť hotového materiálu 8-14%, čo zvyšuje jeho tvrdosť a trvanie prevádzky;
 • Odolnosť voči pôsobeniu UV žiarenia a vody;
 • zvýšená pevnosť a hustota;
 • Ideálna geometria rezov;
 • Jemný povrch;
 • nedostatok deformácie, deformácie a trhlín;
 • Dekoratívny vzhľad, prírodná textúra;
 • Svetelná vôňa dreva.

Ako robiť?

Môžete urobiť hobľovanú tabuľu doma aj v továrni. V prvom prípade sa zvyčajne uchýliť k manuálnemu spracovaniu lietadlom alebo elektrinuruckou. Konečná kvalita reziva bude priamo závislá od profesionality špecialistu a jeho skúseností so stromom. Je veľmi dôležité, aby sa sila push na pracovný nástroj rovnaká počas spracovania. V opačnom prípade bude rada nerovnomerná, s rozlíšenými pásmi a výškovými osciláciami. V továrni na výrobu výroby dosky sa používa elektromechanické zariadenia – hobľovanie, rovnako ako fugovinové stroje alebo reysm. Takéto inštalácie samotné regulujú šírku a hrúbku rezu a špeciálne mechanizmy poskytujú rovinnosť a čistotu rezu.

Doma sú situácie, keď potrebujete zvládnuť maľovanú dosku. V tomto prípade musíte najprv odstrániť farbu – to môže byť vykonané špeciálnymi chemickými doskami. Majte na pamäti, že s nimi môžete pracovať len pomocou špeciálnych ochranných prostriedkov. Dobrý účinok dáva vykurovaciu dosku so stavebným fénom, potom, čo povlak je ľahko zvážený dlážkou alebo kovovou mriežkou.

Niektorí majstri používajú hobľovač – tento spôsob nemožno nazývať úspešné, pretože hustota komponentov farieb je odlišná od dreva. V dôsledku toho sú nože upchaté a hlúpe, zvyčajne po takejto práci, musia zmeniť.

Čo sa líši od nepokojných dosiek?

Hlavný rozdiel medzi hobľovanou rezidenciou z hranatého analógu prichádza k viacerým rozdielom.

 • Hradené medzery sú suché aj mokré. Nie je to tak dávno, iný typ rebríčku sa objavil v obchodoch – vlhká doska impregnovaná antimikrobiálnymi liekmi.
 • Hobľované materiály v priemyselných podmienkach sa sušia, takže ich vlhkosť je oveľa nižšia.
 • Hodná rada môže mať nezrovnalosti a burrs. Stroganny – prechádza otočením, ktoré vytvára dokonalý plátok, odstraňuje akúkoľvek drsnosť.
Prečítajte si viac  Všetko o elektro-hydraulických jadier

V dôsledku hobľovania sa rezivo stáva absolútne hladkým. Podobné predvalky sú optimálne pre farbenie a lakovanie bez predchádzajúceho mechanického nárazu. Zároveň náklady na hobľovanú tabuľu nie je oveľa vyššia, je to spôsobené plnou automatizáciou všetkých výrobných procesov.

Preskúmanie druhov

Vlhkosť

Najžiadanejší v segmente stavebníctva je suchá doska, privedená do stavu v špecializovaných sušiacich komorách pod akciou umelo vytvoreného tepla. Podobné spracovanie umožňuje materiál v nasledujúcom ľahko prenosných kontaktov s vlhkosťou a nestanovou hnilobou počas prevádzky.

Cena suchých dosiek bude vyššia ako surová, pretože proces sušenia výrazne zvyšuje náklady na čas a elektrickú energiu.

Podľa typu rezania

Na princípe rezania plávnených dosiek môže byť tangenciálne alebo radiálne. Druhá technika dáva dlhšie rezivo. Prvý spôsob umožňuje získať viac sploštený a krásny výhľad, a preto je viac v dopyte.

V posledných rokoch, dosky s požiarnymi zariadeniami. Takéto rezivo majú kosenú koncovú hranu – tento roztok zvyšuje čas požiaru v prípade vystavenia otvoreniu ohňa a vyzerajú veľmi esteticky. Žiadne menej populárne rozliaty dosky so zaobleným okrajom. Podobné dosky sú v dopyte ako platdro a ďalšie dekoratívne prvky dekorácie interiéru.

Odroda

Na výrobu hobľovaného dreva, drevených ihiel, bukových, dubov, ako aj iných, exotických druhov dreva – santalové drevo a eben, ako aj céder. V závislosti od úrovne kvality hotových výrobkov je jeden alebo iný priradený k doske: Tretia trieda je najnižšia kvalita materiálu. Takéto dosky idú do pokroku pri vykonávaní konceptu práce.

V predškvrnení druhej triedy môžu existovať stopy hmyzu a padlé uzly v malých množstvách. Prvá trieda môže obsahovať minimálne množstvo trhlín a čipov.

Najvyššia trieda je vhodná na vykonávanie povrchovej úpravy podláh a stien a vytvoriť nábytok.

Veľkosti a hmotnosť

Obvykle nie je dĺžka hobľovanej dosky viac ako 6000 mm. Je to spôsobené tým, že pri výrobe hoblinových dosiek je často vysoké percento odmietnutia surovín. Okrem toho je dĺžka 6 metrov vhodná na prepravu reziva. Technické schopnosti nákladných vozidiel sú zvyčajne obmedzené na 10-12 m dlhé a ak prepravujete dlhšie materiály, môžu sa skryť. V koľajových kontajneroch je taký rezivo kompaktný a neprekračujte.

Prečítajte si viac  Výber a prevádzka maticových jadier

Časť hobľovaných polotovarov zvyčajne spĺňa parametre 15 a 45 mm., Obchody obsahujú modely s rozmermi 20×100, 45×95, 40×150, 150×50, 100×10 a 50×200 mm. Po vysušení v komore však môže sekcia stratiť až 5 mm vlákna na každej strane, takže v praxi môžete vidieť tenšie dosky s parametrami 45 až 195, 35 až 145, 35 až 150, ako aj 45 až 90 mm. Najpredávanejšie dosky 150x50x6000 a 45x145x6000 mm.

Dieťa Nuances

Pri kúpe hobliny, v prvom prípade, musíte rozhodnúť o type dreva. Rozpočtové plemená môžu byť použité na výstavbu uzavretých konštrukcií a striech – dubov alebo smrekov. Pre zakrytie podláh a stien v bytovej budove alebo výstavbe kúpeľa je preferencia lepšie dať cédru. Osobitná pozornosť by sa mala venovať parametrom vlhkosti – by nemalo prekročiť 10-14% pre vnútornú obkladovú miestnosť a 18% – pre externé. Môžete rozlíšiť surové drevo pachom, má ostrú frakciu dreva. Niektorí predajcovia tvrdia, že na prevádzku rezaného dreva je dostatok vlhkosti 20% a skutočne zodpovedá GOST. Ale ako prax ukazuje, použitie medzier, ktorých vlhkosť presahuje 18%, vždy zvyšuje pravdepodobnosť vysielania po krátkom čase. Percentuálny podiel vlhkosti je nevyhnutne uvedený v príručke na palube, ak na ňom nie je indikácia – to je dôvod na opustenie akvizície.

Plut osobitnú pozornosť nákladom na výrobky. Nadmerne podhodnotená cena naznačuje, že materiál bol umiestnený na sklad alebo neposkytol potrebné spracovanie. V doskách môže byť žiadna zjavná prázdnota očí – to je znamenie porážky hmyzu. Môžete vypočítať prázdnotu zvukom, mierne klope na rezivo – zvuk bude hluchý. Vysoko kvalitné hobľované rezivo musí úplne odstrániť prítomnosť feny, takéto prázdne miesta musia byť okamžite rebel. Na povrchu by nemali byť žiadne miesta, stmavnené, praskanie, geometria by mala byť extrémne správna.

Ak si na seba umiestnite niekoľko dosiek, potom musia ležať s hladkým zásobníkom bez viditeľných medzier. Toto je charakteristický prvok, ktorý je materiál prerušený.

Používanie použitia

Plánovaná rada bola široko používaná vo výrobe podnikania a v stavebníctve. Používa sa na:

 • vykonávanie drevených spojovacích štruktúr;
 • Nákladné autá balkónov, terasou, strechy a fasády;
 • Orezávanie a imitácie kefy pre stropy;
 • Dokončenie domov Dacha, letná duša, arbors a budovy pre domácnosť;
 • Montáž povrchovej úpravy v obytných a priemyselných priestoroch;
 • Výroba regálov, nočné stolíky, stoličky a iné druhy nábytku.
Prečítajte si viac  Rozdiely inštalácie terasovitej rady Larch

Pobanované dosky sa často používajú ako ďalšie materiály, vďaka ktorým sú zosúladené konštrukčné prvky. Napriek tomu, že moderný trh je vyplnený s umelým analógom stromov, väčšina spotrebiteľov preferuje prírodný materiál. Strom bol a zostáva najviac šetrný k životnému prostrediu, a preto bezpečný materiál.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: