Všetko o plochom

  Lietadlo je populárny poľnohospodársky nástroj a má vysoký dopyt na majiteľov domácich pozemkov a chatiek. Jeho dopyt je spôsobený univerzálnosťou a schopnosťou nahradiť počet manuálnych zariadení a niekedy kultivujúci. S dostupným plochým, môžete urobiť bez takých spoločných agrotechnických nástrojov, ako sú vrkôčiky, vidlice, hrdzače, uhorky, soha a lopatka.

  Čo to je?

  Lietadlo bolo vynájdené a patentované vynikajúcim a všestranným človekom, talentovaným novinárom, inžinierom a záhradníkom Vladimírom Vasilyevich Fokin z g. Judkog Vladimir. Myšlienka vytvárania nástroja vznikla po svojom infarkte, v dôsledku toho by reči nemohla byť plnohodnotným prácou na záhrade. Autorka začala študovať správanie manuálnych poľnohospodárskych nástrojov za určitých podmienok a analyzovať ich silné a slabé stránky. Po niekoľkých experimentoch uskutočňovaných s rôznymi variantmi Vladimir Vasilyevichpriblížil sa k vytvoreniu úplne jedinečného v jeho jednoduchosti a efektívnosti adaptácie, ktorý bol následne nazývaný sploštený, a úspešne testovaný na vlastnom domácom pozemku. K dnešnému dňu, výroba plochej workshopu, ktorá bola založená Vladimir Vasilyevich, sa nachádza v jeho vlasti – v. Judgeada a uvoľňuje najlepší nástroj v Rusku.

  Konštrukčne sploštený je klenutý kovový držiak, ktorý je upevnený na dlhé kutikuly a externe pripomínajúci Chockerel. Každá strana je ostro brúsená, ktorá výrazne znižuje odolnosť pôdy pri práci a významne uľahčuje manuálnu prácu. K dispozícii sú aj kombinované modely pozostávajúce z dvoch lopatiek rôznych dĺžok. Tajomstvo účinnosti prístroja spočíva v kombinácii svojich geometrických foriem s veľkosťou rohov na ohyboch štruktúry. To umožňuje ploché rezanie pôdy, bez toho, aby sa do neho zasunulo najmä hlboko. Z boku práce s plochou vyzerá ako mŕtvica snehovej metly v oboch smeroch, ktorá je spôsobená dvojitým čepeľou nástroja a schopnosť vykonávať manipulácie s ktorýmkoľvek zo strán.

  Čo je potrebné?

  Pomocou tohto jedinečného nástroja vám umožňuje vykonávať Až 20 rôznych manipulácií, medzi ktoré sa nachádzajú ako najjednoduchšie operácie a komplexné agrotechnické techniky.

  • Vymazané a uvoľnenie. Odstránenie burín s plochými rezmi umožňuje nerušiť integritu hornej plodnej pôdnej vrstvy, ale vyrábať deštruktívne korene pod zemou. Suging sa vykonáva širokouhlými stranami roviny, počnúc ju v zemi pre niekoľko centimetrov a ľahko prúdi po vrchnej vrstve. Takáto metóda burín sa založila ako veľmi účinná, najmä v počiatočnom štádiu vývoja burín.
  • Tvorba záhrady Pre mrkvu, diaľkovú dopravu a iné koreňové plodiny tiež vstupujú do zoznamu diel, ktoré môžu byť umiestnené. Obzvlášť cenným účelom nástroja je však možnosť zdôrazniť fazuľa, kukuricu a zemiakov. Predtým sa tento postup tradične uskutočnil s použitím chipset alebo lopaty, a bol vždy ošetrený na vypúšťanie ťažkej manuálnej práce. Ale s príchodom plochého strihu, všetko sa radikálne zmenilo. Teraz sa dôraz dôraz vykonáva rýchlo a ľahko, hlavná vec, vzhľadom na špeciálny dizajn náradia absolútne zraní zelenú časť rastlín.
  • Zarovnanie pôdy Po orbe alebo hlbokom uvoľnení, ako aj pád zaspávanie po výsadbe akýchkoľvek poľnohospodárskych plodín, aj pod silou sploštených. Pre tento dizajn sa dizajn otočí a pohybuje sa smerom k sebe a od seba.
  • S rastlinami. Ak chcete určiť husté kultúry, nástroj vložil úzku tvár na posteľ a podporovať ho na seba, prehlbovanie v hornej vrstve Zeme 5-7 cm.
  • Rozdelenie veľkých hrudiek Po orbe alebo vývoji panenských pozemkov sa vykonáva ostrým koncom roviny, ktorý sa líši od vysokej účinnosti a rýchlosti drvenia.
  • Vymazanie burín Používanie nástroja je vyrobený dvoma spôsobmi: zámok alebo osoba. Pri pletení koreňov burín, korene burín a sú ponechané v zemi na preťaženie. Puzdro znamená rezanie len hornej časti burín byliniek a odstránenie koreňa neznamená.

  S pomocou plochých škrtov, nemôžete nielen stratiť a ponoriť pôdu, ale tiež odstrániť vrh v kuracie coop, na rezanie fúzy na jahody, otočte kompost vrstvy, škrabať so starými stromami Curra, zbierať Hromadu skosenej trávy a odpadu z oblasti krajiny.

  Klady a zápory

  Veľký počet schvaľujúcich názorov o lietadle a nepokojný záujem o neho dachniks sú spôsobené mnohými nepopierateľnými výhodami tohto nástroja. S pravidelným využívaním plochých budov sa výrazne zvýši plodnosť pôdy. To je vysvetlené možnosťou hlbokého uvoľnenia, ktoré zase prispieva k normalizácii výmeny ovzdušia a stanovuje optimálnu vodnú bilanciu pôdy.

  Lietadlo môže byť umiestnené ako ľudový protikrízový nástroj, ktorý má veľmi nízke náklady, nevyžaduje žiadnu službu a nerozbije sa. Výhody zahŕňajú schopnosť zmeniť uhol sklonu kovovej čepele, ktorý vám umožní veľmi presne nastaviť nástroj pre jeden alebo iný typ poľnohospodárskej práce. Rovnako ako u iných nástrojov, existujú aj nevýhody. Patrí medzi ne potreba pravidelného brúsneho, nemožnosť liečiť príliš veľkých oblastí a nízkej účinnosti v boji proti husto vysoké buriny. Niektorí výrobcovia však usadili uvoľnenie samo-skladacích čepelí, ktoré eliminuje potrebu produkovať časté brúsenie.

  Názory

  Zohľadnenie druhov plochých úrovní by sa malo začať so vzorkami vyvinutých a stelesnených hlavným tvorcom tohto jedinečného nástroja v. V. Fokin.

  Fokina

  Mnohí skúsení majitelia záhrad a chatiek často získavajú jeden sploštený, ale naraz niekoľkých z jeho odrôd. Rôzne nástroje typu dizajn, cieľ a veľkosti. Oficiálne existuje 6 modifikácií Fokinového bytu, kde sa každý typ špecializuje na vykonávanie konkrétneho typu poľnohospodárstva.

  • Veľký plochý odolný Fokina má klasický dizajn, ale vybavený podlhovastrannou čepeľou a môže byť pripojený k rezaniu štyroch spôsobov. Použite nástroj hlavne na vytvorenie a prípravu lôžok na jar, na uvoľnenie pôdy do hĺbky 15 cm a burín. Pomocou veľkej futenienskej, mlieko-lámanie kruhov ovocných stromov vyrábať, ponoriť zemiaky, brúsenie a prenášajú seno a dokonca si hnedí malty.
  • Malý byt Fokina presne opakuje tvar veľkého „brata“, ale rozlišuje sa viac miniatúrnych veľkostí a používa sa na tenké „šperky“ funguje. Zariadenie sa ukázalo ako ripper a pololín, používa sa pri jazde pôdy v uličke, odstránenie jahody fúzy a plytké buriny. Čepeľ môže byť upevnená na rukoväti vľavo, ako aj vpravo, čo umožňuje k dispozícii pre pravákov, a pre ľavotočivý.
  • „Montáž“ Vybavený skrátením, v porovnaní s tradičným modelom, čepeľou a používa sa na starostlivosť o ťažké sedadlá a panenské krajiny. Vďaka krátkemu nožovi je nástroj veľmi ľahko pracovať, pretože sa stal obzvlášť populárny u starších ľudí.
  • „Majstrovstvo“ Je to široká grafofitívna rovina určená na vysoko zvýšenie zemiakov, kapusty a cibule, ako aj na usporiadanie hádky.
  • „Veľký čerstvý“ Vybavené užšími a dlhými nožmi, ktoré sa používajú na parenie veľkých záhrad. Hĺbka spracovania nie je veľmi veľká a je len 3 cm.
  • „Malý poltik“ Má ešte úzke rezný povrch a je určený na tvorbu otvorov a burín.

  Kvôli vysokej kvalite a pohodlie používania Fokinaho flutratreres sú pomerne populárny nástroj. To viedlo k vzniku na trhu veľkého počtu falzifikátov, charakterizovaných nižšou kvalitou a porušovaním geometrie rezných prvkov. Preto pri nákupe plochého strihu musíte venovať pozornosť množstvu momentov. Po prvé, Fokina je skutočný plochý fréza nie je nikdy maľovaný a čepeľ má vždy čiernu farbu. Je to vždy dobre honované a pri stlačení mierne pružiny. Na pôvodných nožoch je vždy dojem vo forme písmena „F“ a značkovej nálepky „od Fokiny“. Falošný tiež produkuje zlyhanlivé kovové kovy, ktoré s minimálnou expozíciou ohýba v rôznych smeroch. Okrem toho, takéto kópie často idú bez brúsneho a nemajú logo.

  Jolobov

  Okrem B. V. Fokina, ostatní špecialisti pracovali na vytváraní pohodlného a spoľahlivého nástroja. Medzi nimi by sa mali všimnúť uchádzač o ekonomických vedách Alexander Fedorovich Zholobova. Nástroj, ktorý vytvoril, je vybavený špeciálnou rukoväťou – helm, ktorá umožňuje dvakrát znížiť zaťaženie na rukách pracovného. Lietadlo je usporiadané takým spôsobom, že osoba je len dosť na to, aby chodila po poli a zatlačte zariadenie pred ním na princípe detského vozíka. Práca sa vykonáva v narovnej polohe, bez ohýbania chrbta alebo naklápania.

  Čepele na takomto plochom okruhu môžu mať priamy aj oválny výkon. Prvý je navrhnutý tak, aby pracoval s voľnými a ľahkými pôdami a druhým – na spracovanie ťažkých pôd. Šírka uchopovacieho čepele sa líši v závislosti od modelu a môže byť 8-35 cm. Bytové ceny Jolobov sú charakterizované vysokým výkonom a vďaka zlepšenému dizajnu rukoväte sa môže pri spracovaní pomerne veľkých oblastí použiť. Nástroj je schopný vykonávať všetky typy agrotechnických udalostí, ktoré sú obsiahnuté v tomto nástroji, vrátane gruftony, uvoľnenie, odstránenie burín, tvorby lôžok, riedenie a krivici.

  Mazneva

  Nástroj bol navrhnutý a implementovaný vo výrobe relatívne nedávno. Na rozdiel od Fokinovej plochej ocele je vybavený „muštmi“, na ktoré sú priložené ostré obdĺžnikové nože. Rukoväť zariadenia je pomerne dlhá, čo im umožňuje ich používať s akýmkoľvek výškam. Hlavným cieľom nástroja je vyrovnanie Zeme a distribúciu hnojív.

  Vynález B. V. Fokina rýchlo získala popularitu a stelesnená vo veľkom počte nových modelov, ktorý sa každý rok stáva čoraz viac. Zdá sa, že aj zariadenia vybavené kolesom upevneným na rukoväti s svorkou a prepojkami. Medzi vysokou rôznorodosťou nástroja možno rozlíšiť niekoľko najobľúbenejších vzoriek. Tak, model „hydra“ je charakterizovaný zaobleným čepeľou a vystuženou rozsiahlym ponožkou. Cutlets sú vyrobené z brezy a má štvorcový prierez.

  Zariadenie „Stork“ je vybavený čepeľou podobným z zobáku, kvôli tomu, že Zem prechádzala cez neho sa stáva mäkším a poréznym. „Paddy“ model, ako aj „sudogical krab“ je charakterizovaný miernou hmotnosťou a je určená pre hlboké spracovanie pôdy. Kuzmich má čepeľ z ocele s manipuláciou s laserom a používa sa na prácu v obmedzenom priestore. Veľký záujem je holandský lopata-sploštený „génius“, ktorý vyrába Dewititools. Nástroj má 4 špicaté hrany a používa sa na rezanie a odstránenie tyče, uvoľnenie pôdy a odstránenie burín.

  Ako použiť?

  Pri práci s Flatterewee by sa malo pozorovať niekoľko jednoduchých odporúčaní:

  • Čepeľ by mala byť ponorená do zeme len na malú hĺbku a pohybovať sa v horizontálnom smere;
  • Pri vytváraní odrody alebo ich extrakcie by mal byť rezný prvok udržiavať kolmo na povrch zeme;
  • Odporúča sa pracovať v narovnej polohe, mierne privádzané dopredu, nastavenie polohy čepele požadovaným spôsobom;
  • Ak sa nôž prestávky na zem, je potrebné ho posilniť na rezaní v maximálnej polohe sklonu;
  • Ak chcete odstrániť veľkú burinu, úzku časť noža sa drží na zem a dýchať stopku ako lopatka.

  Starostlivosť

  Zostrihnite brožúru vločiek môže byť sám. Ak to chcete urobiť, dodržiavajte uhol ostrenia, ktorý vytvoril výrobca. Nie je zbytočné vyostriť, alebo naopak, aby som to urobil príliš hlúpy. Optimálna hodnota ostrosti je uhlom 45 stupňov. Často, len jedna zo strán potrebuje v drenáži, takže je žiaduce len odstrániť burrs. Na to je potrebné chodiť so súborom alebo brúsením. Pri používaní disku elektrického emeru je potrebné vykonať minimálnu silu, vyhnúť sa silnému vykurovaniu kovu. Pre zimu sa rezacie prvky spracujú s akýmkoľvek protinádoróznym zložením a umiestnia sa do suchej miestnosti.

  O tom, ako správne používať byt, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: