Všetko o plochých súboroch

Akýkoľvek nástroj musí byť riadne využívaný a zabezpečiť správnu starostlivosť. Všetky výrobky s ostrými časťami z času na čas sa musia brúsiť. Ak chcete vyrovnať s takýmto úlohou, musíte použiť súbory. Rozmanitosť týchto produktov vám umožňuje zachovať výkon rôznych nástrojov. Ak chcete správne vyzdvihnúť súbor a používať správne, musíte vedieť, aké existujú typy a formy týchto produktov.

Charakteristický

Súbor je ručný nástroj, s ktorým je možné zvládnuť rôzne povrchy. Skladá sa z tyče, ktorý má iný tvar a veľkosť, ako aj rukoväte. Najbežnejšie úlohy, s ktorými je tento nástroj Conges:

 • čistenie náradia a povrchov z hrdze a koróznych stôp;

 • odstránenie nečistôt, farby a iných nepotrebných povlakov z povrchov;

 • Zmení veľkosť detailov, konfiguráciu ich pre potrebné rozmery;

 • Umožňuje vyostriť nástroje používané v pracovnom a každodennom živote;

 • pomáha vyčistiť elektrické kontakty;

 • je prostriedkom na leštenie a brúsenie kovov a iných povrchov.

V závislosti od úlohy sa aplikujú rôzne typy súborov. Plochý súbor sa považuje za najvyhľadávanejšiu možnosť, ktorá prebieha zariadenia a brúsne plochy. Ak chcete správne vybrať tieto produkty pre iné úlohy, je dôležité vedieť o ich druhu rozmanitosti a základných funkciách.

Teraz môžete nájsť veľký počet súborov súborov rôznych tvarov, veľkostí z rôznych materiálov, ale nie všetky z nich budú zodpovedať správnej kvalite. GOST má jasné charakteristiky súborov, pre ktoré si môžete vybrať dobrú možnosť.

Taká bude slúžiť dlhú dobu a vykoná všetky úlohy stanovené pred nimi.

Rozmery

V závislosti od veľkosti častí, s ktorými musí súbor pracovať, je potrebné vybrať správnu veľkosť produktu. Najmenšia je krátka verzia 150 mm, ktorá je najvhodnejšia pracovať s malými prvkami. V závislosti od dĺžky výrobku bude zárez iná. Malé súbory s dĺžkou 160 mm majú menší zárez, hoci budú označené rovnaké, číslice 2.

Veľká veľkosť súborov patrí do 200 mm, 250 mm a 300 mm. Notcha týchto výrobkov bude oveľa väčší, ale sú tiež označené číslom 2. Úplne malý súbor 150 mm má najmenší zárez, zamat a označený číslom 3. Veľkosť zamatu nie je príliš odlišný od pribíjania ružovej s veľkosťou 400 mm, ale zrno druhého variantu bude oveľa väčšie, hoci je tiež označený číslom 3.

Pomôžte dobre navigáciu vo veľkosti súborov a vo veľkosti ich prierezu, môže byť tabuľka, v ktorom sú typy výrobkov natreté, počet zárezov a ich dĺžky.

V sériách súborov je možné uviesť aj hlavné charakteristiky každého z možností produktu.

Názory

Rozsah používania súborov je pomerne široký, preto existuje široká škála nástrojov nástrojov.

 • Byt – určený na spracovanie plochých povrchov. Tam je hlúpe a robustné možnosti produktu.

 • Trojuholníkové nástroje – používané na spracovanie drážok, otvorov, drážok;

 • Štvorcové súbory – vhodné na zvýšenie priemeru otvorov.

 • Okrúhle a polkruhové práce s konkávnymi povrchmi a otvormi zodpovedajúceho priemeru.

 • Hexagon – vhodný na prácu s povrchmi komplexného tvaru.

Okrem promócie vo forme stojí za to hovoriť o prideľovaní súborov, pretože tento parameter umožňuje vybrať správny nástroj na nástroj.

 • Podlahy – Súbor všeobecného účelu. Vhodné na spracovanie kovov a potreby domácností.

 • Richtovaya – určený pre prácu na povrchu Richt. Jeho forma sa líši od iných možností, ako je ohnuté, ako stoja.

 • ŠPECIÁLNE – Umožní vám znížiť kvóty, spracovať curvilinear povrchy a drážky.

 • Ostré – používa sa na vypúšťanie reťazca na elektrické a reťazové píly.

 • Automatizované – používa sa ako prvok stroja na výrobu.

 • Filter – Miniatúra verzia súboru vytvoreného kovovými tyčami. S malým prierezom potrebným na prácu s malými objektmi.

 • Raspil – nástroj s veľkým a vzácnym zárezom, s ktorým je spracovaný povrch kameňa, dreva alebo plastu.

Napriek jednoduchosti dizajnu a jednoduchosti používania sú súbory reprezentované veľkým sortimentom výrobkov, v ktorých je potrebné pochopiť, či ich správne používajte. Jedným z dôležitých faktorov je typ zárezov na čepele súboru. Podľa tohto kritéria pridelenie:

 • DRACA (No. 0-1) je najviac hrubá možnosť zárezov, optimálne pre spracovanie ocele alebo liatiny, má od 4 do 12 zubov pre 1 cm;

 • Osobné (č. 2-3) – Priemerná možnosť zárezov, má od 13 do 24 zubov o 1 cm, sa používa na dokončenie kovových povrchov;

 • Velvet (No. 4-5) je najmenšia možnosť zárezov, ktoré sa používajú na brúsenie mäkkých kovov, má od 24 zubov pre 1 cm.

Ak chcete pracovať s rôznymi povrchmi, súbory musia mať nielen iný počet zubov na čepeli, ale aj iný materiál ich zloženia. Najčastejšie sa vyskytuje karbidový variant daného nástroja, ktorý má karbid-volfrámový postrek, ktorý vám umožní s istotou pracovať s väčšinou povlakov. Najvyššia kvalita, trvanlivé a drahé sú výrobky s diamantovým striekaním. Náklady na takýto nástroj je niekoľkokrát vyšší, ale výsledok stojí za to.

Diamantový súbor zvládne povrch najťažších kovových povrchov.

Výber súborov, stojí za to venovať pozornosť rukoväti, pretože môže byť vyrobený z rôznych materiálov:

 • Drevo, hlavne solídne odrody;

 • plasty;

 • gumový.

Drevené – gombíky sú najstaršou možnosťou, je to vhodné v práci, ale v priebehu času praskne a prestávky. Plastová rukoväť nemá takéto problémy, ale v procese použitia môže ruka z nej skĺznuť, čo je nebezpečné.

Najúspešnejší je súbor s gumovou rukoväťou, netrháva sa, neotvorí sa, nerozsúva sa a zachováva svoj vzhľad na dlhú dobu.

Účel

Keďže existuje pomerne niekoľko možností pre súbory, existuje jasné oddelenie pre použitie každého z nich.

 • Kovový – Umožnite odstrániť tváre v prázdnych miestach, vyčistite povrch z stopy hrdze, naostrením na špičku nástrojov a znením častí. Môže existovať jedno alebo dvojité. Zuby majú 5 možností gradácie: 1 (0,1) – hrubé spracovanie kovu; 2 (2,3) – používa sa na čistenie vrstvy na 0.06 mm; 3 (4.5) – Potreba dokončenia kovovej úpravy. Typy zahŕňajú: Bežné súbory, Špeciálne, Nadfili, Rashpil.

 • Na drevo – nevyhnutné na spracovanie drevených povrchov. Môže mať jeden, dvojitý, oblúk, raspilné zárezy. Pre menšiu prácu sa používajú nohy a rifelé. Raspil má druhovú diverzitu, zvýraznenie: ploché hlúpe, polkruhové, okrúhle a skrine.

 • Pre dlaždice – špeciálne tváre. Karbidové výrobky, s ktorými môžete ovládať okraje dlaždice, odrezať ostré časti a zarovnanie kontaminovaných švov. Pomocou nástrojov rôznych tvarov môžete brúsiť a vyhladiť otvory v dlaždice a tiež poskytnúť tento materiál požadovanú formu okrajov.

Zameranie sa do odrôd súborov, môžete ľahko vybrať potrebné možnosti pre seba.

Voľba

Plánovanie nákupu súboru stojí za to venovať pozornosť takýmto parametrom ako:

 1. Počet a materiál zubov;

 2. Typ zárezov;

 3. tvar výrobku;

 4. Dĺžka náradia;

 5. Materiálové rukoväte.

Veľkosť súboru by mala byť zvolená tak, aby sa najviac zhodoval s rozmermi ošetreného povrchu. Rukoväť by mala byť pohodlne ležať v ruke a bola spoľahlivá. Tvar nástroja musí byť rovnaký, vreca – uniforma. Ak chcete skontrolovať kvalitu súboru, môžete ich zasiahnuť o kovu a počúvať zvuk. Ak je čistý a zvonenie, to znamená, všetko je v poriadku, ak je rachotovanie, potom sa praskliny pravdepodobne v prístroji.

Stojí za to platiť pozornosť farbe súboru, nemalo by to byť hrdzavé a ostré prechody, to najlepšie je považované za šedé.

Najlepšie je vybrať si produkty osvedčených značiek, ktoré sa mu podarilo založiť.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár