Všetko o plotoch z DPK

Čoraz viac v krajinách, chaty a sociálnych priestoroch sú dekoratívne ploty z DPK, ktoré postupne vytlačí štandardné kovové a drevené konštrukcie. Stojí za to zvážiť, ktoré sú takéto ploty a ako ich vykonávať.

Zvláštnosť

Plot z DPK je moderná terasová konštrukcia, ktorá obsahuje drevnú zložku.

Drevo pred vytvorením produktu rozdrvené v múke. Jeho maximálne množstvo v celkovej hmotnosti suroviny je 50-80%.

Zároveň na výrobu použitia DPK:

 • Orezávanie reziva;
 • Zvyšky plemena;
 • Hranice a vetvy.

Zvyšok drevených polymérnych surovín sú termoplastické polyméry modifikované syntetickými prísadami a farbivámi. Proporcie kompozitu sú určené preferencie výrobcov, čo v dôsledku toho ovplyvňujú konečné náklady na výrobok a parametre.

Plusy plotov z DPK:

 • dlhá životnosť;
 • Prirodzený vzhľad;
 • nedostatok dodatočných výdavkov počas prevádzky;
 • Vysoká pevnosť a odolnosť voči vonkajším vplyvom a kvapkám teploty.

Ďalším materiálom plus je, že v prípade potreby je ľahko rezané, rezy a deformované. Na rozdiel od drevných konštrukcií, DPK nevyžaduje veľa starostlivosti vo forme impregnácie povlaku s antiseptikami alebo farbením.

Pri výbere dekoratívne oplotenie sa odporúča venovať pozornosť tomu, že výrobok, v ktorom existuje mnoho polymérov, podobne sa podobá plastom. Okrem toho je polymér schopný ovplyvniť konečné vlastnosti materiálu. Na výrobu rozpočtových produktov, výrobcovia používajú polyetylén, ktorý je výrazne horší v kvalite drahšie modifikácie DPK.

Pokiaľ ide o nedostatky dekoratívne oplotenie, zaznamenali najmä výskyt škrabancov v prípade hlbokých mechanických vplyvov na povrchu povlaku. Zároveň je možné odstrániť defekt pomocou špeciálnej corrector ceruzky, ktorá je vhodná na obnovu stromu.

Preskúmanie druhov

Dnes výrobcovia produkujú rôzne typy dekoratívnych plotov. Výrobky sa môžu líšiť v zložení materiálu, vykonávania a iných charakteristík.

Majiteľ vidieckeho domu môže zariadiť verandu z odkazu alebo inštalovať balkónové zábradlie.

Druhy dekoratívneho plotu. Stojí za to zvážiť najbežnejšie, medzi ktorými existujú ploty pre balkón alebo verandu a pre územie oblasti krajiny ako celku.

Ready rezy

Klasifikácia DPK podľa typu carcass znamená prítomnosť výrobkov vo forme hotových sekcií. Výhodou takýchto štruktúr sa ľahko inštaluje. Všetko, čo bude musieť urobiť, je nainštalovať hotové stenové panely v zemi.

Mriežky ploty

Druhý typ DPK podľa typu jatočného tela, čo znamená inštaláciu jednotlivých rád na priečnych oneskorení s podporou. Vyžaduje viac času na inštaláciu, ale vyznačuje sa atraktívnym výhľadom.

Na druhej strane majú ploty tiež svoju vlastnú klasifikáciu.

 • Klasické ploty. Predstavujú štandardné vertikálne dosky inštalované v rade. V rovnakom čase, v prípade malých plotov, nie je ani potrebné pre základové zariadenie, stačí riadiť dosky do zeme do rovnakej výšky. Rozdiel medzi klasickým plotom – inštalácia materiálu s určitým krokom.

Vlastnosti takýchto štruktúr zahŕňajú pohodlie montáže, malého rozpočtu a rôznych možností.

 • Sjetoki. Populárny pohľad na plot. Základom sú hromady, ktoré následne vytvárajú horizontálne lúče potrebné na upevnenie kompozitných materiálov. Inštalácia takéhoto plota bude mať pocit pobytu v západných krajinách, steanisti sa rozlišujú elegantným výkonom a otvorenosťou.

 • Krajina. Poddruhy podielu, ktorého rozdiel je prítomnosť ďalších diagonálnych vzpery. Použitie profilu hlavne na oddelenie chatových zón. Nedostatok typu – vysoká cena.

 • Monolith. Rôzne oplotenie oplotenia na základ. Takéto ploty nemajú medzery, čo je dôvod, prečo sa získa plný plot. Používa sa hlavne na plot oblasti krajiny.

Nakoniec, Samostatné kategórie sú dekoratívne DPK, v ktorých používajú špeciálnu vzorovanú štruktúru. Pre takéto ploty sa vyrezávajú vyrezávané ploty, väzbu a kučeravé štruktúry.

Nástroje a výber materiálov

Pred pokračovaním s nezávislou inštaláciou dizajnu sa odporúča pripraviť potrebné nástroje a materiály. Externe, dekoratívny plot je špeciálny materiál, takže vyžaduje použitie neobvyklých častí.

Hlavné zložky DPK.

 1. Stále pre plot. Má štvorcový tvar, duté vo vnútri. Tiež pilier je vybavený pásikmi na zvýšenie stavby.
 2. Držiak pod pólom. Ako základňa. Konzoly sa vykonávajú z ocele s vysokou pevnosťou, ktorá zaisťuje spoľahlivosť plota.
 3. Sukňa pre stĺpec. Predstavuje špeciálne obloženie, ktoré vám umožní skryť miesto povlaku terasy. Zvyčajne sa dodáva s designom oplotenia, pretože položky by nemali byť odlišné podľa veľkosti alebo farby.
 4. Veko. Dekor, ktorý sa uvoľní vo forme štandardnej zátky. Veko sa vloží do postu na vrchole, aby sa zabránilo pádu vo vnútri odpadu.
 5. Zábradlie. Produkovať rôzne tvary. V niektorých prípadoch tento prvok pôsobí ako doska podľahlého uvoľňovania.
 6. Plastové upevňovacie prvky pre BALYASIN. Umožnite vám porozumieť horizontálnym doskam a zabezpečte silnú silu pripojenia. V závislosti od formulára profilu.
 7. Šikmé upevňovacie prvky. Sú potrebné, pokiaľ ide o inštaláciu balusteru v uhle.
 8. Upevňovacie prvky pre zábradlia. Vyrábať dva typy – rovný a záves. Upevnenie sa vykonáva spojovaním horizontálnych dosiek a referenčných pilierov.

Okrem toho stojí za to zakúpiť spojovacie materiály na pripojenie štruktúry so základňou terasy.

Upevňovacie prvky môžu byť odlišné, musia byť vybrané v závislosti od základného materiálu.

Funkcia DPK – modulárnosť. To vám umožní používať minimálny súbor nástrojov. Ak chcete nainštalovať plot, budete potrebovať:

 • Perforátor;
 • skrutkovač;
 • píla;
 • úroveň budovania.

Neodporúča sa pripojiť samotný DPK, je lepšie pozvať asistentov. Tiež ako nástroje, možno budete potrebovať ruletu, ceruzku, kladivo a t.D.

Montáž

Keď budú potrebné materiály a nástroje, môžete spustiť inštaláciu oplotenia s vlastnými rukami. Existuje niekoľko spôsobov, ako inštalovať DPK v závislosti od typu stavby. Stojí za to zvážiť inštaláciu klasického modelu dekoratívneho oplotenia. V tomto prípade budete musieť vykonať niekoľko stupňov.

 1. Nainštalujte konzoly, pre ktoré bude pilier pripojený. Ak to chcete urobiť, budete musieť najprv vybrať vhodné konzoly. Pred ich inštaláciou budete musieť vytvoriť diery. Musia sa vykonávať súčasne so zariadením. V procese sa odporúča brať do úvahy MAS na podlahách, nezatvorte body, kde musí byť nastavená konzola. Malo by sa tiež venovať tomu, že základňa terasy musí byť dokonca. Môžete ho skontrolovať s úrovňou budovy. V prípade detekcie vypúšťania bude potrebné nainštalovať plastové obloženie malých hrúbky alebo použiť iný materiál, ktorý nebude tlačený.
 2. Nainštalujte podporné piliere. Keď sú zátvorky namontované na mieste určenom pre nich, môžete pokračovať v inštalácii podporného piliera. Aby bol dizajn vyzerať krásne, odporúča sa držať na jednu výšku pre všetky stĺpce. Jediný spôsob, ako zosúladiť podporu, je znížiť ich so špeciálnym nástrojom. Pred orezaním stojí za to zistiť najnižší pilier a vykonávať merania zvyšku podpory na ňom.
 3. Inštalovať sukne. Nosia na vrchol pilier, aby sa zabránilo preniknutiu do otvoru v odpadových podlahách alebo iných cudzích predmetoch alebo vtákoch.
 4. Nainštalujte horné upevňovacie prvky na koľajnicu. Ďalšia etapa znamená inštaláciu oceľových rohov, pre ktoré bude zábradlia následne pripojené. Poloha rohov musí byť zosúladená s úrovňou stavby a samotné upevňovacie prvky sa vykonávajú pomocou samoobslužných skrutiek.
 5. Posilniť smiešne dosky. Počnúc lamielmi umiestnenými na dne. Pred prácou sa odporúča nainštalovať kus potrubia alebo dreveného tyče do prvku, ktorého prierez sa zmestí do otvoru. Táto fáza je navrhnutá tak, aby zvýšila silu dekoratívneho ploty.
 6. Nastavte časť spodných spojovacích materiálov. Zároveň je dôležité venovať pozornosť tomu, že dĺžka dosky sa zhoduje so vzdialenosťou medzi stĺpcami, kde bude časť neskôr nainštalovaná.
 7. Bezpečné vyrovnávače. Upevňovacie prvky musia byť inštalované na zadnej strane konštrukcie, rovnomerne ich distribuovať po celom produkte. Vzdialenosť v rovnakom čase môže byť akékoľvek, ale nemalo by to byť viac ako 15 cm. Ak plánujete inštalovať plot v dome s malými deťmi, je lepšie znížiť vzdialenosť na 10 cm.
 8. Nainštalujte Balasins. Ďalšia etapa znamená inštaláciu baluzínu, ktoré sú len na hornej strane spojovacích materiálov. Okrem toho opravy výrobkov nepotrebujú. Je len dôležité zabezpečiť, aby ich dĺžka bola rovnaká.
 9. Nainštalujte montážne prvky na zábradlia. Potrebné zlepšiť dizajn. Fáza sa vykonáva skrutkovaním upevňovacích prvkov pod vybojmi a spojovacími dielmi do celkového dizajnu.
 10. Posilniť úseky ploty. Predtým je potrebné inštalovať na rohoch. Upevnenie sa vykonáva pomocou skrutiek. Tiež sú potrebné byť inštalované v spodnej časti plota, pričom sa pripojili rohy do stĺpcov. Takýto prístup umožní medzi sebou spojovacie prvky a posilní dizajn.
 11. Nastaviť kryty. Toto je posledná etapa, ktorá sa v prípade potreby môže vykonať predtým.

Potom, čo zostane len skontrolovať silu dizajnu. Ak vyzerá plot spoľahlivý, môžete odstrániť nástroje a skryť zostávajúce materiály.

V prípadoch, keď ide o inštaláciu DPK vo forme hotových sekcií, sa inštalácia vykonáva nasledovne.

 1. Prvé rozbaľte a pripravte sekcie. Niektoré súbory sú uvedené pre upevňovacie prvky na zber prvkov.
 2. Ďalej nastaviť rámec pre hotové podpery.
 3. Treťou etapou je riadiť stĺpce pôdy. Je dôležité poškodiť dizajn farby. Na splnenie úlohy sa odporúča použiť pogumovaný kladivo alebo klammer.
 4. Posledná fáza – zarovnanie ploty pomocou dosky alebo úrovne.

Ďalšie video povie o inštalácii zábradlia DPK.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: