Všetko o polkruhových dlách

Najjednoduchšie použiť nástroj v dielni je sekáč. Ale v skutočnosti nie je všetko také jednoduché. Toto je veľmi citlivý a všestranný nástroj určený pre najmenšie a zručné manipulácie. V súčasnosti sa tento nástroj často používa medzi rezačkami a podstavcami. V popularite si polkruhový sekáč predbehne rovno. Takýto sprievodca nástroj sa používa na získanie vybrania, rovnako ako vytváranie rôznych vzorov v rezbárstve dreva.

Všetko o polkruhových dlách

Všetko o polkruhových dlách

Každý profesionálny drevený majster má na sklade stolárstvo. Na základe skúseností je bezpečné vyhlásiť, že najlepší a vysoko kvalitný nástroj sa vykonáva nezávisle a manuálne z dobrej ocele. Z nasledujúceho materiálu sa dozviete veľa o tomto nástroji a začnite ho pochopiť.

Všetko o polkruhových dlách

Charakteristický

Je potrebné zdôrazniť, že súbor polkruhových dlátov sa používa na spracovanie rôznych drevených prázdnych miest. Napríklad, s pomocou takýchto nástrojov, môžu byť vytvorené krásne dekoratívne vzory na rôzne remeslá umenia.

Všeobecne platí, že dláta sú rôzne typy. Uvádzame hlavné:

  • Priamy sekáč;
  • šikmý (uhol skosenia je 45 stupňov);
  • uhlové (vytvoriť vybrania);
  • Kinderza (má zaokrúhľovanie pozdĺž tyče);
  • Caesarick (s veľmi úzkou pracovnou plochou);
  • polkruhový.

Všetko o polkruhových dlách

Všetko o polkruhových dlách

Polkruhová možnosť sa používa na rezanie ornamentov. S pomocou IT. Medzi polkruhovými sekáčmi, okrúhlym, stredným a oddeleným. Tam sú tiež nasledujúce typy sekáčov: Shatyheli, Klepika a Marigolds. Ide o úzkostššie typy nástrojov, ktoré nesúvisia s polkruhovou, ale zaslúži si spomenúť. Všetky vyššie uvedené typy sekáčov do jedného stupňa alebo iného používajú majstri a môžu mať rôzne variácie.

Všetko o polkruhových dlách

Treba tiež poznamenať, že hotové súbory majú rôzne konfigurácie. To je dôvod, prečo mnoho stolárov zvyčajne je súčasťou potrebných sekáčov nezávisle. Kvalita práce sa nelíši od výrobného nástroja a niekedy ho presahuje. Štandardné rozmery majú nasledujúce hodnoty: dĺžka s rukoväťou – v rozsahu 125-290 mm, rozmery čepele sú v rozsahu 110-145 mm, šírka je v rozsahu 4-50 mm.

Určenie nástrojov sú polomer výšky a ohybu.

Všetko o polkruhových dlách

Všetko o polkruhových dlách

Účel

Tento nástroj sa používa v objemovom a plochom drevených nití. Polkruhový sekáč pozostáva z 2 dielov. Prvá časť je drevená rukoväť, ktorá je vyrobená z mäkkého dreva. Je to zvyčajne javor, elm alebo popol. Druhou časťou je kovová rezačka, ktorá je uviaznutá od konca. Treba poznamenať, že stupeň zaokrúhľovania dláča určuje hladkosť zárezov pri práci.

Všetko o polkruhových dlách

Všetko o polkruhových dlách

S polkruhovým sekárom je možné vyrobiť nasledujúce operácie: spracovanie stromu pozdĺž vlákien, aby drážky a kolmé zárezy. Tiež polkruhové sekáčky sú potrebné, keď by mal byť vzor alebo ornament vyrobené na povrchu. Koniec koncov, rezbárstvo dreva je umenie, ktoré si vyžaduje čas, vytrvalosť a zručnosti. A pre vysoko kvalitný produkt, môžete potrebovať rozsiahly súbor dlátov rôznych priemerov a stupeň zaokrúhľovania, vyrobeného z dobrého a trvanlivého materiálu.

Je tiež potrebné si uvedomiť, že nástroj potrebuje starostlivosť. Snímajte polkruhové sekáče lepšie v špeciálnej zásuvke alebo kryte chránenej pred vlhkosťou.

Všetko o polkruhových dlách

Voľba

Polkruhový sekáč je tesársky nástroj, ktorý je drevená alebo plastová rukoväť a samotná čepeľ. Kvôli polkruhovému úseku sa rez z takéhoto nástroja získal s malým prehlbovaním. Podobný nástroj, ako už bolo spomenuté, sa používa pre volumetrické a ploché disketové rezbárstvo, na vypnutie polkruhových drážok, orezanie okrúhlych otvorov a odstránenie pozdĺžneho skosenia.

Treba povedať, že šírka reznej časti takéhoto nástroja kolíše od 6 do 25 mm. Pre tenšie práce je potrebný veľmi malý model. Riedidlo čepeľ, je možné vykonať jemnejšie diela. Všeobecne platí, že každý majster musí mať vo svojom arzenále sekáčov s niekoľkými lopatkami rôznych veľkostí. Pri výbere polkruhového sekania je veľmi dôležitým faktorom kvalita ocele, z ktorej je vyrobená. Dobrý materiál bude vysoká uhlíková oceľ s ochranným povlakom. Často, to je dôvod, prečo umelecké rezbárske majstrov navrhnúť nástroje nezávisle. Výrobné sady sú vyrobené zo základného materiálu, ktorý ľahko zlomí a letí.

Všetko o polkruhových dlách

Všetko o polkruhových dlách

Všetko o polkruhových dlách

Kovová trieda kovov a názov výrobcu sa aplikuje na povrch kovovej časti výrobcu výrobcu. Vysoko kvalitný nástroj je drahý. Treba tiež poznamenať, že každý polkruhový sekáč má svoje vlastné označenie pre klasifikáciu a jednoduchosť výberu. Napríklad polkruhové sekáče na strome sú označené pečiatkami №1 alebo №2 a T. D. Tieto čísla určujú veľkosť rezných rohov.

Priemerná cenová škála polkruhových častí sa líši. Jediný nástroj môže stáť od 500 do 6000 rubľov: všetko závisí od jeho vlastností a kvality. Ale súpravy sú oveľa drahšie. Medzi výrobným nástrojom, možno rozlíšiť nasledujúce preukázané pečiatky a značky: Biber, Dexx, Fit, HARDAX.

Všetko o polkruhových dlách

Všetko o polkruhových dlách

Všetko o polkruhových dlách

Striedenie pravidiel

Akýkoľvek nástroj bude potrebovať ostrenie. teda Táto zručnosť je skôr alebo neskôr sa bude musieť naučiť, ak ste zapojení do stolárstva. Ak chcete ostrie sekáč doma, budete potrebovať nasledujúce zariadenia: Vice, Cizyanka, diamantové kamene, brúsne tyče, brúsne pasty a brúsny papier. Po prvé, bude potrebné odstrániť hrdzu zo starého nástroja. Toto môže byť vykonané napríklad s oceľovou kefou, ktorá je pripojená k vŕtaniu.

Staré opravy náradia v Vice. A nezabudnite na zabezpečenie: Rukavice na rukách a ochranných okuliare očí. Manuálne sa dotýkajte rezačky na polkruhovom dláto nie je tak ťažké. Ale urobiť konkávkovú stranu polkruhového dláča, budete potrebovať nejaký trik. Malý bar so šírkou veľkostí sekáčov poskytuje polkruhový tvar. Potom pomocou dvojstrannej pásky pripojte k niekoľkým barom brúsneho papiera s rôznymi veľkosťami obilia. Potom začnite strhnúť nástroj.

Všetko o polkruhových dlách

Všetko o polkruhových dlách

Treba zdôrazniť, že v súčasnosti nástroj na nástroj je možný niekoľkými rôznymi spôsobmi. Najbežnejším je metóda ostrenia pomocou vody kameňov, pretože vám umožní dosiahnuť najlepší výsledok. Nástroj je ostrý s použitím niekoľkých kameňov, z ktorých každý má svoje zrno.

S touto metódou musia byť kamene liečené vodou. Okrem vody sa na to používa aj olej. Ďalším z metód brúsenia je použitie brúsneho kameňa. Brúsny stroj sa používa na spracovanie hrubého náradia. Ostrenie stroja vyžaduje presnosť. Je potrebné vyhnúť sa poškodeniu polkruhového dláča.

Všetko o polkruhových dlách

Všetko o polkruhových dlách

Je dôležité sledovať otáčanie stroja a vyhladiť nástroj v čase. Počas brúsenia by ste nemali stlačiť čepeľ na rotujúci disk. Je potrebné zdôrazniť, že je potrebné zosilniť nástroj najmenej 2-krát ročne. Uhol plačanie dlátov v priemere je zvyčajne 20 stupňov. Po ostrihaní ostrosti nástroja je možné skontrolovať vo svetle. Ak je sekáč dobre ostrý, nebude svietiť.

Vo všeobecnosti je potrebné povedať, že ostrihanie dlátov – pomerne komplikované podnikanie. Preto je lepšie použiť špeciálne ostré zariadenie, ktoré bude profesionálne a automaticky urobiť všetko, čo potrebujete.

Všetko o polkruhových dlách

Všetko o polkruhových dlách

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár