Všetko o polyetylénovom plechu

List polyetylén má veľa výhod, je to odolné, jednoduché a lacné. Na nich má vysokú popularitu v rôznych oblastiach. Zvážte podrobnejšie podrobnejšie o polyetylénovom plechu.

Charakteristika

Polyetylénové plechy sú k dispozícii v prísnom súlade s regulačnými dokumentmi, ktoré uvádzajú, ako sa tento materiál vyrába, je prepravovaný a skladovaný. V súčasnosti sú najpoužívanejšie typy plechov vyrobených z vysokého polyetylénu (PVD) a nízky tlak (PND). Pre tieto typy boli vypracované samostatné normy, GOST 16338-85 pre PND a 16337-77 pre PVD.

Nízkotlakové polyetylénové plechy majú nasledujúce charakteristiky:

 • Veľmi vysoká hustota – viac ako 0.941 g / cm³;
 • Vynikajúca odolnosť proti mrazu;
 • Odolnosť voči vlhkosti;
 • Dobre tolerovať kontakt s olejom a mastnými kvapalinami;
 • Environmentálne bezpečné.

Vysokotlakové polyetylénové plechy majú takéto základné vlastnosti ako:

 • flexibilita a plasticita;
 • Hustota 0,900-0,939 g / cm³;
 • Teplota topenia – + 103- + 110 stupňov Celzia;
 • Odoláva nízke teploty o mínus 120 ° C.

Normy poskytujú všetky parametre oboch skupín, ktoré ich študujú, môžete sa oboznámiť so všetkým. Oba materiál nerozlišujú škodlivé látky a sú absolútne neškodné ľudskému telu s priamym kontaktom s nimi. A tiež, keď sa používa, nie sú potrebné žiadne preventívne opatrenia. Môžete spĺňať menej bežného polyetylénu s vysokou molekulovou hmotnosťou. Tento typ materiálu má zvýšenú odolnosť voči mechanickým účinkom, tuhosti, spoľahlivosti a odolnosti voči opotrebeniu. Je schopný odolávať otrasmi aj s mínus 200 ° C, začne roztaviť pri + 150 ° C, hustota je 0,95 g / cm³.

Názory

Listový polyetylén podľa spôsobu výroby je klasifikovaný do takýchto skupín ako:

 • PND;
 • Pvd;
 • LEAF polyetylénová vysoká molekulová hmotnosť.

Vysoký a nízkotlakový polyetylén sa vyrába metódou vytláčania a lisovanie s vysokou molekulovou hmotnosťou. Na zlepšenie vlastností polyetylénových monolitických, s výnimkou spracovateľských surovín v tepelných a mechanických metódach, pridajte rôzne prísady. Je teda možné získať takzvaný „šité“ a „Notchy“ materiál. V prvom prípade sa pridajú chemické prvky, plechový monolitický materiál so zvýšenou pevnosťou a teplotným výkonom sa získa so zvýšenou pevnosťou a výkonom teploty. V druhom prípade sa počas tavenia pridáva plyn (izobután, freón alebo propán-bután). Výsledkom je ľahký produkt podľa jeho vlastností podobných bežnému polyetylénu.

Dôležitý! V čistej forme polyetylén sa objaví biela. Iba tenké listy sú transparentné, a ak sa hrúbka zvyšuje, stráca transparentnosť.

Značky

Používa sa (priemysel a život) najbežnejšie PND. Jeho hlavné pečiatky: PE80, PE100, PE300. PE500 je už vysoko molekulárny a PE1000 – Ultrahonsome Molecular. Režim teploty závisí od označenia. Pre normálny materiál je možné použiť prvé tri značky pri teplotách od -50 do +80, a pre vysokú molekulovú a ultrahonsome molekulovú hmotnosť od -100 do + 80 stupňov Celzia.

Prečítajte si viac  Všetko o Slabach z Karagachu

Rozmery

Štandard je považovaný za list s rozmermi 1500×3000 mm. Hrúbka je odlišná od 1 mm. Ale najobľúbenejšie od 3 do 10 mm. V závislosti od toho je hmotnosť veľmi meniaca. V predaji je veľký počet listov rôznych hrúbok, zvážte parametre niektorých z nich.

Hrúbka (mm)

Hmotnosť (kg)

Štandardný list

Meter štvorcový

3

12.9

2.9

päť

21,4

4.8

6

25.7

5,7

10

42.9

9.5

dvadsať

85.7

19,1

25

107,1

23.8

Na žiadosť zákazníka existuje uvoľnenie a listy iných veľkostí, napríklad 1000×2000 alebo 2000×4000 mm.

Pôsobnosť

Oblasť použitia tohto materiálu, vzhľadom na jednoduchosť spracovania a zlúčeniny, je veľmi široká. Je ľahko vyvŕtaná, rezaná a rezaná. Panely z vysokého a nízkotlakového polyetylénu môžu byť ohnuté, berú takmer akúkoľvek formu. Našli ich výklenok v potravinách, chemickom, automobilovom priemysle a iných typoch priemyselných odvetví. Mnohí z nich robia veľa všetkých, od potravín kontajnerov a končiace bazény. Polyetylén s vysokou molekulovou hmotnosťou, iné ako všetky kótované miesta, v dôsledku zlepšených vlastností, je tiež aplikovaný v vojenskej sfére – z IT dosiek pre tela brnenia a prilby.

V ďalšom videu sa môžete pozrieť na prácu s polyetylénom.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: