Všetko, čo potrebujete vedieť o crazers s vŕtačkou

Stavebné práce vždy vyžadujú veľké množstvo rôznych spojovacích materiálov. Najjednoduchšia a najvýhodnejšia možnosť sú samoobslužné skrutky. Ale niektoré modely môžu byť upevnené v materiáli až po vŕtanie. Ak chcete takúto prácu rýchlejšie a pohodlnejšie, môžete použiť špeciálne Samores s vŕtačkou. Dnes budeme hovoriť o vlastnostiach takýchto výrobkov a aké veľkosti a druhy môžu byť.

Zvláštnosť

Samoobslužné skrutky s vŕtačkami, spravidla, sa používajú na opravu kovových konštrukcií. Najčastejšie sa vyrábajú s ostrým hrotom so závitom malého kroku. Požiadavky na kvalitu takýchto svoriek možno nájsť v GOST 11650-80.

Tieto upevňovacie prvky vám umožňujú vytvoriť kovovú konštrukciu tak silnú a trvanlivú. Pevne upevňujú kovové listy. Okrem toho sú potrebné tieto samolepiace skrutky pokryté špeciálnym ochranným aplikáciou, ktorý zabraňuje tvorbe korózie na povrchu zámkov. Medzi najčastejšie možnosti patria látky, ktoré vytvárajú pozinkovaný povlak. Ale existujú aj modely ošetrené v fosfátovaný Kompozície.

Konštrukcia samo-lisovania s hnedou alebo s vŕtaním pozostáva z troch hlavných prvkov:

  • špicatý tip;
  • Závit (otočenie prejdú po celej dĺžke kovovej tyče k klobúku);
  • Klobúk (slúži ako podpora, takže prvok nevstúpi do materiálu príliš hlboko).

Preskúmanie druhov

Tip seba-shot možno klasifikovať rôznymi Príznaky. Takže v závislosti od vzorového odrody sú rozdelené do nasledujúceho Modely.

Hexaging Head Products

Takéto úpravy sú externe podobné obyčajným skrutkam. Ale oni Rôzne so vzácnymi skrutkovými závitmi a mierne ostrým hrotom. Tieto vzorky sa zvyčajne odoberajú na upevnenie veľkých masívnych drevných konštrukcií.

Ak ich používate spolu s hmoždinami, potom sú vhodné na betónové povrchy.

Upevnenie s tlačovým puk

Tieto upevňovacie prvky Rôznorodosťou s zväčšenou oblasťou kontaktnej plochy Hat Square. Tlačová podložka vám umožňuje pozorne tlačiť drevené alebo kovové dosky (ale ich hrúbka by nemala prekročiť 10 milimetrov).

Zámky hlavy zajatia

Najčastejšie sa používajú na pripojenie drevených listov, ale môžu byť použité na kov. Tieto typy sú považované za univerzálne možnosti, majú stredný krok vlákna, ich hlavy sa vyznačujú špeciálnym posilneným zameraním, Ale keď sú upevnené v materiáli, nemali by ste používať veľa fyzického úsilia.

Takéto typy sa spravidla vyrábajú s cross-tvarovaným slotom, ktorý vám umožňuje opraviť položku s maximálnou presnosťou.

Fixátory s hemisférickou hlavou

Podobné možnosti pre upevňovacie prvky tiež možno pripísať univerzálnej skupine. Majú silný špičkový tip. Modely Najvhodnejšia možnosť na upevnenie kovového rámu na drevenú prepravku. Môžu byť prijaté a pripojiť profily k sebe navzájom.

Vzorky s hemisférickou konštrukciou sa často navyše vyrábajú s lisovacou práčkou, ktorá vám umožní urobiť mierne upevnený materiál so základňou, poskytuje spoľahlivejšiu a trvalú fixáciu.

Samostatné skrutky

Podobné typy spojovacích materiálov možno použiť na pripojenie kovových profilov, najmä tých, ktoré boli vyrobené z hliníkových alebo mäkkých zliatin s hliníkom. Na hlave sa nachádza malý otvor krížovej formy, takýto prvok umožňuje aplikovať skrutky pre výkonné skrutkovače. Centrálna tyč výrobku má hustú vlákno rovnakého typu.

Tip podrobností je silne poukázal.

Tiež samočinné skrutky s ostrým hrotom klasifikovať v závislosti od toho, aký materiál ich možno použiť.

Prečítajte si viac  Všetko o profiloch v tvare Z

Na drevo

Upevňovacie prvky na drevo, obloženie majú vzácne závit vo forme tenkých skrutiek. Drevené výrobky sa považujú za mäkké a vhodnejšie na spracovanie, takže pre nich nepotrebujú príliš ostré skrutky. Pripevňovače môžu byť vložené do povrchu a bez predchádzajúceho vŕtania, ale skrutky s vŕtaním môžu výrazne urýchliť tento proces, čo je jednoduchšie.

Často takéto samoobslužné skrutky robia s bielovou alebo žltou hlavou.

Nábytkové skrutky

Podobné možnosti Umožní vám upevniť drevotrieskové dosky a MDF dosky, z ktorých sú vyrobené hlavne nábytkové konštrukcie. Upevňovacie prvky majú tradičnú dĺžku 50 milimetrov. Hat Hexagon.

Ona má špeciálny slabín Niche pod hexagonom.

Zastrešenie

Takéto skrutky s vrtákom majú hexagónový klobúk a špeciálnu gumovú vrstvu. Posledný prvok hrá dôležitú úlohu, pretože je to spôsobené tým, že poskytuje dostatočnú izoláciu z veľkého množstva vlhkosti, tiež pôsobí ako amortizačná zmes.

Typy zastrešenia sa môžu vyrábať v širokej škále farieb, v tomto prípade bude voľba závisieť od farebného rozleja strechy.

Anti-vandalové odrody

Títo Špeciálne špičkové skrutky majú klobúky so špeciálnymi drážkami. Môžu mať hviezdnu, mnohostrannú formu.

Štandardné nástroje domácnosti Anti-Vandal skrutky sa nebudú točí.

Self-capping skrutky sa tiež odlišujú od seba a podľa typu nite.

  • Veľký vlákno. Spravidla ide po celej dĺžke kovovej tyče a má zriedkavý krok. Model bude schopný vyhovovať práci s mäkkými materiálmi, vrátane rôznych druhov dreva, sadry a plastov.
  • Priemeru. Toto vlákno sa nachádza v univerzálnych typoch samolepky. Takéto modely môžu stanoviť takmer všetky materiály.
  • Časté obojsmerné rezbárske. Tento typ je vhodný na prácu s tenkými plechmi z kovu. Na konci tyče je tenký ostrý hrot.
  • Asymetrický závit. Často sa používa vo výrobe, v domácich podmienkach môže byť prijatý na stavbu nábytkových štruktúr.
  • Premenlivé rezbárstvo s Notch. Tento typ sa aplikuje v prípadoch, keď je potrebné pripojiť produkty do tehlu alebo betónu, bez použitia hmoždinky.
Prečítajte si viac  Odrody tmelov na drevo

Rozmery

Pred nákupom seba-kohútikov s hrotom stojí za to zaplatiť osobitnú pozornosť ich Veľkosť, Koniec koncov, kvalita budúcej práce závisí od týchto charakteristík. Okrem toho pri výbere potrebujete správne Tieto parametre opraviť rozmermi spracovania materiálu, s typom povrchov (drevo, kov, sadrokarboard).

Na internete môžete vidieť tabuľky, v ktorých sú uvedené štandardné rozmery rôznych SAMS. Takže ich dĺžka je najčastejšie meniť v rozsahu od 13 do 51 mm. Priemer hlavy môže byť približne 7 mm. Priemer tlačenej podložky dosiahne 10-13 mm. Nono v podstate model, ktorý má neštandardné veľkosti. Takže dĺžka modelov určených na zastrešenie môže dosiahnuť 150-170 milimetrov.

Tipy na výber

Pred nákupom vhodných skrutiek s vŕtaním, venovať osobitnú pozornosť niektorým Pravidlá výberu. Najprv zvážte, čo potrebujete materiálu. Takže, pre spracovanie drevených výrobkov, môžete vyzdvihnúť vzorky so vzácnymi vláknami, pre kovové predmety je lepšie vybrať modely s častým špicatom nite.

Tiež pred nákupom starostlivo sa pozrite Rozmery Samospúšť. Pre tenké materiály by nemali byť zvolené príliš dlhé modely s veľkým priemerom. Nedávne možnosti môžu byť vhodné pre upevňovacie prvky drevených alebo kovových plechov malých hrúbky. Väčšie odrody sa častejšie používajú na masívne pevné štruktúry.

Pre inštaláciu strechy stojí za nákup iba dizajnových odrôd. Poskytujú maximálne zapečatenie vybrania.

Všetky tieto modely sú vybavené odolným tlakovým podložkou.

Vytvárajú sa strešné skrutky s vŕtaním S HATS spracovanými špeciálnymi polymérmi, ktoré vytvárajú špeciálny ochranný náter. Častejšie majú lisovaný vankúš z umelej gumy. Toto spracovanie vám umožňuje aplikovať tieto upevňovacie prvky na vonkajšiu inštaláciu. Strešné modely sa tiež líšia veľkosťou, musia byť vybrané v závislosti od hrúbky strechy.

Opatrne skontrolujte skrutky. Ich povrch musí byť absolútne hladký, bez zakrivenia. Na závite môžu byť dokonca malé nezrovnalosti, takéto výrobky budú môcť pokaziť spracovanie materiálu alebo jednoducho viesť k tvorbe veľkého množstva odpadu počas prevádzky.

Prečítajte si viac  Mobilné píly

Skontrolujte, či sú skrutky s ňou pokryté špeciálnymi ochrannými aplikáciami. Takéto formulácie vám umožňujú zabrániť tvorbe korózie na produktoch. Najviac optimálnymi variantmi budú látky, ktoré vytvárajú pozinkovaný alebo fosfatizovaný povlak. Typ Tip tiež hrá veľkú úlohu. Modely môžu byť vybavené špicatickými čiernymi prvkami, ktoré prešli fosfátovacím alebo svetlom pozinkovanými koncami.

Niekedy sú tipy rozdelené do dvoch ďalších typov: len špicatý model alebo jazda.

  • Prvá možnosť sa používa na upevňovacie profily. Rozlišuje sa relatívne malými veľkosťami.
  • Druhá možnosť sa vyberie, keď je potrebné pred vŕtaním, alebo pri inštalácii hmoždinky.

Nákup Lepšie samolepiace skrutky vyrobené z trvanlivého obrábaného kovu. Najčastejšie sú vytvorené z rôznych typov vysoko kvalitnej ocele. Budú môcť ľahko vstupovať do materiálu a neobťažovať. Vzorky zlej kvality vyrobené z mäkkých kovových zliatin nebudú môcť žiť už dlhú dobu, sú často deformované už počas procesu inštalácie.

Spotreba

Takže, aby skrutky s vŕtaním mohli pevne udržiavať v materiáli a zaistené pevné fixácie Postupujte podľa niektorých pravidiel na ich inštalácii. Ak pripojíte kovové profily, potom skrutky sú lepšie postupne priskrutkované a nie skóre. Skrutky skrutky s určitým krokom.

Hrubší je kov, tým väčšia je zaťaženie dizajnu. Časti na kov sa vyrábajú s najvyšším možným hrotom, takže nie je nutné ohriať materiál, vŕtať oddelene dodatočný otvor nie je potrebný. Modely kvality budú schopné pevne v téme bez zvedavnosti.

Ak nainštalujete skrutky strechy, potom môžete na ňu zasiahnuť kladivo. Potrebuje to starostlivo, aby sa nedostali.

Drevené modely sú často práve postupne poháňané rovnakým nástrojom.

Aký kov môže byť vŕtaný jednoduchou skrutkou s vŕtaním, môžete sa naučiť z nižšie uvedeného videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: