Všetko, čo potrebujete vedieť o mechanických stavebných zošívačiek

Pri opravách bytu alebo s opravou niektorých vecí je často potrebné, aby sa s niečím dvoma materiálmi. Jednou z možností je použitie konzol. Aby ste ich mohli použiť, musíte získať špeciálny nástroj – zošívač. Rozlišovať niekoľko typov tohto nástroja. Jedným z nich je mechanická zošívačka.

Vlastnosti a princíp práce

Princíp prevádzky mechanickej zošívačky je celkom jednoduchý. Balenie konzol sa nabíja do obchodu, ktorý s pomocou tlaku na každú konzolu sú upchaté do materiálu.

Hlavným znakom mechanickej zošívačky je, že pri použití je potrebné použiť fyzickú pevnosť. Stojí tiež za zmienku, že na rozdiel od iných typov, mechanická verzia nevyžaduje výživu z batérií alebo zo siete. Toto je výhoda. A na úkor svetelnej štruktúry s včasným lubrikantom bude mať toto zariadenie najväčšiu odolnosť.

Čo sa stane?

Mechanická zošívačka je jedným z typov iných zošívačiek. Na druhej strane má svoje vlastné odrody. Každý typ sa používa na rôzne účely a ciele, ako aj pre iné množstvo práce.

Všeobecne platí, že ich oddelenie závisí od typu chrasta, s ktorým môže zošívačka pracovať.

Normálny

Konvenčné zošívačky pracujú s držiakmi vo forme písmena „P“. Takáto zošívačka je najčastejšia vďaka svojej všestrannosti. Zariadenie sa typicky nazýva nábytok, ako sa používa na opravu nábytku: upevnenie mäkkých tkanín. Jeho držiaky dokonale prechádzajú cez materiál a nepokazujú vzhľad predmetu.

Ďalšie meno je „Stavebníctvo“. Tento názov získal na úkor výstavby a opravy. Taká zošívačka bude nevyhnutná pre upevnenie rôznych tenkých a ľahkých materiálov, ako sú filmy alebo tkaniny. V stavebníctve sa dokonale používa pre mäkkú strechu, vďaka rovnakým ostrým konzolám, ktoré nepokazujú vzhľad.

Prečítajte si viac  Odrôd videli pre skladačku a pravidlá podľa vlastného výberu

V podnikoch sa ako obal používa pravidelná zošívačka. Svorky v tvare P sú dobre držané polyetylénom, lepenka, ktorá balenie produktového balíka.

Kábel

Káblové zošívačky používajú konzoly v tvare písmena U. Takéto nástroje sa používajú na opravu okrúhlych častí, ako sú vodiče, káble. Jeho výhody sú, že nepoškodzuje pevný objekt, ale zároveň ho tvrdo drží.

Kladivo

Tieto zariadenia majú zátvorky vo forme nechtov alebo písmen „t“. Samotný zošívač pracuje na princípe ich „bodovania“. Okrem kladiva sa takéto nástroje nazývajú romány.

Zvláštnosťou takejto zošívačky je jeho šok princíp práce. To si vyžaduje viac energie. Používa sa s materiálmi na nechty, to znamená, že takéto typy držiakov môžu dokonale prísť. To je zvyčajne dva typy.

  • Môže to byť pevné materiály, ktoré môžu byť dobre preskočené t-tvarovanými konzolami. Tu bude stapler v tvare kladivo nevyhnutný, pretože to vytvorí najvýraznejší balík. Môže byť použitý pri práci na stromčeku, drevotrieskovej doske.
  • Okrem pevných, sú vhodné mäkké materiály. Napríklad na opravu nábytku, kde sa vyžaduje utešetka. Kvôli ich tvaru budú takéto zátvorky niekedy racionálne pre možnosti P-v tvare. Preto stojí za to uplatniť šokov mechanickej zošívačky.

Kombinovaný

Jedná sa o mechanické zošívačky, ktoré môžu použiť všetky 3 typy konzol. Spravidla sú už považované za profesionálne a používané ako priemyselné podniky. Zjavná plus je rozmanitosť ich práce.

Stojí viac ako všetky tri druhy uvedené vyššie, ale môžu ich nahradiť všetky naraz.

Hodnotenie najlepšie modely

Rovnako ako všade na trhu, niektoré spoločnosti uspejú vo výrobe zošírení. Nasleduje prehľad najlepších modelov mechanických zošívačov.

Rapid R153 Workline Rus

Model z švédskeho rýchleho. Je to považovaný za profesionálny model a používa sa na stavbu nábytku. Dôležitou súčasťou je takmer úplná absencia spätného rázu, ktorá pri práci pridáva pohodlie. Má však na trhu vysoké náklady. To vedie k tomu, že takáto zošívačka sa kúpí len pre veľké problémy.

Prečítajte si viac  Rozpúšťadlový lakový benzín: vlastnosti a vlastnosti použitia

Stanley Light Duty

Možnosť od Stanley, vyrobená na Taiwane. Hlavným prvkom je použitie dvoch typov konzol – t- a p-tvar. Na efektívne použitie existuje 2 režimy prevádzky – mäkké a pevné. Sa líši ľahký prístup do obchodu s konzolami a jeho pohodlnou polohou v ruke.

BOSCH HT

Model z nemeckej spoločnosti. Má malé rozmery, ale zároveň vysoký úder. K dispozícii je regulátor pružiny, ktorý vám umožní vybrať hĺbku chvost.

Cobalt 240-683

Zošívač ruského výrobcu. Odkazuje na kategóriu kombinovaného, ​​t.j. môže použiť všetky 3 typy zátvoriek. Je vhodne sedí v ruke, a vďaka gumovej podšívke na rukoväti, štrajky sú zmäkčené pri práci. Má veľkú zásobu držiaka vo výške 150 kusov. Existujú však aj nevýhody, menovite vysoké náklady, hmotnosť gravitácie.

Hrubá 41002

Nemecký model. Používa konzoly v tvare P a nechty. Výrazná funkcia – prítomnosť indikátora držiaka v obchode. Treba tiež zaznamenať prítomnosť rozšíreného nosa, ktorý vám umožní presnejšie a správne dať zošívačku.

„Centrink nástroje“ 1609

Model domácej spoločnosti. Pokiaľ ide o kvalitu cien prevyšuje vyššie uvedené zošívačky. Má cenu 2-3 krát menšiu, ale zároveň vykonáva rovnaké úlohy s rovnakou kvalitou. Vybavené pružinovým mechanizmom, nie špirálou. Okrem toho môžete povedať o indikátore držiaka a pohodlnú polohu v ruke.

INFORCE 06-09-42

Ďalší model ruskej značky. Kvôli svojej nízkej cene si môže každý užívateľ zakúpiť za akékoľvek potreby. Má hladké nastavenie nárazovej sily. V iných modeloch môžete položiť len strednú hodnotu. Tankovanie skladu je vyrobené z konca, čo uľahčuje výmena konzol.

Má vysokú silu, ale s ňou a veľkým návratom.

Dieťa Nuances

Ak si chcete vybrať mechanickú zošívačku, stojí za to zvážiť množstvo momentov.

  • Typ materiálu, s ktorým. Z toho bude závisieť od typu držiaka, a teda druh zošívačky. Pre rôzne materiály je lepšie kúpiť kombinovanú možnosť.
  • Pracovná záťaž. V prípade zriedkavé používanie nástroja môžete získať lacnú možnosť. Ale pre časté používanie je potrebné profesionálne zariadenie.
Prečítajte si viac  Zberatelia pre farby: kritériá výberu

Musíte tiež venovať pozornosť nasledujúcim malým detailom, že Stapler môže mať.

  • Rozšírený nos. Umožňuje presnejšie použiť zariadenie a v dôsledku toho presnejšie pripojiť držiak.
  • Nastavenie výkonu štrajku. Nevyhnutnosť pre MultiSASTERS. Pomocou rôznej veľkosti dierovacej sily môžete upravovať rôzne materiály – od najkrajšieho na najťažšie.
  • Gumová rukoväť. Nebude dať vyrezať ruku počas používania.
  • Indikátor transparentného skladu alebo držiak. Požadovaná vec, ak je dôležité vedieť presne, koľko je držiak v zošívačke. Môže pomôcť šetriť čas kvôli tomu, že je možné kúpiť vopred a vložte nový blok v prípade potreby.
  • Pružina. Charakteristika pre profesionálne modely. Umožňuje vám uľahčiť prácu, čím sa znižuje množstvo sprievodnej sily.
  • Zatvorte. Je to druh poistky. Jeho účel je jednoduchý – zabezpečiť bezpečnosť počas prepravy alebo v obvyklom, voľnom čase.

Ako používať zošívačku?

Pred použitím musíte zaostriť obchod. S dobrými ručnými zošívačka je to jednoduché. Stačí nájsť páku, ktorá otvára dosku v zošívačke. Je tu jar a priamo obchod. Tam by mal byť vložka blokovacia konzola s nohami. Potom sa vykonáva opačná operácia.

Práca s mechanickou zošívačkou je tiež celkom jednoduché. V prvom rade by sa malo vidieť v prítomnosti držiaka, potom, ak je to možné, upravte si silu prúdov. Potom musíte zariadiť zariadenie na miesto, kde potrebujete riadiť držiak. Ak máte predĺžený nos, mali by ste ho použiť pre presnejší vplyv. Ďalej je potrebné, bez roztrhnutia zošívačky kliknite na rukoväť. Charakteristický zvuk bude vydaný a s riadne vykonaným inštrukciou bude držiak poháňaný v núdzi.

Mechanická zošívačka je veľmi často používaná v podnikoch av bežnom živote. Má svoje vlastné odrody, ktoré pracujú s rôznymi typmi zátvoriek. Pri nákupe tohto zariadenia stojí za to navigovať najvyššie modely a pri výbere ich výberu zohľadniť nuansy.

Pre bezpečné a správne používanie je lepšie zoznámiť sa s návodom na obsluhu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: