Všetko, čo potrebujete vedieť o nábytkových doskách

Na výrobu nábytku sú rezivo rôznych typov. Náklady na získaný nábytok závisí od. Výber plemien dreva určuje trvanie prevádzky drevených výrobkov vrátane dosiek.

Popis a vymenovanie

Všetky materiály používané na výrobu nábytku podliehajú prísnym požiadavkám, najmä starostlivo monitorovať ich kvalitu a bezpečnosť životného prostredia a ľudského zdravia. Nábytkové dosky majú veľa výhod, predovšetkým tento typ materiálu by sa mal rozlíšiť vysokou kvalitou. Napríklad pre skrinky sa používajú materiály, ktoré majú určitú vlhkosť a rozmery.

Brucks, z ktorých vrátane, urobiť nábytok dosku, najčastejšie majú obdĺžnikový tvar a oveľa menej často – štvorec. Počas svojej výroby sú pruhy zlepené do jedného, ​​ktorý dáva výrobku zvýšenou pevnosťou a tuhosťou.

Takýto materiál dokonale prenesie nepriaznivý vplyv životného prostredia.

Veľkosť prepustených nábytkových dosiek je určená prijatými normami, ale zákazník si môže objednať návrh štítu z tabuliek s vlastnosťami potrebnými pre IT a veľkosti. Vlastnosti a kvalita vyrobeného výrobku ovplyvňujú úroveň vybavenia. Čím modernejšie obrábacie stroje inštalované v workshopoch, tým vyšší je produkt vyrobený na nich. A to znamená, že výber výrobcu dosiek nemá poslednú hodnotu.

Nábytkové dosky sú prospešné z iných výrobkov z drevospracujúceho priemyslu, ktorý ide do výroby nábytku. Tento materiál je vo svojich vlastnostiach.

 1. V doskách sa v určitom poradí nachádzajú zlipované bary a definuje pevnosť materiálu a trvanie prevádzky vyrobené z takejto nábytkovej dosky. Šírka materiálu sa líši v závislosti od jej účelu a líši sa od 1 do 6 cm. V dôsledku toho sú náklady na nábytok z lepených dosiek menší ako jeho analógy z pevnej dosky.
 2. Ihličnaté druhy dreva sú najčastejšie tu, v niektorých prípadoch, breza a dub. Ale v tomto prípade sa náklady na dosky zvyšujú naraz niekoľkokrát – materiály z masívnych drevných stromov sú drahšie a ťažšie budovať. Vonkajšia strana v tomto prípade má atraktívnejší pohľad, kvôli opatrnému spracovaniu a uloženiu niekoľkých vrstiev laku. Na výstupe sa ukáže matný nábytkový doska, z ktorej robia veľmi krásne výrobky. Nábytok z takýchto materiálov je odolný voči znečisteniu a v prípade, že nečistoty spadá na povrch, ľahko sa odstráni.
 3. Materiál je spoľahlivo chránený pred deformáciami. Zmeny v jeho štruktúre, pod vplyvom nežiaducich faktorov, prakticky sa nevyskytujú.
Prečítajte si viac  Dekoratívne trámy na strope: ako ich použiť v interiéri

Štandardná doska má šírku 20 až 60 cm a dĺžku od 60 do 270 cm. Tieto rozmery úplne prekrývajú potreby výroby nábytku oboch štátnych aj súkromných.

S riadne rozvinutou technológiou, odpadom z produktu po rezaní prakticky nezostane.

Na výrobu rôznych typov nábytku sú určité druhy výrobkov.

 1. Brežené materiály najčastejšie povolené pre záhradné nábytok.
 2. Borovicové nábytkové dosky sú považované za univerzálne a prejdú na výrobu rôznych samotných nábytku. Cítia sa skvele „cítiť“ a v podmienkach uzavretých priestorov a na ulici.
 3. Smrek je druh materiálu kvôli veľkému počtu feny. Zároveň sa ľahko spracováva a má malú hmotnosť, ktorá vám umožní vytvoriť ľahký a krásny nábytok pri použití takýchto výrobkov.
 4. DAK dosky sú najodolnejšie, ťažkosti s ich spracovaním sa vyskytujú v okamihu, keď sa vyžaduje, napríklad, vyvŕtajte dieru v nich.

Preskúmanie druhov

Výroba nábytkových dosiek je dobre spracovaná suché drevo. Kritériá, pre ktoré sa klasifikácia nábytkových dosiek vykonáva na druhov dosť veľa. Okrem druhov dreva sa oddelenie používa a podľa typu ich povrchov:

 • dýhovaný;
 • laminovaný.

Maturizácia – podľa tried:

 • „C“ je najnižšia nábytková rada s vysokou kvalitou, má mnoho rôznych nedostatkov;
 • „B“ je typ, ktorý má menšie chyby;
 • „A“ – rôzne úseky sa môžu mierne líšiť v štruktúre a farbe dreva.
 • 0 – Voľba najvyššej kvality (chyby sú úplne neprítomné, kĺby kĺbov sú dôkladne skryté).

Pre výrobu drahého elitného nábytku potrebujete typové tabule „Extra“.

Drevené dosky pre pohodlie, v niektorých prípadoch rozdeliť farbu. Napríklad, biely nábytok doska je vyrobená z borovice a javoru. Laktované drevo je vždy v dopyte pri výrobe podláh. Zvyčajne sa bralo široké dosky, ktoré majú lesklý povrch. Podlahy zozbierané z nábytkových dosiek sú trvanlivé, ale veľmi náročné, pretože bez starostlivú starostlivosti budú rýchlo stratiť svoju nákladnú dopravu.

Prečítajte si viac  Ako používať tesniacu pištoľ?

Pri výbere by ste mali venovať pozornosť.

 1. K ktorej triedy patrí produkt.
 2. Ako bola vytvorená spojenie. Ak sa to stalo s lepidlom, mali by ste vyhodnotiť kvalitu kĺbov.
 3. Na náklady. Tento parameter je dôležitý, ale nemalo by to určovať. Kvalitný nábytok sa získava z bukového, dubového, breza. Ak je cena materiálu nízka, potom s najväčšou pravdepodobnosťou hovoríme o borovice. Najobľúbenejšie sú dosky súvisiace s priemernou cenovkou kategóriou. Sú vyrobené z javorovej, čerešnej a kosti.
 4. Pre homogenitu. Vzhľad produktu z nehomogénnych materiálov bude vždy neatraktívny. Takéto nábytkové dosky sú druhé.
 5. Na účely výrobkov, ktoré plánujú používať. Ak potrebujete urobiť parapet, dvere, materiál je najjednoduchší. Vážené možnosti materiálu, ako napríklad buk, sú k dispozícii iba v objednávke a malých šaržiach.

Vlastnosti skladovania

Existuje niekoľko parametrov, pre ktoré potrebujete venovať pozornosť pri uložení.

 1. Vlhkosť. Nemala by byť vysoká alebo naopak – nízka. Optimálny indikátor tohto materiálu sa nachádza v oblasti 30-60%.
 2. V prípade veľkej doby skladovania sa povrch spracuje lakom a farby, pretože je ťažké predvídať, ktoré vystavenie materiálu bude podrobený predĺženiu v skladoch.
 3. Dosky nemôžu byť uložené v nepokojných a mokrých miestnostiach. Počas sezóny bude strom piť vlhkosť, v dôsledku jej stavu sa výrazne zhoršuje.
 4. Je nemožné umiestniť na produkty iné materiály s množstvom hmotnosti, pretože konštantný tlak môže spôsobiť deformáciu.

Ako použiť?

   Z tohto typu materiálov môžete urobiť takmer akýkoľvek nábytok. Pri vytváraní nábytku a iných výrobkov, najprv môže urobiť štíty, ktoré sa potom navzájom upevňujú av prípade potreby spracúvajú.

   Nedávno sa používajú rôzne spôsoby zlúčeniny, ako s použitím štandardných spojovacích materiálov a lepidiel. S mechanickou metódou spojovacích pruhov, rezort na pomoc skrutiek. Ak sú priskrutkované, ich priemer by mal byť aspoň 10% šírky produktu. Pri skrutkovaní do konca – aspoň 5% šírky dosky. Je neprijateľná vo výrobnom procese, aby sa používali nechty, pretože kazí nábytkové tabule.

   Prečítajte si viac  Ako lepiť sklo?

   Pri vytváraní nábytku je potrebné vziať do úvahy vlastnosti dosiek, konkrétne, zvýšené zaťaženie by mali počas prevádzky prejsť pozdĺž vlákien.

   Pred začatím práce musíte odstrániť dosky s viditeľnými defektmi a deformáciami, aby ste neznižovali kvalitu nábytku.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: