Všetko, čo potrebujete vedieť o sadrových paneloch

Gypsum 3D panely ocele, ak nie prielom v dizajnom priemysle, potom úplne presne módny trend v tomto segmente trhu. Pretože vyzerajú netrivitálne, cena je k dispozícii a environmentálna priateľstvo ich výroby spĺňa požiadavku spotrebiteľa. Myslite si, že miesto je len vo veľkom a luxusnom vidieckom dome, nesprávne. Av štandardnom byte sa môžu stať vynikajúcim interiérom.

Zvláštnosť

Trojrozmerné sadry Panely Call Square alebo obdĺžnikové dosky, na ktorých sa opakuje jedna tlač, štruktúra, nejaký jemný vzor. Na prednej strane panelu sadrovej dosky môže byť vlastne akékoľvek ornament, imitácia rôznych materiálov. A zadná strana takejto dosky je zvyčajne plochá. Je pravda, že je možné, že na predaji budú na oboch stranách stále viac objemových dosiek – existujú aj požiadavky. Kým existuje niekoľko z nich, ale niektoré dizajnové recepcie vyžadujú takéto riešenia.

Panely sa objavili v roku 2008 v Spojených štátoch a veľmi rýchlo sa stali dopytom v Európe av našej krajine. V roku 2011 už bola založená domáca výroba. Dekoračný prvok je dosť úžasný vo svojej technológii, ktorý pridáva len k nemu. Riešenie sadrovíky sa zmieša v dielni. Optimálny je materiál M-16, charakterizovaný plasticitou a nekalymitou. A tak, že nový produkt je trvanlivý a striopy, plastifikátory vlákien môžu pridať na výrobu v zmesi sadrovej. Ale taká prísada, ako je ľahké odhadnúť, zníži environmentálnosť výrobku.

Samostatná zmienka si zaslúži vytvorenie formulárov pre panely. Po prvé, 3D model je vytvorený v špeciálnom programe. Dizajnéri a umelci prijímajú priamu účasť. Potom sa model vytvorený na počítači rozreže na špeciálny stroj a upraví manuálne, ak si umelec vyžaduje.

Počas výplne, matica vibruje trochu: Takže vďaka tomu sa zmes rozširuje hladko v tvare, vylúčila tvorbu dutín v paneli. Potom nevyhnutne úplne odoláva štádiu sušenia: toto sa deje v miestnosti, kde sú vlhkosti a termofamy prísne kontrolované. A až po konečnom sušení môže byť panel považovaný za pripravený na použitie pre dekoráciu interiéru. Všetky fázy výrobného procesu sú automatizované, pretože spotrebiteľ môže počítať s vysokou úrovňou hotového výrobku.

Nepochybne, Nový trend na interiérový projektový trh vytvára a ochotu súkromných remeselníkov opakuje produkt nie je v priemyselnom meradle. A skutočne, sadrový panel sa môže vykonať v pomerne skromných podmienkach. Ak majster jasne chápe technologickým procesom, má potrebné materiály, nástroje, vybavenie, vypne sa, že produkt nie je horší ako obchod.

Hlavné charakteristiky 3D panelov:

 • Odolnosť voči vlhkosti Mierne, vo všetkých priestoroch domu, okrem kúpeľne, používajte panely s dôverou;
 • Materiál je ľahký pri obnove, pre ktorý sa používa sadrový tmel;
 • Panely zvyšujú zvukovú izoláciu a tepelnú izoláciu;
 • Rozdiely v kvalite materiálu nemajú vplyv na kvalitu materiálu;
 • S príslušným použitím je životnosť panelov dlhá;
 • Z prachových panelov sa rýchlo a jednoducho vyčistia;
 • Približná hmotnosť – jedna doska 50 o 50 cm váži menej ako 5 kg.

Hlavná výhoda omietok povrchov – Bezpečnosť zdravia, nedostatok škodlivých inklúzií, dodržiavanie koncepcie ekologického priestoru.

Pôsobnosť

Dnes je hlavným účelom sadrových panelov – Rozširujte akcenty v interiéri, prideľujte zóny. Väčšinou viac v dopyte zostávajú panely na interné použitie, ale aj možnosti fasády nájdu svojho zákazníka.

Prečítajte si viac  Všetko o spojovacích materiáloch pre drevo

Kde platia priestorové panely?

 • Navitajú steny miestnosti. Nástenné panely – najbežnejšia možnosť. Môžu byť videní celá stena a stane sa dôrazom v miestnosti. Rozhodnite sa iba fragment steny, aby ste zvýraznili špecifickú zónu. Stáva sa to, že priestorové panely sa stávajú dekoráciou každej steny v miestnosti. To sa deje menej často a najčastejšie nie v obytnej miestnosti, ale napríklad v štúdiu fotografa a t. D.
 • Pre strop. Stropné panely sú menej časté pre stenu. Ale táto verzia dekoratívneho dizajnu možno považovať za zohľadnenie všetkých inžinierskych výpočtov. S vysokou pravdepodobnosťou sa tento rozsah vyvíja, pričom vzhľad ľahšie a kompaktných foriem panelu omietky bude vážnou alternatívou k oveľa menej ekologicky šetrným stopy.
 • Pre oddiely. Jedna z najúspešnejších možností. Ak sa v dome, napríklad kuchyňa a obývacia izba kombinujú, nejaký zonátor v miestnosti stále zostáva. Musí priťahovať pozornosť a satérové ​​panely budúce úspešne zdobia stenu alebo oddiel. Zároveň je možné zvoliť návrh panelu tak, že vizuálny oddiel vyzerá ľahký.

Vzniká sa často otázka – či sa panely používajú ako prázdne miesta pod maľovaním? Táto možnosť je, samozrejme, je možná, pretože je ľahké maľovať panel sadrokym. To rieši určité projektové úlohy a zvyšuje dopyt po dekoratívnom dokončovacom materiáli novej generácie.

Kontrola formulára

Výber formulárov – Súčasné potešenie o amatérskemu interiéru. Treba poznamenať, že formuláre vymysleli špecifické špecialisti, umelci a dizajnéri. Každý formulár od predávajúceho musí byť notársky a certifikovaný.

Vo všeobecnosti môžu byť všetky formy sadrových panelov rozdelené do skupín. V prvej skupine bude Vlny a čiary – A toto je najvyhľadávanejšie kategórie panelov. Mäkké a hladké formy harmonizujú interiér (najmä v nie veľmi veľké miestnosti). Smer vĺn a línií môže byť horizontálny a vertikálny, ako aj diagonálny. Otvoria pľúcne ohyby, ktoré zanechali morské vlny na teplom piesku. Tento formulár sa považuje za vhodné, aby sa zvýraznila relaxačná zóna.

Druhá skupina – plášteň. Považuje sa za úspešnejšiu možnosť pre halu alebo chodbu. Bunky sa uskutočňujú s veľkými bunkami a malým, šesťhranom alebo mierne natiahnutým, takmer hladkým a „zapusteným“ vo vzťahu k rovine.

Tretia skupina – Stone. Táto téma je ťažké odísť, je to jeden z najvyhľadávanejších dizajnu. Tehly môžu byť hladké a reliéfne, môžu opakovať šachovú prácu alebo kolmú polohu. Populárne a panely, ktoré mimický štuk s prasklinami, hrubý povrch žuly alebo dokonca spongy. Toto je diskrétne, veľmi prirodzené pre vnútornú možnosť.

Štvrtá skupina foriem je imitáciu tkanín a podobných materiálov. Takéto prvky dokonale napodobňujú čalúnenie tkaniny a, čo je veľmi roztomilé, dokonca aj tie fúzy, ktoré zdobia kožené pohovky. Niekedy reprodukujú štruktúru dreva, rovnakú prirodzenú pokožku, tapisérie. V interiéri knižnice alebo kabinetu bude táto možnosť obzvlášť úspešná.

Piata skupina – abstrakcia. V high-TEC, podkroví a minimalizmu takýchto panelov. A počet použitých vzorov nie je okamžite vypočítaný. A rhombus, a zložité labyrints, a bizardne usporiadané trojuholníky a pigtails a mäta papier – veľmi zaujímavé a naozaj módne. Podobné ozdoby Enliven a interiéru.

Prečítajte si viac  Aký je rozdiel medzi plánovanou doskou z okrajov?

Šiesta skupina – sféry a bubliny. Niektoré kozmické subjekty, neočakávané združenia, ale aj takýto dizajn pre niekoho bude ideálnym interiérovým riešením. Zaujímavé formy, ktoré pripomínajú dažďové kvapky na stene. A aj keď sa sadra dosky v klasickej kúpeľni nachádzajú, nie často, ale sú tu aktualizované, vlhkosti, ktoré sú vhodné v mokrej zóne, vrátane sfér a bublín v ich dizajne.

Nakoniec, Siedma skupina je floristická ornament. Sú to kvety všetkých druhov tvarov a veľkostí, s krásnym, tenkým prekladaním. Toto sú listy rôznych veľkostí, obrovské orchidey, harmanček, brečtan – čokoľvek. Tieto panely sú tak mocné, že môžu zatieniť už interiéru Motleyho. Preto Musia byť určené do miestnosti, kde sa pozorovalo dávkovanie jasných prvkov.

Rôzne výkresy a textúry

Dekoratívne panely sú zaujímavé pre ich rozmanitosť. Toto alebo tento obrázok, tlač, textúra je zaujímavá na pozeranie podsvietenia, s laminovanými interiérovými údajmi. Je to vždy zvedavé, ako je panel preč v už zavedenom interiéri.

Príklady textúr.

 • Prevýšenie – jeden z najjednoduchších a lakónnych foriem.
 • Rozumný – Polygón v hlave kompozície sa podobá veľmi veľkým mozaike.
 • Koncepcia – základ formy niečoho, čo sa podobá predĺženým tehál.
 • Abst – Vytvorí výkres podobný odmernému tapetu.
 • Aflie – zaujímavý kresba pre sofistikované interiéry.
 • Multi-kvet – zložitejšia téma s skrútenými prvkami.
 • Koľajnica – vizuálne predĺžiť stenu.
 • Uhlopriečkový – Určuje dynamiku miestnosti.

A existuje veľa takýchto možností. Z dosiek je vytvorená stena, jeho fragment, septum povrch, ktorý vyzerá presvedčivo v akomkoľvek premyslenom interiéri.

Použitie v rôznych miestnostiach

V interiéri môže byť panel sadrokartónu súčasťou akejkoľvek miestnosti, dokonca aj v kúpeľni-vlhké možnosti odolné voči vlhkosti vážne meniť priestor.

V obývacej izbe

Obývacia izba alebo izba – najobľúbenejšia oblasť pre sadrové mixe. V tejto miestnosti je dôležité vytvoriť atmosféru odpočinku, príjemnú stretnúť celú rodinu večer. Dosky sa ľahko zapadajú do akejkoľvek životnej izby štýlu, bez vstupu do konfliktu s inými interiérovými prvkami. Ak je obývacia izba vyrobená v klasickom štýle, panely sú vybrané tak, aby vznikli asociáciu so štukom.

Moderná obývacia izba interiéry sú navrhnuté reliéfmi s vlnovými prvkami, s geometrickými tvarmi, abstrakciou. Voľba vzoru a foriem by mala byť podriadená v rozsahu vytvorenej interiérových podmienkach. Ak má miestnosť mnoho rastlinných motívov, sofistikovaných foriem, dosiek s jasnou a prísnou geometriou sú nepravdepodobné, že by boli spolu s obrazom obývacej izby. Ale každý prípad je individuálny, preto musíte vyskúšať, experimentovať, usporiadať „armatúry“ v špeciálnych programoch. Niekedy sú aj paradoxné riešenia najúspešnejšie.

Aká dizajn miesta – otázka je tiež individuálna. Niekto sa rozhodne usporiadať panely len na mediáciu, pričom ho opustí ľahké a textúrované. A často je to naozaj najlepšie riešenie. Niekto robí akcentovú stenu. Nebojte sa a farebnú odrodu. Black Gypsum Wall môže byť zaujímavejšia ako biela, a dá ďalšiu hĺbkovú izbu.

V spálni

Častejšie sa v spálňových paneloch vypracujú plochu od hlavy postele. Farba je tiež dostatok príležitostí: to všetko závisí od preferencií majiteľa, niekto spí len v jasnej miestnosti s ľahkou textúrou akcenty, niekto pre pokojný spánok je potrebná tma, hĺbka odtieňov. A panely sú pripravené na akékoľvek možnosti.

Prečítajte si viac  Ako si vybrať kovové náradie?

Ak je spálňa veľká, môže vytvoriť starožitný štýl, ktorý je dokonale postavený presne z takých dekoratívnych prvkov ako omietky. Je však nežiaduce, že úľava panelov v spálni doslova vyrezal oči. Projekt je optimálny, v ktorom dizajn podlieha použitiu odtieňov jednej farby alebo susedných farieb. To je veril Pre nervový systém je to veľmi dobrá interiérová myšlienka.

V kuchyni

V kuchynskom priestore, satérske panely používajú menej často, pretože vysoká vlhkosť dominuje. Najprv môžete použiť panely s impregnáciou odolnými voči vlhkosti, po druhé, odstrániť panely z varnej zóny. A ak zdobia stenu jedálenského priestoru, a dokonca aj v skutočne priestrannej kuchyni, to bude zaujímavá a štýlová možnosť. Ak sú panely pokryté smaltovanými farbami požadovaného tieňa, môžu byť utierané vlhkou handričkou. Rovnako Takáto možnosť pre obrovské množstvo ľudí je oveľa zaujímavejšie ako fideling dlaždice.

Na chodbe

Ak je koridor malý a úzky, satérske panely tu nemôžu prísť – ďalej zdôrazňujú skromnú veľkosť priestoru. Riešenie je však riešenie: Toto sú panely s imitáciou poteru. V klasickom koridore vyzerajú veľmi organické a štýlové. Je okamžite ťažké pochopiť, či je to kožené poterené alebo imitácie.

Pravidlá MONTAJA

Ak je riešenie, ktoré sa majú zapojiť do inštalácie, musíte na zozname variť náradie. A toto je: panely sami (predbežnými výpočtami), brúsenie pre steny, sadry namontované lepidlo, brúsny papier, manipulácia s malými sušienkami, farbami, veľkou kaučukovou špachtľou, valčekom / štetcom / paintopult.

Fázy montážnych dosiek vyzerajú.

 1. Steny musia byť vyčistené od prachu a nečistôt, bývalej povrchovej úpravy. Inštalácia je vhodnejšie začať z ľavého alebo pravého dolného rohu steny.
 2. Na stenách sa aplikujú Podklad Hlboká penetrácia, nevyhnutne – 2 vrstvy. Zem a zadný povrch panelov.
 3. Zatiaľ čo pôdne povlak, Označenie môžete vykonať pomocou úrovne.
 4. Chystáte sa sprievodca, Na ktorom je nastavený prvý riadok panelov.
 5. Pred inštaláciou panelov Musia byť rozložené na podlahe, aby sa vyrovnal vzor – To bude mať predstavu o tom, ako sa celá zloženie bude pozerať na stenu.
 6. Na povrchu panelu česaná špachtľa Íl, Používa sa na stenu na označovacích riadkoch. Lepidlo sa rýchlo zmrazí, pretože to nie je potrebné chovať to veľa.
 7. InterPenel švy sú upchaté tmelou. Musíte čakať na sušenie a aplikovať inú vrstvu Spike.
 8. Švy s známym spôsobom Prímetiť Emery.
 9. Povrchové dosky Udrieť Kraskopult alebo Roller.
 10. Môžete začať maľbu: Urobte to lepšie alebo vo vode rozpustné akrylové farby alebo latexové kompozície. Farba sa aplikuje v 3 vrstvách so sprejom alebo jednoduchým valčekom. Na vrchole povrchu farby môže byť prolútny, ale je to voliteľné.

Ak existujú pochybnosti, že inštalácia panelov môže byť vykonaná nezávisle, To urobí profesionálov. Hoci nič zložité v inštalácii nie je pôvodne, nie je to nie je to najznámejšie prednej časti práce pre mnohých.

Gypsum panely – moderná verzia transformácie vesmíru, zaujímavá, ekologická, jednoduchá v jeho myšlienke, ale stále nie je typická. Určite to stojí za to brať do úvahy v predvečer nadchádzajúcej opravy.

V ďalšom videu sa hovorí o montáži na stenu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: