Všetko, čo potrebujete vedieť o transparentných plexiskloch

Plexiglas je spoločný materiál, ktorý je široko používaný v stavebníctve, medicíne, strojárstve a dokonca interiéru. Trh ponúka široký výber organického skla v akomkoľvek množstve, takže môžete nezávisle vybrať produkty, ktoré študovali technické vlastnosti a výhody. Pri výrobe nábytku, hodín a rôznych zariadení sa tento materiál pravidelne používa.

Zvláštnosť

Plexiglas označuje kategóriu ekologických a bezpečných materiálov. Sa líši nízkou hmotnosťou, môže byť ľahko daná akýkoľvek tvar, zatiaľ čo optické vlastnosti nebudú rozbité. Pokiaľ ide o technické vlastnosti, treba poznamenať, že materiál môže byť spracovaný s použitím takýchto zariadení, ako sú píly, frézovacie mlyny a brúsky. Vysoká termoplasticita umožňuje použitie plexiskla v rôznych oblastiach. Materiál je trvanlivý a má tiež rad výhod.

V porovnaní s bežným sklom je organický materiál listovejší, nie je tak ľahký rozbiť, toľko vecí dnes vyrába. Materiál je spracovaný, z neho môžete vytvárať produkty akejkoľvek formy, takže možno často nájsť v nábytku a iných interiérových položkách. Kvôli nízkej hmotnosti je proces prepravy zjednodušený, to isté možno pripísať jednoduchosti inštalácie.

Stupeň transparentnosti plexiskla je vysoká, môže byť kombinovaná s pigmentmi rôznych farieb, ktoré dostali pôvodný efekt, ktorý aktívne používa mnoho dizajnérov. Čo sa týka odolnosti voči chemickým vplyvom a teplotným kvapkám, organické sklo nemôže udržiavať integritu v takýchto podmienkach. Je potrebné starať sa o výrobky z takéhoto materiálu; je potrebné opatrne používať prostriedky na spracovanie, neobsahujúce acetón alebo alkohol. Napriek takýmto menším nevýhodám má akrylový plexisklo oveľa viac výhod, čo umožňuje jej výrobcom rôznych výrobkov a štruktúr.

Pôsobnosť

V strojárstve je Plexiglas cenným materiálom, ktorý je nainštalovaný na rôznych zariadeniach. Na výrobu plavidiel akejkoľvek veľkosti ako zasklenie a interné oddiely sa používa takýto produkt. Počas výstavby architektonických štruktúr je Plexiglas populárnou zložkou, pretože je možné vytvoriť prvky štruktúr, oddielov, baldachýcií a oveľa viac.

Pokiaľ ide o použitie interiéru, treba poznamenať, že dizajnéri sa zamilovali do plexiskla, z ktorej môžete vytvoriť úžasné návrhy, originálne lampy, mimoriadne akvárium a krásne zvolené sklenené okná. ALE Kvôli flexibilite plexiskla môžete dať nejakú formu na výzdobu priestorov, vrátane hemisféry, Kuby a mnohých ďalších.

Inštalatérstvo z takéhoto materiálu sa tiež teší vo veľkom dopyte, z plexiskla môžete vytvoriť stoly a iný nábytok.

Reklamné výrobky, najmä vonkajšie konštrukcie, stojany, stojany, výstavy a obchodné zariadenia sú často vyrobené z plexiskla. Na vytvorenie kontaktných šošoviek a ochranných okuliarov sa tento materiál vzťahuje aj to isté platí aj pre lekárske nástroje bez toho, čo endoskopické operácie neuspeli.

Je bezpečné povedať, že organické sklo pevne uzavreté do životy ľudí a možno ho nájsť takmer všade.

Vzhľadom na jeho vynikajúce vlastnosti je rozsah materiálu pomerne rozsiahly.

Prehľad listov a veľkostí

Trh ponúka listy z plexiskla rôznych veľkostí a tento ukazovateľ ovplyvňuje flexibilitu, pevnosť a iné vlastnosti materiálu. Parametre 2050х3050 mm s hrúbkou 1,5 mm, hmotnosť jedného takéhoto prvku je asi 11 kilogramov. Takáto hrúbka je vhodná na výrobu reklamných konštrukcií, návštev, božských listov a surovín je veľmi flexibilný a je ľahké vytvoriť potrebnú formu.

2 mm hrubý materiál sa používa na vytvorenie ochranných obrazoviek v obrazoch a fotografiách. 3 mm listový akryl je vyrábaný v dajnej voľbe, takže často vhodné pre svetelné reklamné výrobky. Pokiaľ ide o transparentný plexisklo s takou hrúbkou, používa sa na výrobu čelných skiel v motocykloch.

Ak je materiál potrebný s väčšou silou, kde nezáleží na flexibilite, môžete venovať pozornosť listom plexiskla 4 mm, 5 mm, 6 mm, 8 mm a 10 mm. Niektoré výrobky sa vyrábajú vo výške 1525x1025x4 mm.

Pokiaľ ide o odrody, plexisklo je rozdelený do matných, transparentných a priesvitných a každá z možností prezentovaných na trhu má svoje vlastnosti a funkcie.

Matte Plexiglas je vytvorený pomocou špeciálnych technológií a prísad. Odlievanie alebo extrúzia sa môže použiť na výrobu. Ak sa vyžaduje lesklý matovaný povrch, k kompozícii sa pridávajú chemikálie, ktoré znižujú priehľadnosť, zatiaľ čo môžete dať požadovanú farbu na zdrojový materiál. Na dosiahnutie anti-reflexného efektu výrobcovia používajú spôsob liatu. Na oboch stranách formulára sa nanáša obraz obrázku, pričom sa vytvorí saténový povrch.

Transparentné hladké akrylové sklo je listový materiál s dokonale hladkým povrchom, ktorý má silný lesk. Objekty zobrazené v nej nie sú skreslené a kontúry budú rovnaké. Stojí za zmienku, že farebné charakteristiky môžu byť jasné a stlmené.

Na trhu nájdete extrúziu červená, modrá, zelená, žltá sklo rôznych odtieňov, čo vám umožní nájsť perfektné dizajnérske riešenie.

Lesklý mliečny výrobok má slabú transparentnosť av niektorých uskutočneniach nemusí chýbať svetlo. Povrch je hladký na oboch stranách, má dokonalú brilanciu, zatiaľ čo forma je nestabilná na mechanické poškodenie, takže odtlačky prstov, škrabance a čipy zostávajú na takomto povlaku.

Ďalším typom plexiskla je satén, ktorý sa vyznačuje prítomnosťou drsnosti, ktorá to robí priesvitný. Ak používate zväčšovacie zariadenie, môžete si všimnúť mikroskopické defekty, pomocou ktorého sa refrakcia a disperzia svetla vyskytuje. Akákoľvek matná plexiskla sa vyrába v rôznych farbách, pretože môžu byť pridané špeciálne farbivá.

Vlnité plexiglas má sériu výčnelkov a depresie na povrchu. Je to taká „chyba“ vytvára vzor, ​​čo vám umožní maskovať škrabance, malé mechanické poškodenie, takže to vyzerá prezentovať na dlhú dobu.

Ako urobiť Plexiglas transparentný?

Ak sa dlhý čas používa hardvér z plexiskla, určite stratil minulosť, ale neznamená to, že musí byť odhodený. Ak chcete vyčistiť od zakalenia, musíte preskúmať odporúčania špecialistov a tiež postupovať podľa pokynov – potom povrch bude takmer ako nový.

Jedným z najbežnejších spôsobov je leštený. Aby ste to urobili, je lepšie použiť homosexuálnu pastu, ktorá sa dá ľahko nájsť v akejkoľvek budove alebo nákupnom obchode. Na trhu sú však ponúkané aj iné typy leštiacej pasty, takže si ich môžete vyskúšať.

Táto metóda umožní obnoviť plexiglas len v prípadoch, keď na ňom nie sú žiadne hlboké škrabance.

Aby ste sa zbavili vážne mechanické poškodenie a vrátiť sa prezentovateľnosť, musíte preskúmať iné metódy aktualizácie výrobkov z plexiskla. Podivne, ale s týmto problémom môže pomôcť zvládnuť obvyklé transparentné lak na nechty. Toto je prístupná možnosť, ktorá nevyžaduje peniaze a veľa času. Pomocou takéhoto jednoduchého zariadenia môžete PLEXIGLA vrátiť na prvého vzhľadu, akonáhle schne. Je dôležité zabezpečiť, aby sa bubliny neboli vytvorené v hrúbke laku, a na to by ste nemali používať sušič vlasov alebo iné zariadenia na urýchlenie sušenia.

Potom bude potrebné leštiť povrch emeryho papiera priemernej tuhosti, kým sa nezahladí, a potom prejdite na papier č. 0, ktorý odstráni malé škrabance. Ak chcete vrátiť transparentnosť, musíte použiť plsť tkaniny spolu s cestoviny goi – a sklo sa opäť stane dokonalým.

Ak je na povrchu veľa škrabancov, musí sa čistiť, potom sa dichlóretán liečila. Tento liek rozpustí plexiglas, ktorý sa v hustí forme počíta do trhlín a stavia všetky chybné miesta. Potom, čo je všetko suché, je potrebné, aby to popísalo vyššie. Dichlóretán je jedovatá látka, takže najprv je potrebné sa uistiť, že miestnosť je dobre vetraná a ruky sú bezpečne chránené. Úspech!

Ako poľský plexisklo doma, môžete sa naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár