Všetko, čo potrebujete vedieť o vibraci

Pred začatím vykonávania stavebných prác sa vyžaduje vykonať prípravu pozemnej pôdy, ktorá je dôkladným obrábaním pôdy, piesku alebo sutiny. Ramblica je potrebná na odstránenie vlhkosti a vzduchu z pôdy, a tiež na rovnomerne vyplniť všetky priestory a eliminovať prázdnotu. Týmto spôsobom sa zlepšuje nosnosť pôdy – bude schopný vydržať zničenie.

Jedným z nástrojov, ktoré sa používajú na zastrihávač, je vibračné, ktorého použitie výrazne urýchľuje a zjednodušuje implementáciu prípravných prác nielen v stavebníctve, ale aj pre organizáciu povrchov dopravy z asfaltových alebo dlažieb dosiek.

Čo je to a prečo potrebujú vibračné dosky?

Vibračná doska je manuálny typ nástroja, ktorej dizajn má plochý kachle liatiny nainštalovaného na špeciálnom ráme. Toto zariadenie pracuje s použitím rôznych typov motora, z ktorých ide s hriadeľom hriadeľa excentrického typu vibrácií do liatiny. K spodnej časti rámu je upevnená rukoväť s riadiacou jednotkou, princíp prevádzky vibračných dosiek je pomerne jednoduchý a môže byť schopný zvládnuť akúkoľvek osobu.

Frekvencia vibrácií je v závislosti od excentrického, ktorá je uvedená v pohybe s pomocou pásu ťahaného na vibračný hriadeľ. Na utesnenie pôdy sa použije široká doska, ktorú má jej celý povrch účinok na ošetrený povrch.

Charakteristiky a výkon v vibračnej doske sú výrazne vyššie ako manuálne vibrotambovka, oblasť kontaktu s pôdou, s ktorým je podstatne menej.

Vymenovanie vibračnej vzorky je nasledovná:

 • Bežecké a spoľahlivé tesniace plošiny pozostávajúce z piesku, pôdy, podverejnej pôdy;
 • Používa sa na zmenu povrchu krajiny v prijímacích oblastiach;
 • kompaktuje povrch pôdy na kladenie asfaltových dráh alebo dlažobných otrokov;
 • pripravuje základ nadácie pre malé budovy;
 • Používa sa pri vykonávaní opravárenských prác Asfaltová tkanina, železničný kopec.

Vysoké požiadavky sú spravidla prezentované na nástroje používané na stavebné práce. VIPOPLOPLITIÓDA JE ĽOHODNOTNOSŤ A UCHOVÁVAŤ MECHNIKA, ktorý vám umožní vykonávať prácu v obmedzenom priestore, kde nie je dostatok voľného miesta pre celkové vozidlá.

Popis druhov

Manuálny vibrátor – pohodlný a produktívny nástroj, jeho voľba závisí od objemu a charakteristík nadchádzajúcej práce. Rozlišovať 2 typy podobných zariadení.

Správny

Neversový typ vozidiel pre vibotémy sa môžu pohybovať len v smere dopredu. Ich rýchlosť a v dôsledku toho je výkon práce regulovaná prevádzkovateľom, čo umožňuje dosiahnuť najväčšiu hĺbku tesnenia ošetreného povrchu. Ak chcete vykonať pohyb vibračných dosiek v opačnom smere, obsluha bude musieť nezávisle otočiť.

Tento dizajn sťažuje vykonanie potápania v ťažkostných miestach, napríklad v zákopoch na kladenie potrubia.

Reverzibilný

Typ Tamping Vibrátor, ktorý sa môže pohybovať v priamom alebo spätnom smere, sa nazýva reverzibilný. Toto sú najpohodlnejšie zariadenia, ktoré používajú pre jednotné brúsenie pôd aj v obmedzenom priestore. Reverzibilné pohyby v takýchto strojoch sú mimoriadne presnosťou, takže operátor nemá potrebu opravovať smer pohybu vibračných strojov manuálne. Jediná nevýhoda takýchto zariadení je vysoká hmotnosť a dostatočne vysoká cena.

Všetky vibračné stroje sú vybavené motorom a v závislosti od typu sú rozdelené do nasledujúcich typov.

 • Benzín. Motor typu benzínu je najekonomickejšia voľba pre spotrebu paliva a stojí za to, že je to benzínová jednotka lacnejšia ako iné analógy. Benzínové vibračné dosky nie sú pripojené k napájaniu, takže môžu pracovať v režime offline a voľne sa pohybujú v akejkoľvek vzdialenosti. Okrem toho, agregáty typu benzínu sa ukázali ako pri práci v širokom spektre plus a mínusových teplôt. Nevýhodou agregátov benzínu je ich ťažkosť a tvorba hluku pri práci.

 • Prevádzka naftového paliva. Vibračné štítky pracujúce na motorovej nafty nie sú viazané na zdroj energie – sú mobilné a autonómne. Majú mierne vyššiu spotrebu paliva ako analóg benzínu. Ale návrh agregátov je spoľahlivý a trvanlivý. Nevýhodou je vysoká hmotnosť vibračných dosiek, ako aj hluk pri práci. Okrem toho, agregáty pracujúce na motorovej nafty, dobre zavedené pri práci v chladu.

 • Napájacie zdroje. Takéto nástroje sa používajú v uzavretých priestoroch. Majú kompaktné rozmery, oveľa jednoduchšie ako benzín alebo dieselové analógy. Počas prevádzky jednotka nepridelí výrobky z výfukových plynov, ktoré sú škodlivé pre ľudské zdravie, a tiež charakterizované nízkou hladinou hluku. Nevýhodou prístroja je, že funguje len v prítomnosti zdroja energie a môže sa presunúť na vzdialenosť, ktorá umožňuje jeho dĺžku jeho elektrokabylu.

Medzi užívateľmi sú najviac v dopyte sú agregáty typu benzínu, ako dnes – to je najekonomickejšie vybavenie, ktoré funguje vo všetkých poveternostných podmienkach.

Dieselové vibračné dosky sú menej populárne a elektrické zariadenia sa zakúpia len na vykonanie obmedzeného okruhu úloh.

Veľkosti a hmotnosť

V závislosti od typu motora sú vibračné dosky svetlé a ťažké. Okrem ich hmotnosti má veľkosť nástroja značný význam. Pri výbere modelu by ste mali vedieť, že vibračné dosky sú k dispozícii v nasledujúcich rozsahoch rozmerových parametrov:

 • Šírka náradia – najmenej 0,32 m, maximálne 0,5 m;
 • Dĺžka zariadenia – minimálne 0,78 m, maximálne 1,1 m;
 • Výška vibračných dosiek je minimálne 0,78 m, maximálne 1,08 m;
 • Dĺžka upevnenia povrchu je od 0,45 m do 0,62 M;
 • Šírka potápača – od 0,32 m do 0,48 m.

V závislosti od hmotnosti sú všetky odrody vibračných zariadení rozdelené do 3 kategórií.

 • Svetelné modely s hmotnosťou na 75 kg. Toto sú najviac možnosti miniatúrneho nástroja, ktoré sa používajú na domáce použitie. Takéto vibračné dosky sa môžu vyrovnať s pôdnou vrstvou nepresahujúcou 150 mm. Ľahký typ nástroja sa často používa v procese kladenia chodníkov dlažby.
 • Univerzálne modely s hmotnosťou 75-90 kg. Takéto agregáty môžu manerovať vrstvu pôdy, ktorá sa rovná 250 mm. Používajú sa na prípravu dlažby typu asfaltu.
 • Stredne ťažké modely s hmotnosťou 90-140 kg. Zariadenia sú profesionálne a používajú sa na vykonávanie prípravných ciest. Vibračnálitída je schopná vykonávať veľké objemy ramenu v krátkom časovom období. Hrúbka spracovanej vrstvy bude 600 mm.
 • Ťažké modely od 140 kg a vyššie. Takéto profesionálne vibrátory sa používajú len na budovanie a cestné práce úzke špecifiká.

Výber nástrojov viboterapie závisí od jeho hmotnosti. Výber modelov závisí od účelu ich použitia. Napríklad spravodlivosť je dosť na prácu na mieste pre domácnosť a profesionálne modely ťažkých ťažkostí získavajú pre veľký objem stavebných prác.

Populárne modely

Moderný trh ponúka mnoho možností pre vibračné rastliny, ktorých hodnotenie závisí od výrobcu. Najlepší výrobcovia tohto zariadenia – Japonsko a Nemecko. Vibračná doska s obrábaním z týchto výrobcov možno použiť na účely priemyselného alebo súkromného použitia. Agregáty vydané v Rusku, Južnej Kórei, Izraeli, Švédsku a Španielsku sa ukázali, že nie sú zlé, hoci zdroj má také zariadenie nižšie ako nemecké alebo japonské analógy, ale sú asi 40% lacnejšie.

Čínska technika má len jedinú výhodu v priebehu zvyšku výrobcov, je to nízka cena, zdroj jednotiek je najnižšia.

Niekoľko modelov vibračných rastlín zvažuje pre porovnanie.

 • Model Mikasa MVH-R 60E. Japonské vybavenie s reverzným, vyhovuje medzinárodným štandardom kvality. Vybavené benzínovým 4-zdvihom s kapacitou 4,5 litra. s. a nádrž na vodu, ktorá dáva možnosť podbíjania asfaltových a hromadných pôd. Hmotnosť jednotky je 70 kg, veľkosť viceproidov je 35×48 cm. Spoľahlivý nástroj s vysokou životnosťou.

 • Model ZITREK CNP 25-2. Česká jednotka vyrábaná na továrňach sa nachádza v Číne. Použite benzínový motor s kapacitou 6,5 litra. s. Zariadenie je dostatočne ťažké a má hmotnosť 125 kg. Pracuje s rovným a reverzibilným. Vibračná doska je vyrobená z liatiny a má dobrú ochranu proti korózii. Hĺbka tesniacej vrstvy je 300 mm.

 • DDE VP 80-CK MODEL. Americký výrobný produkt, ktorý má najdostupnejšie náklady na ruskom trhu. Jednotka je vybavená motorom s benzínom 4-zdvih s kapacitou 6,5 litra. s. Hmotnosť zariadenia je malá, 80 kg, veľkosť vibro-TRUNER je 42×59 cm, hĺbka potápača je 300 mm. Zariadenie má len priamy krok, ale ukázal sa ako spoľahlivé a výkonné vybavenie.

 • Model Champion PC-1645 RH. Patrí do produktov spoločnej ruskej čínskej výroby. Jednotka je vybavená benzínovým 4-zdvihom Honda s kapacitou 9 litrov. s. Jednotka pracuje na priamom a reverznom pohybe, váži 160 kg, je schopný trieť hĺbku pôdy do 500 mm. Technika nenáročná a ľahko ovládateľná, má antikoróznu ochranu.

Odborníci sa domnievajú, že najspoľahlivejšia technika sú agregáty vybavené benzínovým motorom. Ak je na náradí nainštalovaný dieselový motor, bude to krátkodobý zdroj a generálna oprava čoskoro potrebuje.

Príslušenstvo a príslušenstvo

Vibromechanizmus pre brúsenie pôdy sa používa v spôsobe intenzívneho výkonu veľkého množstva práce. Preto takáto technika vyžaduje neustálu údržbu av niektorých prípadoch opravy. Stretch popruhy sa používajú ako spotrebný materiál, spojka spojky, tlmiče, polyuretánový koberec, káble. Oveľa menej často, vodné nádrže podliehajú nahradeniu alebo vibrácii, vibrátorom alebo všetkým zostaveným vibráciám. Motor vyžaduje osobitnú pozornosť – je potrebné vykonať včasnú výmenu oleja, vzduchového filtra, sviečky.

Kritériá voľby

Najdôležitejšie kritériá, pre ktoré je vybraný vibračný doska, je považovaná za svoju schopnosť zvrátiť a hmotnosť jednotky. Ak chcete správne vybrať tento tvarovací nástroj pre chaty, na betón alebo asfalt, musíte sa riadiť nasledujúcimi zásadami.

 • Na vykonávanie krajinných diel súkromných účelov sa používajú agregáty, ktorých hmotnosť nepresahuje 80 kg a hĺbka spracovania pôdy nepresahuje 150 mm. Ak je potrebné položiť dlažobné dosky, potom by sa k zariadeniu malo pridať polyuretánový koberec, ktorý prináša funkciu tlmiaceho.
 • Na opravu asfaltového povlaku alebo na zmenu krajiny a vibračné dosky s hmotnosťou 80-120 kg sa používajú na položenie inžinierskych komunikácií, zatiaľ čo hĺbka ošetrenia pôdy bude 250 mm. Tieto jednotky môžu byť položené a dlažby dosky, ak je v obale zahrnutý polyuretánový koberec.
 • Na prípravu vozovky na kladenie asfaltového povlakového povlaku Použite vibrátor vážiacich 120-220 kg alebo super ťažkých agregátov od 250 kg.

Nemenej dôležitý výberový parameter je vibračné úsilie technológie. Modely, kde tento indikátor nepresahuje 12 kN, nepoužíva sa na priemyselné účely a na kladenie asfaltu. Na vykonávanie závažných stavebných prác, vibračné dosky s vibračnou silou aspoň 16-18 kN. Ak hovoríme o položení dlažobných dosiek, potom vibrátor s takýmto úsilím jednoducho prikázal do predmetu pôdy alebo prestávky.

Pokiaľ ide o parametre vibračného otáčania, potom menšie toto postava, hustejšia kachľa bude zem. Výber typu motora, preferencia stojí za to zaplatiť nákladovo efektívnu možnosť benzínu. Okrem toho sa berie do úvahy aj smer jednotky agregátu – najvýhodnejšie možnosti majú priamy a reverzívny ťah, takže preferencia je im daná.

Ako sa to používa?

Ručne typu Viboma sa používa na rôzne účely, ako napríklad sutinable, s pomocou techniky tesnenia piesku, električobného hliny. Často môžete vidieť, ako sa s týmito vybavením vykonáva položenie dlažieb. Ak chcete použiť maximálne vlastnosti zariadenia, návod na použitie sa predtým študuje. Zvážte použitie vibračných dosiek na príklad komplexnej práce na kladenie dlažobných dosiek.

 • Prípravná fáza – Určite stopy trate, kde budú umiestnené dlažby. Lay Beacons, ktoré berú do úvahy všetky nezrovnalosti povrchovej úľavy na pokládku.
 • Plánovanie – Vyberte vrchnú vrstvu pôdy a nalejte malý štrk.
 • Vykonanie drenáže – takže vlhkosť nemá vplyv na dlaždice, odvodňovacia vrstva je vyrobená tak, že je to vlhkosť.
 • Obmedzujúce hranice – Na to je na okrajoch dráhy inštalovaný obrubník kameň, ktorý obmedzí mobilitu prvkov dlaždíc.
 • Zlyhanie piesočnatej vrstvy – Je potrebné vyrovnať pracovný povrch. Piesok je tiež vystavený manipulácii a jej vrstva je 40-50 mm.
 • Kladenie dlaždíc – V tomto štádiu na povrchu piesku položil s hladkými radmi dlaždíc.
 • Dlaždice dlaždice v pôde – Na tento účel sa na podrážka vibračných dosiek namontuje tlmiaci koberec z polyuretánu.

Po konečnom položení dlaždice chodníky a bude uložený na ňom, na utesnenie medzery medzi dlaždicou na vrchole, nová vrstva suchého piesku sa naleje na neho. Realizácia stavebných alebo inštalačných prác s používaním vibračných vreckových zariadení si vyžaduje implementáciu niektorých pravidiel, Že práca bola vykonaná kvalitatívne a technika slúžila čo najdlhšie.

 • Výkonnostné práce musia byť systematicky. Je dôležité spustiť vibračnú dosku a dať motora malú prácu v nečinnosti, po ktorej môžete začať kompaktný povrch pôdy. V tomto prípade by sa mal monitorovať celý čas tak, že úsek pásu je správny, proces trenia je nemožný pri oslabení alebo porušení trakcie pásov.
 • V procese práce je potrebné kompaktné niekoľko vrstiev pôdnych vankúšov. Každá vrstva musí byť spracovaná oddelene a výška tejto vrstvy musí zodpovedať charakteristike potápača. Ak je vrstva viac, než je uvedené v možnostiach technológie, potom jeho vysoko kvalitné tesnenie nebude fungovať. Bude potrebné odstrániť hornú časť vankúša, prvá vrstva sa bude pohybovať, potom sa na ňom naleje ďalšiu vrstvu a znova vykonajte pečať. Tak, kým nie je spracovaná celá hrúbka vankúša.
 • Počet prechodov pre každú tesniacu vrstvu by mala byť najmenej 5-6 krát.

Vykonávanie práce, nemôžete prejsť žiadnym grafom. Detské ihrisko by malo byť aj podľa požiadaviek stavebného gosu rozdielov, nie viac ako 2 cm.

Tipy pre starostlivosť

Ak chcete uložiť vibračný nástroj v pracovnom stave, je potrebné včas a správne implementovať svoju pravidelnú údržbu. Hlavným bodom starostlivosti je čistenie alebo výmena vzduchového filtra umiestneného v hornom motore. Takáto starostlivosť je potrebné vykonať po každom pracovnom cykle, pretože včasné čistenie filtra výrazne rozširuje zdroj výkonu karburátora, a tým znižuje stupeň opotrebenia piestovej skupiny, ktorá umožní motorovi pracovať jednoducho a hladko. Na čistenie penového filtra sa musí odstrániť a dôkladne opláchnuť v teplej mydlovej vode, potom, čo opláchnite v čistej vode a suché. Po vysušení sa filter ponorí do motorového oleja a v tomto formulári bude pripravený na použitie.

Ak sa v zariadení vibračného zariadenia používa benzínový motor, bude potrebné pravidelne kontrolovať stav zapaľovacích sviečok. Potrebujete vykonať ich čistenie alebo úplnú výmenu. Pri výmene sviečok je dôležité zabezpečiť, aby boli pred začatím práce pevne krútené. Rovnako dôležitým bodom je včas nahradenie motorového oleja v motore. Prvý náhradný olej sa vykonáva ihneď po vibračnej doske bude fungovať svoj počiatočný 20 hodín. V budúcnosti fungovanie tohto typu umožňuje vymeniť olej každých 100 hodín. Práca.

Pred zlúčením oleja musí byť motor prenesený.

O tom, čo stojí za to zaplatiť pozornosť pri výbere vibračných platní, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: