Všetko o profiloch pre LED stuh

Výhody LED osvetlenia sú dobre známe a nie sú spochybnené. Vďaka jedinečnej spektrálnej kompozícii, ktorá je čo najbližšie k prirodzenému svetlu, môžete vytvoriť útulnú atmosféru prakticky v akýchkoľvek podmienkach. S pomocou celého Arsenalu špeciálnych zariadení, ktorého zoznam obsahuje profily pre LED stuhy, podobné osvetľovacie systémy zapadajú do akéhokoľvek interiéru. Dizajnové vlastnosti takýchto boxov vám umožňujú zvážiť všetky nuansy určeného objektu alebo produktu.

Čo a prečo potrebujú?

Veľmi často na montáž hlavných osvetľovacích systémov a vnútorných prvkov podsvietenia sa používajú LED stuhy, čo umožňuje tvoriť úzky smerový prúd svetla. Špeciálny, správne zvolený profil poskytne spoľahlivú fixáciu takýchto pások, ako aj ich ochrana pred takmer všetkými vplyvmi, čo najviac rozširuje život zariadení. Doteraz, v príslušnom segmente trhu, viac ako široká škála opísaných montážnych prvkov pre diódy osvetlenia.

Rozsah profilu je určený podobnými charakteristikami samotných LED. Používajú sa pri konštrukcii rôznych priestorov a objektov. V tomto prípade hovoríme o interiéri a o osvetlení fasád budov, schodisko pochody a dokonca aj chodníky pre chodcov. Jednou z populárnych možností používania takýchto štruktúr je dizajn showcases a celých zón v obchodných pavilónoch. Tiež profil konkrétneho typu nájdete v kozmetických salónoch.

Osobitná pozornosť si zaslúži Univerzálnosť. Faktom je, že opísané zariadenia sú charakterizované zvýšenou odolnosťou voči negatívnym dopadom vlhkosti. Na základe toho môžu byť dosky na montážne LED diódy inštalované takmer kdekoľvek, vrátane umývania automobilov a dokonca aj bazénov. Nemenej dôležitým bodom je, že profil ulice, bez ohľadu na jeho formu, je hermetický, to znamená, poskytuje úplnú ochranu svetelného potrubia. Berúc do úvahy prevádzkové charakteristiky boxov, sú inštalované pod dlažbou pre osvetlenie podlahy alebo na stenách pod tmelom.

Konštrukčný profil je hliník, plast, silikón, vyrobený z polykarbonátu alebo iného materiálu, ktorý má vymeniteľnú obrazovku. Ten má rozptylové vlastnosti a môže byť matný aj úplne transparentný.

Je dôležité vziať do úvahy, že bez ohľadu na funkcie konfigurácie a inštalácie, tieto produkty nielenže hrajú úlohu dekoratívneho prvku, ale vykonávajú aj nasledujúce funkcie.

 1. Efektívny chladič. V tejto súvislosti by sa mala venovať osobitná pozornosť modelom hliníka, pretože vzhľadom na jeho vlastnosti materiál zaručuje zodpovedajúcu výmenu tepla. To, zase, takmer úplne eliminuje riziko prehriatia diódovej pásky, a preto maximálne rozširuje svoju životnosť a znižuje prevádzkové náklady.
 2. Vytvorenie najpohodlnejších podmienok miestnosti Kvôli účinku disperzie, skôr jasné svetlo s bodovou štruktúrou.
 3. Účinná ochrana LED-stuhou pred prenikaním vlhkosti, Účinky agresívneho prostredia (napríklad v kuchyni – z tuku, pary a gary) a poškodenia.
 4. Možnosť implementácie Akýkoľvek vzhľad dizajnéra.
 5. Jednoduché montáž Osvetľovacie systémy, vrátane v ťažkostných miestach, s prihliadnutím na konštrukčné znaky, ktoré sú vykonané.

Inštaláciou osvetľovacieho systému mimo budov a na pouličné objekty je potrebné zohľadniť celý zoznam faktorov. Po prvé, hovoríme o zvláštnych klimatických podmienkach, ako aj pravdepodobnosť dizajnu mechanického poškodenia.

Preskúmanie druhov

K dispozícii sú dnes Možnosti pre vykonanie posudzovaných predmetov klasifikované niekoľkými hlavnými parametrami. V prvom rade hovoríme o metóde a funkciách inštalácie sprievodcov, ako aj ich účel. Okrem toho výrobcovia ponúkajú potenciálne spotrebiteľské dosky rôznych tvarov, návrhov a veľkostí. Súčasne trh predstavuje celý arzenál dodatočných prvkov, vrátane napríklad, Konektory v tvare x.

Môžete nájsť pomerne širokú škálu profilov pre LED stuh. Okrem klasických obdĺžnikových alebo štvorcových možností sú krabice k dispozícii s dekoratívnymi prvkami, ako aj radius modely. Samostatná kategória sú pozastavené možnosti, ktoré sú široko a účinne aplikované pri montážoch osvetľovacích systémov a osvetlenia vo veľkých oblastiach. Pozastavený dizajn vám umožní zbaviť sa takzvaných mŕtvych zón a poskytuje jednotné osvetlenie celého obvodu.

Prečítajte si viac  Vyberte si veľkosť Fututo

Roh

Tento typ profilu, berúc do úvahy funkcie konfigurácie, je optimálna alternatíva k plochým sprievodcom, ak je inštalácia druhá pre jednu alebo ďalšie objektívne dôvody nemožné. Najčastejšie sú takéto prúžky namontované vo forme rohov alebo soklov. Toto umiestnenie LED diódy okolo obvodu poskytuje jednotné osvetlenie miestnosti a akúkoľvek inú miestnosť.

Okrem toho je takýto profil relevantný v konštrukcii schodov, otvorov dverí a okien, ako aj rôznych skriniek a prezentácií. Často je možné vidieť na vonkajších reklamných stránkach.

Vložený

Podobné dosky pre LED diódy sa úspešne používajú ako súčasť implementácie väčšiny konceptov dizajnu. Tieto prvky podsvieteného systému sú často namontované medzi rôznymi materiálmi a povrchovými segmentmi. Tento prístup vám umožňuje úspešne zdobiť takéto spoje av prípade potreby ich zdôrazňujú. Spravidla je rozptylová obrazovka profilu inštalovaná s povrchom.

Nad hlavou

Táto kategória opísaných produktov možno opísať ako univerzálne. Berúc do úvahy konštrukčné vlastnosti boxov sú k dispozícii rôzne metódy inštalácie. Modely nadzemných profilov majú klasický P-tvar. Zároveň môžu byť vybavené obrazovkami, ktoré vám umožnia nastaviť stupeň disperzie svetlom svetelného sveta v závislosti od osvetlenia miestnosti.

Mena

Podobné vodiace lišty pre LED stuh mať t tvarovaný, ako aj špeciálna konfigurácia jedného z bočných povrchov, ktorá vám umožňuje skryť nezrovnalosti na mieste inštalácie. Takéto zariadenia sa často používajú pri navrhovaní vnútorných prvkov v kuchyniach, alebo skôr, na osvetlenie pracovných povrchov. Je dôležité vziať do úvahy, že obrazovka profilu nemusí konať čo najskôr. Výsledkom je, že účinok nábytkových predmetov a iných prvkov zvnútra sa úspešne vytvorí.

Flexibilný

Hlavné vlastnosti a vlastnosti týchto možností pre vodiace lišty používané na pripojenie podsvietenia LED môže byť určené na základe názvu profilu. Výrobcovia ponúkajú široké a tenké flexibilné vodiace lišty rôznych tvarov. Tieto výrobky sú charakterizované dostatočne vysokou pevnosťou a estetikami. Ich konkurenčná výhoda je však všestrannosť. Môžu byť inštalované takmer kdekoľvek, Vrátane ťažkostných miest, v ktorých nie je možné použitie iných možností v dôsledku dizajnových prvkov miestnosti.

Rozptyľovacie obrazovky

Pri analýze prevádzkových ukazovateľov rôznych modifikácií profilov, vrátane prirodzene flexibilných, je potrebné venovať osobitnú pozornosť difúzorom. Tento prvok dizajnu vám umožní robiť svetlo stuhových diód sa pohodlnejšie pre ľudské vnímanie. Kvôli refrakčnému, uhol prietoku sa zvyšuje a svetlo je rovnomerne distribuované.

Disperzné obrazovky Transparentné a matné. Kde Tieto sú efektívnejšie. Niektoré modely sú schopné znížiť intenzitu prietoku do 30%. Pri použití transparentných variantov nie je strata jasu LED viac ako 5%. Takéto boxy sa používajú tak, aby toľko nastavili smer svetelného toku a zmeny jej vlastností, koľko chrániť pásku samotnú z vlhkosti, prachu a mechanického poškodenia. Je dôležité zvážiť, že z hľadiska ochranných funkcií nie sú matné difúzory horšie ako ich transparentný „kolega“.

Materiál

V súlade s mnohými hodnotami a podľa aktuálnych štatistických údajov, Najčastejšie používa profil z hliníka alebo plastu. Vyrábajú sa však iné modely, vrátane produktov zo silikónu a PVC. Samozrejme, každý z typov vodidiel pre LED stuh má určité vlastnosti, z veľkej časti určené vlastnosťami zdroja materiálu. Mať predstavu o nich, môžete urobiť správnu voľbu v prospech jednej alebo inej možnosti v každom prípade.

Modely z plastu, zvyčajne, stáť lacnejšie. Zároveň je tento profil pre všetkých výrobcov prezentovaný v pomerne širokom rozsahu. V dôsledku toho sa ukázalo, že sa má implementovať akúkoľvek myšlienku pri navrhovaní interiérových a pouličných objektov. Profil plastov je k dispozícii nielen v rôznych veľkostiach, ale aj existuje výber textúry a farby. V katalógoch môžete nájsť bielu, čiernu a zdobenú pod drevným produktom.

Prečítajte si viac  Podporuje konektor: Druhy, charakteristiky a výber

Jednou z explicitných a kľúčových výhod opísaných škálkových krabíc pre montážne osvetľovacie systémy a dekoratívne osvetlenie je flexibilita materiálu. Elasticita v tomto prípade vám umožňuje vytvárať rôzne kontúry, berúc do úvahy vlastnosti objektu. Zároveň je plast rovnako úspešne nainštalovaný ako v interiéri aj zvonku.

Profil zliatiny hliníka sa vyznačuje predovšetkým trvanlivosťou a trvanlivosťou. Súčasne stojí za zameranie sa na efektívnosť ochrany LED pásky z vystavenia externým faktorom. Je dôležité si uvedomiť, že samotné hliníkové boxy sú prakticky nepodliehajú korózii, čo je výsledkom častého vlhkosti. Takéto prevádzkové charakteristiky vám umožňujú vytvoriť takéto výrobky aj v ťažkých klimatických podmienkach.

Mnoho dobre známych výrobcov s cieľom poskytnúť svoje výrobky najvýraznejší vzhľad a zlepšiť svoje kľúčové vlastnosti, ktoré robia povrch profilu. Tiež v zozname výhod výrobkov hliníka zahŕňa všestrannosť a jednoduchosť inštalácie.

S inštaláciou takýchto boxov môžete úplne vyrovnať sa so sebou v prítomnosti minimálnych zručností a potrebného nástroja.

Formy a veľkosti

Hlavné geometrické parametre akéhokoľvek profilu pre LED diódy sú šírkou a hĺbkou. Okrem toho je to dôležité a dĺžka sprievodcov. Samozrejme, pri výbere jednej alebo inej veľkosti sa dôrazne odporúča zohľadniť vlastnosti samotnej pásky, ako aj konštrukčné znaky základne, na ktorom bude inštalácia inštalácie boxov. Napríklad pre 20 milimetrových pások bude optimálnym riešením profil s prierezom 30×30. Okrem, Nezabudnite na potrebu inštalácie BP a regulátora, ktorých rozmery sú tiež určujúcim faktorom.

Šírka a hĺbka Štandardné produkty, bez ohľadu na výrobu materiálu, sa líšia v rozsahu od 10 do 100 mm a od 5 do 50 mm respektíve. Je potrebné vziať do úvahy, že širší box umožňuje pohodlne umiestniť všetky prvky systému podsvietenia. V procese výberu špecifického typu profilu sa odporúča mať malý fragment pásky, ktorý môže byť umiestnený v krabici a uistite sa, že je vhodný. Dĺžka každej vodiacej príručky je určená dĺžkou dĺžky a vlastnosťami segmentov namontovaného okruhu, ktorých dĺžka je najčastejšie od 1 do 5 m. Zvyčajne, Preferencia je daná vrstvám 2-3 metrov dlhé.

Opísané produkty môžu mať nasledujúce formuláre.

 • Obdĺžnik alebo štvorcový – najbežnejší typ boxov.
 • Okrúhly profil. Rôzne je univerzálne a umožňuje vybaviť systémy podsvietenia v takmer akejkoľvek miestnosti bez ohľadu na zložitosť jeho dizajnu. Je to najmä na inštalácii komplexných skladieb.
 • Trojuholníkové modely, ktoré sú relevantné v prípadoch, keď je inštalácia iných možností nemožné alebo príliš ťažké. Vzhľadom na zvýšenú pevnosť je často trojuholníkový profil, ktorý je namontovaný na vonkajšom povlaku. Dôležitým bodom je aj schopnosť inštalovať pásku pod naklonením.

Okrem všetkých uvedených možností ponúkajú výrobcovia aj neštandardné riešenia. Na mysli Trapezoid a kužeľ Koroba.

Populárne modely

Vzhľadom na zvýšený dopyt na LED osvetľovacích a dekoratívnych osvetľovacích systémoch sami a na inštalačných prvkoch sú výrobcovia viac ako široká škála výrobkov v príslušnom segmente trhu. Zoznam najobľúbenejších známok zahŕňa zástupcov týchto modelových riadkov.

 • Obdĺžnikové a rohové profily vyrábané Kórejskými firmami. Dĺžka vodiacich dát je 2 metre. Produkty majú jednoduchý tvar a sú ponúkané hlavne v jasných odtieňoch.

 • Produkty Odhadovaná európska značka KLUS, Prezentované rôznorodosť veľkostí, tvarov a širokej škály farieb. Katalóg tejto spoločnosti má modely uhlového, obdĺžnikového a zaokrúhlené cez hlavné a vložené boxy. Takáto odroda umožňuje potenciálnymu kupujúcemu vybrať najvhodnejšiu možnosť, zameranie sa na ich preferencie a vlastnosti interiéru. Náklady na profil je definovaný tak konfiguráciou, výrobou materiálu a farbou a dĺžkou dosky.

 • Ďalším zástupcom európskych výrobcov je Modelové LED. V tomto prípade hovoríme o konštrukčných spojovacích materiáloch, pre ktoré sú pôvodné formy charakterizované. Stojí však za to, že je to relatívne vysoké ceny ako samotný profil a príslušenstvo.

 • Produkty značky ARLIGHT, charakterizované konštruktou jednoduchosti na pozadí pôvodného dizajnu. Jednou z explicitných konkurenčných výhod týchto modelov profilu môže s istotou pomenovať bohatý výber možností a pomerne široký cenový rozsah, ako sa hovorí, pod akejkoľvek peňaženky.
Prečítajte si viac  Vlastnosti a tipy pre výber rebríkov Hailo

Výber pravidiel

Výber spojovacích materiálov pre systém LED, Po prvé, musíte sa najprv zamerať na nasledujúce dôležité body:

 • Účel miestnosti alebo predmetu, ktorý je ťahaný;
 • Montážne a základové funkcie;
 • Hlavné parametre samotnej LED pásku;
 • Funkcie prevádzky budúceho systému osvetlenia alebo dekoratívne osvetlenie;
 • Typ požadovaného svetelného efektu.

Nie je to tajomstvo, že pre mnohých v čele rohu je finančná zložka. V takýchto situáciách sú zvolené profil a ďalšie prvky (zástrčky, konektory atď.), Na základe objemu potenciálnych nákladov. Je dôležité zvážiť, že definujúci faktor je predovšetkým materiál, z ktorého je box vyrobený. Takže hliníkový profil v ohraničnej väčšine bude stáť viac plastov.

Ďalším dôležitým bodom je typ sprievodcu. Náklady na vstavané modely sú vyššie ako rovnaký indikátor nadzemných boxov. V tomto prípade však stojí za to zvážiť vlastnosti interiéru.

Môžete čiastočne znížiť náklady na úkor difúzorov, ale je potrebné pripomenúť, že ich neprítomnosť bude negatívne ovplyvnená ako na podsvietenie účinok, ako aj v bezpečnosti samotného LED.

Tipy na montáž

V počiatočnom štádiu je potrebné rozhodnúť o dĺžke budúceho dizajnu, konkrétne samotnej LED pásku, a preto profil montáže. Aby ste to urobili, je potrebné jednoducho merať dĺžku základne, na ktorom bude box neskôr.

Bez ohľadu na to, aký typ a konfiguráciu (z hliníka alebo plastu, vo forme rohu, okrúhleho, nadzemného alebo hydiny) Profil je namontovaný, je potrebné urobiť malý propyl pre podávací drôt na jednom z okrajov. Na upevnenie vodiacich sprievodcov sa najčastejšie používajú skrutky, ktorých rozmery závisia od hrúbky materiálu použitého pri výrobe poľa a dizajnové znaky druhej.

V niektorých situáciách, pri inštalácii plastových a silikónových produktov je možné použiť dvojstranné pásky a lepiace prostriedky.

Bezprostredne pred inštaláciou musí byť povrch profilu starostlivo vyčistený a žiaduce odmasťovať. Pri vykonávaní spojovacích materiálov je potrebné čo najpresnejšie vykonávať všetko. Treba pripomenúť, že LED podsvietenie najčastejšie vykonáva dekoratívnu funkciu, a preto samotný dizajn musí byť estetický. Rovnako dôležitým bodom je integrita krabice, ktorá okrem iného by mala poskytnúť ochranu proti pásku.

Pri inštalácii popísaných produktov je potrebné zabezpečiť možnosť prístupu k hlavnému pracovnému prvku podsvietenia. Je to potrebné na údržbu, opravu a výmenu LED. Pri inštalácii haditných profilov vo vonkajšom povlaku sa dôrazne odporúča vybrať oblasti s minimálnym potenciálnym zaťažením.

Inštalácia samotných ľahkých pásov a sprievodcov pre nich zahŕňa dodržiavanie určitých pravidiel a požiarnych požiadaviek. Súbežne sa venuje správnej voľbe priestoru pre podsvietenie, ktoré musí vyzerať podľa potreby a efektívne. Ak je systém namontovaný bez väzby na implementáciu určitej myšlienkovej myšlienky, budú najvhodnejšie tieto zóny:

 • na strop, nad otvormi dverí alebo v špeciálnych výklenkoch;
 • v rohoch miestnosti;
 • za rímsami a sokrými;
 • okolo obvodu rôznych prvkov dekorov.

Ak sú potrebné zložitejšie vnútorné prvky (výklenky neobvyklého geometrického tvaru, oblúk atď.), Optimálnym riešením bude použitie polykarbonátu alebo silikónového profilu. Samozrejme, kľúčovou charakteristikou v tomto prípade je flexibilita a plasticita materiálov. Zároveň sa inštalácia vodiacich príručiek pre LED pásky nie je spojené s žiadnymi významnými ťažkosťami.

Samostatná pozornosť si zaslúži návrh priestorov s vysokou vlhkosťou, bazénmi, umelými rybníkmi a akváriami. V takýchto situáciách je dôležité zohľadniť vlastnosti životného prostredia a nainštalovať hermetický profil, ktorý môže úplne zabrániť prenikaniu vody.

Podobný prístup bude relevantný pri navrhovaní vonkajšieho osvetlenia. Prirodzene, integrita dizajnu je dôležitá, ktorá by sa mala brať do úvahy pri inštalácii.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: