Všetko o Rhy-matice

  Aby ste mohli mať schopnosť utiahnuť skrutkovacie pripojenie silnejšie, nárazová páka sa zvýšila. Ukázalo sa, že to s pomocou prstenca pripojeného k tradičnej matici. Takáto myšlienka vznikla prvýkrát v zahraničí, teraz je distribuovaná v Rusku, široko používaná v mnohých oblastiach – v každodennom živote, v priemysle, v strojárstve. Článok bude hovoriť o Rhy-matice.

  Čo to je?

  Na území Ruska neexistujú žiadne štandardy hostí pre Rhy-maticu, vyrába sa DIN582. Toto je globálny štandard.

  Tradičná matica je zips s vnútorným závitovým rezaním. Spojenie je vytvorené v kombinácii s skrutkami alebo skrutkami. Pier „Ry“ je preložený ako „Ring“. To znamená, že Rhy-matica je krúžok spojený s maticou. Jej hlavnou črtou je niť umiestnená v uhle 90 stupňov, pokiaľ ide o jej krúžok. Vlákno môže byť metrické alebo palce.

  Tu sú hlavné výhody takýchto spojovacích materiálov.

  • Nie je potrebné pre kľúč na uťahovanie hardvéru. Toto môže byť vykonané s akoukoľvek pákou vloženou do kruhu.
  • Technologické charakteristiky medzinárodným štandardom sú veľmi vysoké – oceľová matica odoláva väčšiemu zaťaženiu. A výrobky majú zvýšenú nosnosť – až 21600 kilogramov.
  • Odolný voči procesu hrdzavenia vo vysokej vlhkosti.
  • Nízka cena.

  Neobvyklý tvar metlizácie vám umožňuje objasniť rytmus na rozdiel od obvyklého, kde je potrebné použiť kľúč.

  Pre každú dimenziu existuje určitá nosná kapacita, ktorá sa zníži o 100 kilogramov, ak sa náklad nachádza v uhle 45 stupňov.

  Čo robí?

  Podľa medzinárodnej normy by sa mali orechy vyrobené z trvanlivých materiálov:

  • Uhlíkové oceľové stupne C1030 a C1045;
  • z nerezovej alebo high-legovanej oceľovej ocele 304 (A2) a 316 (A4);
  • Ak je farebné zliatiny alebo kovy, mosadz sú vhodné, kremík, titán a hliník bronz.

  Pošta, ktoré produkujú z ocelí štandardných známok, sú nevyhnutne potiahnuté antikoróznym povlakom. Môže to byť spôsob galvanického zinkovania, anodizácii hliníkového hardvéru alebo väzby, tiež známe ako oplatenie alebo oxidácia.

  Aký výkon bude v spojovacích materiáloch závisí od toho, ako bol vyrobený – môže byť obsadenie / kovanie alebo razenie. Metóda lisovania za tepla je väčšia popularita: Tlač sa vytvorí formu, v ktorej je obrobok už umiestnený. Vysokotlakový materiál „stláčaný“. Ak chcete zlepšiť technické špecifikácie a zvýšiť životnosť, časť je pokrytá zinkom alebo cínou. Potom, čo je matica pripravená, je vyčistená z nečistôt a ocusov. Metóda kovania nie je tak populárna, pretože je príliš drahá a časovo náročná.

  Hardvér, vyrábaný touto technológiou, sa vyznačuje zvýšenou pevnosťou.

  Účel

  Rhy-matica je určená na zvýšenie rôznych celkových konštrukcií, drží predmety na hmotnosť, pohyb štruktúr, pre nákladnú dopravu alebo spracovanie.

  Rovnako ako tento hardvér má pomerne široký rozsah pôsobnosti. Používajú sa:

  • V stavebníctve (najčastejšie hrajú osobitnú úlohu pri vykonávaní vysoko nadmorských prác);
  • v stavbe lodí;
  • Pri výrobe vozidiel (napríklad s použitím takýchto upevňovacích prvkov, môžete ťahať nepracovné auto);
  • v priemysle;
  • doma;
  • v poľnohospodárstve.

  Pri prevádzke sú upevňovacie prvky naskrutkované na závitovú tyč vlasov alebo skrutky, ktorej veľkosť musí zodpovedať veľkosti rukávu.

  Ak je koniec upevňovacích prvkov viac, môžete dať špeciálne pokládku alebo podložku, ktorej hrúbka by mala byť väčšia ako 1 milimetr.

  Klasifikácia

  Rozmery orechov sú tiež nastavené podľa noriem DIN582.

  Na strane krúžku sa na označenie aplikuje Rhy-matica, ktorá indikuje informácie o veľkostiach, materiáli a továrni.

  Veľkosť závitového povrchu sa líši a môže byť M6, M8, M10, M12, M16, M18, M20, M26, M18, M20, M26, M26, M30, M36, od M42 na M48. A tiež vyrábať hardvér neštandardných veľkostí, napríklad M4, M5, M7, M22, M27, M33, M39, M39X2, M100. Podľa DIN sa takéto parametre neodporúčajú, a môžete sa zakúpiť len na objednávku. Najbežnejší oceľový hardvér s rozmermi M8-M16.

  Tiež sú orechy klasifikované:

  • Typovým krúžkom – okrúhly tvar, oválny alebo vo forme zaobleného obdĺžnika;
  • v objímke – nízke alebo vysoké (predĺžené);
  • Zaťaženie – Nonset a moc;
  • podľa typu nite – s jemnými metrickými rezbami, to znamená, keď je veľkosť uvedená v milimetroch, alebo s palcovým závitom, tu bude veľkosť v palcoch.

  Inch Rozmer Prvýkrát začal získať popularitu v Spojených štátoch a Veľkej Británii, zároveň v Európe a Ázii bol spoločný metrický systém. V súlade s tým sa vyskytol problém s kompatibilitou rôznych druhov spojovacích materiálov. V budúcnosti Spojené kráľovstvo prijalo metrické meranie, odmietnutie palca.

  Vzhľad na rozlíšenie amerického systému merania nite z metriky je nemožné, pretože sú identické s rohom profilu – 60 stupňov. Medzi označovaním je možné rozlišovať: V metrickom systéme je trieda pevnosti indikovaná číslami, v palcov. Upevnenie s rôznymi typmi vlákien nikdy nebude vymeniteľné, pretože pri skrutkovaní v konštrukcii je vytvorená medzera alebo medzera. Jediné ťažkosti vznikajúce pri inštalácii Rhy-matice je správne spojenie dvoch prvkov.

  Vzhľadom na hlavu matice RY môže byť tri modifikácie:

  1. A – hlava vo forme slučky;
  2. Vo voľbe napájania zväčšenú hlavu;
  3. D – Znížená hlava.

  Veľkosť priemeru kruhu alebo jeho hrúbkou

  Niektoré upevňovacie prvky majú otočnú slučku, ktorá sa obráti v smere zaťaženia a zvariteľnou slučkou na guľkové ložiská – tu sa otáča vo všetkých smeroch o 360 stupňov. Sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, v nasledujúcej farbe.

  Dôležitý! Podľa medzinárodného štandardu pre ryby, nie limit, ale deštruktívne zaťaženie, to znamená, keď ireverzibilné zmeny začínajú s časťou. Ide o dve rôzne definície, takže keď si vyberiete hodnotu zaťaženia kapacity klesá o 60%.

  Výber rytovej matice, musíte vziať do úvahy oblasť, v ktorej bude prevádzkovaný, a ako dlho bude záťaž pri zaťažení, ktoré sú poskytnuté bezpečnostné pravidlá.

  Získať maticu výhodne spolu s skrutkou alebo vlásením, aby ste mohli overiť veľkosť a krok závitu – Správne zvolené upevňovacie prvky urobia konštrukčný alebo mechanizmus spoľahlivý a trvanlivý. Sila by mala byť tiež identická, ale krutá pevnosť matice je povolená, ale nie naopak. Ak je vlásenka silnejší, počas otáčania sa môže stať rozdelením nite ryby-matice. Stojí za to pripomenúť, že poškodenie tyče odhaliť je ľahké, pretože medzera sa objavuje ostro, a je ťažké si to nevšimnúť. A s maticou, opačný je opakom vlákna takmer nemožné vidieť.

  A tiež, ak bola v spojení použitá podložka alebo tesnenie, je potrebné vziať do úvahy jeho tvrdosť, pretože profil maticu po určitom čase začne kúpiť podložku.

  Tento zips je z veľkej popularity a distribúcie v mnohých oblastiach, takže pri výbere a prevádzke je potrebné si zapamätať niekoľko pravidiel:

  • Žiadne deformácie na matici a defektov na kruhu nie sú povolené;
  • Využité upevňovacie materiály by mali byť pevné, varenie rôznych škôd je neprijateľné;
  • Parametre veľkosti závitovej časti závisia od hmotnosti štruktúry, ktorá sa má zvýšiť;
  • Povrch metlizácie by sa mal vyčistiť o kontaminácii, čipoch, okalíne;
  • Zdvíhanie nákladu, jeho pohyb by sa mal vyskytnúť rovnomerne a bez ostrých pohybov;
  • Po odskrutkovaní matice by mala zostať nezmenená, to znamená, že by nemali existovať žiadne trhliny, prestávky, zakrivené časti a iné deformácie;
  • Uhol medzi upevňovacím puzdrom a závesom nesmie prekročiť 45 stupňov;
  • Os slučiek by mala byť umiestnená v rovine prstencov;
  • Teplotný režim pre NUTS Veľmi široká prevádzka je možná ako na -20 aj na +200 stupňov Celzia;
  • Dôležitú úlohu zohráva výber výrobcu.

  O tom, čo sa môžete naučiť z videa nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: