Všetko o sadry

Gypsum je materiál, ktorý sa používa v rôznych oblastiach, existuje mnoho pozitívnych charakteristík a výhod, ktoré z neho využívajú okrem iných materiálov. Ponúkate vám svoju pozornosť podrobnejšia zoznámenie s týmto produktom a jeho odrôd. Dávame tiež a skúmame výrobcov stavebných materiálov.

Čo to je a čo robí?

Gypsum je vyrobený zo sadry kameňa. Výroba sa vykonáva nasledovne: Kameň prechádza cez rotujúce pece a je spálený, potom je brúsenie na práškový stav. Najčastejšie sa materiál používa v sektore stavebníctva pre omietky. Hlavnou výhodou sadrovej sadry je schopnosť absorbovať vlhkosť. Výrobky označujú vypúšťanie sulfátov.

technické údaje

Gypsum má niekoľko technických ukazovateľov, s ktorými by ste si mali prečítať pred výberom materiálu na ďalšiu prácu. Sadra má jemnozrnnú štruktúru, jeho objemová hustota sa líši od 2,60 do 2,76 g / cm3. Ak hovoríme o voľnej odrode, indikátor dosiahne 850-1150 kg / m3, v zhutnenej forme je hustota ešte vyššia (až 1455 kg na m3).

Je dôležité poznamenať, že materiál sa vyrába podľa GOST, preto spĺňa všetky požiadavky a normy. Jednou z výhod výroby je rýchle vytvrdzovanie a boj, roztok ľahko suchý a po štyroch minútach po príprave uchopí zamrznuté za pol hodiny. To znamená, že hotový materiál sa musí použiť okamžite a úplne. Spomaliť tento proces, špecialisti sa zmiešajú sadry s lepiacimi látkami. Špecifická hmotnosť sa rovná objemu materiálu.

Riešenie sadry môže byť zahrievané, zatiaľ čo vlastnosti sú uložené. Položky z tohto materiálu majú požiarnu odolnosť, a to aj v prípade, že teplota prekročí kritický ukazovateľ, zničenie sa vyskytne po 6-8 hodinách. Pokiaľ ide o pevnosť, nemalo by sa poznamenať, že tento indikátor v kompresii je 4-6 MPa, s vysokou pevnosťou dosahuje 40 MPa, vysušené vzorky môžu byť silnejšie trikrát. Materiál neohrieva materiál, môže byť ľahko rozpustený vo vode, ale pri každom časovom rozpustnosti vykurovania sa znižuje.

Ako vidíte, vlastnosti stavebnej zmesi sú úžasné, čo je dôvod, prečo je to tak často používané v rôznych oblastiach.

A ich použitie

Prevádzka sadry sa vyskytuje v rôznych priemyselných odvetviach, väčšina z nich je v dopyte v stavebníctve. Z materiálu môžete vykonať vnútornú dekoráciu interiéru, vonkajšie obklady, akrylové pre dekoratívne účely, krby, stropné tvarovanie a dokonca aj štukové predmety. Počas omietky, experti nestojí bez tohto riešenia. Keďže ide o rýchloschnúci materiál, je potrebné pracovať s ňou urýchliť, ale všetko závisí od typu produktu.

Veľkou výhodou je, že trhliny nie sú vytvorené na sadry. Plasticity Materiál poskytuje riešenie vodného kameňa a potreba rôznych agregátov zmizne. Miešacie sadry ovplyvňuje rýchlosť vykonanej práce, takže odborníci často používajú moderátori na pozastavenie tohto procesu.

Budovanie

Počas opravy a stavebných prác nemôžete robiť bez takéhoto užitočného materiálu. Gypsum sa aktívne používa pri injektážnych švoch, kvapalný roztok je dokonale vhodný ako omietka a obklady, môžu tiež upevniť určité prvky.

Vysoká pevnosť

Chemické zloženie tohto typu materiálu sa podobá predchádzajúcemu, jediným rozdielom je menšia pórovitosť vďaka veľkým zrnám. Sila výrobkov z takejto sadry je dostatočne vysoká. Počas výroby sa aplikuje tepelné spracovanie. Stavebné zmesi sú vyrobené z toho, sú postavené oddiely, ktoré nemôžu napáliť. Na uvoľnenie inštalatérovania z porcelánu a fajčenia tiež vyžaduje takéto riešenie. Nie je možné poznamenať, že rozsah medicíny, v ktorom nie je stáť bez omietky, aktívne sa používa v rôznych smeroch.

Celebratia

Viazanie sú vytvorené z takejto sadry, ktorej štruktúra je celkom plastová, takže obväzy z nich robia ľahko a jednoducho.

Je bezpečné povedať, že Celastic s technickými charakteristikami sa podobá polymérnemu obväzovi.

Polymérny

Ortopedické traumatológovia pracujú s takýmto materiálom počas uloženia obväzu. Hlavnými výhodami materiálu zahŕňajú svetelnú prevádzku, priepustnosť vzduchu, odolnosť voči vlhkosti, nízkej hmotnosti a schopnosť kontrolovať stav kostí pomocou röntgenového žiarenia.

Sochársky

Takáto omietka je považovaná za najvyššiu silu, z neho tvoria rôzne sochy a oblúky. Kompozícia nemá žiadne iné zmesi, takže sa uloží prírodná belosť. Materiál je skvelý pre modelovanie suvenírov, zatiaľ čo je využívané v automobilovom, porcelánovej farbenie a letecké priemysel. Sochárske sadry pôsobí ako hlavná zložka v suchých zmesiach pre tmel. Tvarovací roztok sa získa z konštrukcie preosievaním a brúsením. Treba poznamenať, že štuka z Gypsum je v dopyte po mnoho storočí, z materiálu môžete vytvoriť originálny dekor, ktorý na tento deň zostáva relevantný.

biely

Takáto omietka je vhodná na tesniace švy a praskliny, tiež vytvárajú štukom, s jeho pomocným množstvom ďalších stavebných a opravárenských prác. Tento materiál má vynikajúcu kompatibilitu s inými konštrukčnými zmesami. Je dôležité vziať do úvahy, že ho stvrdí za 10 minút, takže je lepšie variť ho v malom množstve a okamžite použiť.

Akrylový

Na výrobu sa živica používa, po zmrazení je to obyčajné sadry, ktoré má jediný rozdiel – ľahká hmotnosť. Vďaka týmto vlastnostiam je materiál vhodný na vytváranie dekoratívnych prvkov a štuku. Hlavné vlastnosti zahŕňajú odolnosť proti mrazu, miernu absorpciu vlhkosti, takže sa používa pre fasády. Je príjemné pracovať s materiálom, niekedy sa k nemu pridá dieťa alebo špeciálny prášok z hliníka, vďaka ktorým sa dosiahne pôvodný účinok.

Polyuretán

Polystyrénový materiál je ponúkaný v menšej cene ako obvyklý, zatiaľ čo jeho vlastnosti sú prakticky žiadne iné.

Iný

Priesvitná omietka je jemný, takže táto možnosť je skvelá pre plnenie švov a dosiek spojenia. Materiál v kvapalnej forme sa pripraví z prášku a vody, takže hustota môže byť vybraná nezávisle na základe rozsahu pôsobnosti. Omietka odolná voči vlhkosti Ukazuje sa v dôsledku spracovania surovín podľa špeciálnej technológie, na zlepšenie vlastností produktu, pridať Bard.

Gypsum je nehorľavý materiál, ale ak hovoríme o listoch, táto charakteristika nie je použiteľná. Ak chcete dodať ohňovzdorný, je lepšie použiť puzzle zmes. Vysoká hladina plasticity má architektonický Neexistujú žiadne toxické komponenty.

Mnohí dizajnéri vyberú tento materiál, pretože je to vhodné a ľahko sa s ňou pracuje.

Značenie

Na trhu existujú rôzne stupne sadry, tento indikátor je vždy uvedený na balení vo forme písmen A, B, v. Je potrebné pochopiť, aby ste si vybrali najvhodnejší materiál pre prácu, vzhľadom na všetky vlastnosti a charakteristiky, pretože kompozícia môže byť rýchla, normálna a pomaly. Treba poznamenať, že Výrobcovia zdieľajú produkty na brúsenie práškov – hrubé, stredné a tenké. Prvá možnosť je označená rímskym číslom L, resp. Druhý – LL a Tretia – LLL.

Čím viac kvalitným povrchom bude párty z tenkého brúsneho prášku. Klasifikácia sa vykonáva v silu, takže na trhu nájdete asi 12 odrôd, môžu vyzerať takto – M-13, pán, pán a T. D. Obrázok označuje pevnosť pre kompresiu, sa meria v megapascals. Tašky označujú označenie, ktoré môžu byť dešifrované nezávisle na určenie stupňa pevnosti, čas mrazu a typu brúsenia.

Preskúmať výrobcov

Ak chcete nájsť vysoko kvalitný materiál pre prácu, je potrebné nielen určiť typ výrobku, ale tiež sa dozvedieť o popredných výrobcov, ktorí zaručujú kvalitu. Na domácom trhu existuje bohatý výber ochranných známok, ktoré si zaslúžili pozornosť spotrebiteľa. Napríklad firma Samaragips Ponúka „Smart Gypsum“ na vytvorenie obrázkov a architektonických produktov. Sortiment má niekoľko odrôd tohto materiálu pre určité práce.

Samara Gypsum Plant poskytuje svoje služby v priebehu rokov. Produkty Vysoká pevnosť, spoľahlivá a široká odroda k dispozícii každému regiónu.

„ANGARSKY GYPSUMAGE“ Vo výrobe stavebných materiálov sa nachádza 60 rokov a špecializuje sa na výrobu stavebných materiálov, medzi ktorými existuje bohatý výber suchých zmesí. Mesiac spoločnosť vyrába asi 6 tisíc. ton, ktoré nemôžu však prekvapiť. Spoločnosť „Cherkesskroyprodukt“ Je to jeden z popredných výrobcov na domácom trhu, dodáva vysoko pevné sadry týchto značiek, ako GWV-16, GWV-19 Sochársky, GVVS-25, pán a T. D.

Tento produkt sa aktívne používa v stavebníctve.

Ďalšie materiály

Zloženie sadrokym zahŕňa tak krehkú zložku ako vápnik, takže to nebude možné robiť bez nečistôt a prísad. V továrňach sa používajú impregnácie na vyplnenie povrchov výrobkov, až potom, čo môžete použiť farbu. Úlohou impregnačného materiálu je prírodná olivová, ale môže ľahko zmeniť kvapalné sklo alebo obyčajné pVA lepidlo. Je mimoriadne dôležité čakať na sušenie a len na pokrytie materiálu farbenie látkou alebo lakom. Ďalším pridávaním je zmäkčovadlo, vďaka ktorým môžete zmeniť životnosť riešenia a dokonca skontrolovať plynulosť.

Na zníženie absorpcie vody použite hydrofobizátor, pričom si zachováva priepustnosť pary, čo je dôležité. Kondenzát sa objaví na povrchu výrobku sadry pri výmene teploty. Lucky čelia materiálu na spracovanie produktových produktov, zatvoria póry, aby sa znížili absorpčná vlastnosť sadrokym. Kompozícia hlboko preniká do všetkých trhlín, v dôsledku čoho je vytvorený trvanlivý tenký film s dobrou adhéziou.

Vzhľadom k tomu, sadra rýchlo zamrzne, niekedy sa musíte uchýliť k prídavným látkam, ktoré by tento proces spomalil, najmä pokiaľ ide o rozsiahle dielo. Ako táto látka sa používajú vínanáty sodným alebo citrát sodný. Niekedy sa odborníci pridávajú k roztoku kyseliny citrónovej alebo prípravku dextrínu.

Ako to urobiť doma?

Hromadný materiál sa aktívne používa nielen na veľkých staveniskách a továrňach, ale aj v každodennom živote, pretože z toho môžete urobiť rôzne produkty, dekorové prvky a t. D. Preto, ak to chcete urobiť sami, bude len niekoľko zložiek na varenie na varenie a miešanie. Voda sa naliala do vzhľadu, potom sa suchá zmes pomaly skloní, zatiaľ čo je potrebné starostlivo miešať. Je dôležité dodržiavať rýchlosť tak, že riešenie nie je pevné pred použitím, aby sa dosiahol 2 minúty s použitím výlučne studenej vody. Konzistencia by mala podobať kvapalnú kyslú smotanu, ak je voda príliš veľa, dostatočne lepidlo zmesi.

Akonáhle je všetko pripravené, je potrebné začať používať sadry, odporúča sa chovať zmes s malými časťami, najmä ak je to prvá skúsenosť s suchými kompozíciami.

Ako pracovať s omietkou?

Predtým, ako začnete začnemelovať sadrový prášok, je potrebné vypočítať proporcie vzhľadom na množstvo materiálu, ktoré sa vyžaduje. Počas vytvrdzovania sa množstvo riešenia mierne zvýši, teplo sa rozlišuje, vďaka tomu, pri opravách a stavebných prácach, materiál vyplní všetky vykopávky a praskliny, spolu s týmto opakovaním vnútorného objemu formulára, ak ste nalejte ho do špeciálnych kontajnerov na výrobu dekorácií a častí.

A rovnomerne miešajte suchú zmes, môžete použiť nástroj z nehrdzavejúcej ocele alebo drevo. Ak hovoríme o veľkom objeme, elektrický vrták so špeciálnou tryskou pomôže. Môžete zvýšiť silu na rôzne prídavné látky uvedené vyššie. Po úplnom pripravení výrobku zo sadry sa odporúča impregnovať lakom, aby ste eliminovali pórovitosť.

Ak chcete vytvoriť formulár pre vosk, bronz alebo plexisklo, najlepšia voľba ako sa omietka sa nenašla. Môžete si vyliať formulár sami, toto je rýchly a jednoduchý proces. Aby ste to urobili, budete potrebovať pripravený box alebo nádobu, v ktorej sa musí roztok naliať tak, že pokrýva tenkú vrstvu celého vnútra. Po zmrazení sa povrch spracuje mazacím materiálom, naleje sa do roztoku až do polovice a je ponechaný na tvrdenie. Týmto spôsobom sa vytvorí spodná časť, potom môžete urobiť vrchol. V sadrokarsum môžete pridať rôzne komponenty na zlepšenie jeho vlastností, je to presne jeden z dôvodov takéhoto rozšíreného používania.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár