Všetko o slabiek

V súčasnosti sa dlaždice považuje za jeden z najvyhľadávanejších materiálov. Avšak, aby bolo možné riadne uviesť, je potrebný špecializovaný nástroj – dlaždice, vykonávanie práce dlaždice bez nej je jednoducho nemožné.

Existuje mnoho modelov rezačky dlaždíc s rôznym motorom motorov, hĺbkou rezu, veľkosť zariadenia a podľa toho náklady. Dajte nám prebývať na hlavné charakteristiky tohto zariadenia.

Vlastnosti a cieľ

Termín „slabcores“ kombinuje skupinu zariadení určených na rezanie keramických dlažieb, ako aj sklo a kameň všetkých veľkostí. Zároveň sa môže znížiť tri metód:

 • Dokončenie vypuknutia, podľa ktorého je dlažba skúšať v budúcnosti;
 • Úplné rezané alebo rezané prázdne miesta;
 • Kvitnúce jednotlivé fragmenty z okraja.

Ktorá metóda na použitie v každej špecifickej situácii priamo závisí od typu zariadenia. Charakteristiky dlaždíc majú vplyv na rýchlosť práce a ich kvalitu.

Vysvetlite jednoduchý príklad. Predstavte si, že strávite steny stien v kúpeľni. Skôr alebo neskôr sa stretnete so ventilačnými otvormi, zásuvkami a prepínačmi, rúrkami a stenovými spojmi. V takýchto prípadoch je potrebné nastaviť veľkosť dlaždice alebo dokonca znížiť otvory (okrúhle, štvorcové alebo prizmatické formy). Niektoré situácie vyžadujú vybranie a rezné dlaždice, vykonávajúce uhlové zlúčeniny. Vo všetkých uvedených prácach a potrebujú dosku.

Toto zariadenie je vhodné nielen pre keramiku. Je vhodný pre porcelánový kameň, ako aj sklo a kameň. V každom prípade bude majster k dispozícii nasledujúcim typom manipulácií:

 • rezanie;
 • vykonávanie priamych alebo zistených škrtov;
 • vytváranie otvorov;
 • výzdoba vybrania;
 • Incízia pod uhlom 45 stupňov.

Zároveň absolútne všetky kachle majú svoje mínus. Je to, že nemôžu odrezať hrany obrobku 4-5 mm. V tomto prípade budete musieť použiť brúsky alebo nizperov.

Názory

Nie všetky nástroje sú schopné vykonávať všetky druhy práce. Funkcie každého špecifického zariadenia sú úplne závislé od svojich technických parametrov. Doskové frézy sú nabíjateľné a automatické, nízke a širokouhlé, majú rôzne frézy a vyzerajú inak. Zvážte, ktoré odrody dosiek existujú a aké sú ich rozdiely.

Mechanický

Mechanické manuálne modely sú navrhnuté tak, aby rezali polotovary s hrúbkou až 1,5 m a až 40 cm dlhým. Toto je praktický a ergonomický nástroj. Zmiešajte tri základné modifikácie.

 • Valček – V tomto prípade sa rezanie vykonáva pomocou vstavaného valca, odliate z zliatiny tuhých kovov. Toto je najjednoduchší dizajn.
 • Mechanický – Tu je rezný nástroj ťažký vozík. Takýto obchod sa môže vyrovnať aj s najťažšie obrobky.
 • Ložisko – Najvýkonnejší zo všetkých ručných nástrojov prezentovaných v tomto segmente. Môže znížiť dlaždice s hrúbkou až 1,6 cm. Z obzvlášť odolného materiálu.

Výhody ručne držaných mechanických obkladov zahŕňajú ich nezávislosť od dodávky elektriny a v dôsledku toho možnosť prevádzky v akýchkoľvek podmienkach, vrátane vysokej vlhkosti do 95%. Zariadenia sa líšia kompaktnosťou a nízkou hmotnosťou v rozsahu 9 kg. Je to mobilný, pretože každý majster môže nezávisle prijať nástroj na miesto práce.

Výber mechanických dlaždíc je potrebné zamerať sa na jeho vlastnosti.

 • Ramová sila – Je dôležité, aby rezaná páka mohla odolať tlaku hmotnosti.
 • Veľkosť platformy – Prednosť prednostne u univerzálnych modelov, dĺžka platformy je 40 cm. V tomto prípade môžete spracovať obe dlažby typu a väčšie stenové dlaždice.
 • Tuhosť základne – Ak dizajn poskytuje dodatočné odpisy, potom v čase rezania môže spôsobiť posun dlaždíc.
 • Hladký zdvih – páka s ložiskami, spravidla prechádzať hladko. Ak návrh nie je ložiská, potom, keď potrebujete skontrolovať páčku.
Prečítajte si viac  Pákový mikrometer: Charakteristika, modely, návod na používanie

Elektrický

S významným množstvom práce je preferencia lepšie poskytnúť elektrické kachle. Takýto nástroj poskytuje vysokokvalitné a prevádzkové rezanie veľkého množstva dlaždice. Treba mať na pamäti, že počas práce má materiál majetok na teplo. Aby sa zabránilo prehriatiu motora a poškodiť materiál, pracovný priestor je vystavený povinnému chladenie vzduchom alebo vodným prúdom.

V závislosti od konštrukčných prvkov sú všetky elektrické frézy rozdelené do dvoch skupín.

 • Motor z nižšie – Podobné zariadenie môže pracovať s dlaždicami rôznych typov a veľkostí, keď je uložené má malý priestor.
 • Motor zhora – Maximálne ergonomické a ľahko použiteľné modely. Okrem toho dávajú vyššiu kvalitu.

Najlepšie modely

Dnes, trh ponúka mnoho tliesov rôznych výrobcov – American, Talianska, Nemčina, Čínska a Japoncov. Títo výrobcovia sú najobľúbenejšie ako DIAT, GIGANT, MTX, REMOCOLOR VIRA.

Najlepší elektrický mechanizmus, podľa používateľských recenzií, dodávateľských podnikov RYOBI, FUBAG, ELITECH, HELMUT, rovnako ako. Z domácich firiem, výroba TileKores „Stavr“, „spec“, „Caliber“ a „Enem“. Ponúkame hodnotenie najvyhľadávanejších modelov.

„Prax 1872“

Desktopový nástroj s nižšou polohou motora. Vhodné pre rezné keramické dlaždice rôznych typov. Priemer pracovného povrchu 385×380 mm. Asynchrónny elektromotor, výkonové parametre zodpovedajú 720 kW. Poskytuje zvýšený výkon a výnimočnú nedávnu presnosť. Takéto charakteristiky sú dostatočne presunúť disk vo veľkosti 180 mm pri značnej rýchlosti.

Odporúča sa pre rezanie dlaždíc nie viac ako 300×300 mm. Limitná hĺbka rezu, vykonaná v pravom uhle, zodpovedá 20 mm. Dizajn poskytuje vodné čerpadlo, ktoré poskytuje prívod studenej vody do pracovného priestoru na neutralizáciu prachových častíc a chladenie rezacieho kruhu.

Biber OS 800

Elektrický 300 W Elektrický kút. Umiestnenie motora nižšie. Oblasť pracovného povrchu zodpovedá 340×380 mm. Model zahŕňa rezanie pod uhlom, zatiaľ čo uhol sklonu je možné zmeniť. Na ochladzovanie motora a odstránenie prachu pracovného priestoru je prívod studenej vody. Hmotnosť zariadenia je 15 kg – robí to mobilné a pohodlné na prepravu. Takýto model sa vyznačuje dobrou hĺbkou rezu a vysokého výkonu.

Zvyčajne sa používajú v domácnosti, tiež relevantné pre malú konštrukciu.

Rubi nd 180

Lacné vonkajšie elektrické náradie, umiestnenie motora. Sila motora je 600 W, pri voľnobehu sa otáča rýchlosťou 2850 otáčok. Pre rezanie potrebujete veľkosť disku 180 mm, pristávacia otvor zodpovedá 22.2 mm. Vytvára sa hĺbka 35 mm.

Prevádzková plocha 380×360 mm. Je možné zmeniť parametre uhla sklonu. Existuje vodné chladenie funkčnej zóny, zatiaľ čo spotreba vody je minimálna – to spôsobuje údržbu čistoty v pracovnom priestore. Hmotnosť 11,5 kg. Rovnako ako predchádzajúce modely, to je dobrá voľba pre opravu práce na dome.

Helmut FS 200

Elektrická jednotka s umiestnením horného motora. Pohybom pri rýchlosti 2950 rpm. Asynchrónny motor, jeho výkon zodpovedá 800 W. Diamantový priemer kotúča 200 mm, veľkosť zálivového otvoru zodpovedá 25,4 mm. Tieto údaje určujú zvýšenú kvalitu rezania predlžuje s hrúbkou až 35 mm a až 700 mm.

Ochrana ochrany motora pred prehriatím. Dizajn zabezpečuje skladacie podpery, takže ak je to potrebné, dosky môžu byť umiestnené na podlahu. Hmotnosť 30 kg. Medzi produkty s horným umiestnením motora je jedným z najobľúbenejších kvôli jeho funkčnosti v kombinácii s prijateľnou cenou.

„Kalibr pre-180 / 600A“

Združený model elektrického situru. Rozloženie nižšieho pohybu. Motorový výkon je 600 kW, pri nečinnosti poskytuje rýchlosť prevádzky 2860 rpm. Ako rezná základňa, diamantový kotúč 180 mm, pristávací otvor 22,3 mm.

Prečítajte si viac  Disky pre kovové brúsky: odrody a tipy na výber

Parameter REZA v pravých uhloch zodpovedá 23 mm. Funkčný povrch 385×395 mm. Uhol sklonu je premenlivý, ktorý spôsobuje schopnosť znížiť rez v pravom uhle.

Tam je prívod vody na udržanie optimálnej teploty pracovnej oblasti a odstránenie prašnosti.

Dewalt D24000

Elektrický nástroj z kategórie profesionálov. Je iný Horný umiestnenie. Motorový výkon 1600 kW, pri voľnobehu sa pohybuje rýchlosťou 4200 ot / min. Veľkosť diamantového kotúča je 250 mm – tieto parametre sú dostatočné na hĺbku rezu na 90 mm.

Rezná funkcia pod akútnym alebo tupým uhlom. Príjem vody podporuje motor v chladenom stave. Dizajn neposkytuje podporu, takže zariadenie neberie príliš veľa miesta.

„ENKOR 3660“

Tworálna mechanický model plastu. Relevantné pre rezanie domácností keramických dlaždíc. Rezací konštrukcia poskytuje valček s hrúbkou 1,5 mm. Jeho priemer je 15 mm, priemer výsadby je 6 mm. Takýto obchod produkuje zvýšené dlaždice na 6 mm.

BIEBER 55521

Populárny ručný nástroj vyrobený vo forme ceruzky s rozstupom. Vyrobené z vysoko kvalitnej ocele. V dopyte pri vykonávaní menších materiálov. Vhodné pre dlaždice, ako aj pre sklo.

„Bary 87590“

MONORAIL MECHANICKÉ SLABCORES. Stavba poskytuje rohové podpery. Priemer rezného valca 20 mm, pristávací otvor 6 mm. Nakrája obrobok do hĺbky 15 mm.

Ako si vybrať?

Pôsobenie hojnosti nástrojov prezentovaných na trhu, je ťažké byť zmätení. To je dôvod, prečo sa najprv musíte rozhodnúť, či budete používať nástroj House z prípadu na príležitosť alebo vo výrobnom meradle. Pomocné domáce úlohy znamená krátkodobú prevádzku zariadenia, ktorá na konci dokončovacie práce pôjde do domácej dielne na uskladnenie. V tomto prípade sú vhodné domáce kachle, pretože všetky ostatné možnosti budú ekonomicky nevýhodné.

Na registráciu rovných škrtov pre kaviarne a sklo s hrúbkou nie viac ako 10 mm v oblasti obkladačky do 600×600 mm skúsených majstrov si vybrať v prospech mechanických železničných výrobkov. Sú zrozumiteľné v prevádzke, okrem toho vykonávajú najpresnejšie chyby.

Je dôležité, aby dizajn nemá odpor, je relevantný, keď je potreba diagonálneho rezania.

Frekvencia využitia domácností takéhoto nástroja Mala. Preto je lepšie vybrať typický rezný prvok a veľmi voliteľne najvyššiu kvalitu. Vzhľadom k tomu, že rýchlo stráca jeho prevádzkové vlastnosti, uprednostnenie je lepšie dať modely zahŕňajúce výmenu rezacieho valca.

Ak, okrem priameho rezania, budete robiť z obkladačiek rôznych stupňov zložitosti, budete potrebovať pokročilú možnosť nástroja. V tomto prípade stojí za to venovať pozornosť verziám s „Ballerinas“. V závislosti od charakteristík konkrétneho modelu sú schopné vytvárať otvory 40-80 mm.

Takéto kachle sú optimálne, ak plánujete preskočiť cez dlažbu alebo keramické materiály, alebo budete obísť dlaždicu a kanalizačné potrubia. Pre takéto diela sú relevantné.

V prípadoch, keď si práca vyžaduje vytvorenie vybrania a vybrania, optimálne bude mini-pančuchy vo forme kliešťov. Ľahko sa presúva s prázdnymi miestami s hrúbkou až 8 mm a môže byť použitý na obchádzanie rohov. Avšak, pred začatím práce s ním, je vhodné cvičiť v bilancii stavebných materiálov, pretože s nesprávnou prevádzkou, riziko priviesť obrobok na dokončenie disentov.

Dokonca aj za domácnosť používajte niekedy situácie pri používaní mechanického nástroja je ťažké. Je to spôsobené prípady, keď potrebujete vykonať hĺbku viac ako 10 mm. Elektrický nástroj rozpočtového segmentu sa vyrovná s takýmto úlohou. Pri výbere takýchto výrobkov je lepšie zostať na modeloch s nižším typom dodávky píly. Sú v dopyte pri výrobe hladkého propulsu pozdĺž celej dĺžky dlaždice a prístroja rovných rezov z koncovej strany. Pre život sú modely vhodné s kapacitou motora 600 W na diamantovom disku 180 mm. Dáva hĺbku rezania 34 mm. Tieto nástroje poskytujú vodné chladenie.

Prečítajte si viac  Popis a použitie ochranných rezov L-1

Ďalšie požiadavky sú prezentované na vybavenie profesionálnej dlaždice. V arzenále tohto pána by mala byť naraz niekoľko dlaždíc rôznych typov, určených pre každodennú prácu. V agregácii musia zabezpečiť výkon vysokokvalitnej práce s dlažbou rozšíreného hrúbky. Pre predvalky s hrúbkou v rozsahu 15 mm budú súčasné železničné mechanické dlaždice.

Na uľahčenie rezania sú riešenia vhodné s dodatočnou funkčnosťou, okrem baleríny, napríklad štruktúry s uhlíkovou čiarou. Pre profidštruktú, jeho spoľahlivosť a dlhodobý operačný zdroj sa považuje za kritický faktor. Preto Dlaždice pneumatiky lepšie dávajte pozor na mechanizmy s posilneným rámom, poskytuje odolnosť voči vysokým zaťaženiam.

Napriek ľahkému fungovaniu modelov mechanického typu je však všestrannosť vysoko cenená v profesionálnom priemysle. Masters často musia čeliť nielen jedlom jedlom, ale aj kameňom a sklom. Len elektrické dlaždice sa môžu vyrovnať s takýmito medzerníkmi. Môže to byť bulharský typ ručného náradia. Vyberá sa v prípadoch, keď sa rezy pravidelne vykonávajú. Jedná sa o kompaktné zariadenia, neobsahujú veľa miesta, takže môžu byť prevedené bez problémov so všetkými ostatnými nástrojmi.

Ak sa Master špecializuje len na dlaždice, a neustále čelí veľkému objemu práce, stroj s hornou časťou motora je výhodne výhodne. Osobitná pozornosť by sa mala venovať výrobkom, v ktorých sú sklopené nohy a posteľ.

Hmotnosť takýchto zariadení by nemala prekročiť 40 kg – to ich prepraví medzi stavebnými predmetmi bez problémov.

Ak chcete spracovať dlaždice a kameň, potrebujeme obkladový náklad, silu motora, ktorý je 2-2,5 kW. Tento indikátor je dostatočný na rezanie materiálu s hrúbkou až 50 mm bez preťaženia. Podobné zariadenie spôsobuje vysokokvalitný rez. Takéto zariadenia majú v porovnaní s domácimi spotrebičmi dlhší zdroj nepretržitej prevádzky.

Najprísnejšie požiadavky sú prezentované na modely používané vo výrobe. Napríklad na rezanie dlaždíc a kameňa v priemyselnom meradle. Tu budete potrebovať stacionárny nástroj, ktorý sa môže rýchlo a ľahko vyrovnať s tvrdým materiálom. Vo svojom dizajne predstavujú rovnaké profesionálne dlaždice, ale s vyššími výkonovými charakteristikami – od 2,2 kW. Pre najintenzívnejšie výrobné zaťaženia sú vozidlá vhodné pre 3-4 kW. Ak sú dlažby silnejšie, nie je pripojené do siete pre domácnosť, ale do sieťovej siete 380 V.

Prevádzkové tipy

Pri prevádzke plastových častí je dôležité dodržiavať bezpečnostné predpisy. Majster musí chrániť oči fragmentov a uší – od hluku. Takže musí nosiť okuliare a slúchadlá. Pred začatím práce, starostlivo skontrolujte koleso, nemali by byť príznaky opotrebovaného a odškodnenia. Skontrolujte pevnosť upevňovacej kolieska. Ak prvok visí, plátok bude nerovnomerný. Špeciálna príprava Vyžaduje manuálne dlaždice. Pripravte rezné dlaždice. Aby ste to urobili, s pomocou markera, mali by ste držať čiaru rezu, potom, čo je, aby dlaždice na základni rezačky dlaždíc a väčšinou opraviť.

Ak sa zaoberáte ručným nástrojom, je potrebné držať dlaždice jednou rukou a druhý rýchly presvedčený pohyb na vykonanie reznej základne pozdĺž celej dĺžky dlaždice. Potom musíte kliknúť na okraje dlaždice – a odpojiť polovicu. Ak používate elektrický nástroj, mali by ste ho konfigurovať. A potom, pevne držať dlaždice s oboma rukami, pohybujte čepeľ s hladkými pohybmi. Keď sa dotýka dlaždíc – nemali by ste pridať úsilie. Pokračujte v pohybe pomaly a jemne, postupne zvyšuje silu.

DÔLEŽITÉ: Zníženie dlaždice musí nutne čeliť tvár. V konečnej fáze sa okraj rezu je spracovaný brúsnym kameňom alebo emerym papierom.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: