Všetko o stolároch

Škárovačka je mechanický ručný alebo elektrický nástroj používaný na vyrovnanie povrchu stolárstva vyrobeného z dreva. Je prítomný v arzenáli akéhokoľvek majstra – bez tohto nástroja nie je možné vykonať spracovanie ani jedného masívneho dreva.

Pozrime sa podrobnejšie na vlastnosti spojovača a jeho obľúbené odrody a poskytneme odporúčania pre výber a bezpečnú prevádzku zariadenia.

Čo je spojka?

Tento nástroj na spracovanie dreva je potrebný zmeniť kvalitu povrchovej úpravy dreveného polotovaru.

Záleží na tom, ako dobre to bude fungovať, ako hmatateľný a vizuálne príjemný bude hotový výrobok na výstupe.

Spojovač môže mať rôzne konštrukčné vlastnosti, ale v mechanických modeloch je v každom prípade reprezentovaný kombináciou nasledujúcich základných častí:

 • perá;
 • trup;
 • nôž.

Najčastejšie sa bývanie vyrába Z dreva, Aj keď je na predaj, môžete sa stretnúť a Kovové náradie. Modely v drevenom výkone sú optimálne pre prácu s mäkšími odrodami dreva, kov je navrhnutý tak, aby ovplyvnil významné zaťaženie s vysokou intenzitou.

Pomerne často, nováčikovia užívatelia majú otázku, aký je rozdiel medzi Fugank a hobľovačom s ňou – obaja a ostatné nástroje vám umožňujú odstrániť stromy stromov z povrchu.

Napriek funkčnej podobnosti je medzi nimi rozdiel, ktorý je nasledujúci.

 • Rovina V prípade montáže je potrebné pre primárne spracovanie povrchu dreva. Zvyčajne sa z povrchu obrobku odstráni tenká vrstva materiálu špecifikovanej hrúbky. PLANING sa vykonáva na odstránenie tuberkulín a fena. Konštruktívne funkcie zahŕňajú prítomnosť noža, ako aj podložky, v samostatných modeloch je inštalovaný pár ostrých rezných povrchov.
 • Sprievodca, V skutočnosti predstavuje samostatné zrážky, považuje sa za podlhovastú verziu. Kvôli takejto štruktúre sa zariadenie stlačí na povrch dreva s maximálnou silou. V tomto dizajne sú nainštalované dve lopatky – poskytujú procesné spracovanie. Je teda zrejmé, že Fuganok, na rozdiel od lietadla, sa používa na povrchovú úpravu obrobku.

Čo je potrebné?

Ak je skôr predmetom zastavenia na funkciách Fugank, treba poznamenať, že takéto zariadenie sa používa v prípadoch, Keď je potrebné vykonávať zarovnanie veľkých fragmentov, V tomto prípade spočiatku môže mať prázdne parametre dĺžky a šírky.

Počas plávania Fuganského pôvodne nerovného povrchu Ukazuje to čipy vo forme malých kusov, Keď opakované spracovanie, stáva sa kontinuálny – to naznačuje, že povrch sa stal dokonale.

Klasifikácia

V obchodoch sa nachádzajú Štyri rôznych typov, Funkcie, z ktorých priamo závisia od riešenia tých alebo iných úloh stanovených pred mechanikom.

Na veľkosť

V závislosti od veľkosti a konfigurácie sa rozlišujú nasledujúce varianty Fuganu.

 • Chlieb – predstavuje samostatný typ zariadenia, ktorý sa rozlišuje krátkym prípadom a mierne zväčšeným predným uhlom. Toto zariadenie má malé kliknutím na odstránenie čipov. Rozsah používania takéhoto Fugankova sa zníži na odstránenie všetkých druhov debstrajúcich, rovnako ako vyrovnanie hniezdiacich pozemkov.
 • V niektorých prípadoch platí v zámočníckom polobunkový, Rozlišuje sa zníženou dĺžkou. V tomto prípade zostáva šírka na požadovanej úrovni. Semi-bunky sú nevyhnutné pri spracovaní drevených prázdnin.
 • Faltelebel – Nevyhnutné pre odber vzoriek a štvrtí. Konštruktívne funkcie naznačujú prítomnosť odnímateľnej podrážky. Na rozdiel od iných odrôd sa tento nástroj vyznačuje výraznou šírkou a má skôr špecializovanú verziu.
 • Zenzubel – poskytuje obojstranný nôž vyrobený z vysoko kvalitnej ocele. Šírka tejto časti sa rovná 33 mm.

Ponúkajú sa aj na predaj Mini Fuganque, Najčastejšie sa používajú v každodennom živote, pretože majú celkom kompaktné veľkosti, ale zároveň veľmi vysoký výkon.

Podľa materiálu

Materiály, z ktorých sa vykonáva telo Fugank, sa môže výrazne líšiť. Najčastejšie nájdené Drevené náradie, Pretože majú základný dizajn a zároveň ich cena je oveľa lacnejšia. Takéto možnosti sú vhodné pre domácu dielňu, a preto domáce použitie.

Kovové konštrukcie Navrhnuté na použitie v obzvlášť ťažkých výrobných podmienkach. Kov je nepostrádateľný na prácu v režime s vysokou intenzitou, ako aj pri spracovaní odrôd s pevným drevom.

Podľa miesta určenia

Klasifikácia Fugankov sa často vykonáva vymenovaním zariadenia a spôsob, akým je úloha. Všeobecne platí, že nástroje môžu byť rozdelené do dvoch skupín – domácnosť a profesionál.

 • Nástroje pre domácnosť Vyzerajú malé a majú prístupné náklady, vyznačujú sa zníženými technickými a prevádzkovými parametrami.
 • Profesionálny fuganque väčšie, našli ich použitie v priemyselnom priemysle. Hlavnou výhodou takýchto modelov je dlhá doba prevádzky, nepretržitá prevádzka po dlhú dobu a vysoká produktivita.

Sherhebel sa používa na spracovanie drevených polotovarov, ktoré neboli predtým spracované. V drvivej väčšine prípadov sa tu používa kov, ktorý vydrží aj to najintenzívnejšie používanie.

Ak je po spracovaní potrebné navzájom pripevniť hotové diely, malo by sa tomu dať prednosť spojovací typ tsinubel. Tento model sa vyznačuje prítomnosťou zárezov na lopatkách – v dôsledku spracovania takýmto nástrojom sa na povlaku vytvoria ľahké drážky.

Ako ukazuje inštalatérska prax, takýto povrch je optimálny pre následné lepenie, pretože poskytuje maximálnu priľnavosť povrchov. Ak výrobky získané na výstupe nemusia byť lepené, potom to môžete urobiť Single alebo Double Fugoman.

Podľa princípu práce

Prideliť dva základné druhy peny v závislosti od princípu prevádzky: Manuálne a elektrické.

 • Stolová príručka FuGanca možno nájsť v takmer všetkých workshopoch. Ich zvláštnosťou spočíva v jednoduchosti dizajnu, ako aj v pomerne demokratickej cene.
 • V posledných rokoch však získal viac a viac distribúcie Elektrická fuganca. Rozlišujú sa jednoduchosťou a vysokou účinnosťou používania. Jediný mínus takýchto výrobkov je dostatočne vysoký.

Rating Brands

Medzi najobľúbenejšie výrobcovia Fugankov, môžu byť rozlíšené nasledujúce značky.

„ENZOR CORVETTE“.

Zariadenie tejto spoločnosti je známa svojou všestrannosťou, je určený Pre kalibráciu dreva s nízkou intenzitou. Vďaka premyslenému rozloženiu zariadenia vám nástroj umožňuje vykonávať hrubé hobľovanie, ako aj hobľovanie pod niekoľkými uhlami a hrúbku drevených polotovarov. Truhlári tejto značky vybavené ďalším magnetickým štartérom a tepelnou ochrannou vrstvou pre motor. Pracovný potenciál nástroja je navrhnutý na použitie v domácom prostredí.

Interskol RS.

Jeden z najviac rozpočtových a zároveň celkom úspešných vývojov. Vyznačuje sa nielen vysokou kvalitou, ergonómiou, ale aj veľmi pôsobivým pracovným potenciálom. Relé tepelnej ochrany kolektorového motora je zodpovedné za trvanie práce v intenzívnom režime. Bezpečnostný systém je tiež na pomerne vysokej úrovni – tlačidlo na aktiváciu nástroja je skryté pod krytom a tlačidlo na vypnutie zariadenia je duplikované širokou „hubou“, ktorá je nesená mimo ochranného povlaku.

Toto je rozpočtový model určené výhradne na domáce použitie. Nástroj je možné používať nepravidelne, v podmienkach nízkej intenzity. Dosť bude príjemného bonusu nízka hladina hluku, ako aj automatické podávanie, čo vám umožní dosiahnuť efektívny výsledok hrúbky dreva akéhokoľvek druhu

JET JWR.

Predstavuje skupinu amatérskych prenosných obrábacích strojov, ktoré upútajú pozornosť spotrebiteľov dobrý pomer rýchlosti rezného bloku, automatického posuvu a výkonu motora kolektora. Návrhy tejto značky sa vyznačujú premysleným systémom na odstraňovanie triesok, kvalitou spracovania skladacích stolov. Ochranný systém motora je držaný výlučne vo výške – predpokladá mechanizmus „pazúr“, ktorý sa zapne, keď naň jednotka tepelného relé narazí, vďaka čomu je mechanizmus schopný zachytávať obrobky.

Stroje tohto výrobcu sú dopyt v koberkách Riešiť problémy, ktoré naznačujú zvýšenú presnosť. Jediná vec, ktorá neumožňuje počítať zariadenie na profesionálnu kategóriu, je potreba neustáleho čistenia sinusu Fugank z nahromadených čipov.

„Crrt“ WMT.

Dodáva vybavenie Kompaktné veľkosti a dostatok ľahkej hmotnosti – Toto je veľmi významný faktor pre použitie v domácich dielňach. Takáto Fugany ponúka presnosť a spoľahlivosť, modelový mobil, takže môže byť použitý na odchode.

Tlačidlo Start-Up sa nachádza pod ochranným uzáverom, vedľa nej je tlačidlo aktivujúce thermoregulačnú jednotku. Priamka sa nachádza v stolnom stolnom, po zapnutí jednotky začína pohyb vo vertikálnej rovine. Medzi výhody môžu byť pridelené pre použiteľnosť a vysoko kvalitné spracovanie dreva.

Hitachi.

Nástroje tejto značky sa rozlišujú podľa presné nastavenie hĺbky hobľovania a zvýšenie otáčok hriadeľa. To všetko nám umožňuje zaradiť nástroj medzi profesionálne a poloprofesionálne zariadenia.

Pracovný potenciál takýchto spojok umožňuje spracovať stavebné materiály používané na výrobu dverí, okien a iných priestorových štruktúr z dreva.

Za predpokladu automatický systém podávania obrobkov. Pri správnom nastavení a výbere dreva alebo dosky vhodných rozmerov v prevádzke nevznikajú žiadne problémy. Jedinou úlohou používateľa je priniesť obrobok na valček, ktorý ho prijíma, nastaviť nástroj a ihneď odstrániť nabrúsený prvok z pracovnej plochy.

Tipy na výber

Pri kúpe spojky je v prvom rade potrebné vychádzať z podmienok, v ktorom sa bude nástroj používať, o týchto cieľoch a úlohy, ktoré ste nastavili pre zariadenie. Nástroj určený na domáce a priemyselné použitie má inú štruktúru a rôzne technické a prevádzkové vlastnosti.

Je veľmi dôležité zamerať sa na také parametre, ako sú:

 • celkový počet nožov na pracovnej časti nástroja;
 • výkonové charakteristiky inštalovaného motora;
 • hmotnosť a rozmery zariadenia;
 • rýchlosť pohybu obrobku, ktorý sa má spracovať;
 • spôsob odstraňovania hoblín;
 • pracovný potenciál jednotky;
 • telesný materiál.

Inštrukcie na používanie

Škárovanie je proces spracovania drevených povrchov veľmi rozdielnych hustôt. Odborníci poskytujú pre prácu s týmto nástrojom nasledujúce odporúčania:

 • zariadenie je uchopené za rukoväť ľavou rukou, zatiaľ čo podložky sú držané pravou rukou;
 • spojka vedie v blízkosti smerovej čiary stĺpcov;
 • spodný povrch dreveného polotovaru musí byť presne vyrovnaný, tento výsledok je možné dosiahnuť predbežným spojením;
 • súčasné spracovanie niekoľkých obrobkov je povolené iba pri použití stroja, ktorý má potrebné technické možnosti.

Zvlášť upozorňujeme na skutočnosť, že pri použití spojky je potrebné dodržiavať všetky bezpečnostné pravidlá:

 • noste ochranné okuliare a ochranný odev;
 • v procese práce je prísne zakázané klásť ruky na miesto rezania a dotýkať sa čepelí;
 • pred začatím práce musí byť spojka pevne pripevnená.

  Vo všeobecnosti je potrebné poznamenať, že spojka je považovaná za pomerne populárny nástroj. V dnešnej dobe sa dá nájsť takmer v každej stolárskej dielni bez ohľadu na to, či sa používa na domáce alebo priemyselné účely. Správneho spájača si môžete vybrať iba na základe pochopenia toho, akú prácu a pomocou akého režimu chcete vykonávať.

  Príklady operácií vykonaných na hobľovacom stroji nájdete v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: