Všetko o stopách z dosiek

Okrem záhrady a plodných stromov sú trate a chodníky na letnej chate. Na nich záhradníci idú do domu, do skleníka, do kúpeľa, a medzi postele, ktoré potrebujete na nejako wade. Zvyčajne nie sú vyplácané veľa pozornosti – cesty sú jednoducho položené guminoidným alebo podzemným pozemkom. Ale môžete stavať čisté stromové dráhy s vlastnými rukami na ulici – bude okolo kruhového spánku alebo dosky, nezáleží na tom. Je to nehora a veľmi krásna.

Zvláštnosť

Pokiaľ ide o zvláštnosti stromu ako materiálu, sú známe všetkým. Drevo je hmatové príjemné, v leštenej a pokryté lastúrmi, ktoré môžete chodiť bez topánok. Okrem toho je strom šetrný k životnému prostrediu, krásny a, ak je správne vysušený a kvalitatívne spracovaný, na dlhú dobu šetrí atraktívny vzhľad. Takýto parameter ako cena by tiež nemala bypass.

Môžete stavať skladby z vysoko kvalitnej okrajovej dosky, a to je možné – od priateľky, ako sú SPILES a CHURBACHKI.

Pozrite sa v oboch prípadoch bude cesta atraktívna a originálna, dopĺňať krajinu krajiny unikátnej textúry dreva. Je to tento materiál, ktorý je ideálny pre nováčikov – drevená cesta nevyžaduje špeciálny základ, nepotrebuje ďalšie techniky pre jeho výstavbu, komplexný nástroj, ako aj špeciálne zručnosti. Preto aj začiatočník bude schopný dať cestu od spánku nezávisle alebo uložiť dosky, konsolidovať ich na MAS.

Nie je možné ísť okolo pozornosti a nevýhody z dreva. Každý detail budúcej trate musí byť spracovaný dvoma alebo viacerými kompozíciami: antiseptické – z hniloby a húb, farby, laku alebo olpohov – ako ochranná vrstva. To však nezaručuje dlhodobú ochranu atraktívneho vzhľadu, najmä ak niektoré časti dreva sú v kontakte priamo s pôdou. Toto je potrebné pripomenúť a vždy pripravený na nahradenie poškodenej časti skladby.

Dizajn

Je možné vybaviť cesty do záhrady rôznymi spôsobmi:

  • Z terasovej dosky môžete stavať podlahy na MAS, kvôli jeho dizajnu bude mierne zvýšená nad zemou. V prípade, že sa používa terasová doska, nemalo by byť v kontakte s pôdou – dokonca aj zvnútra.

Preto je akúkoľvek podlahu tohto typu umiestnená na určitej úrovni cez zem.

  • Záhradná dráha z troch alebo štyroch dosiek – dobré riešenie, najmä ak je na bokoch zdobené hranicou štrku alebo sutiny.

  • Vyzerá to dobre okrúhle spiny stanovené cestu.

Nie je nutné, aby sa trať priamy – môžete dať to cikzag formulár, krivku navíjania, polkruh (v závislosti na krajine v záhrade).

Samozrejme, že nie je možné, aby sa úľava v krajine prijala. Ak to neposkytujete hodnotu počas vývoja cesty projektu, môžu robiť absolútne nie tak plánované a slúžiť vôbec dlhú dobu.

Je mimoriadne odporúčané usporiadať uličky zo stromu, kde sa vyrába zalievanie, ako aj tam, kde sa voda zvýši po zavlačení alebo zrážok a kde zostane nejaký čas.

Keďže vzácny pozemok má bezvýhradne hladký reliéf bezvýrazných a depresií, na každej dachách sú takmer také miesta.

Okrem toho by sa mala vypočítať veľkosť stôp, najmä ich šírky, s prihliadnutím na veľkosť lokality.

Nevkladajte „Avenue“ na štandardné šesť tkáčov – pomerne spoločná cesta so šírkou 0,4-0,45 m. To je dosť na prechod jednej osoby. Ak je pozemok veľký, s arbors, bazén, rekreačný priestor – je lepšie, aby sa chodníky na šitie, ktorým sa na okraji krásnych hraníc.

Potrebné materiály a náradie

Ak chcete vybudovať cestu dreva v oblasti krajiny, budete musieť pripraviť množstvo materiálov.

  • Vlastne, drevené dosky (môžete použiť obe snúdu a utedenú). Každá hrúbka by mala byť od 25 do 50 mm, lepšie, ak sú vyrobené z smrea. V závislosti od modelu, namiesto dosiek, môžete prevziať okrúhle obrúsky dreva alebo chrumkk.
  • Bar – Nadácia trate bude z toho vyrobená. Veľkosť BRUSE – 50 x 150 mm. Ak je doska položená priamo na zem, bar nie je potrebný.
  • Roll ruberoid. Môžete to urobiť bez neho, ak je cesta naskladaná na zemi.
  • Valcované geotextílie.
  • Lano alebo orezávanie lana na tvorbu stôp.
  • Piesok, štrk, drvený kameň.

Pred výstavbou konštrukcie podlahov, všetky reziva vyžaduje impregnáciu antiseptické zloženie z hniloby a húb. Po vysušení na doskách sa aplikuje ďalší povlak. Pre toto, olifa, farba na drevo, lak.

Výrobná technológia

Pred začiatkom akejkoľvek práce, musíte sa rozhodnúť, kde sa bude skladovať. Ďalej sa vypočíta jeho šírka, tvar, trasa, ktorou prejde. Potom existuje obrys budúcej trasy. Označenie sa vykonávajú takto: Na oboch stranách údajnej budovy sú kolíky zrazené. Šírka dráhy musí zostať nezmenená, na monitorovanie je to jednoduché – stačí používať ruletu.

Ak je trať rovná, potom stačí naklopať kolíky vo vzdialenosti dvoch alebo troch metrov, ak má komplexný geometrický tvar – potom budete musieť dať každý nový PEG, kde sa zmenil smer.

Vedľa každej strany chodníka sa tiahne. Akonáhle je obrys naplánovaný, celý priestor, ktorý bude obsadený traťou, musíte starostlivo jasné: z listov, odpadu, rastlín a t. D.

Základná záložka – prvá práca na usporiadaní skladieb. To, samozrejme, nie je taká základná, ktorá je potrebná pre domácnosť alebo altánok, avšak cesta sa musí držať. Pre základňu budete potrebovať výkop, ktorý vykopá po celej dĺžke budúcej cesty. Hĺbka je asi 0,2 m, nie viac.

Aby sa tráva burina netrpela cez dosky, geotextílie vrstva je umiestnená na spodnej strane výkopu.

Najlepší pád zaspávanie vankúš z sutiny alebo štrku. Hrúbka vankúš – asi 0,1 m.

Pre najprimitívnejšiu verziu dreveného chodníka, stačí sa utopiť dosky v vankúšikoch od sutiny alebo štrku. Je však lepšie urobiť trochu zložitejšie (ale oveľa trvanlivejšiu) možnosť, zdvíhanie cesty nad zemou. Je to pre to, že potrebujem bary. Sú uvedené v smere pohybu v toku vankúša. Aby bola dráha ešte silnejšia, bary môžu byť položené a v strede výkopu.

Nie je možné umiestniť tyče, ale pozdĺžne MAS, ktoré ich pokrývajú medzi sebou priečnymi tyčami v prírastkoch 0,5 m.

Ďalej, pomocou nechtov na opravu dosky. Vzdialenosť medzi tyčinkami by mala byť asi 5 mm, potom dažde a vlhkosť voľne oheň a deformácia neovplyvní dosku.

Ak chcete položiť cestu z okrúhlych obrúskov dreva alebo kurva, budete potrebovať oboch predlžuje z dreva a niektoré množstvo piesku.

Môžete si vybrať hrot s rovnakým priemerom alebo naopak, aby boli zdôraznené rôznymi.

Každý bar pred tým, ako sa podieľa na usporiadanie dráhy, by sa mal čistiť z kôry a spracované antiseptikou. Ak je príležitosť, mali by ste zakryť spodok každého ohrievaného tmelom z bitúmenu. Horné časti spánku môžu byť pokryté lakom, farbou alebo medeným vitriolom. V druhom prípade bude strom vyzerať umelo vek. Akonáhle sú všetky povlakové vrstvy suché, môžete spustiť usporiadanie skladby.

Základňa je stanovená, ako aj pre palubu. Geotextile, polyetylén alebo vodotesný film sú umiestnené v roztrhanom výkopu. Ďalej, prelome dvoch drenážnych vrstiev, po ktorých zaspávajú vankúšom malého sutiny alebo štrku. Vankúš musí byť už ako na výstupe, 4 cm. Vankúš je potrebné dôkladne.

Ak je trať s hranicou, potom je potrebné ho dať, keď sa vráti do prvej drenážnej vrstvy.

Hranica môže byť vyrobená z rovnováhy guľatiny, maľovaných na polovicu, železného plechu, kameňov atď. D.

Po uplynutí druhej drenážnej vrstvy (bude potrebné pre ňu) nastane, vlastne, vytvorenie pravopisu. Piesok sa musí dobre rozliať vodou, potom, čo je potrebné nainštalovať spánky v požadovanej sekvencii a pevne ich utopiť v pieskovej vrstve. Prázdni medzi rukávmi tiež zaspajte s pieskom a električkou.

Jedna z možností na kladenie skladby z dosiek na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár