Všetko o Stroborzakh

Článok stručne maľuje všetko, čo potrebujete vedieť o ťahoch (Ručne borozdlands na betóne). Uvádza sa, ako takéto zariadenia funguje, sú popísané trysky a jasné hodnotenie Strokesov. Pozornosť je venovaná tomu, ako používať takéto vybavenie.

Čo to je?

Samotná hladina Slovo charakterizuje oblasť používania tohto zariadenia – Je navrhnutý predovšetkým na vystrihnutie topánok, to znamená, že špeciálne drážky v rôznych pevných materiáloch. Získanie takýchto drážok pomocou ručných nástrojov nie je príliš efektívne a trvá veľa času. Preto takmer všetky nástroje na rezanie nástroje používajú elektrický pohon. Takéto zariadenia vyzerajú ako veľké plány s diskom, a nie pracovnou časťou čepele; Často sú v porovnaní s kruhovými pílmi. Pevne posunuli kladivo a sekáč, a dokonca aj EMS, čo dokazuje oveľa lepšiu účinnosť.

Vysoko kvalitná prestava sa dokonale vyrovná s tehálmi a betónom. Používa sa hlavne pri roztiahnutí elektroinštalácie. Ale rôzne rúrky, signálne a informačné káble, menšie vetracie kanály môžu byť tiež položené do lodí. Prestaň sa preto stala jedným z hlavných nástrojov v práci stavebného tímu. Zásada ich činnosti je veľmi jednoduchá:

 • Motor sa spustí do prevádzky stlačením jediného tlačidla;

 • Okraj hriadeľa motora je hlásený prevodový hriadeľ, ktorý už prenáša pulz na rezanie diskov, a tieto časti vám umožňujú priamo spracovať materiály;

 • Môžete zabezpečiť ochranu pomocou špeciálneho puzdra a spojovacieho zariadenia na pripojenie externého prídavného vysávača.

Názory

Manuálny

Áno, takéto modely môžu byť aplikované na prácu. Vyzerajú ako rovné alebo zakrivené konfiguračné rúrky, na ktorých je rezačka pripojená skrutkou. Jednoduchá realizácia (bez motorov) sa zmení na nedostatočný výkon. Vykonávať veľké množstvo práce s pomocou manuálneho zdvihu sotva možné. Okrem toho je mimoriadne ťažké pracovať s betónom a tehál.

Elektrický

Toto sú tie isté zariadenia pripomínajúce tradičné „Bulhari“. Ale to stojí za to zdôrazniť Medzi nimi existujú modely s jednou reznou jednotkou as dvojicou pracovných diskov. Keď je nainštalovaný len jeden disk, potom je to najčastejšie označované ako „BOROZDEL“. S dôverou pracuje aj s dostatočnými pevnými materiálmi a stáva sa pomerne efektívnym asistentom v opravách a stavebníctve. Ale profesionálni majstri často používajú dvojcestné ťahy, ktoré sú charakterizované vysokým výkonom a výkonom.

Výhoda – Schopnosť zmeniť vzdialenosť oddeľujúcu rezné časti. To vám umožní okamžite položiť drážky a kanály rôznych šírky bez ďalších pasáží a armatúr. Často je možné a nastaviť hĺbku brázdy.

Čo je užitočné, zjemnenie kratšieho prichádza na minimum – budete mať len malý perforátor, a to nie je vždy. V dôsledku toho sa získajú veľmi elegantné kanály, ktoré nie je ťažké používať.

Priamy

Hovoríme o úpravách, ktoré sú vybavené diskami, nasadené v pravom uhle vzhľadom na ošetrený povrch. Väčšina rovných ťahov je najviac staviteľov. Používajú sa v domácnosti av profesionálnych sektoroch. S touto technikou môžete vykonávať širokú škálu rôznych prác. Je potrebné, aby bol vybraný pre každý začínajúci majster.

Roh

Takáto schéma nastáva výrazne menej často, a nie priamym dokom. Výrobcovia produkujú len mimoriadne obmedzený počet relevantných modelov. Náklady aspoň o nič menej ako v priamych analógoch. Dokonca aj kvalifikované brigády zvyčajne nezískavajú rohovú prestanú, a vziať ho na prenájom. Používa sa len v jednom prípade – keď chcete položiť striktne uhlový tvar kanálu.

Nabíjateľný typ Strokesova je zrejmý menej často privádzaný zo siete. Faktom je, že výživa batérie nie je schopná udržať dostatok dlhodobej a stabilnej prevádzky – príliš veľa času strávi peniaze na dobíjanie. Okrem toho batéria sa ukáže, že je dodatočná záťaž a zvyšuje veľkosť puzdra. Preto obvyklé, zahrnuté v ružiciach, prestavaná stále nie je konkurencia na dlhú dobu.

Typ benzínu zariadenia sa používa hlavne v systéme bývania a komunálnych služieb av cestnej výstavbe, opravy. Uistite sa, že výkon, najmä vo vzdialených vzdialených miestach nie je vždy možné, a to aj tam, kde sa realizuje, môžu vzniknúť ďalšie problémy.

Produktivita a výkon v technológii motora je pomerne vysoká. Môže sa použiť aj pre veľmi veľké workshopy. Existuje dodatočné rozdelenie pre samohybné a ťahané modifikácie.

V samostatnej skupine, primerane rozlíšiť nástroj s vodou – alebo, ako sa hovorí, s vodným chladením. Je však potrebné pripomenúť, že je tiež potrebná voda na odstránenie prachu z pracovného priestoru a na zníženie tvorby tohto prachu. Posilnené odstraňovanie tepla zvyšuje nepretržitú prevádzku. Pravda, pravidelne sa bude musieť zastaviť – toto je priamo uvedené v pokynoch. Pokiaľ ide o poprášenie, táto možnosť priamo ovplyvňuje nielen pohodlie prevádzkovateľov, ale aj na kvalitu povrchovej úpravy.

Pre to, čo sa používa?

Stroboréza je najčastejšie spojená s nástrojmi pracujúcimi v betóne a tehál. A to je pravda – pretože je práve v pevných materiáloch hlavne a musíte robiť drážky (topánky). Tento postup vám umožňuje natiahnuť:

 • elektrické vodiče;

 • rôzne kanalizačné potrubia;

 • inštalatérske kanály;

 • Vykurovacie kanály;

 • signalizácia;

 • Internetový kábel;

 • plynovody;

 • Komunikácia pre klimatizácie a iné vetranie.

Najčastejšie však je prestavaná pre elektrické práce. Koniec koncov, drôty, aby sa vložili malý zdvih relatívne jednoducho. Nie je možné povedať to isté o kapitálovom systéme dodávky vody alebo drenáže. Tam sú často dimenzionálne rúry, stripovanie výtržníkov, pre ktoré by si vyžadovali veľa času a úsilia. Stojí za to zvážiť Na rezanie na plynovo betón a penový blok, Borozdeli sú dobré, ale nie je možné ich použiť na strome – pre takú manipuláciu, táto technika je úplne nezvyčajná.

Ale môžete s dôverou zaobchádzať s prírodným a umelým kameňom bez problémov. Nástroj Gasoblocks je celkom možné vykonať vlastné ruky – potrebné schémy na internete. A zariadenie bude fungovať, nie horšie, ako sa uskutočnilo v priemyselných podmienkach.

Preskúmanie takejto techniky, nesporných, pozitívnych a veľmi dobre sa vystavuje, vrátane elektrickej inštalácie rôznych typov. No, vysoko výkonná sediaci pre asfalt sa používa, ak potrebujete vykrčiť výkop, prípravy, ktorého nebolo možné predvídať.

Ako si vybrať?

Už známe s možnosťami tohto multifunkčného nástroja as počtom jeho typov ukazuje, ako Je dôležité zvoliť najvhodnejšiu možnosť. A rozhodujúce pri výbere by sa malo vyplatiť moci. Je to ona, ktorá hovorí o možnosti práce, napríklad v relatívne pevnom materiáli s vysokou viskozitou. Pre takúto manipuláciu je potrebné menej rýchleho vybavenia – namiesto rýchlosti, hlavná časť vynaloženej energie ide na udržanie mechanického impulzu. Výber zdokávania pre domáci majster, naopak, znamená použitie relatívne pľúc a jednoduchých modelov.

Vysoká funkčnosť, sila a rýchlosť sú vedome obetované. Namiesto toho sú priority pohodlie a praktickosť. Stojí za to zvážiť, že najkrajšie a výkonné zariadenia sú nepohodlné pri práci na strope av iných prípadoch, keď ich musia udržiavať na váhu. Uistite sa, že ste venovali pozornosť parametrom výsledných posunov. Takže, pre elektrikár, najtypickejšou prevádzkou je získať 2 cm širokú šírku – môžete dať takmer akýkoľvek vodič používaný v každodennom živote av administratívnej budove.

Ale ak je to potrebné na položku Rúrky, dokonca aj relatívne malú časť, hodnota kanála musí byť už 4,5-6 cm. Hĺbka, na ktorej príde Shtroba, je určená takmer výlučne veľkosťou disku. Ak neexistujú žiadne špeciálne preferencie, môžete bezpečne navigovať indikátor 6-6,5 cm.

Rovnako dôležité je skontrolovať, ako konkrétne regulované (meniace sa) gabritárne hopil. Často výrobcovia prichádzajú s ich prístupmi, a pre konkrétneho používateľa, ktoré môžu byť nepohodlné.

V niektorých prípadoch nie je prestávka samostatným zariadením, ale tryska pre iný nástroj – napríklad na perforátor. Je potrebné venovať pozornosť tomu, že potom je kritický základný nástroj. Ak je malé, pri spracovaní akéhokoľvek pevného povrchu sa môžu vyskytnúť problémy. Okrem toho pozrite sa, aký je počet otáčok v režime nečinnosti. Niekedy sa vyrábajú špeciálne prídavky a vŕtanie, ale zvyčajne sú navrhnuté len pre najjednoduchšiu prácu pre domácnosť v krátkodobom režime; Profesionáli sa s nimi nepozujú, čítajú sa viac pri výbere.

Takmer všetky samostatné modely (nie dýzy) sú vybavené modulmi, ktoré podporujú frekvenciu rýchlosti. Essence je pomerne jednoduchá: Táto možnosť vám umožňuje dosiahnuť rovnaký výkon bez ohľadu na pracovné napätie v konkrétnom mieste. Odborníci aj milenci sotva stojí za kúpu nástroja, že taká dôležitá príležitosť je zbavená. Okrem toho užitočné:

 • Jednotka prevencie preťaženia;

 • Stroj s vylúčením rušení;

 • Zariadenie, ktoré riadi stabilitu štartovacích prúdov;

 • Systém ochrany proti ponoreniu.

Populárne modely

Spustite hodnotenie najlepšieho Strokesov vhodné od modelu Hammer Str150. Jej vydanie sa zaoberá nemeckou firmou, ktorú vytvorila pred viac ako 30 rokmi a už má solídnu skúsenosť. Toto zariadenie je zamerané na profesionálne stavitelia a finišery. Výkon motora je 1700 kW a za minútu robí 4000 otáčok. Vďaka dvojice rezných diskov je zabezpečený vynikajúci výkon. Tam je tiež prístroj, ktorý riadi hĺbku propylu.

Ďalšie funkcie:

 • Hmotnosť – 5 kg 500 g;

 • Vonkajšia veľkosť – 0,32×0,3×0,23 m;

 • Hĺbka rezu je až 4,3 cm;

 • schopnosť nastaviť šírku drážok;

 • Disky sa menia bez demontáže puzdra;

 • Po rušení nie je možné povoliť zariadenie;

 • Zberná trubica narúša normálne preskúmanie.

Podľa spoľahlivosti dobrej pozície majú produkty domácej značky „FIOLENT“ vrátane modelu B1-30. So svojím stvorením sa použili najnovší inovatívny vývoj. Zdieľaná sila je 1100 W. Zariadenia 1 alebo 2 rezné disky. Najväčšia vzdialenosť medzi nimi je 3 cm, a to je limitná hĺbka rezu; Nastavenie frekvencie otáčok nie je poskytnutá.

Ďalší ruský model Stroboresov je zaslúžený v hornej časti – „Interskol PD-125 / 1400E“. Všetci spotrebitelia sa môžu spoľahnúť na vysoko kvalitnú údržbu z veľkého počtu servisných centier. Stojí za zmienku, ale malý počet náhrad, čo je potvrdením vysokej kvality.

Šírka zníženia v tejto verzii je riadená diaľkovými podložkami. Ochrana zloženia navíjania zaručuje stabilitu nosnosti motora 1400 W.

Iné vlastnosti:

 • Intenzita pokladov hriadeľa – až 9 500 otáčok;

 • Autocillion System s katastrofickým opotrebovaním kefiek;

 • Rýchlosť výmeny týchto kefiek (bez špeciálneho demontáže);

 • Vykonanie prevodovky a prevodovky vypočítaná na minimálnom objeme pri práci;

 • Kľúčový kľúč a HEX.

Makita SG1251J je hodná alternatíva pre všetky opísané modely. Zariadenie je určené pre domáce alebo krátkodobé profesionálne použitie. Konštrukcia je určená na manipuláciu s diskami podľa prierezu na 125 mm. Odlievanie motorom pri rýchlosti 10 000 otáčok vám umožňuje vykonávať prácu rýchlo a jemne. Zariadenie váži 4 kg 500 g.

Je dôležité zdôrazniť:

 • Jednoduchosť odstránenia prachu;

 • Ochrana pred neúmyselným spustením;

 • Dostupnosť 2 diskov zahrnutých;

 • Jarná tuhosť;

 • Relatívne vysoká cena.

Pokračovať v preskúmaní vhodnej na EINHELL TH-MA 1300. Takýto Strokessez môže vytvoriť vybrania so šírkou 8-26 mm s hĺbkou 8-30 mm. Odstránenie prachu pomáha navyše pripojený špeciálny externý systém. Kvôli vysokým výkonom, rezanie nespôsobuje problémy. Balenie obsahuje veľký kufor, ale napájací kábel je relatívne krátky.

Ako alternatívu môžete zvážiť „Stavr SHE-125/1800“. S výkonom 1800 W vytvára takáto prestavaná 9000 otáčok za 60 sekúnd. Obe pracovné kotúče majú vonkajší prierez 125 mm s pristávacím rozmerom 22,2 mm. Zmena frekvencie krúžku je nemožná. Šírka píl dosahuje 26 a hĺbka je 30 mm.

Charakteristiky:

 • Tam je hladký štart;

 • Hĺbka ukrižovanej je obmedzená;

 • Existuje dodatočné pripojenie k vysávaču;

 • Otáčky pod zaťažením sa neustále držia;

 • Zariadenie je chránené pred preťažením;

 • Objem zvuku je 110 dB;

 • Súbor dodávky zahŕňa záložné uhoľné kefy.

Ďalším pozoruhodným modelom Stroborza – Redverg RD-WG40. Toto je profesionálny produkt vhodný pre rýchle stroby rôznych povrchov. Šírka guľôčok je flexibilne nastaviteľná. Vonkajší priemer štandardných pohonov je 150 mm. Sú poháňané elektromotorom s kapacitou 1700 W.

Hmotnosť modelu groove je 7,6 kg. Je to veľmi vhodné na dopravu. Dizajnéri poskytli hladké spustenie. Súbor dodávky zahŕňa pár kruhov s diamantovým striekaním. Najväčší počet otáčok – 4000 za minútu.

Ako sa to používa?

Aplikácia zdokov je spojená s množstvom požiadaviek a nuans. V rozpore s ich dokonca aj najlepšie počiatočné zariadenie ho nedá pracovať normálne. Ale pred naučením technických jemností, je užitočné zohľadniť pravidlá pre prácu v bytových domoch. Nie je to len v zákazom hluku v určitých hodinách (ktoré sa môžu líšiť v závislosti od regiónu). Je prísne zakázané zdvihnúť s vlastnými rukami as zapojením prenajatých staviteľov nosiacich steny, bez ohľadu na materiál, z ktorého sú vyrobené.

Aj keď stena nie je dopravca, ale hranice s výťahom alebo schodiskom, je to tiež nemožné držať ho. V mnohých regiónoch, vrátane Moskvy, obmedzení hĺbky vybrania v oddieloch. Bez ohľadu na použitie samostatného nástroja alebo trysiek na UCM-Stroboresis, je možné pracovať len vertikálne. Dokonca aj pri umiestnení 2 alebo viac bodov pripojenia zapojenia na 1 stenu alebo oddiel, každý z nich je spojený s vlastným zdvihom; Nie je možné pohybovať horizontálne, diagonály a iné trajektórie.

Pracovať bez prachu alebo s minimálnym množstvom, spoliehajúci sa len na vysávač, je to nemožné. Je potrebné starať sa o dodávku vody. Pri pokládku vlnitých rúrok budete musieť vytvoriť hĺbku kanálov z 26 mm a viac.

Keď je potrebné pripraviť 2 zvrátenia a ďalšie, je dosiahnuté z dôvodu expanzie kanálov. Prehĺbiť viac, ako je potrebné pre jedno potrubie, neprijateľne.

Dúfam, že spustíte stenu bez vysávača nič a myslíte. Prachové mraky nebudú môcť dýchať ani vyhodnotiť vizuálny výstup. Je veľmi užitočné, aby sa označilo vopred. Značky robia markery, pretože ceruzky môžu byť stratené pri práci. Na poznamenať: Je nepraktické odstrániť tapetu, navyše, ponechanie ich na mieste, dodatočne znížiť formáciu prachu.

Dokonca sa staráte o to všetko, musíte použiť respirátor. Ak chcete pracovať s jedným Strokesom (ak nie je možné použiť vysávač), potrebujete plnohodnotný konštrukčný respirátor. Ale ak sa použije vysávač, môžete urobiť „okvetné lístok“. Okrem toho prijať:

 • Špeciálne okuliare;

 • Rukavice pre prácu s elektrickými nástrojmi;

 • Slúchadlá pre stavebné práce (môžu byť nahradené jednoduchými serióznymi z lekárne).

Začíname, malo by sa skontrolovať, či je zariadenie nakonfigurované, či je všetko dobre pevné. Nahradenie diamantových diskov na abrazíve sa neodporúča. Ušetriť lepší rozpočet diamantový disk ako vysokokvalitné „abrazívne“. Samozrejme, dotknite sa rotujúceho disku rukami, až kým nie je možné úplné zastavenie. Štrbina drážky bude efektívnejšia, ak vložíme koľajnicu zo spodnej časti a pohybuje sa s nástrojom.

Shtrob na pokládku niekoľkých drôtov sa vykonáva tak, aby zostali na 0,3-0,5 cm. Montážne disky na prístroji nasleduje najšetrnejšie. Ak to chcete urobiť, použite iba pravidelné alebo odporúčané úpravy oneskorenia.

Držanie prestavania počas práce sa striktne spolieha na dvoma rukami; Je potrebné, aby ho pomaly podporili, aby ste neurobili chybu. Presuňte nástroj výlučne v priebehu propylu.

Diskové brzdenie je povolené len po oddelení z materiálu. Na celom mieste, kde potrebujete dať drôt alebo mŕtvicu, znížiť 2 skladby. Rozdiel medzi nimi je voliteľný na kopírovanie perforátorom – v krátkej miere môžete urobiť a nakrájajte. Pred omietaním sa odstráni prach z kratšieho a potom aplikujte základný náter. Existuje viac odporúčaní:

 • periodicky vyfúknuť prestanú;

 • Vyčistite ho len vonku;

 • Zmena kefy striktne v špecializovaných workshopoch;

 • Predpokladá sa, že výkon napájania je dostatočný na napájanie zdvihov

 • Odstráňte z dosahu dosiahnutia dosahu všetok naklonený na rozsvietenie objektov;

 • starostlivo skontrolujte zakaždým, keď je dostupná izolácia drôtov, zabrániť ich fesomom a zvratom;

 • Vyhnite sa prenosu furrrower pre drôt – len pre puzdro alebo špeciálne pripravené upevňovacie prvky;

 • Keď Jamming – De-Energizujte nástroj, počkajte na rýchlosť otáčania a potom opatrne vyberte disk;

 • pamätajte silnú návratnosť;

 • Ak je to možné, pohon zhora nadol.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: