Všetko o strojárskych doskách

Ak hľadáte prirodzený povrchový materiál – stojí za to pozrieť sa na inžiniersku dosku. To bude stáť oveľa lacnejšie parkety z masívu a bude slúžiť oveľa dlhšie ako laminát. Taká prstokladná podlaha je charakterizovaná vysokou odolnosťou voči vlhkosti, non-kultiváciou v starostlivosti a dekoratívnom vzhľade. V tomto článku zvážte všetko o strojárskych doskách.

Čo to je?

Akákoľvek inžinierska doska má viacvrstvovú konštrukciu pozostávajúcu z preglejkovej základne, dýhovej pevnej drevenej skaly. Produkt môže zabezpečiť lakovanie alebo predané bez nej – v poslednej verzii Cyclova a následné povlak lakov sa vykonáva už na mieste počas inštalácie parkiet. Zloženie takejto dosky obsahuje takéto tri vrstvy ako:

 • Prvá vrstva – Toto je ochranný povlak na základe Impregnácie LCM alebo vosku; Jeho hlavná úloha sa znižuje na ochranu stromu pred nepriaznivými účinkami prachu, nečistôt a vlhkosti;
 • druhá vrstva Prezentované s prírodnou dýh – to je on, kto poskytuje dekoratívny typ Dildks, je to kvôli tomu, že to vyzerá drahé a prezentovateľné;
 • Tretia vrstva – viacvrstvové preglejky; Je zodpovedný za stabilitu deformácie základne, nie je náchylná na hnilobu, preto je optimálny na vytvorenie substrátu.

  Použitie preglejkových listov na výrobu dosky výrazne znižuje výrobné náklady, pokiaľ ide o každý meter štvorcový. Takýto povlak stojí oveľa lacnejšie ako tradičné kusové parkety. Produktový dizajn vo veľkej miere závisí od výrobcu a charakteristiky konkrétnej zbierky. V takom továrenských podmienkach je možné použiť rôzne spracovanie dýh, takže výrobky získavajú textúru drahého dreveného masívu.

  Materiál

  Spravidla na vytvorenie inžinierskej dosky zohrávajú cenné odrody dreva a fanulu v podiele 75% až 25%, neuplatňujú sa umelé vinylové materiály. Vrchná vrstva vo väčšine prípadov je vyrobená z bukového, dubov alebo popola. Sú známe svojou tvrdosťou, trvanlivosťou a odolnosťou proti opotrebeniu. Niektorí výrobcovia ponúkajú inžiniersku dosku, v ktorej je spodná vrstva vyrobená z rozpočtového dreva, je to zvyčajne podozrivé pevné skaly alebo ihličnaté.

  Tieto produkty stoja lacnejšie, ale majú väčšiu hrúbku a v mnohých pozíciách, najmä v odolnosti voči opotrebeniu, sú výrazne horšie ako dosky s preglejkou.

  Rozmery

  Strojárske dosky Rozmery sú ľubovoľné, takže si môžete vybrať vhodnú možnosť pre priestranné izby a najviac malé. Nasledujúce moduly získali najväčšiu distribúciu:

  • dĺžka – Od 50 do 300 cm sa v druhom prípade vykonáva 600 cm, v tomto prípade sa vykonávajú v objednávke;
  • šírka – od 10 do 45 cm, najčastejšie zakúpené modely v rozsahu od 15 do 25 cm, široké dosky sa používajú menej často; Tento parameter priamo závisí od použitej drevej odrody;
  • hrúbka – závisí od veľkosti vrstiev, ale vo väčšine prípadov sa pohybuje od 15 do 25 mm.

  Klady a zápory

  Akýkoľvek dokončovací materiál má svoje výhody a nevýhody, takže pred výberom podlahovej krytiny je potrebné starostlivo preskúmať svoje hlavné funkcie. Strom vyzerá elegantne a krásne, ale s nesprávnou voľbou dosiek alebo s chybami počas starostlivosti to nebude slúžiť. Medzi hlavné výhody hotovej podlahy môže byť rozlíšené:

  • Trvanlivosť – materiál je charakterizovaný odolnosťou voči oderu, dokonca aj pri dlhom vykorisťovaní, nezdá sa, že sa nezobrazí poškriabanie a škrabance, môže byť namontované v miestnostiach s najvyššou permeabilitou;
  • Odolnosť voči nepriaznivým faktorom vonkajšieho prostredia – s kolísaním teploty, kontakt s vlhkosťou, ako aj pod pôsobením ultrafialového žiarenia, estetické a technické a prevádzkové vlastnosti sú plne udržiavané;
  • Dobrá udržiavateľnosť – dyha je reprezentovaná pomerne silnou vrstvou, takže pri nosení povlaku môže byť odstránený 1-2 mm a vykonať cyklova, v dôsledku toho, drevo vracia svoj estetický vzhľad a hustoty povlaku netrpí;
  • Vysoké izolačné parametre – viacvrstvová štruktúra odolného odolného preglejkovej nádrže uhasí zvuky oveľa lepšie ako laminátové dosky a parkety z dreveného masívu;
  • Prezentácia predaja inžinierskych dosiek rôznych tvarov a veľkostí; Môžu mať malý alebo veľký výkres.

  Zo mínusov predstavenstva je potrebné poznamenať takto: \ t

  • Obtiažnosť Inštalácia v neprítomnosti dokončovacích zručností;
  • Vysoký cenový materiál.

  Náklady na jeden meter štvorcový lakovaný dosky začínajú od 2 tisíc. rubľov. To bude musieť pridať nákup lepidla a platby za inštaláciu povlaku.

  Všetky tieto náklady však budú plne platiť za trvanlivosť.

  Porovnanie s parkety a laminátom

  Neskúsení užívatelia často zmiasť inžinierska doska a parkety. Vizuálne sú podobné ako ostatné, je významne odlišné v prevádzkových parametroch a štruktúre. Materiál z preglejky je omnoho lacnejší ako analóg dreva zomrie, hoci na užívateľských vlastnostiach vyhrá v mnohých smeroch. Inžinierska doska na rozdiel od tradičného parkiet je charakterizovaná väčšou odolnosťou voči vlhkosti, je oveľa menej citlivý na huby, plesne, ako aj hojdanie, opuchy a iné typy deformácií. Podľa parametrov rezistencie na škrabance a mechanické poškodenie sú oba pokrytie približne rovnaké.

  Parketová doska je pekná tučná, takže môže byť opakovane cyklovaný. Inžiniering je nižší na tomto parametri, takže ho možno obnoviť najviac 1-2 krát. Ak porovnáte inžiniersku dosku s laminátom, potom je rozdiel zrejmý. Najprv praktické a trvannejšie a vyzerá to vhodnejšie. Ale laminát je ľahší v inštalácii a vyhrá parametrov udržiavateľnosti.

  Čo si môžete vybrať?

  Inžinierska doska je prezentovaná v troch kategóriách.

  • Rustikálny. Ak chcete vytvoriť vonkajšiu vrstvu v kurze, je dyha získaná rezaním v rôznych uhloch. Na výstupe dosky sa môže líšiť v textúre a farbách, ľahké defekty sú povolené. Tieto výrobky sú lacnejšie ako zvyšok.
  • Natur. Lamíny sú tvorené tangenciálnym (podľa tangence) alebo radiálne (pozdĺž) rezaním. Z defektov môže byť malý rozdiel v odtieňoch a textúre. Takýto produkt sa vzťahuje na skupinu priemernej hodnoty.
  • Vybrať. V tomto prípade existuje dyha, získaná rezaním pozdĺž smeru vlákien. Dosky tohto typu na faktúre sú navzájom zhodné a nemajú žiadne chyby. Tento druh je najdrahší.

  Populárne výrobcovia

  Zvážte najobľúbenejšími výrobcami.

  • Bolefloor (Holland). Tento výrobca je prvý, kto prepustí inžinierske dosky s zakrivenými hranami na trhu. Hrúbka dyhovanej vrstvy dosahuje 5 mm. Väčšina výrobkov je vyrobená v tradičnom štýle bez akýchkoľvek nových efektov. Produkty patria do kategórie Elite.

  Cena prichádza až do 17 tisíc. trieť. za meter štvorcový.

  • Marco Ferutti (Taliansko). Hrúbka dekoračnej vrstvy nie je nižšia ako 3 mm. Produkcia využíva exotické odrody dreva (americký vlašský orech, maďarský Merbau, barmský kliešť a ďalšie), ako aj dub. Značkové produkty sú k dispozícii v širokej škále vzorov a dekorov. Priemerné náklady na trh sú 8 tisíc. trieť. za meter štvorcový.

  • Globálne parkety (USA / Malajzia). Spoločnosť vyrába dvoj-, ako aj trojvrstvové dosky. Hrúbka dýhovaného povlaku je až 5,5 mm. Pri lakovaní sa používa moderná technológia Treffovej, vďaka ktorej prevádzkové obdobie sa zvyšuje na 35 rokov. Výrobky nevyžadujú dodatočnú starostlivosť. Náklady na trh je 3,5 tis. trieť. za meter štvorcový.

  • Bauwerk (Švajčiarsko). Ide o dvojvrstvové inžinierske dosky s vrstvou dyhy na 5 mm, prezentované v niekoľkých zbierkach. Sú ponúkané v rôznych veľkostiach, spĺňajú oboch exkluzívnych modelov a demokratických nákladov od 4 tisíc. trieť. za meter štvorcový.

  • Drevená včela (Holland). Hrúbka dyhy je 7 mm, produkty prémiového segmentu sú ponúkané na predaj, ako aj možnosti rozpočtu. Náklady začínajú od 3 tisíc. trieť.

  Podmienky kladenia

  Inžinierska doska sa vykonáva v miestnosti pri teplote na pozadí +18 stupňov a vlhkosti približne 65%. Miestnosť by mala byť zahrnutá vopred vykurovanie, ako aj ventilačný systém, pretože materiál musí byť vyhľadávaný v tejto miestnosti aspoň jeden deň. Inžinierska doska je umiestnená na dôkladne zarovnaný povrch, základňa by nemala mať žiadne chyby a vyčnievajúce fragmenty.

  Inštalácia môže byť vykonaná ako tri spôsoby:

  • na lepidlo;
  • na riešenie betónu;
  • na syntetický substrát.

   Najviac racionálnou a praktickou je možnosť použitia špeciálneho syntetického vankúša. Tento materiál vytvára podmienky na udržanie celej cirkulácie vzduchu, a tým eliminuje vzhľad huby a vlhkosti. Lacnejšie je inštalácia okamžite na betóne, okrem toho sa vykonáva pomerne rýchlo. Ako však dokazuje užívateľský zážitok, ktorým sa na betóne bez použitia substrátu výrazne znižuje obdobie poťahovania.

   Dajte nám prebývať na vlastnostiach položenia na syntetickom vankúši, pre to musíte vykonať nasledujúce kroky:

   • Poter sa čistí z častíc piesku, malé odpadky a iné druhy kontaminantov;
   • Povrch sa spracuje primérom pre porézne zásady, po ktorých napĺňajú vankúš s perforáciou, upevnenie ho pozdĺž okrajov lepidla;
   • Potom pokračujte priamo na inštaláciu – riadky sú naskladané, od steny, zatiaľ čo perforované otvory v substráte musia byť naplnené lepidlom.

   Dôležitý! Švy by mali ísť do rôznych smerov, takže každý druhý riadok by mal byť spustený s celou doskou, ale z jeho časti. Na dosiahnutie maximálnych dokovacích drážok je lepšie použiť kysány.

   Celá povrchová úprava je teda naskladaná, lepidlo sa musí aplikovať na povrch priamo pred upevnením dosky.

   Keď sa rozklad posledného riadku, môže byť potrebný ďalší uloženie panelov. V tomto štádiu sa môžu objaviť malé nezrovnalosti na mieste kĺbov dosiek a stien, sú maskované sokou. Po konečnom liate lepidlo môže byť podlaha prevádzkovaná bez akýchkoľvek obmedzení.

   Starostlivosť

   Prírodné drevo je charakterizované zvýšenou citlivosťou na vonkajšie vplyvy, ako sú teploty a skoky vlhkosti. To nie je prekvapujúce, pretože materiály majú prirodzený pôvod – v prírodnom poli, stromy sú vždy vystavené prírodným javom, reagovať na teplotu, slnečné pohyby, ako aj vlhkosť. Preto musí byť povrch dokončovacieho pohlavia určite chránený, zvyčajne olej alebo lak.

   Olejový povlak je šetrný k životnému prostrediu, bezpečný, má schopnosť hlboko preniknúť do štruktúry dreva a vytvoriť vysokú úroveň ochrany. Náter získava vysoký odolnosť proti opotrebeniu, ľahko prenáša teplotu závodu a zvýšenú úroveň vlhkosti. V prípade poškodenia povrchu je obnovenie vzhľadu strojárskej dosky pomerne jednoduché – stránka, ktorú potrebujete, aby ste sa jednoducho držali a spracovali impregnáciu re. Olej netvorí film, takže strom si zachováva svoj prirodzený odtieň a textúru.

   Lucky sa používajú hlavne na základe vody, takže neobsahujú toxické látky. Táto kompozícia neprenikne do štruktúry dreva, v tomto poradí, zásahy v materiáli sa nedochádzajú, časom môže byť lak vždy nahradený potiahnutým olejom. Takéto spracovanie bude slúžiť od 5 do 10 rokov v štandardných prevádzkových podmienkach. Je však dôležité, aby sa starostlivo vzťahovala na lakovanú dosku, pretože veľmi silne reaguje na akékoľvek poškodenie bodov. Nejazdite na ňom na valcoch alebo deflute na cvoky, a na nohách nábytku, je vhodné držať mäkké pogumované podšívky.

   Oba typy povlakov dávajú dobrý ochranný a dekoratívny účinok, ale olej by mal byť uprednostňovaný v nasledujúcich situáciách:

   • Keď je podlaha umiestnená v miestnosti s vysokou úrovňou vlhkosti alebo sa plánujú na dlhé nevyhovujúce obdobia;
   • Pri inštalácii systému „teplá podlaha“;
   • Vytvorenie akcenty na prírodné textúry dreva.

   Starostlivosť o povrchovú podlahu z inžinierskej rady by mala byť pravidelne.

   Akákoľvek kontaminácia je potrebné vymazať čo najrýchlejšie, inak sú konečne absorbované, bude takmer nemožné odstrániť. Je dôležité vykonávať denne čisté čistenie a odstrániť všetky pevné častice ulice nečistoty a piesok, optimálnou možnosťou bude použitie vysávača s mäkkými obloženiami. Pre mokré čistenie, mäkké textílie, navlhčené v koncentrovanom roztoku mydla a opatrne stlačte. Chemikálie na umývanie sa neodporúčajú, pretože povlak môže rozpustiť, lamely budú bezbranné pred agresívnymi vonkajšími faktormi.

   Ak je kontaminácia malá, vždy môžete vykonať obvyklú vodu bez nečistôt. Stopy bobule musia umývať horúcu vodu a krv je len studená. Soased tuk je lepšie stratiť acetón, ale jeho príliš časté používanie zničí dekoratívny povlak. Z stôp lepenia gumy, gumové topánky a cyklistické kolesá pomáha zbaviť mrazu – ľad musí byť zabalený v obale a dať na znečistenú plochu, a po chvíli zamrznuté častice starostlivo zoškrabať nožom.

   Recenzie Recenzie

   Užívateľské recenzie o inžinierskej doske, ktorým sa kladie hlavne pozitívne. Výrobok sa vyznačuje odolnosťou proti opotrebeniu, štýlový vzhľad a trvanlivosť, výrobky z výroby Ruska, Švédska a Nemecka sú obzvlášť vysokým dopytom. Pre inštaláciu dokončovania, nevyžaduje tréning a špeciálne nástroje. Ako prax ukazuje, nainštalujte plastové okná a upravte ich ukázalo, že obsadenie oveľa zložitejšie. Počas vykonávania práce však nie je potrebné ponáhľať sa, pretože po prudkom stúpaní lepiacej kompozície, zmeňte polohu lepeného kocky bude extrémne problematická.

   Príklady v interiéri

   Návrh priestorov využíva rôzne odtiene inžinierskej rady.

   • Eclipse patrí medzi TMOT. Je to čierna, nie lesklá farba pripomínajúca drevené uhlie.

   • Nedodstatne sa pozerajú na Brown Engineering Boards, napríklad Emperador Dark Brown s mramorovým imitáciou a bielymi pruhmi.

   • Šedá kamene farba vytvára neutrálne pozadie. Kamenná sivá je často kombinovaná s bielymi a ružovými odtieňmi a ponúka aj v ušľachtilejšej verzii so vzorkovaním striebra alebo patinou.

   Často sa používa na konečnú úpravu v kuchyni a na chodbe.

   • Teplý biely tón s takmer nepolapiteľnou prítomnosťou ružovej a žltej väzby dáva imitáciu vápenca, je umiestnená „francúzsky vianočný strom“. Jeho vzhľad, vyzýva združenie so starými kamennými stenami hradov.

   • Svetelné odtiene dávajú objem miestnosti, vizuálne šíriť hranice priestoru a priaznivo aplikovaného nábytku.

   • Vonkajší odtieň. Teplá farebná farebná farba harmonicky zapadá do väčšiny štylistických smerov v dizajne.

   • Inžinierska doska je veľmi podobná drevenému poľa, takže jeho použitie v usporiadaní miestnosti vytvára v obytných priestoroch atmosféru tepla a cziness.

   Základné rozdiely medzi laminátovým, parketovým, inžinierskym a masívnym doskou nájdete v nasledujúcom videu.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
   Zdieľať s priateľmi
   Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
   Pridať komentár