Všetko o svorkách Kraftool

Použitie vysoko kvalitných zariadení, vrátane svoriek, nielen uľahčuje vykonanie inštalatérskych diel, ale tiež zvyšuje ich bezpečnosť. Preto to bude dopĺňať rozsah vašej dielní, zvážiť hlavné črty a sortiment kraftoolových svoriek.

Zvláštnosť

Kraftool bol založený v nemeckom meste Leninghane v roku 2008 a je zapojený do vývoja a výroby tesárstva, inštalatérskych, stavebných a automobilových nástrojov, spojovacích materiálov a zariadení, vrátane svoriek.

Výrobné zariadenia spoločnosti sa nachádzajú v Ázii – Japonsko, Čína a Taiwan.

Hlavné rozdiely kraftolovej svorky z analógov sú.

 • Vysoké štandardy kvality – Všetky nástroje vyrábané firmou prechádzajú prísne testovanie vo svojich vlastných laboratóriách vybavených moderným chemickým, tribolomickým a metalografickým zariadením. Nástroje sú preto v súlade s normami ISO 9002 a majú všetko potrebné na predaj v Európe, USA a Ruskej kvalite a bezpečnostných certifikátoch Ruskej federácie.
 • Spoľahlivosť – Výroba využíva vysoko kvalitné materiály a moderné technológie, vďaka ktorej očakávaná životnosť nástrojov je výrazne vyššia ako ich čínske analógy.
 • Prijateľná cena – Vzhľadom na kombináciu výroby v ČĽR s nemeckými normami kvality sú produkty spoločnosti o niečo drahšie ako analógy vyrobené v Číne a Rusku a výrazne lacnejšie ako výrobky vyrobené v Spojených štátoch a Nemecku.
 • Pohodlie používania – Dizajnéri nemeckej spoločnosti vo vývoji svoriek venujú veľkú pozornosť svojej ergonómii.
 • Cenovo dostupné opravy – Široká predajná sieť firiem v Ruskej federácii vám umožní rýchlo nájsť potrebné časti.

Preskúmať modely

V súčasnosti Kraftool ponúka asi 40 mená svoriek rôznych vzorov a veľkostí. Všimnite si ich najobľúbenejšie z nich.

 • Odborníka – označuje konštrukčný typ f a má kompresnú silu na 1000 kgf (980 h). K dispozícii v niekoľkých dimenzionálnych variantoch – 12,5 × 100 cm, 12,5 × 80 cm, 12,5 × 60 cm, 12,5 × 40 cm, 10,5 × 100 cm, 10,5 × 80 cm, 10 cm, 5 x 60 cm a 8 × 40 cm.
 • Expert DIN 5117 – Aktualizovaná verzia predchádzajúceho modelu, vyznačujúca sa prítomnosťou dvojzložkových rukovätí. Prichádza v rovnakých dimenzionálnych verziách.
 • Expert 32229-200 – profesionálna verzia v tvare g vysokej pevnosti. Veľkosť upínacej časti je až 20 cm.
 • Expert 32229-150 – Možnosť predchádzajúceho modelu s veľkosťou obrobku do 15 cm.
 • Expert 32229-100 – Variant modelu 32229-200 s veľkosťou obrobku do 10 cm.
 • Expert 32229-075 – verzia modelu 32229-200 s veľkosťou obrobku do 7,5 cm.
 • Industrie – Svorka páky v tvare F tvaru F. Dostupné veľkosti upínacej časti: 7,5 × 30 cm, 7,5 × 20 cm a 7,5 × 10 cm. V závislosti od veľkosti má upínaciu silu od 1000 do 1700 kgf.
 • Industrie 32016-105-600 – Možnosť predchádzajúcej série so zapečatenými rezbami, určený na zváranie. Veľkosť – 10,5 × 60 cm, sila 1000 KGF.
 • Griff – stolárstvo F-tvarované vybavené pohyblivým zaostrením a trapézovým závitom vretena, ktorý vám umožní upnúť drevo s vysokým úsilím, bez toho, aby to poškodilo. Rozmery billetu – Až 6 × 30 cm.
 • Ecokraft – séria ručne držaných pištoľových svoriek páky typu v plastovom puzdre s úsilím 150 kgf. V závislosti od modelu môže byť upínacia položka veľkosť do 80, 65, 50, 35, 15 a 10 cm.
Prečítajte si viac  Vyberte priehľadné ochranné okuliare

Ako si vybrať?

Výber svorky pre svoju dielňu, musíte zvážiť jeho vlastnosti.

Dizajn

 • F-tvarovaný – Tento snap-in sa skladá z pevného kovového vodidla (ktorý môže byť pripojený k pracovnej ploche alebo byť v rukách sprievodcu) a pohybovať sa pohyblivou špongiou s skrutkovým uchopovaním. Je to jednoduché a má tiež najširší rozsah nastavenia vzdialenosti medzi špongiami, vďaka ktorým sa môže použiť ako univerzálny.

 • V tvare g – je kovová konzola v tvare C s skrutkou vloženou do neho. Umožňuje vyvinúť veľkú upínaciu silu ako modely tvaru F, takže sa používajú hlavne na prácu s relatívne veľkými prázdnymi miestami. Hlavná nevýhoda – rozsah nastavenia veľkosti upínacej časti je obmedzený na veľkosť konzoly, takže je zvyčajne potrebné na získanie množiny diferenciovaných svoriek.

 • Tvárový – Variantom snap-ins tvaru G s koncovým skrutkovým klipom sa používa pri výrobe nábytku.

 • Montáž – Aktualizovaná verzia svorky v tvare G, ktorá sa používa na prácu s vysoko celkovými údajmi.

 • Self – Možnosť svorky v tvare F s automatickým upínacím mechanizmom. Hlavné výhody – rýchlosť a jednoduchosť použitia a možnosť pracovať s jednou rukou. Hlavnou nevýhodou je menšia sila v porovnaní s manuálnymi modelmi.

 • Roh – najužnejší špecializovaný typ zariadenia používaných výlučne v produkcii nábytku na pripojenie drevených tyčí v určitom uhle (zvyčajne 90 °).

 Napájanie

Veľkosť kompresnej sily určuje silu, ktorá vznikla medzi svornými špongiami a povrchom časti pri plnej fixácii. Čím vyššia je táto hodnota – tým spoľahlivejšie zariadenie bude mať nainštalovanú položku. Preto si vyberiete svorku, stojí za to zvážiť rozsah úsilia vyvinutý nástrojom, ktorý budete zvládnuť obrobok stlačený. Je žiaduce, aby rozsah nastavenia rýchlosti bol čo najširší.

Nemalo by sa naháňať za svorkami s maximálnou silou svorky – je dôležité zohľadniť silné charakteristiky materiálu, ktorý sa chystáte na svorku.

Takže, určené na prácu s kovom, opustí stopy na povrchu upínacieho stromu.

Prečítajte si viac  Koľko gorny v 1 kocke?

Ponúkame sledovať Claftool Clamp Review in Video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: