Všetko o tehál kotvy

Stavebné práce – neoddeliteľnou súčasťou života všetkých obyvateľov planéty. Tento typ činnosti umožňuje vytvoriť najpohodlnejšie podmienky pre život a zlepšiť životnosť. Pre výstavbu obytných a priemyselných stavieb, špecialisti používajú veľký počet stavebných materiálov, ale vedúca pozícia na mnoho rokov pokračuje v obsadení tehly. Napriek jednoduchému použitiu tohto stavebného materiálu, počas výstavby štruktúr, odborníci odporúčajú použitie špeciálnych spojovacích materiálov – kotvy. Výrobcovia vyvinuli niekoľko možností pre produkty, ktoré sa líšia veľkosťou a konštruktívnymi funkciami.

Čo to je?

Kotva pre tehly – v druhu dopytu upevňovacieho prvku, ktorý môže byť použitý počas výstavby a v procese opravných a reštaurátorských prác. Tento produkt sa zdá byť obvyklým stavebným skrutkou, ale má konštruktívne funkcie, ktoré vám umožnia spoľahlivo pripojiť všetky tehlové prvky, a tiež opraviť rôzne časti hmotnosti na svojom povrchu.

Uzamykací prvok musí byť umiestnený v vopred určenom otvoru, V rovnakej dobe, počas procesu rehabilitácie, začína sa zvyšovať, čo vytvára maximálnu úroveň adhézie medzi predmetom a stenou.

Výrobcovia umelo zvyšujú úroveň spojky na kotiech tým, že na nich použije špeciálnu nádobu.

Preskúmanie druhov

Vysoká úroveň dopytu po upevňovacích prvkoch a ich široký rozsah nútených výrobcov vyvinúť širokú škálu častí, ktoré sa líšia veľkosťou, návrhom a technickými vlastnosťami. Tieto funkcie majú priamy vplyv na špecifiká prevádzky prvkov a niektoré detaily sú navrhnuté tak, aby vyriešili úzky kruh problémom zvýšenej zložitosti. Špecifické kotvy pre tehlové steny a murivo môžu byť použité pre plné, duté a duté stavebné materiály, Rovnako ako pre kremičitan a čelia tehál. Aby bolo možné starostlivo študovať všetky druhy, je lepšie zvážiť každý samostatne.

Dvojzložkový

Nový variant upevňovacích zariadení – kotva dva-hovorené prvky, ktoré majú spacerové puzdro klesli v dvoch smeroch.

Táto funkcia vám umožňuje posilniť fixický účinok nielen v konvenčnom murive, ale aj vo výrobkoch z dutého materiálu.

Bodovanie

Najbežnejší zips, ktorý sa používa na prácu s plnou tehál. Princíp prevádzky bodovacej kotvy je zverejnenie dištančného prvku vo vopred určenom otvoru, po ktorom nasleduje naskrutkovanie závitovej časti k upchatému dielu.

Klin

Klinové upevňovacie prvky – Špeciálne upevňovacie prvky, ktoré sú vybavené špeciálnym detailom rozdelenia.

Rozlišovacia charakteristika – spoľahlivá fixácia po úplnom expanzii v pripravenom otvoru, prítomnosť skrutiek a česanej hlavy.

MSA

Typy MSA sú pokročilé upevňovacie zariadenia, ktoré sú vybavené špeciálnymi mosadznými rukávmi. Konštruktívna funkcia – prítomnosť pozdĺžnych rezov, ktoré rozdeľujú povrch výrobku na oddelené rozširujúce prvky.

Na maximalizáciu rozširovania spacerového puzdra má vnútorná časť valcový tvar.

Hexagon skrutky

Kotviace skrutky s šesťhrannou hlavou – upevňovací prvok, v ktorom sa namiesto tyče a orechov používa klasická skrutka. Výrazná funkcia – upevnenie prvku v tehlovej dutine v čase otáčania matice, čo vedie k deformácii rukávu.

Výrobcovia tiež vyrábajú modely, ktoré môžu byť skrútené skrutkovačom.

Chemický

Produkty kotvy, princíp fungovania je založený na chemickej reakcii, je populárnym a populárnym zariadením pre prácu s dutými a poréznymi tehálmi. Rozdiely – plnenie lepiacim zložením výsledného otvoru po kotve vo vnútri. Výhody – vysoká úroveň upevnenia. Nevýhodou je nemožnosť použitia dizajnu, kým lepidlo zamrzlo. Toto časové obdobie závisí od komponentov a vlastností kompozície, musí byť nevyhnutne uvedený výrobcom v pokynoch.

Kapsula s lepidlom môže byť umiestnená vo vnútri produktu a v samostatnej fľaši.

Materiál

Vzhľadom k tomu, že kotviace tyče na monolitické obklady sa používajú v prípade, keď nie je možné vykonať páskovanie s ložiskovou stenou, výrobcovia sa používajú na výrobu upevňovacích prvkov Basaltoplastic a sklolaminát. Tieto materiály majú nielen vysokú úroveň pevnosti, ale tiež schopný odolať širokým teplotným rozsahom, a tiež majú nízky koeficient tepelnej vodivosti, ktorý výrazne znižuje pravdepodobnosť tvorby studených ostrovov. Počas prevádzky sa bežne vykonávajú výrobky zo sklolaminátu.

Špecialisti sa neodporúčajú získať oceľové kotvy, ktoré sú schopné akumulovať kondenzát počas prevádzky, čo nevyhnutne vyvolávajú korozívne procesy.

Rozmery

Na policiach stavebných obchodov môžete vidieť širokú škálu kotviacich skrutiek rôznych priemerov a veľkostí. Výber modelu závisí od jej účelu a funkčného zaťaženia.

Oceľové výrobky s metrickými vláknami, ktorých priemer sa pohybuje od 6 do 24 mm, a dĺžka sa výrazne líši, používa sa pri vykonávaní štandardných opráv.

Upevnenie

Ak chcete vytvoriť spoľahlivé budovy, odborníci odporúčajú posilniť dizajn so špeciálnymi upevňovacími prvkami – kotvy. Podrobnosti o upevnení kotvy sú jednoduché výrobky, ktorých inštalácia a upevňovače by nemali spôsobiť ťažkosti aj na nováčikov. Napriek jednoduchosti postupu pred uložením položky je potrebné vykonať výpočet na vypočutie a spĺňať všetky odporúčania špecialistov, aby boli plne bezpečné.

Základné pravidlá

Na získanie maximálneho výsledku sa skúsení majstri odporúčajú v procese inštalácie kotvy, aby zvážili niekoľko pravidiel a technologických znakov. Veľkosť výsledného otvoru musí striktne zapadnúť do priemeru upevňovacieho prostriedku. Nemôžete nainštalovať malú kotvu do veľkých otvorov.

Je prísne zakázané vytvoriť kotvu na spojoch medzi tehál, ktoré sú naplnené cementovou maltou. A tiež nežiaduce vybrať slabé časti s množstvom trhlín a čipov.

Na ochranu nite pred deformáciou, odborníci odporúčajú, aby sa zabránilo priamemu kontaktu kladiva s kovom a použitia drevených alebo gumových tesnení.

Pred začatím práce je potrebné presne označiť pracovné miesto s definíciou umiestnenia kotvy. Je kategoricky nemožné vyvŕtať vybrania blízko seba, pretože štruktúra tehál je porézna a krehká, ktorá bude určite vyvolať zničenie dizajnu. Pri vykonávaní izolácie sa svorky môžu zakúpiť samostatne.

V prípade potreby je možné vykonať nielen horizontálny zisk, ale aj vertikálnu – hlavnú vec, vyhnúť sa vzhľadu dokonca minimálny.

Pri výbere upevňovacieho zariadenia odporúčajú odborníci dodržiavať nasledujúce normy:

  • Dĺžka puzdra by nemala byť nižšia ako 6 cm;
  • Optimálna úroveň vstupu tyče do steny je 9 cm;
  • Odporúčaný počet kotiev na 1 m2 je 4 ks.; \ T
  • Pozemky v blízkosti otvorov a na kĺboch ​​je potrebné posilniť.

Nesprávny výber veľkosti, typu a materiálu upevňovacieho prvku môže vyvolať oslabenie štruktúry, ako aj vzhľad na stenách trhlín a chýb.

Odstráňte z prehlbovania odpadu a prachom pomôže špeciálnym kefom, vysávačom alebo akékoľvek pohodlné opravné prostriedky.

Technológia

Aby ste získali spoľahlivý a odolný dizajn, odporúčajú sa odborníci, aby sledovali nasledujúci postup akcií:

  • Vedenie značkovacích diel a presné definície umiestnenia svoriek;
  • Vyvŕtajte otvory požadovaného priemeru na zvolenú pracovnú časť;
  • úplné čistenie prachu a cudzieho odpadu;
  • Inštalácia upevňovacej časti;
  • Úplná hlava skrutky.

Dôležitý bod – hĺbka otvoru by nemala brať do úvahy hrúbku povrchovej vrstvy, ktorá neumožňuje vytvoriť maximálnu úroveň fixácie.

Ako používať chemickú kotvu, môžete sa naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár