Všetko o vŕtanie Forstner pre nábytkové slučky

Vrták (cylindrická fréza) Forstner, Rovnako ako väčšina ďalších nástrojov podobných stretnutia, používa sa na vytvorenie pravidelných a elegantných otvorov vo všetkých druhoch materiálov. Vyberte si takýto súbor nástrojov, vyznačujúci sa tak, že štruktúra a cenu, je nevyhnutná v súlade s materiálom, v ktorom by mal byť otvor vyrobený, ako aj na charakteristikách geometrických charakteristík druhého.

Zvláštnosť

Forcener Vŕtačky medzi vŕtačkami iných druhov sú zvýraznené 2 významnými pozitívnymi momentmi.

  1. Tieto rezacie nástroje v dôsledku charakteristík ich štruktúry umožniť, aby sa dokonale čisté okrúhle rezanie bez žetónov. Špeciálny ráz, rezný otvor pozdĺž obrysu, narazí do spracovaného materiálu a znižuje vlákna svojej textúry skôr, ako urobia hlavné rezné čepele. V skutočnosti sa v dôsledku toho vyplýva, že úplne vylučuje vzhľad čipov na okrajoch generovaného otvoru, aby bolo úplne hladké vnútorné steny a hladké dno.
  2. Uchovávanie jasného pohybu Valcové frézovacie mlyny počas vŕtania poskytuje špecializovaný ráfik, a nie centrum ostrova, ktorý je charakteristický pre cvičenia iných druhov. Takáto vlastnosťou Toolkit, ktorá sa používa hlavne ako vŕtačka na drevo, je veľmi v dopyte, keď je potrebné poháňať otvory na koncových položkách výrobku alebo vytvárať prekrývajúce sa otvory, ako aj umiestnené v uhle k vláknam, od ktorá je spracovaná vnútorná štruktúra materiálu.

Z toho, čo z toho vyplýva, že pomocou vrtákov vodiča môžete vytvoriť otvorenie prvej triedy, aj keď ich umiestnenie, ako aj vnútorná štruktúra spracovaného materiálu nemôžu umožniť zabezpečiť jasný smer podávania rezných nástrojov akéhokoľvek iného druh.

Rozmery a priemer

Všetky úpravy nástrojov majú pomerne rozsiahly rozsah priemeru. Valcové rezačky pre slučky na nábytku s priemerom 35 mm je veľmi v dopyte. Dve ďalšie o niečo menej vyhľadávané priemery sú 26 a 40 milimetrov. Dĺžka drieku, ktorá sa tiež nazýva vrták poháňaný, v závislosti od výrobcu môže kolísať, je však zvyčajne typický pre moderné skrutkovače a elektricky s 6 veľdlami 10-12 centimetrov.

Na pohone sa môže aplikovať spôsobom chemickej gravírovania nielen značenie Rozmery vrtáka I Logo Výrobcovia spoločnosti, ale aj Špecializovaná hĺbková stupnica. Niekedy môže byť v súbore zahrnutá odnímateľná opätovná rušička. Je to kovový kotúč pre priemer 4-6 milimetrov väčších ako vonkajší priemer rezného nástroja. Na pohone je obmedzovač upevnený skrutkovaním do rukávu.

Ako si vybrať?

Aké frézy sú výhodné kúpiť – drahé originál alebo lacné od výrobcov firmy tretích strán – Voľba sa vykonáva v závislosti od toho, ako to bude potrebné používať v práci. V dielni, kde sa predpokladá, že stabilná výroba nábytkárskych výrobkov sa predpokladá, že bude potrebné používať tento súbor nástrojov dosť často. Okrem toho budú rezačky rôznych veľkostí. A výlučne pre vaše vlastné potreby domácností, je nerenciality kúpiť drahý nástroj.

S intenzívnou aplikáciou je vhodnejšie kúpiť originálne produkty, Ak chcete vytvoriť podmienky pre nepretržitú prevádzku a súčasne dlhú dobu na uloženie nástrojov v pracovnom stave. Vysoká cena sa neskôr vyplatí. Pre zriedkavé použitie je lepšie zakúpiť súbor 6-7 cvičenia bežiacich veľkostí (Vrátane valcového rezačky frézy 35 milimetrov), na ktoré bude zodpovedaná jedným drahým pôvodným vzorom.

Ako použiť?

Na pripojenie slučky sa budete musieť pripraviť Miesto na pristátie. V tomto tvojom pomocníkovi bude špeciálny vrták.

Jednoduchá prítomnosť Toolkit však nestačí. Je potrebné, aby to tak dokonca. V opačnom prípade je zoznam potrieb fasáda vášho nábytku, pokazeného materiálu. Opakujte najprv na niektoré orezávanie.

Takže potrebujete súbor, ktorý zahŕňa:

  • ruleta alebo pravítko;
  • valcový rezač;
  • awl;
  • skrutkovač;
  • elektrická vŕtačka;
  • skrutkovač;
  • ceruzka alebo pero;
  • Individuálne ochranné prostriedky.

Súprava sa môže zmeniť na základe určitej situácie. Miska slučky bude musieť byť vložená do fasády. Po prvé, to robí značku. Najdôležitejšou vecou je správne definovať stred budúcej diery pod miskou. Stred otvoru je metolova pri 22-23 milimetroch z okraja materiálu. To poskytne možnosť ponechať približne 5 milimetrov medzi okrajom fasády a okrajom loopovej misky.

Odporúča sa cvičiť rezačky, takže nemôžete vyvŕtať dieru cez alebo hlbšie, ako je potrebné. Musíte vŕtať pod malým, neustále pripojeným elektrickým prístrojom.

Na konci práce odstráňte všetok materiál odpad, vytvorte armatúry a spustite montážne príslušenstvo.

O tom, aký druh lesiteľa nekupujte, môžete zistiť v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: