Všetko o vŕtanie s kužeľovou stopkou

Ako odlíšiť jeden vrták z iného? Okrem zrejmého vonkajšieho rozdielu existuje niekoľko kritérií, pre ktoré sú rozdelené do skupín: materiál, z ktorého sú vyrobené, spôsob výroby, účel (pre prácu s kovom, drevom, tehál, betónu a t. D.). Tam je tiež rozdelenie reznej hrany.

Kužeľový stopka je dizajn, vďaka ktorým nie sú žiadne problémy, aby sa vycentrovali vŕtač alebo perforátor.

Čo to je?

Táto skupina výrobkov patrí niekoľko rôznych typov trysiek. Každý z modelov sa uplatňuje na plnenie svojich úloh. Napríklad vrták, vyrobený v súlade s GOST 10903-77, pracuje na zvýšenie oblasti vyvŕtaného otvoru. Každý zo špirálových trysiek má charakteristické vlastnosti, ktoré sú v ňom obsiahnuté: geometrický dizajn, typ reznej hrany, výrobný materiál a typ spracovania, ako je oceľ so striekaním alebo trajektom.

Tvar dýzy je veľmi dôležitý, pretože to závisí od toho, vyberú vŕtačku, aby vykonali určitý typ práce alebo nie. Pre rôzne povrchy a vyvŕtané otvory rôznych hĺbok a priemeru sa používajú rôzne typy mlynov.

Na výrobu takýchto boursov sa používajú zliatinové alebo uhlíkové oceľové stupne 9XC, p9 a p18. Posledná dva štítok ako HSS, sú vysokorýchlostné. Takéto zliatiny nestrácajú pevnosť pri zahrievaní, dokonca silné, čo robí výrobky z nich nevyhnutné pri vŕtanie. Aby bolo možné určiť, ktorý región sa bude používať vŕtať, musíte poznať uhol jeho brúsenia, t. E. Veľkosti rohov dvoch hlavných rezných hrán a priečnych. Na vŕtanie plexiskla, plastov, tryska, s uhlom 60 až 90 stupňov, bude potrebná. Riedidlo listu, ktorý je plánovaný na vŕtanie, tým menší je brúsny uhol by mal byť.

Malé množstvo poskytuje dobrý indikátor rozptylu tepla, čo je dôležité pre tieto materiály, ktoré sa deformovali pri prehriatiu. Treba však mať na pamäti, že ostrenie v malom uhle robí vŕtač viac zraniteľnejšia, krehká, takže môže byť použitá len na vŕtanie non-tuhých materiálov. Brúsenie zadného uhla by nemalo byť menšie ako 15 stupňov. V opačnom prípade bude vŕtačka vyplniť povrch a nie vyliezť, čo vedie k deformácii.

Prečítajte si viac  Farby: Vlastnosti a výhody

Uhol, pod ktorým sa rezné hrany konvertujú na špičke, je od 118 do 135 stupňov. Tam sú tiež trysky, na ktorých sa odstráni ďalšie šampionáty – dvojité ostrenie. Táto metóda znižuje trenie, ku ktorému dochádza počas procesu vŕtania. Existujú stále zariadenia s prítomnosťou dvoch krokov, ktoré robia stopku perfektnejšie. Pomocou dvojstupňového titulu sa riadiace centrum stane oveľa presnejšie.

Brastery vybavené kužeľovými stopkami majú rovnaký účel ako ich analógy s valcovými a pozostávajú z rovnakých položiek. Zariadenie pracovnej časti vrtáka obsahuje reznú časť (tieto sú dve hlavné a jedna priečna hrana) a vodidlo (obsahuje rezné hrany pomocnej povahy). Shank sa nazýva prvok, pomocou ktorých je tryska upevnená v kazete elektrického náradia. Forma kužeľa, ktorý má stopku, je vhodné ľahko opraviť a uvoľniť produkt z kazety.

Conic cintors v priemysle sú najmä v dopyte, pretože umožňujú automaticky nahradiť trysky vretena.

Typy

Ruky pre vŕtačky s kužeľovou stopkou sú rozdelené do štyroch hlavných skupín.

  • Skrátenie. Sú potrebné na vyvŕtanie otvorov malej hĺbky. Obstarávanie sa vyskytuje v širokej časti kužeľa.
  • Kužeľový. Majú kužeľovú formu, veľmi jednoduché použitie.
  • Metrický. Dĺžky stopky a pracovného priestoru sú korelované ako 1 až 20.
  • Drill Morse. Rozdiely od metrických vrtákov minimálne. Pre tento typ bouwners sú špeciálne veľkosti, všetky z nich osem. Trysky metrické aj morse, môžete vyvŕtať otvory v rôznych materiáloch: hliník, liatina, mosadz a bronz, všetky druhy ocelí.

Aby sa dýza morse trvanlivejšia, oceľová HSS sa používa na jeho výrobu. Vďaka tomu je posilnená schopnosť bracover vyliezť na oceľ a jej operácia sa stáva jednoduchšou – aj pri riadení alebo bubnom komplexných dierych. Produkty s kužeľovou stopkou sú ideálne, aby ste mohli vyvŕtať otvory v povrchoch pred vysokou pevnosťou a hustotou. Vďaka kužeľu v zariadení môžete rýchlo zmeniť trysku na iný a presne script.

Prečítajte si viac  Vlastnosti ochranných škatuľiek a pravidiel pre ich výber

Možnosti pre vŕtanie s kužeľovou stopkou sa môžu líšiť. Môžu mať labky, a potom sa montáž bude vykonávať upevnením v jednej polohe, potom vŕta sa počas prevádzky nebude vypnúť. Môžu mať vlákno, a to je najspoľahlivejšia možnosť, pretože tyč, s ktorou je tryska konsolidovaná, úplne zabraňuje poklesu vŕtania v procese prevádzky. Existujú aj produkty, na ktorých nie sú žiadne nohy a vlákna. Pracujú s takýmito materiálmi, ako sú plastové, ebonitové, plexiskla, t. E. relatívne svetlo.

K dispozícii sú tiež špeciálne vŕtačky vybavené otvormi alebo drážkami, takže k nim sa dodáva mazací a chladiva. Ale trysky s kužeľovým stopkou sú tiež populárne v každodennom živote, pretože sú ľahko sústredené, okrem toho sú optimálne pre vŕtanie otvorov s veľkým priemerom, pretože vám umožnia okamžite nastaviť potrebné parametre bez dodatočného zneužitia.

Kritériá voľby

Výber vrtáka s kužeľovým stopkou, je veľmi dôležité venovať pozornosť svojej dĺžke a priemeru. Okrem skráteného a štandardu, Tam sú tiež predĺžené trysky – riadiť najhlbšie otvory.

Je potrebné vziať do úvahy aj iné parametre podpory, napríklad, aký tvrdý materiál plánujete spracovať. Čo je samotná tryska, nie menej dôležitá, pretože dodatočný povlak sa aplikuje (alebo nie je aplikovaný). Na najčastejšie vrtáky aplikujú striekanie z diamantovej drviny alebo dusíka titánu. Ak chcete pochopiť, ako je býk spracovaný, stačí sa pozrieť na jeho farbu. Ak šedý, Znamená to, že nebolo spracovanie a oceľ má nízku pevnosť a ľahko sa zlomí. Čierne vŕtačky Spracovanie s horúcou parou – táto metóda sa nazýva „oxidácia“. Svetlý zlatý tón navrhuje, aby sa vnútorné napätie eliminovalo z dýzy a jeho sila sa zvýšila.

Najspoľahlivejšie sú vŕtačky, ktoré majú jasnú zlatú farbu.

Metódy aplikácie

Connoisseurs tryshles sa používajú na vyvŕtanie listov s rôznou silou a tvrdosťou, ale nemali by byť krehké. Môžu to byť všetky druhy kovov a zliatin, ako aj organizované sklo, všetky typy plastov, drevo, drevotravičky. Aby bolo možné vyvŕtať žiaruvzdorné zliatiny, bude potrebná tryska, na ktorej sú k dispozícii karbidové dosky, a na prácu s plastmi bude potrebné špeciálne ostrenie býkov.

Prečítajte si viac  Profily pre PVC panelov: odrody a funkcie

V ďalšom videu sa hovorí o adaptéri pre vŕtanie s kužeľovým stopkou.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: