Všetko o vysokej škole reziva

S nezávislým výberom dreva je potrebné vziať do úvahy svoje typy, pretože spotrebiteľské charakteristiky podniku sa budú líšiť. V materiáli tohto článku budeme zvážiť základné požiadavky, metódy spracovania, rozdiel medzi odrodami a hlavné nuansy voľby.

Požiadavky

Les rôznych veľkostí a kvality zahŕňa drevo. V priebehu svojho výrobcu sú guľatiny rozdelené na časti a zamietli. Každý typ rezaného dreva podlieha všeobecne akceptovaným štátnym štandardom (napríklad GOST 24454-80, GOST 8486-86, GOST 2140-81, atď.).

Kvalita lesných materiálov vývozu a realizácie v rámci hospodárstva sa odhaduje plastovým alebo najhorším okrajom. Zároveň venujte pozornosť viacerým dôležitým kritériám:

 • látky materiálu (drsnosť, trhliny, nedostatky štruktúry);
 • Prípustná hodnota vlhkosti;
 • Kvality rezu a uhol jeho sklonu;
 • Hustota stromov a kvality jadra;
 • Počet bitky na jednotku plochy materiálu;
 • Vzhľad a odtieň prázdnych miest;
 • vek materiálu, umiestniť jeho rezanie;
 • Zranenia hmyz (jadrá, chrobáky);
 • prítomnosť húb, plesní, rotov;
 • deformácie pozdĺž okraja;
 • Špirálové zakrivenie.

Okrem toho plavba závisí od hmotnosti, reziva veľkosti, hrúbky a šírky tabuliek. Gradácia triedenia berie do úvahy obchodné kvality, dekoratívnosť, pevnosť, odolnosť voči hnilobe rôznych plemien, hodnota seniority na skutočné veľkosti.

GOST predpisuje požiadavky na takéto skaly, ako je jedľa, céder, smrek, topoľ, borovica, lístie, ox, somší, breza, buk, popol, smrek, dub, Rýn. Pokiaľ ide o zápas slnka, neberú do úvahy suka, ktorej oblasť nedosiahne polovicu tolerancie. Čím vyššia je však trieda, požiadavky na najťažšie.

Rovnaké požiadavky sa vzťahujú aj na praskanie polotovarov na okrajoch a doskách vznikajúcich na koniec. Trhliny by nemali spôsobiť porušenie integrity rezaného dreva.

Spracovanie metód

Podľa typu spracovania reziva hobľované, brúsené, okrúhle, surové, päty. Na základe typu rezania sa drevo rozdeľuje na tangenciálne a radiálne. Predvalky prvej skupiny sú vytvorené rezaním cez čiary, ktoré nezasiahajú jadro. Analógy druhej skupiny.

Zastrelený Rezivo je ošetrené drevo so špecifickou dĺžkou. Nedotknutý Analógy nemajú spracovanie z koncovej strany. Kalibrované odrody sa vysušili na danú hodnotu vlhkosti, spracovaná za špecifických veľkostiach. Štrukturálne vyrobené z pevných skál (dub, smrek).

Celá rezivo vystavená triedeniu je rozdelená na 2 typy: A uterené. Každý pohľad má svoje vlastné charakteristiky.

Hnusný

Billets of Edged Group majú správny obdĺžnikový tvar. Sú vyrobené pomocou hobľovania (odstránením čipov na oboch okrajoch alebo z jednej roviny). Každá taká doska je jednoduchá, čistená drevená handrička s hladkými hranami. Kvôli vysokokvalitným brúsením je takéto rezivo inštalované priamo na zvolené miesto bez vystavenia dodatočného spracovania.

Utešený

Undedovaný materiál sa vyznačuje neošetrenými hranami. Jeho povrch je hladký na oboch stranách, na bokoch zostávajú surové priestory zaoblených tvarov pokrytých kôrom. Takéto rezivo sa vyznačuje najhorším vzhľadom, to stojí 2-3 krát lacnejšie ako okrajový analóg. Prierez takýchto medzier obdĺžnikových alebo štvorcových.

Triediť

Rozlišovať niekoľko odrôd reziva. Rozbité závisí od kvality dreva listnatých alebo ihličnatých hornín a jeho spracovania. Lozorné materiály sú rozdelené do 4 stupňov, klasifikácia ihličnanov pozostáva z 5 (pridaná zvolená trieda).

Vybraný

Najlepšia odroda je výber reziva. High-Grade drevo (0. ročník) sa používa v lodnej a automobilovej výrobe nábytku. Nemá žiadne chyby (hrbole, kroky, cez a hlboké trhliny, zvyšky drevnej kôry, hniloby, obol, korene). Vylúčené zahraničné inklúzie, svah vlákna je 5%, podiel je jednosmerný. Je možné mať minimálne praskliny zo sušenia.

jeden

Primal rezivo sa aplikuje v stavebníctve a nábytkárskom priemysle. Toto je najspoľahlivejší tovar s minimálnym defektom (fena, trhliny). Nemá suchý, bene, spadnutý fena, zdravé bomby, šírka prasklín a hĺbku viac ako 1 cm. Celková dĺžka trhlín by nemala prekročiť 1/4 dĺžky obrobku.

Hniloba, cez trhliny a podiel, formy, nemá iné prvky. Solot je vylúčený, drevo prvej triedy nemá modré, bicie, stopy parazitov, tmavé škvrny.

Je to suché drevo bez viditeľného poškodenia. Vyznačuje sa zdravým vzhľadom.

2

V rezivo druhej triedy používanej pri výrobe nábytku, viac chýb ako vybraný analóg. Tieto podliehajú menej prísnym požiadavkám, takže ich kvalita je nižšia. Tieto predvalky môžu mať praskliny s celkovou dĺžkou až 1/3 dĺžky dosky, ako aj dávkovanosť s malým priemerom sukovej. Prítomnosť 2-3 stôp wormwort na 1 m dĺžku (alebo 1 veľké) je povolená.

Drevo druhej triedy by nemalo mať plesne, huby, stopy hniloby, cez trhliny a trhliny. Jeho rozdiely s produktmi prvej triedy. Vykračuje padajúce, hnilobné uzly, veľkosť zdravia by nemala presiahnuť 2 cm. Ťažkosť nie je povolená, mechanicky poškodenie je vylúčené, ako aj zahraničné inklúzie.

3

Rumber tretieho stupňa sa používa na výrobu dopravných obalov a kontajnerov (vrátane jednorazových boxov, podláh, paliet). V skutočnosti to orezávanie z rezaných drevených 1 a 2 odrôd. Objem defektov je tu ešte väčší, je to nízko kvalitné drevo, charakterizované nízkymi nákladmi.

Základná požiadavka na takýto materiál – absencia veľkej dôkladnej sukovej a hlbokej koncovej trhliny. Ostrý uhol sklonu vlákien, mechanické poškodenie drevenej vrstvy, plesne, wormochin. Možno prítomnosť vnútorného bažina.

Celková dĺžka trhlín by nemala presiahnuť 1/2 dĺžky obrobku.

4

Takmer všetky zlozvyky uvedené v GOST, vrátane mávanosti a deformácie, môžu byť prítomné na streľbe. V tomto prípade môže byť dĺžka trhlín, veľkosť suky. Počet červov by nemal presiahnuť 6 na 1 m. Takýto materiál ide na výrobu plotov, debnenia, paliet, hozblokov, kabín, prístreškov, arborov.

Môže mať zmenu farby, ako aj mechanické poškodenie. Prehľad hornej vrstvy je povolený a krídla. Prítomnosť hnilobu a zahraničných inklúzií sú vylúčené. Integrita nadácie musí pretrvávať. Povrch môže byť hrubý, je možné mať indikovanú sučku.

Ako si vybrať?

Rozsah rezaného dreva dodaného na domácom trhu je rôznorodý, ktorý často dáva zablokovanie obyčajného kupujúceho. Pri nákupe dreva, musíte venovať pozornosť viacerým faktorom.

 • V doskách a baroch môže byť 5 odrôd, brusev – len 4.
 • Vlhkosť reziva by nemala prekročiť 22%. Ak je to viac, suché drevo nebude fungovať.
 • Príprava inej drsnosti. Vyššie ako jeho ukazovateľ.
 • Materiál by nemal mať veľké odchýlky od dĺžky.
 • V priorite hornín pestovaných v studenej klimatickej zóne.

Odrody sa líšia nielen cenou a kvalitou. Pri nákupe potrebujete zohľadniť rozsah. Prvé 3 odrody sú spravidla vhodné na konštrukciu, nižšie sa používajú na obloženie a podlahy. Nie je potrebné získať vybrané rezivo pre prípady, keď sa používa druhý alebo tretí surovina.

Je dôležité vziať do úvahy hustotu: pre schody a podlahy, musíte si vziať produkty z pevných skál (dub, smrek) z prvej triedy. Prstene vo vertikálnej časti sa nachádzajú v blízkosti seba. Okrem toho sú paralelne, čo umožňuje použitie materiálu na výrobu nábytku.

Rezané drevo používať vonku by nemalo mať cez a hlboké trhliny. Čím viac drevnej feny, tým horšie jeho mechanické vlastnosti. Drsnosť materiálu kvality by nemala prekročiť 1250 mikrónov. Hustý okrajový materiál silnejší a odolný voči vlhkosti.

Rozmanité rezivo má označenie na konci vo forme ikony „0“, bodov alebo čiar (od 1 do 3). Zároveň sa nečistia iba produkty 4. ročníka. Označenie môže byť označené číslami a písmenami „A“, „B“, „C“. Drevo silné až 2,5 cm tipové čiary, hrubšie – bodky.

Pre prítomnosť nedostatkov sa materiál skontroluje pred prijatím do skladu. Okrem normocontrolu, pri nákupe, musíte venovať pozornosť odrodovým charakteristikám. Najlepšie je získať materiál z osvedčeného dodávateľa. Kračené skóre sa určuje na jednej 1 m rade s ktoroukoľvek zo strán. Zároveň je trieda určená najhoršou stránkou.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: