Všetko o zrútení vzduchu

Moderný trh lakovacích zariadení je dosť rôznorodý, čo je dôsledkom prítomnosti rôznych typov zariadení. Medzi nimi možno zaznamenať vzduch a bezvzduch, ktoré majú rozdiely, ktoré môžu vykonať zmeny v pracovnom toku. Druhý typ nie je menej účinný a vyžaduje podrobnejšie zváženie.

Čo sa líši od vzduchu?

Na základe názvu je už možné pochopiť, že modely bezvzduch nevyžadujú takéto zariadenie ako kompresor. Je to ten, kto vytvorí tlak vzduchu, ktorý maľuje farbu. V prípade bezvzduchového nástroja je základom práce princíp disperzie, to znamená, že drvenie materiálu a jeho vydávanie na ošetrenom povrchu.

Okrem toho existujú rôzne rozdiely. Po prvé, môžete povedať o kolapse farby. Je efektívnejšie, pretože nevýhodou vzduchových modelov je hnev z materiálu vo vzduchu pri používaní farieb. Toto percento je oveľa menej medzi jednotkami bezvzduch, pretože pracovná zmes jednoducho nikde nezmizne, pretože spadá priamo na povrch.

Táto metóda má výhody aj nevýhody. Výhody zahŕňajú vysokú účinnosť a kvalitu postreku, ktorý sa používa v priemysle a stavebníctve. Medzi nevýhodami je hlavná vec nadmerná rovnosť. Kvôli príliš vysokému tlaku sa farba uvoľňuje tak rýchlo, že je lepšie zvládnuť jednoduché detaily obvyklého tvaru, bez ohyby a iných dizajnových prvkov.

A tiež nastavenie bezvzduchového nástroja vyžaduje presnejšie nastavenie, pretože materiál sa aplikuje na plochú silu. Nie je možné povedať o čistení čistenia. Tento proces stojí za to zaplatiť osobitnú pozornosť, pretože jeho ignorovanie je oveľa rýchlejšie znižuje účinnosť dýzy ako striekacie pištole.

Zoznam rozdielov v týchto typoch postrekovačov možno povedať, že bezevnášia aplikácia nie je v každodennom živote, ale v priemysle, napríklad v predajniach automobilov, stavby lodí a iných smerov.

Tento rozsah je vyjadrený univerzálnosťou bezvzduchových lístkov, pretože môžu spracovať veľké množstvo materiálov a bez ohľadu na ich stav. Z tohto dôvodu sa takéto kamenivo používajú v nábytkárskom priemysle, kde nedostatočné spracovanie dreva nebude vážnou prekážkou farbenia. To môže byť tiež pripisované použitiu bezvzduchových práčovne na železnici. Je to hrubé spracovanie, ktoré robí tento typ najviac univerzálny, aj keď náročnejší.

Princíp prevádzky a zariadenia

Hlavným rozdielom v dizajne Airless modelov, ako už bolo spomenuté, je absencia kompresora. Na paintopult, alebo skôr, jeho pištoľ, hadica je spojená, ktorá dáva farbu cez trysku. Má malú veľkosť, takže horák má jasné hranice a aplikované materiály na laku čo najbližšie, čím sa dosiahne vysoká účinnosť. Stojí za to hovoriť o prítomnosti špeciálneho bezpečnostného systému, ktorého hlavným účelom je chrániť používateľa pred vysokým tlakom náradia, pričom nezasahuje do prevádzky.

Dizajn tiež poskytuje inštaláciu filtra. Umožňuje maliarske akcie aj v prašných miestnostiach, ak nemáte čas na čistenie. Samozrejme, že je lepšie pracovať na začiatku na vhodnom mieste, ale je tu príležitosť na okamžitú prevádzku bez straty kvality. Maľovanie v trysku sa vykonáva cez elektromotor, ktorý môže byť pripojený k rôznym typom diskov.

Všeobecne platí, že zásada prevádzky sa nelíši od vzduchových modelov, s výnimkou týchto vlastností. Prostredníctvom akcií mechanizmov, farbiace látky vstupujú do dýzy a sú rozdelené na povrch.

Je dôležité dodať, že hlavné materiály, ktoré sa môžu použiť, sú alkyd, spomaľujúce horenie, latexové, textúrované a epoxidové zmesi.

Názory

Existujú tri typy bezvzduchových farieb, každá si vyžaduje osobitnú pozornosť pochopeniu vykorisťovania a rozsahu na základe technických prvkov.

Elektrický

Tento typ pohonu kanálov z napájacieho systému cez drôt. Treba to zohľadniť, aby sa zabezpečilo maximálna výkonnosť bezpečnosti a nástroja. Pomocou tohto typu modelov je vždy potrebné mať množstvo napájania, ktoré sa najlepšie prejavuje pri prevádzke v životných podmienkach. Ak venujete pozornosť elektrickým práčkam, možno pochopiť, že nemajú takú veľkú moc ako jednotky iných dvoch typov.

Je to spôsobené tým, že hlavné výhody a vlastnosti prevádzky sú pohodlie a kompaktnosť. Optimálne charakteristiky na vykonávanie stredných maliarní, malých rozmerov a hmotnosti, jednoduchej prepravy – toto je možné pripísať hlavným výhodám akumulátorov.

Nesmieme zabúdať, že práca z elektriny má svoju vlastnú zvláštnosť, pretože tento typ zariadení je zakázaný používať v požiari nebezpečných a príliš vlhkých miestach. Môžu existovať skrat alebo oxidovať nejaký mechanizmus.

Benzín

Typ paintopult, ktorý pracuje na najnáročnejšom stave paliva – benzínu. Hlavná výhoda môže byť nazývaná nezávislosť. Nemusíte sa starať o bočný zdroj. Len nalejte palivo a použite nástroj. Benzínové modely majú dobrú moc, vďaka ktorej najčastejšie nájdete ich použitie v priemyselnej práci. Vysoká účinnosť možno pripísať profesionálom, ale existujú aj nevýhody.

Po prvé, tieto sú výfuky z paliva. Sú škodlivé pre inhaláciu a čo je najdôležitejšie, vyžadujú osobitné prevádzkové podmienky. Je veľmi dôležité, aby ste sa vopred starali, že pracovná miestnosť je vetraná. Preto sa v otvorených oblastiach používajú modely bez benzínu, ako sú stavebné projekty, kde prítomnosť výfukových plynov nemá vážne následky. Sila tiež ovplyvňuje prepravnú kapacitu, ktorá je nevýhodou agregátu s značnými rozmermi.

Pneumatický

Najefektívnejší typ pohonu, pretože vám umožní pracovať s materiálmi veľkej plochy. Základom práce je pneumatická inštalácia vytvorená špeciálne pre priemyselné váhy. Zvyčajne, Tento typ paintopultov sa používa v automobilových službách, automobilov, v lodiarsky a iných priemyselných odvetviach, kde je čas veľmi dôležitý. Samozrejme, pneumatické modely majú najvyššiu cenu, ale ak viete, ako budete používať podobnú jednotku a môže si uvedomiť svoju silu, bude sa vyplatiť skôr krátky čas.

Ako si vybrať?

Po prvé, rozhodnite o type zariadenia. Vďaka hodnoteniu výhod a nevýhod, ako aj vlastností dizajnu a prevádzky si môžete vybrať príslušný model založený na úlohách a objemovom objeme. Venujte pozornosť jednotlivým častiam kolapsu, napríklad na priemer dýzy. Táto charakteristika je zodpovedná za zabezpečenie toho, aby karasopult mohol vyrobiť čo najviac materiálov. Zvýšenie emulzie sa teda zvyšuje, ale práca môže byť vykonaná rýchlejšia. Konvenčná veľkosť, ktorá vytvára priemer horáka až do výšky 80 cm, aby vykonali širokú škálu úloh.

Nezabudnite na použitie maximálnej prípustnej viskozity. Musí to byť 50-80 DIN tak, že môžete použiť farbu rôznych konzistencie a nezávisle nastaviť svoj stav pridaním požadovaného množstva rozpúšťadla.

Pred výberom voľby sa užitočné dozvedieť sa viac o dizajne, alebo skôr prítomnosť rôznych trysiek na dýze, o rukoväti a jej štruktúre. Medzi technickými vlastnosťami je možné poznamenať, že je dôležité, aby ste si všimli význam hluku a výkonu, pretože tieto dva parametre určujú účinnosť a pohodlie vybavenia.

Nemenej významný výber výrobcu Artricraft. Na modernom trhu je prezentovaný veľký počet spoločností na poskytovanie svojich výrobkov spotrebiteľovi. Možnosť širokého výberu v tomto prípade určuje, pretože môžete pokračovať z rozpočtu, špecifických preferencií, porovnajte možnosti modelu s vašimi úlohami.

Najlepší výrobcovia

Informácie o dobrých a osvedčených výrobcov môžu pri nákupe znateľne pomôcť. Môžete si urobiť malé hodnotenie, ktoré bude zahŕňať dobre známe spoločnosti s dobrým sortimentom.

Graco – Firma, ktorá sa špecializuje na ručne maľované technológie. Medzi výhody možno poznamenať široký rozsah, ktorý je postavený na modelovej linke. To znamená, že jedna jednotka má niekoľko variácií, ktoré sa líšia v ich vlastnostiach a balíku. Takáto odroda vám umožňuje vybrať si paintopult na základe rozpočtu.

Bosch – Slávna spoločnosť, ktorá vyrába rôzne typy elektrických nástrojov. Dostatočné množstvo rozsahu v najrôznejšom výkone umožňuje spotrebiteľovi vybrať si techniku ​​rôznych úrovní a aplikácií. Dobrá kvalita a priemerná cena na dlhú dobu sú ocenené kupujúcimi, vďaka ktorej model Bosch je ľahko nákup v Rusku. To platí aj pre náhradné diely, ktoré možno zakúpiť samostatne.

WAGNER – Nemecký výrobca, ktorý je známy predovšetkým pre svoje automatizované systémy, ktoré sa používajú vo veľkých priemyselných odvetviach. Pneumatické modely WAGNER sa vyrábajú pomocou moderných technológií, vďaka ktorej sa dosiahne vysoká kvalita a efektívnosť výkonu rôznych prác. Samozrejme, že tieto systémy majú vysokú cenu, ale sú určené na masívne a rozsiahle použitie, ktoré budú môcť obrátiť náklady na zariadenia v budúcnosti.

„Bison“ – domáci výrobca lacnej techniky, medzi ktorými existujú a agregáty pre farbenie povrchov. Modelový rad nízkym a stredným cenovým segmentom, vyjadrený v optimálnom pomere kvality a nákladov, je najvhodnejší pre domáce použitie. Jednoduchá prevádzka, spoľahlivý dizajn a možnosť dobrej spätnej väzby robí Kzubor Sposters medzi najvýhodnejšie za ich cenu. A to tiež stojí za zmienku nízkych nákladov na náhradné diely a iné komponenty, vďaka ktorým sa znižujú náklady na prevádzku.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: