Všetky jemnosti výberu stropných tapiet

Stropné tapety zaberajú vedúcu pozíciu medzi modernými typmi povrchových úprav. Tento materiál sa podarilo stať sa populárnym, pretože sa dlhý čas používa v dekor. Vďaka elegantnému výberu farieb a textúr sa takéto tapety môžu použiť v dizajne všetkých miestností. Umožňujú vám vytvoriť nielen atmosféru pohodlia, ale aj vizuálne zlepšiť vnímanie priestoru, takže je objemový a neobvyklý.

Čo tam je?

K dnešnému dňu sú stropné tapety prezentované vo veľkom sortimente, od dostupných lacných modelov a končiacich s drahými možnými možnosťami. Všetky z nich sa líšia medzi sebou kvalitu povrchu, štruktúru a prevádzkové podmienky.

V závislosti od výrobnej technológie je tapeta na strope rozdelená na:

 • Hladká hladká.

 • Konštrukčný. Na dvoch vrstvách papiera. Kresba na ich webe sa aplikuje pomocou tlačovej siete.

 • Foto tapety. Najbežnejší typ, ktorý dizajnéri sa často používajú na dokončenie stropov. Ich zloženie pozostáva zo samostatných častí zozbieraných v jednom kuse na strope.

Je tiež k dispozícii na predaji a super odolných tapiet, sú lepené v kuchyniach a kúpeľniach. Povrch takéhoto materiálu je textúrovaný a dobre vyčistený kontamináciou a prachom.

Pokiaľ ide o iné priestory, v ktorých bude existovať reliéfna tkanina s reliéfnou štruktúrou pre nich správnu voľbu.

Často sa používajú na dokončenie stropu v hale, ako aj nepostrádateľné pre scenériu nerovného stropu.

Pre malé a nízke izby špeciálne vyrábajú tenké tapety, imitáciu kameňa alebo keramických dlažieb.

Vyzerá to aj v tejto situácii a zrkadlových kompozíciách s hodvábnymi vláknami.

Materiál

V modernom dizajne existuje mnoho spôsobov, ako dokončiť strop, ale najväčší dopyt sa používa, pretože robia izbu originálne a útulné. S cieľom uspokojiť potreby aj tých najnáročnejších zákazníkov, výrobcovia neustále vyvíjajú nové výrobky náčrty a dopĺňajú rozsah tohto produktu s neobvyklými plátmi.

V súčasnosti je päť hlavných odrôd stropných tapety: Fliseline, vinyl, kvapalný, papier a sklo. Ich charakteristickým znakom je materiál používaný pri výrobe.

Tapeta na záchvat Fliesline sa považuje za najvyhľadávanejší stropný dizajn. Sú vyrobené z hustého materiálu, takže sú schopní skryť chyby na povrchu. Okrem toho plátno hrajú úlohu dodatočnej ochrany pred stropným praskaním. Takéto výrobky nie sú zaklinené, takže je to skvelé pre maľovanie.

Aby bola miestnosť nádherne transformovaná, stačí si vybrať požadovaný odtieň tapety a vytvoriť textúru so vzorom na nich.

Nie sú horšie v ich vlastnostiach a vinylových produktoch, ktoré sú kombináciou dvoch vrstiev. Základom takých tapiet je papier alebo phlizelin a povrch je pokrytý polyvinylchloridom. Canvas majú vysoké prevádzkové vlastnosti a môžu byť oboje textúry a hladké. Materiál je rezistentný voči vlhkosti a chemikálii.

Nedávno, stropné úpravy tiež začali používať tapetu na tapety na sklolaminátu. Sú vyrobené zo sklenených fliaš tkaním. Okrem toho výrobok obsahuje modifikovaný škrob. Výrobky môžu byť natreté alebo lakované. Hlavnou výhodou takýchto tapiet je ich prirodzenosťou, navyše sa plátno nebojí mechanické poškodenie a môže spoľahlivo slúžiť do 30 rokov.

Jedným z odrôd dekoratívnej omietky sú tekuté tapety. Rozlišujú sa krásnou spojkou s povrchom stropu, elasticity. Dobre vhodný na výzdobu priestorov s nezrovnalostiam a veľký počet rohov. Vyrobené z ekologických výrobkov – celulóza a umelý hodváb. Takéto tapety sú schopné hromadiť teplo, majú zvukovú izoláciu a protipojky.

Papierové tkaniny, spravidla pozostávať z dvoch papierových vrstiev. Tento typ tapety je najekonomickejší pre scenériu. Hlavnými nevýhodami materiálu sú nízkou pevnosťou a blotovaním, okrem toho sa tapety môžu v procese natiahnuť.

Veľkosť

Dôležitým ukazovateľom pri nákupe stropných tapier bude ich veľkosť. Klasické možnosti produktu sú valce 25 * 106, 17 * 53 alebo 125 * 75.

Ale pre stropnú dekoráciu, je najlepšie uprednostniť veľkú dĺžku veľkej dĺžky, pomôže uložiť materiál a zmierniť orezávanie. Spravidla, pretože toto vyberiete valce dlhšie ako 100 m.

Stojí za zmienku, že rozmery tapety sa môžu líšiť v závislosti od typu. Napríklad textilné kompozície sú vyrobené z šírky 53 až 80 cm a od 10 do 50 metrov. Pre výčnelku bude indikátor odlišný – 95 * 770 cm a sklenené okná môžu dosiahnuť dĺžku až 50 metrov a šírku 1.5 metrov.

Farby

Hlavnými detailmi v interiéri sa považuje za farbu tapety, vytvorenie priaznivej atmosféry v kancelárii alebo dome závisí od správnej voľby ich tieňa.

Konštrukcia stropu, steny, podlahy by mala byť harmonicky kombinovaná s nábytkom a štýlom spoločného prostredia.

Dizajnéri sa odporúčajú pre každú miestnosť na výber vhodného stropného gamutu, napríklad:

 • Hlavné miesto na odpočinok sa uvažuje spálňa, Preto by sa v jeho interiéri prevládala harmónia pokoja. Béžové, žlté alebo oranžové tóny sú vhodné na dokončenie stropov v tejto miestnosti. Pre viac energetických ľudí, ktorí nemajú radi monotizovať, môžete lepiť tapetu v pastelových odtieňoch.

 • Obývacia izba a kancelária – Toto je živé zóny, tu je potrebné stimulovať pozitívnu energiu na realizáciu kreatívneho potenciálu. Pre takéto priestory bude strop tmavých modrých odtieňov výkresov vynikajúcou možnosťou.

 • V kuchyni musí neustále vládnuť atmosféru dobrej nálady. Preto je pre ňu lepšie získať plátno žltej, červenej alebo oranžovej.

 • Detská izba vypracované s prihliadnutím na povahu a preferencie dieťaťa. Výhodne pre strop v tejto miestnosti zdvihnite prírodné odtiene a vyhnite sa farebným kontrastom. Ako možnosť, môže byť biela, béžová alebo žltá tieň.

Dekor

Akýkoľvek dizajn stropu musí byť krásne prezentovaný, takže na konci cieľa platí rôzne scenérie. Vyzerá nezvyčajne s stropnou tapetou decoupage, ktoré sú šablóny s tematickými vzormi alebo vzormi.

Tento typ dizajnu je zvyčajne vhodný pre klasický štýl a vybrať ľudí, ktorí oceňujú extravaganciu. Môžete tiež pridať strop s slonovými prvkami, vyzerajú originál na stojanoch pre luster.

Často na stropnej tapete v kombinácii s tvarovaním. Toto sú špeciálne rámovacie hranice. Výlisky sú ako priame a uhlové formy. Ich použitie je nekonečné, vďaka neobvyklému typu konštrukčných prvkov umožňujú pôvodne vydať strop a rozdeliť miestnosť na zónach.

Ak bola tapeta na maľovanie použitá ako povrchová úprava, môžu byť natreté kompozíciami, ktoré simulujú hviezdnu oblohu s mrakmi. Nezvyčajne sa pozrieť na stropné výkresy s anjelom.

Štýl a nápady

Moderný ubytovací interiér je zastúpený mnohými dizajnovými štýlmi. Napriek tomu, že móda sa neustále mení a vyžaduje nový, nedávno v dizajne stropov prevláda vintage poznámky. Preto sa stropy s pozlátené tapety často nachádzajú v moderných obývackých izbách a kuchyniach. Zároveň Connoisseurs of Classics si vyberú veľké symetrické vzory pre konečnú úpravu, ktorá sa účinne pozerá na plátky nasýtených odtieňov. Okrem toho, v tomto smere interiéru, sú tu aj monofónne tapety, reorganizovaný štukok a tvarovanie.

Pre barokové, dizajnéri odporúčajú handričku s témami paláca. Strop by mal nielen dopĺňať všeobecný pohľad na miestnosť, ale aj v interiéri so symbolom sofistikovanosti luxusu. Baroque preto používa tapetu s veľkými vzormi vo forme geometrického tkania. Pokiaľ ide o ich farbu, správna voľba bude plátno zlatých, burgundských a béžových odtieňov.

Rococo má tiež veľkú popularitu v starom obložení, jeho hlavná charakteristika je jemná modrá, biela a ružová stropy.

Ak je to žiaduce, premeniť miestnosť do útulného rohu, musíte si vybrať Provence s stropnou tapetou kvetinárnych tém. Strop je zdobený oboma tkaninami prírodných farieb a zdobené kvetinovými ornamentmi.

Pre moderné interiéry sa najčastejšie používa rozmazaná tapeta. V tomto orezaní sa strop nevyžaduje, aby spĺňal prísnymi pravidlami dekorov. Canvas môže byť s jasnými čiarami a kontrastnými prechodmi.

Obľúbené myšlienky takéhoto dizajnu zahŕňajú stropy, pokryté tapietmi pod kožu, drevom alebo kameňom.

Ako si vybrať?

Pred vložením stropu je dôležité vybrať si správny spôsob, ako si vybrať. Keďže tento materiál je prezentovaný v obrovskom sortimente, nebude ľahké to urobiť.

Aby sa proces dokončovania rýchlo a spokojný s vynikajúcim výsledkom, musíte sledovať nasledujúce odporúčania:

 • Kúpiť mastné prírodné drevené bary. Sú odolné a nepatria na slnku.
 • Ak chcete skryť vizuálne povrchové chyby, mali by ste cvičiť vlečnom strope v reliéfnom tapete.
 • Pozorne sa odvolávajte na zloženie materiálu. Všetky potrebné informácie sú uvedené na označení RUL.
 • K jasnej podlahe je potrebné vyzdvihnúť lesklé plátna, vyzerajú dobre v malých izbách a vizuálne rozširujú obvod priestoru. Nezvyčajne kombinované v interiéri izieb a tapety s hviezdami, čím sa vytvára atmosféra ľahkosti a beztiah.
 • Musíte si kúpiť materiál z jednej dávky, inak môže byť farba.

Viac ako výber tapety, môžete vidieť v nasledujúcom videu.

Výhody a nevýhody

Obrovský dopyt po stropnej tapete je vysvetlený mnohými ich pozitívnymi vlastnosťami. Po prvé, je to najdostupnejší povrchový materiál. Na stavebnom trhu existuje mnoho typov stropných tapiet, všetky z nich sú vyrobené z rôznych surovín a ohromení ich bohaté sfarbenie. Dekoratívne plátna nie sú náramové na povrchu, a preto nevyžadujú dodatočnú prípravu stropu. Vzhľadom k vysokej hustote, takéto výrobky úplne skrývajú všetky základné defekty.

Napriek výhodám, v tejto forme, existujú nevýhody:

 • Malý servis. Trvanie materiálovej služby priamo závisí od jeho kvality. Preto je často potrebné zmeniť cestu raz za päť rokov.
 • Zložitosť lepenia. Stropná a stena je odlišná. Na aplikáciu CAULDONS sa vyžaduje pomoc, pretože je ťažké vyčistiť povrch vodorovne.

Slávne výrobcovia a recenzie

K dnešnému dňu existuje mnoho firiem, ktoré sa zaoberajú výrobou stropných tapiet. Takže, vinylové výrobky z firiem Essef, Redona, Azcoaga, Murela osvedčili. Ich výrobky sú preslávené silu a obsahu vlákien minerálnych rastlín. Okrem toho sa takéto tapety neboja vlhkosť a ľahko sa aplikujú na strop. Dobré recenzie tiež dostali nemeckí výrobcovia Erismann, Erfurt, as Tvorba.

Moderné príklady a možnosti

Aby sa miestnosť stala zdrojom domáceho pohodlia a tepla, je potrebné správne premýšľať o všetkých detailoch dizajnu, najmä stropu.

Nasledujúce pravidlá pomôžu dosiahnuť najzaujímavejšie rozhodnutie v dizajne:

 • Pre tmavú miestnosť s nízkym stropom musíte použiť vertikálne pruhy, pomôžu vizuálne pozdvihnúť miestnosť. Horizontálne čiary, naopak, prázdny priestor.

 • Interiér veľkých miestností krásne sa pozerá na stropy, pokovované tapety so vzorom, sú schopní skryť nezrovnalosti. Malé kompozície sú zvyčajne vybrané pre malé miestnosti. Pod bruscular tapeta stojí za to premýšľať nielen možnosť dekor, ale aj farebný nábytok palety. Ak je v miestnosti nedostatočné svetlo, bielizeň svetelných tónov je prilepených.

 • Nedávno, stropy tiež dokončujú tapetou z rôznych zbierok. Toto sú originálne myšlienky v dizajne, ale v poriadku, aby sa kĺb nevynikol, plátno by mala byť rovnaká hrúbka.

 • Farba scenérie môže pozostávať z dvoch odtieňov, ale musia byť horoticky kombinované.

Stojí tiež za zmienku, že vďaka tomuto typu povrchových úprav môžete krásne vykonávať zónové miestnosti. Tak, miestnosť je rozdelená na dve a viac funkčných priestorov. Napríklad v malej oblasti malej oblasti pomôže zdôrazniť pracovnú kanceláriu a rekreačnú oblasť alebo miesto na hry v detskej izbe.

Ak chcete získať niečo nezvyčajné v dizajne, odporúča sa hovno strop s dvoma typmi, striedať ich web. Pásy môžu byť jedna farba, ale líšia sa len na obrázku. Kontrastné kompozície tmavých a jasných vložiek vyzerajú originál.

Tipy a tajomstvo

Stropné pasty s tapetou vyžaduje nielen všetky materiály, ale aj dodržiavanie technológie. Tak, predpokladom pre výkon práce je považovaná za úplnú absenciu v miestnosti. Preto nemôžete otvoriť dvere a okná.

Je dôležité starať sa o bezpečnostnú techniku ​​- na odvodenie elektroinštalácie, dať na čelenku a ochranné okuliare.

Tapeta je lepšia lepšia a pozorovala určitú metodiku. Aby sa účinok ukázal, že by bol ohromujúci, nestačí len na to, aby ste si ich opätovne znížili a obnovili ich strop. Dizajnérske triky pomôžu nielen vizuálne zdvihnúť strop, ale tiež dať interiér neobvyklý pohľad. Na to použite technológiu kódovania dvoch cievok rôznych textúr a farieb. Takáto kombinácia vám umožňuje skryť všetky viditeľné chyby stropu a zdôrazňuje najkrajšie miesta v miestnosti.

Okrem toho, stropné tapety môžu byť krásne natreté. Elegantné kompozície sa harmonicky zmestia do interiéru miestnosti a poukazujú na jej štýl dizajnu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: