Všetkých 3M respirátorov

Respirátor je jedným z najvyhľadávanejších osobných ochranných prostriedkov respiračných orgánov. Zariadenie je celkom jednoduché, ale úplne schopné zabrániť preniknutiu častíc kontaminovaného vzduchu do orgánov systému Armor-Scheduling Osoba. V Rusku sú 3M modely vo veľkom dopyte – o nich a hovoríme v našom preskúmaní.

všeobecný popis

Navyše naše dedko a babičky poznamenali, že ľudia pracujú v miestach vysokého popraskania, skôr alebo neskôr získavajú serióznu patológiu dýchacieho systému. Dokonca aj naše staroveké predkov vytvorili primitívne lieky, ktoré chránia proti prachu. Predtým bola ich úloha vykonaná tkanivovými bandážami, ktoré boli z času na čas sledované vodou. Týmto spôsobom bola poskytnutá filtrovanie vo svetelnom vzduchu. Takáto maska, ak je to potrebné, môže rýchlo a ľahko urobiť každému, pri zachovaní ľudského života v núdzi.

Vlhké obväz je však núteným meradlom. V súčasnosti sú modely respirátorov rozšírené, navyše sa stali povinnými na vykonávanie zamestnancov niektorých odvetví.

Jeden z lídrov vo výrobnom segmente bol 3m. Spoločnosť Respirátori sú praktickým dizajnom určeným na udržanie bezpečného výkonu práce súvisiaceho s vysokou úrovňou znečistenia a vylučovania škodlivých plynov.

Používatelia oceňujú zariadenie 3m pre jednoduchosť dizajnu. Trh predstavuje jedno- a opakovane použiteľné modely. Prvé sú charakterizované jednoduchosťou dizajnu – ich základňa je polovica masky z polymérov, tiež vykonáva filtračné funkcie.

Produkty s vymeniteľnými filtrami majú komplikovaný dizajn, sú plnohodnotnou maskou gumy alebo plastu. Poskytujú výdychové ventily a na bokoch sú filtre vo výške 2 kusov.

Výhody a nevýhody

Všetky ISS vyrobené 3M sa vyrábajú na moderných výrobných závodoch vybavených najvyššiemu zariadeniu. Osobitná pozornosť sa venuje inžinierom spoločnosti ukončiť kontrolu kvality výrobkov – preto respirátory tejto značky zodpovedajú najprísnejším medzinárodným štandardom.

Hlavným cieľom 3M je stanoviť výrobu výrobkov, ktoré budú zaručené, že budú spĺňať hlavný cieľ – chrániť osobu a jej zdravie pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. Okrem toho, výrobca sa postaral o to, aby ochranné prostriedky boli rovnako pohodlné v ponožke, ako je to možné – to je vážny plus vzhľadom na to, že mnohí aktivita používateľov je spojená s konštantným nosením týchto zariadení.

Moderné verzie 3M respirátorov sú vyrobené z viacvrstvovej high-tech hmoty, vďaka najúčinnejšej inhalovanej filtrácii vzduchu. Takéto zariadenia poskytujú zvýšený stupeň spoľahlivosti, pretože každá vrstva tvorí svoj samostatný stupeň ochrany proti prachu, Organické nečistoty, tekuté aerosóly, plyny a iné znečisťujúce látky. Dôležitým bonusom je, že všetky modely respirátora 3m sú kompaktné a nízke, takže môžu byť nosené bez nepohodlia. Pre maximálnu fixáciu sú doplnené vysoko kvalitnými gumovými pásmi.

3M respirátory nestratia svoje technické a prevádzkové charakteristiky na širokej škále teplôt – Je možné ich používať v chladnom počasí a teplom. Všetky vydané respirátory sú v súlade s medzinárodnými normami kvality ISO 9000, ako aj ruskú GOST.

Avšak 3M respirátor nie je všeliek. Vo zvlášť toxickom prostredí je jeho nosenie neefektívne. V prípade nebezpečnej situácie je možné plne chrániť sliznicu, orgány vízie a dýchania môže byť schopný.

Pôsobnosť

Ochranné masky ZM značky, v závislosti od rozsahu pôsobnosti, podmienečne možno rozdeliť do 3 kategórií.

Respirátor na neutralizáciu aerosólov a prachových častíc

Je známe, že častice prachu a aerosólov majú veľkosť niekoľkých mikrónov až milimeter a ešte viac, preto môžu byť eliminované s použitím bežného filtrovania. Fúkacie respirátory obsahujú filtre z umelých materiálov pozostávajúcich z mnohých tenkých vlákien – Môže to byť polyesterové vlákno, perchlorevinylová alebo polyuretánová pena.

Vo väčšine prípadov nesúvislé filtre nesú určité elektrostatické poplatky, Prilákanie znečisťujúcej látky, ktorá zvyšuje celkovú účinnosť čistenia vzduchu. Venujeme osobitnú pozornosť tomu, že starožitný respirátor je schopný poskytnúť vysoko kvalitnú ochranu pred prachom, ako aj dymom a postrekovačmi. Zároveň nebude zachrániť osobu z výparov a plynov, neskončí nepríjemné chute.

Okrem toho sú takéto modely absolútne neúčinné v miestach biologických, chemických, ako aj radiačných lézií.

Respirátory na ochranu pred plynmi

Zariadenia na plynové stroje ušetria užívateľa z možných plynov, ako aj škodlivých výparov, vrátane ortuti, acetónu, benzínu a chlóru. Takéto zariadenia sú dopytom pri implementácii maľby a lakovne. Páry a plyny nie sú častice, ale plnohodnotné molekuly, pretože nejakým spôsobom, aby ich udržali cez vláknité filtre, je jednoducho nemožné. Účinnosť ich pôsobenia je založená na používaní sorbentov, ako aj katalyzátorov.

Treba poznamenať, že Plynové filtre nie sú univerzálne. Faktom je, že rôzne plyny majú rôzne fyzikálne a chemické vlastnosti, takže ten istý katalyzátor alebo uhoľný sorbent nie je schopný poskytnúť rovnakú účinnosť. Preto existuje pôsobivý výber plynových filtrov používaných na ochranu pred jednotlivými plynmi a určitými kategóriami chemikálií.

Respirátory zo všetkých odrôd znečistenia ovzdušia

Taký názov plynových škodcov (kombinovaných) prostriedkov ochrany. Ich filter obsahuje vláknité materiály a sorbenty súčasne. V dôsledku toho sú schopní poskytnúť maximálnu ochranu v rovnakom čase z aerosólov, a od prachu a z prchavých plynov. Rozsah pôsobnosti takýchto modelov čo najširší – používajú sa vo všetkých oblastiach priemyslu vrátane jadrovej energie.

Preskúmať modely

Spoločnosť 3M ponúka širokú škálu širokej škály respirátorov, ktorí sa môžu medzi sebou líšiť štrukturálne funkcie, kategórie znečistenia a niektoré ďalšie parametre. V závislosti od charakteristík rozdelenia modelu:

 • Modely so vstavaným filtrom;
 • Modely s odnímateľnými filtrami.

Zariadenia prvého typu sú veľmi jednoduché, čo je dôvod, prečo majú rozpočtovú cenu, ale majú obmedzenú dobu prevádzky. Z väčšej časti súvisia s kategóriou disponibilného. Druhá skupina respirátorov má o niečo zložitejší dizajn, v tomto poradí, jeho hodnota je oveľa vyššia.

Zároveň je respirátor charakterizovaný trvanlivosťou a filtrami v nich jednoducho zmenia v prípade potreby.

3m respirátorov môžu mať tri verzie.

 • Štvrťrok – lístok model pokrývajúci ústa a nos, ale brada zostáva otvorená. Takýto model sa prakticky nepoužije, pretože nedáva spoľahlivú ochranu, a v prevádzke nepohodlie.

 • Polovičná maska – najbežnejšia verzia respirátorov, pokrýva len polovicu tváre z nosa na úroveň brady. Takýto model určuje spoľahlivú ochranu pred nepriaznivými faktormi vonkajšieho prostredia a pohodlia používania.

 • Plná tvárová maska – Tento model plne pokrýva tvár, čím sa vytvorí dodatočná ochrana organizácií vízie. Takéto zariadenia patria do kategórie drahých, ale aj ochrany, ktorú dávajú najvyššie.

Respirátory 3m sú rozdelené podľa povahy ochrany:

 • filtrovanie;
 • S núteným vzduchom.

V zariadeniach prvého typu, kontaminovaný vzduch prechádza čisté vo filtri, ale priamo v nich prichádza na úkor dýchania, to znamená, „Self-Shot“. Takéto modely sa používajú v každodennom živote. Zariadenia druhej kategórie sú podávané už čisteným vzduchom z valca. Podobné respirátory sú relevantné v podmienkach výrobných workshopov, sú tiež dopyt medzi záchrancami.

Najobľúbenejšie modely 3M respirátorov sú.

 • Modely „Media“ (8101, 8102). Používa sa na ochranu dýchacích orgánov z aerosólových častíc. Vo forme misky. Doplnené gumovými pásmi, ktoré umožňujú maximálnu fixáciu okolo hlavy, ako aj nosných klipov peny gumy. Povrch má antikorózne charakteristiky a má odolnosť proti oderu. Takéto respirátory našli ich použitie v poľnohospodárstve, ako aj výstavbu, kovoobrábanie a spracovanie dreva.

 • Modely 9300. Tieto respirátory sú vytvorené ako anti-aerosól, používa sa v podnikoch jadrového priemyslu. Reprezentujú pokročilé produkty, ktorého dizajn umožňuje bez prekážok.

 • Respirátor ZM 111R – Toto je ďalší populárny starožitný respirátor, ktorý podporuje dýchanie úľavu. Rozlišuje sa kompaktnými veľkosťami a ergonomickým dizajnom.

Okrem efektívneho systému filtrovania sú mnohé modely vybavené ventilom na fúkanie.

Výber pravidiel

Pri výbere optimálneho modelu sa musí 3M zohľadniť viacerými kľúčovými parametrami:

 • odhadovaná intenzita a pravidelnosť operácie respirátora;
 • kategórie znečisťujúcich prvkov;
 • Podmienky používania;
 • Úroveň koncentrácie nebezpečných látok.

Takže, ak budete potrebovať zariadenie niekoľkokrát počas opravy alebo maľby, môžete použiť najjednoduchšiu jednorazovú verziu so zabudovaným filtrom. Ale malárií, omietky alebo zváračy stoja za výber opakovane použiteľných dýchacích zariadení s vymeniteľnými dvojitými filtrami. Aby ste si udržali svoje operačné vlastnosti v plnej výške, budete musieť pravidelne kúpiť nové vymeniteľné filtre.

Je dôležité vziať do úvahy, z ktorých typy znečisťujúcich látok vás musí respirátor chrániť, na základe toho, nadobudnúť konkrétny pohľad na respirátor. Akákoľvek chyba je nebezpečná pre zdravie.

Malo by sa zohľadniť. Tak, Ak vaša činnosť neznamená žiadne zásielky a aktívne pohyby, môžete použiť celkový model s núteným prívodom vzduchu. Ak máte veľa pohybu počas pracovných povinností, potom by sa malo prednostne udeliť ľahké modely, ktoré nebudú rušiť a spôsobiť nepohodlie.

Je mimoriadne dôležité vybrať si veľkosť. PAMÄTAJTE – Zariadenie musí úplne pevne zapadnúť do tváre, aby sa zabránilo podnikateľovi. Ale nie je možné povoliť zbytočné stláčanie mäkkých tkanív.

Pred nákupom vykonajte niekoľko akcií.

 • Vykonajte merania tváre – potrebujete hodnotu dĺžky od brady k prehlbovaniu na nose. Respirátory 3m sú implementované v troch veľkostiach:
  • Pre výšku tváre menej ako 109 mm;
  • 110 120 mm;
  • 121 mm a viac.
 • Pred nákupom získate produkt z jednotlivých balení a skontrolujte poškodenie a chyby.
 • Vzorka masku, musí bezpečne zakryť ústa a nos.
 • Uistite sa, že príslušenstvo tesnosť. Aby ste to urobili, musíte zakryť ventilačné otvory a urobiť plytký dych. Ak cítite príjem vzduchu – je lepšie si vybrať iný model.

Na záver sme si všimli, že najspoľahlivejším respirátorom je vysoko kvalitný respirátor od výrobcu. Bohužiaľ, trh pre tovar pre domácnosť v našich dňoch je naplnený falzifikátmi, zatiaľ čo ich nízke náklady plne vyhovujú kvalite.

Každý odborník odporučí nákup individuálnych prostriedkov ochrany pri osvedčení výrobcov. Zapamätať si! Na jeho zdraví by nemali zachrániť.

Ako rozlišovať pôvodné polovičné výrobky série 3M 7500 z čínskeho falošného, ​​pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár