Vetnonit TT: Typy a vlastnosti materiálov, Aplikácia

Tam je obrovský výber omietky. Zmes značky VETONIT je však obzvlášť populárne medzi takýmto tovarom. Táto značka si zaslúži dôveru zákazníka z dôvodu optimálnej hodnoty za peniaze, dostupnosť, ako aj multifunkčnosť. Koniec koncov, rôzne typy omietky môžu byť použité na dokončenie stien mimo a v interiéri, ako aj na úroveň stropu.

Ak zistíte, že zmes predáva Weber-Vetonit (Weber Wetonit) alebo Saint-Gobain (Saint-Goben), potom by ste nemali pochybovať o výrobkoch, pretože údaje spoločnosti sú oficiálnymi dodávateľmi zmesi VETONIT.

Typ omietky

Typy materiálov sa líšia v závislosti od toho, aký účel sú určené na: zosúladiť povrch alebo vytvoriť dekoratívnu úpravu mimo alebo v interiéri. Môžete nájsť niekoľko typov podobných zmesí.

 • Primér Vetonit. Tento roztok sa aplikuje na spracovanie tehál alebo betónových stien a stropov.
 • Omietka Vetonit. Navrhnuté výlučne na dekoráciu interiéru, pretože zloženie sadrokartónu sadra je nestabilná na vlhkosť. Zároveň po spracovaní je povrch už plne pripravený na ďalšiu maľbu. Zmes môže byť aplikovaná ako manuálny aj automatický spôsob.

 • Vetonit ep. Tento typ riešenia tiež nerozlišuje odolnosť voči vlhkosti. Vo svojom zložení má cement a vápno. Najlepšie zo všetkej takejto zmesi je vhodná na jednorazové vyrovnanie úrovne veľkého. Aplikujte VETONIT EP môže byť použitý len na silných a spoľahlivých štruktúrach.
 • Vetonit tt40. Takáto omietka je už schopná odolať vlhkosti, pretože hlavnou zložkou jeho zloženia je cement. Zmes sa úspešne používa na spracovanie rôznych povrchov z akéhokoľvek materiálu, takže môže byť nazývaná trvanlivá a univerzálna dôvera.

technické údaje

 • Účel. Vetonit Products, v závislosti od typu, ktorý sa používa na vyrovnanie povrchu pred maľovaním, držaním tapety, inštalácia akejkoľvek inej dekoratívnej úpravy. Okrem toho je zmes ideálna pre elimináciu medzier a švov medzi plechy sadrokartónu, ako aj na pľuvanie maľovaného povrchu.

 • Vydanie formulára. Zmes sa predáva vo forme sypkého suchého zloženia alebo hotového roztoku. Suchá zmes je v tesných papierových vreckách, hmotnosť balenia môže byť 5, 20 a 25 kg. Rozvedená a pripravená kompozícia je balená v plastovej nádobe, ktorej hmotnosť je 15 kilogramov.

 • Veľkosti granúl. Povlak VETONIT je ošetrený prášok, každá veľkosť granule nie je viac ako 1 milimetr. Niektoré dekoratívne dokončovacie zmesi však môžu obsahovať granule až 4 milimetre.
 • Zmiešajte spotrebu. Spotreba nákladov je priamo závislá od kvality spracovania povrchu. Ak sú na tom trhliny a čipy, budete potrebovať silnejšiu zmes. Zároveň, hrubšia vrstva – viac nákladov. V priemere výrobca odporúča aplikovať vrstvu 1 milimetra. Potom 1 m2 budete potrebovať asi 1 kilogram 20 gramov hotového riešenia.

 • Teploty. Optimálna teplota pre prácu s kompozíciou – od 5 do 35 stupňov Celzia. Existujú však zmesi, ktoré môžu byť použité v mrazoch – pri teplotách do -10 stupňov. Informácie o ňom je ľahko nájsť na balíku.
 • Čas schnutia. Aby bola čerstvá vrstva roztoku úplne bežná, je potrebné počkať aspoň jeden deň, zatiaľ čo primárne polevovanie omietky nastáva po 3 hodinách po podaní. Čas mrazenej kompozície priamo závisí od hrúbky vrstvy.

 • Silový. Mesiac po uplatnení kompozície bude môcť preniesť mechanické zaťaženie maximálne 10 MPa.
 • Priľnavosť (spojka, „lipacy“). Spoľahlivosť zlúčeniny zloženia s povrchom je približne od 0,9 do 1 MPa.
 • Podmienky skladovania. So vhodným skladovaním kompozícia nestratí svoje vlastnosti 12-18 mesiacov. Je dôležité, aby bola skladovacia miestnosť v zmesi VETONIT suchá, dobre vetraná, s hladinou vlhkosti vzduchu nie viac ako 60%. Produkt je schopný preniesť na 100 cyklov mrazu / rozmrazovanie. V tomto prípade by sa nemala byť rozbitá integrita balíka.

Ak je balenie poškodený, musí sa zmes presunúť do iného vhodného vrecka. Už zriedená a pripravená zmes je vhodná na použitie len do 2-3 hodín.

Výhody a nevýhody

Omytná zmes na cementovej vTonit TT má celý rad pozitívnych vlastností.

 • Ekológia. Produkty značky VETONIT sú plne bezpečné pre životné prostredie a ľudské zdravie. Nepoužíva toxické a nebezpečné komponenty pre jeho výrobu.
 • Vlhkosť. VETONIT TT nie je deformovaný a nestratí svoje vlastnosti vplyvom vody. Takže tento materiál môže byť použitý na vyzdobenie miestností s vysokou vlhkosťou, ako sú kúpeľne alebo izby s bazénom.
 • Odolnosť voči roztiahnuteľnosti. Pokrytie nie sú desivé dážď, sneh, krupobitie, teplo, mrazu a teplotné rozdiely. Kompozícia môžete použiť pre vnútorné a fasádne povrchové úpravy. Materiál bude trvať mnoho rokov.

 • Funkčnosť. Použitie zmesi umožňuje nielen úplne zarovnať a pripraviť povrch na ďalšiu povrchovú úpravu, ale tiež výrazne zlepšuje kvalitu izolácie tepla a zvukovej izolácie stropu a stien. Recenzie kupujúcich potvrdzujú.
 • Estetika. Suchá zmes má extrémne malé brúsenie, vďaka ktorým sa zdá, že je možné vytvoriť dokonale hladký povrch.

Nevýhody výrobku nie je tak početný. Patrí medzi ne dlhá doba konečného sušenia zmesi na povrchu, ako aj skutočnosť, že satárna omietka môže otáčať procesom práce s ním.

Odporúčania na použitie

Zmes sa môže aplikovať na cement alebo iný povrch so strednou hrúbkou vrstvy 5 mm (optimálne podľa pokynov – od 2 do 7 mm). Spotreba vody – 0,24 litrov na 1 kg suchej zmesi, odporúčaná teplota pre prácu je +5 stupňov. Ak sa omietka aplikuje v niekoľkých vrstvách, potom je potrebné čakať úplné sušenie jednej vrstvy pred pokračovaním na použitie nasledujúcich. Takže dosiahnete maximálnu pevnosť konečného povlaku.

Postupnosť práce

Pravidlá práce so zmesou VETONIT TT ako celku nie sú veľmi odlišné od vlastností použitia akúkoľvek inú omietku.

Výcvik

Po prvé, je potrebné starostlivo pripraviť povrch, pretože konečný výsledok závisí od tejto fázy. Plne vyčistite povrch odpadu, prachu a akúkoľvek kontamináciu. Všetky reproduktory a nezrovnalosti musia znížiť a zavrieť. Pre najlepší účinok sa odporúča ďalej posilniť základňu so špeciálnym výstužným sieťom.

Ak je potrebné, aby ste boli pokrytí riešením betónu s riešením, môžete ho prednažiť. Je to potrebné, aby sa zabránilo absorpcii vlhkosti z sadrového betónu.

Príprava zmesí

Vopred pripravená kapacita umiestnite požadované množstvo suchej kompozície a dôkladne ich premiešajte teplotnou teplotou vody. Optimálne požiadať o tento vŕtanie. Potom nechajte roztok asi 10 minút, a potom všetko dôkladne premiešajte. Jeden balík suchej zmesi (25 kg) bude vyžadovať približne 5-6 litrov vody. Hotová kompozícia je dostatočná na povlak asi 20 metrov štvorcových povrchu.

Žiadosť

Roztok aplikujte na pripravený povrch akýmkoľvek spôsobom vhodným pre vás.

Pamätajte, že pripravená zmes sa musí použiť do 3 hodín: po tomto termíne sa zhoršuje.

Brúsenie

  Pre dokonalé vyrovnanie povrchu a dokončenia práce budete musieť aplikovať aplikované riešenie so špeciálnou špongiou alebo brúsnym papierom. Uistite sa, že nie sú žiadne zbytočné vybrania a trhliny.

  Dodržiavajte pravidlá Skladovanie, príprava a aplikovanie zmesi značky VETONIT TT a výsledok vás po mnoho rokov poteší!

  Prečítajte si viac o pravidlách zmesi VETONIT sa dozviete sledovaním nasledujúceho videa.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: