Vlastnosti a aplikácia spojovacích soklov

Pri inštalácii podlahovej krytiny je stavba stien najčastejšie používaná sokou, ktorá skrýva všetky nezrovnalosti okolo okrajov. V tomto prípade nám takéto ďalšie prvky umožňujú urobiť všeobecný dizajn oveľa estetický. V súčasnosti sú špeciálne spojovacie sokly považované za populárnu možnosť. Dnes budeme hovoriť o hlavných črtoch týchto detailov a aký druh odrôd môžu byť.

Zvláštnosť

Záložné sokly sú vyrobené z PVC špeciálneho polyméru. Zvyčajne sú pripojené k špeciálnemu zloženiu lepidiel. Takéto dokončovacie prvky sú upevnené v uhle medzi podlahovým krytom a stenou. Zároveň vytvárajú elegantný a hladký prechod linolea na stenu.

Tieto typy soknov budú zabrániť upchatiu v medzere prachu a druhého odpadu, pretože namiesto toho budú v skutočnosti jednoducho ako kontinuálny plynulý prechod dokončovacích povlakov.

Spojovacie materiály sa čo najjednoduchšie. Koniec koncov, počas jej odpadu, nebude letieť pod pozadím a upchať. Nečistoty sa nebude kopírovať v rohoch, pretože budú trochu skrútené.

Názory

Conconing Perlinths môžu mať rôzne typy. Zdôrazňujeme najbežnejšie odrody.

  • Dvojhodu. Tento model sa skladá z dvoch prvkov komponentov: konečná hrana, ako aj profil, ktorý je upevnený v rohu. V tomto prípade je základňa z mäkkého PVC. Dvojpodlažné detaily môžu byť uvoľnené s rôznymi veľkosťami. Konečný okraj výrobkov je vyrobený z tvrdého PVC, môže byť zarámovaný v rôznych farbách.
  • Kombinovaný. Takýto sokel má vynikajúcu pevnosť, je to produkt s hladkým polomerom, ktorý je upevnený okrajom do jedného prvku. Výška kombinovaného modelu sa môže pohybovať od 5 do 15 centimetrov, ale prevažne aplikuje vzorku s výškou 10 centimetrov. Takéto odrody vám umožňujú okamžite začať podlahovú krytinu na stene a opraviť ho všetko okraj.
  • Trojnásobný. Takéto vzorky pozostávajú zo spojovacieho profilu, jedného okraja zo špeciálnej dosky, upevnenie na stenu povlaku v určitej výške a inak okraj upevňovacieho typu, ktorý vytvára okraj linoleum steny.

Tiež takéto susth sa môžu líšiť od seba v závislosti od materiálu, z ktorého sú vyrobené. Najčastejšie sa však používajú rôzne typy plastov, ale hliníkové modely sa nachádzajú.

Farby

Conconing Perlinths sa v súčasnosti vyrábajú v rôznych farbách, takže si môžete ľahko vybrať najvhodnejší model pre takmer akejkoľvek izby. Odporúča sa získať zároveň na presný sfarbenie linoleum. Najčastejšie v obchodoch môžete vidieť produkty zdobené v sivej, béžovej, hnedej, čiernej a čistej bielej farby.

Pri výbere farby by sa malo brať do úvahy niektoré nuansy. Takže pamätajte, že ak je v miestnosti Dark podlahy, ale ľahké steny, je lepšie si vybrať detail pod farbou podlahovej krytiny alebo trochu ľahšieho.

Ak sú v miestnosti svetelné podlahy, potom musí byť pozmeňujúci a doplňujúci návrh.

Pri imitácii prírodného dreva sa používa ako vonkajší náter, odporúča sa vybrať konštrukt s tuhou farbou, to vytvorí vizuálnu hranicu medzi stenovými a podlahovými povlakmi. Pri výbere soklu v prípadoch, keď sú steny a ozubené kolesá zdobené v rovnakom buď podobných farbách, by sa malo uprednostniť farbu stropného povlaku. Niekedy použité odrody pod farbou nábytku.

Kde sa uplatňujú?

Takéto schody sa používajú na mäkké podlahy. Spravidla sa zakúpia pre linoleum na dokončenie dokončovacej miestnosti.

Pre tuhý materiál (parketová doska, laminát) sa takéto prvky zvyčajne nepoužívajú.

Ako a na čom lepidlo?

Takéto schody sú pevné pomocou špeciálnych adhéznych hmôt. Zvýraznite najobľúbenejšie modely takýchto zmesí.

  • Titan divoký univerzálny. Tento model lepidla umožňuje najťažšie a bezpečne pripojiť detaily. Vo svojom zložení má špeciálne polyméry, ktoré zlepšujú svoje vlastnosti, žiadne ďalšie plnivá v ňom. V prípade potreby môžu byť prebytočné látky ľahko odstránené, zatiaľ čo nebudú žiadne rozvody na povrchu. Táto možnosť sa vzťahuje na kategóriu rozpočtu, poskytne takmer akúkoľvek spotrebiteľovi.

  • „Ekologický vstup“. Toto lepidlo je absolútne transparentné. Podobne ako predchádzajúca verzia, má nízke náklady. Model vám tiež umožňuje bezpečne lepidlo. Táto kompozícia sa považuje za absolútne bezpečnú pre ľudí, neexistujú žiadne škodlivé prísady a plnivá. Všetok prebytok môže byť ľahko odstránený z materiálov.

  • Europlast. Táto adhezívna kompozícia dokonale spája rôzne typy štruktúr. Môže ľahko odolať teplotným rozdielom. Samotné lepidlo je elastická hmota, s ktorou je veľmi vhodné pracovať. Europlast sa predáva v balíkoch vo forme predĺžených kaziet, má podrobný pokyn na bývanie.

  • Urážlivý. Toto lepidlo pre pozadie vytvorí maximálne silné a trvanlivé spojenie. Obsahuje vo svojom zložení špeciálne syntetické gumy a organických rozpúšťadiel. Takáto adhezíva má viskóznu konzistenciu, ktorá je vhodná na použitie na materiály. Hmotnosť má ľahkú ružovú farbu, ale v procese tuhnutia sa stáva úplne transparentným. Treba však pripomenúť, že zmrazené z takejto kompozície môže obsadiť značné množstvo času (7-8 hodín), a tiež, že teplotný limit používania je len +17 stupňov.

Lepidlo sa aplikuje na vnútornú stranu dosky. Sleduje malé vlny alebo len bod. V tomto formulári je prameň najviac stlačený na povrch a držať na niekoľko sekúnd. Nemali by ste aplikovať prílišnú lepiacu zmes. V opačnom prípade budete musieť odstrániť všetok prebytok až do času, keď hmotnosť úplne zamrzne.

Sledujte video o inštalácii spojovacieho soklu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár