Vlastnosti a používanie USB preglejky

USB preglejky je drevotriesková doska odolná voči vlhkosti. Charakteristika a rozmery USB listov vám umožňujú aplikovať materiál v stavebníctve, opravy, uľahčiť jeho použitie pri vytváraní kontajnera na prepravu veľkoplošného nákladu. Viacvrstvová štruktúra im dáva vyššiu pevnosť ako drevotriesková doska a špeciálna impregnácia vám umožňuje chrániť povrch pred vplyvom atmosférických faktorov.

Čo to je?

Názov USB nemôže byť považovaný za úradník – skôr je to skreslená verzia OSB, to je, ako je orientovaná čipová doska označená. USB-preglejka sa niekedy označuje ako jeho univerzálna odroda, ale charakteristika materiálu sa nelíši od obvyklého verzie. OSB sa vyrába vo forme veľkoplo-formátových listov alebo, ako sa tiež nazývajú, platne. Tento typ preglejky nemá pevnú štruktúru, ale pozostáva z drevných čipov prepojených vrstvami pomocou lepidla na základe prírodných alebo syntetických živíc.

Pre USB listy sú charakteristické Vysoká hustota a sila. Typicky sporák pozostáva z 3-4 vrstiev, v každom z nich tenké hriechy lepené spolu s predchádzajúcou vrstvou. Pre zlúčeniny sa živice používajú zmiešané s kyselinou boritou a syntetickým voskom. Tieto materiály orientované sa nazývajú, pretože ich vrstvy majú multidirituálnu štruktúru: exteriér diritlately, vnútorné kríž.

To vám umožní významne posilniť materiál, dať mu zvýšenú odolnosť voči mechanickým zaťaženiam.

Pre USB listy sa vyznačujú určitými príznakmi.

 • Vysoká odolnosť voči vlhkosti. Materiál, plne ponorený pod vodou, za 24 hodín sa zvýši v objeme najviac 10%.
 • Biologická perzistencia. Ani hmyz, ani plesne ani plesne sa neboja.
 • Superiorové upevňovacie prvky drží koeficient. V porovnaní s drevotrieskou doskou a ihličnatým preglejkom je nadradenosť asi 25%.
 • Vysoká kvalita. Vo vybraných surovinách nie sú žiadne suky a prázdnota, pravdepodobnosť minimálneho zväzku.

Toto sú základné informácie, ktoré potrebujete vedieť o materiáli známej ako USB-sporák. Okrem toho je to lacné, vizuálne vyzerá celkom atraktívne aj bez poťahovania, stabilné vo svojich zložení a chemických vlastnostiach.

Značenie

Všetky dosky známe ako USB, OSB majú vhodné označenie, ktoré vám umožní určiť účel materiálu. Môžete vybrať najbežnejšie možnosti.

 • OSB-1. Materiál s najnižšou odolnosťou voči vlhkosti. Používa sa na výrobu nábytkových výrobkov, obalových kontajnerov.

 • OSB-2. Listy na vnútri priestorov, v normálnej vlhkosti. Z nich, štruktúry ložiskových stien, oddielov.

 • OSB-3. Materiál pre prevádzku vo vysokej vlhkosti. Vhodné pre konštrukciu nosných konštrukcií prevádzkovaných strednými zaťaženiami.

 • OSB-4. Má maximálnu odolnosť voči vlhkosti. Odporúča sa na použitie v externom prostredí, pod ťažkými mechanickými zaťaženiami.

 • Sklonený. Listový materiál s špeciálne ošetreným okrajom. Puzzle Zlúčenina sa vykonáva bez použitia hardvéru. Hlavné vybrania a časti odozvy sú umiestnené 2 alebo 4 strany materiálu.

 • Laminovaný. Materiál s jednostranným alebo obojstranným laminovaním papiera a ochranným povlakom na základe syntetických živíc. Môže byť monofónne alebo obnoviť štruktúru iných materiálov. Najčastejšie sa listy tohto typu pôsobia ako viacnásobná debnenie.

 • Lakovaný. Fólia má dekoratívnu vlhkosť odolný vlhkosť. Používa sa s tenkou vrstvou v továrni. Druhá strana zostáva odkrytá.

Toto sú hlavné možnosti označovania. Je dôležité pochopiť, že to nestojí za to hľadať hsb dosky alebo USB v obchodoch. Toto označenie nie je oficiálne uznané, akékoľvek takéto dosky budú všetky rovnaké OSB.

Veľkosti a hmotnosť

Dosky orientovaného typu čipu sa vyrábajú v štandardnom rozsahu veľkostí charakteristických pre takéto materiály. Hrúbka plechu sa líši: najmenší je 8 mm, 9 mm, 10 mm, priemerný rozsah je reprezentovaný možnými možnosťami 12 a 15 mm, najmohodnejšie dosiahne 25 mm. Hmotnosť materiálu je priamo prepojená s rozmerovými vlastnosťami. Minimálna hmotnosť listu s hrúbkou 8 mm dosahuje 16,6 kg. Pre každý milimeter sa pridá približne 2 kg. To znamená, že hmotnosť dosky s hrúbkou 10 mm bude už 20,6 kg. OSB je ťažké volať ľahký materiál, vytvára dostatočné zaťaženie na rámové štruktúry, pohlavie, steny.

Rozmery listov sú štandardizované určitými normami. V Rusku najobľúbenejšia veľkosť – 2440 × 1200 mm. Európski výrobcovia radšej produkujú dosky s parametrami 2500 × 1250 mm. Najviac zriedkavé a nie príliš bežné je možnosť 2440 × 950 mm, ktorá sa považuje za optimálnu pre styling koncept.

Výrobná technológia

Orientované čipy sú vyrobené z ihličnatých dreva, niekedy listnatých alebo zmiešaných týchto druhov. Výrobný proces je rozdelený do 4 hlavných etáp.

 • Druh surovín. V tomto štádiu je zvolený výber jemného dreva, rezanie kmeňov na prázdne miesta určitej dĺžky. Potom je vybrané drevo preskočené cez špeciálny stroj, ktorý sa otočí na čip určitej šírky. Získané predvalky sa sušia v bunkre, zoradené podľa veľkosti.
 • Pripojenie s živicami. V tomto štádiu sa na čipy pridajú živice na izokyanátovej alebo fenolovej báze a parafíne. Všetky ingrediencie sú spojené so špeciálnymi strojmi typu bubna, ktoré poskytujú jednotné miešanie.
 • Tvorba vrstiev. Hotová zmes zasiahne platformu, kde položenie tvorby. Vonkajšie vrstvy sú vytvorené v smere pozdĺž dlhého okraja, vnútorné.
 • Lisovacia doska. Liečba materiálu vo vysokom tlaku v tepelnej metóde umožňuje dosiahnuť potrebné utesnenie všetkých zložiek orientovanej drevotrieskovej dosky. Tvarový koberca čip sa preskočí pod mazanými tepelnými olejmi s oceľovými stuhami, ktoré sú vystavené silu 5H / mm2.

Po dokončení tepelného spracovania sú stlačené dosky uložené, odoslané na skladovanie. Produkty sú triedenie, označovanie, prejsť.

Populárne výrobcovia

V Rusku, ako aj v zahraničí UPB-SLABS podarilo získať viditeľnú popularitu. Tento materiál dnes vyrába takéto známe spoločnosti ako Kronospan – rumunský výrobca, jeden z prvých produktov v Ruskej federácii. Medzi ruskými firmami je zrejmé „Talion Terra“ Z obchodovania značka patrí do LLC „Moderné technológie spracovania dreva“ a Kalevala. Čo sa týka bezpodmienečných lídrov na trhu, kanadské spoločnosti tu vždy vyniknú. Napríklad, Norbord – jeden z popredných svetových výrobcov, ktorý venuje veľkú pozornosť problémom ekológie.

Jeho OSB-dosky sa považujú za referenciu kvality. Európski výrobcovia nezaostávajú. Je zvyčajné prideliť nemeckú spoločnosť Glunz, Rakúsky Egger OSB. Ich výrobky, aj keď sú dosť drahé, plne spĺňajú najprísnejšie normy. V Rusku, známe zjednotenie produktov Kostrogroup. Zahŕňa podniky z rôznych krajín EÚ – Kronoply GmbH, Bolderaja OSB SUPERFINISH. Platne sa používajú vo vnútornej a vonkajšej výzdobe budov, spĺňajú moderné štandardy kvality.

Kde sa používa?

Použitie USB-dosiek je vo veľkej miere určené ich vlastnosťami. Tento materiál je taký univerzálny, že je ľahko nahradený drevotrieskou doskou alebo obyčajným jazdným svetlom, čím sa zabezpečí väčšie pohodlie v prevádzke, praktickosti a trvanlivosti. Hlavné oblasti jeho používania sú uvedené nižšie.

 • Tvorba termopánov, SIP panelov. Materiál pôsobí ako tuhá základňa pre zložitejšie dosky.
 • Vytvorenie 2-smerových lúčov. Medzipodlažné a nástenné podpery v drevených domoch a na nebytových predmetoch je celkom možné vyrábať z orientovanej drevotrieskovej dosky.
 • Tvorba podlahového povlaku. OSB sa používa v drsných aj v jednovrstvových čistých štruktúrach. Môže pôsobiť ako tuhý povlak na podlahách alebo formovanie MAS – referenčné prvky.
 • Vonkajšie, vnútrozemské steny budov a konštrukcií. Dosky rýchlo prekrývajú významnú oblasť stien. Ich hmotnosť vám umožňuje robiť pri lezení a inštalácii bez ťažkých žeriavových zariadení.
 • Vytvorenie odnímateľného viacúčelového debnenia. Je povolené 10-krát opätovné použitie štruktúr.
 • Tvorba prepravky zastrešenia. Pomocou dosiek môžete vytvoriť základňu na kladenie flexibilných, kovových a klasických dlaždíc, bridlice. Takýto dizajn získava vysoké zvukové izolačné vlastnosti, nepodlieha negatívnemu vplyvu atmosférických faktorov.

Použitie USB je relevantné a ako štrukturálne a vo forme konečného materiálu – v tomto zmysle je to naozaj univerzálne.

Ako nalepte tapetu na OSB-3, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: