Vlastnosti a typy flexibilného preglejky

Často v procese stavebných prác využíva tajomstvo. Takýto materiál sa najčastejšie používa pri dokončení priestorov. V špecializovaných predajniach nájdete širokú škálu rôznych typov preglejky. Dnes budeme hovoriť o vlastnostiach flexibilných listov.

Čo predstavuje?

Flexibilné preglejky je špeciálny drevený materiál, ktorý má druh hladkého a tenkého listu. Rozlišuje sa relatívne malú hrúbku. Flexibilné druhy na rozdiel od zvyšku druhov má najvyššiu silu v ohnutom stave. Horiace preglejky je najčastejšie vyrobené z brezovej dyhy. Takéto listy sa často používajú na výrobu rôznych nábytkových konštrukcií, umožňujú vám vytvoriť najoriginálnejšie a krásne formy.

Ohýbanie hotových drevených listov je najčastejšie produkované špeciálnymi šablónmi. V ich kapacite, odolný rám Brusev, pevného preglejky vo forme ohýbania profilu.

Klady a zápory

Flexibilné drevené plechy majú niekoľko dôležitých výhod, ktoré by sa mali zvážiť pri výbere materiálov.

  • Sila s vysokou ohybovou. Materiál môže ľahko vziať zakrivenú formu bez straty spoľahlivosti a sily. Ak má list hrúbku 1,5 mm, môže byť ľahko ohnutý v uhle až o 180 stupňov.
  • Vysoká úroveň kvality. Povrch týchto plechov je absolútne hladký a homogénny, s pomocou takýchto materiálov je ľahké budovať rôzne štruktúry.
  • Masa. Takáto preglejka sa spravidla vyrába v ľahkej verzii, ktorá výrazne zjednodušuje prepravu a montáž tohto materiálu.
  • Dekoratívne vlastnosti. Flexibilné preglejky má krásny a elegantný vzhľad, často slúži ako základ pre konečnú úpravu. Okrem toho je povrch preglejky spracovaný pomocou špeciálnych brúsnych zariadení, ktoré vám tiež umožňuje, aby bolo presnejšie a krásne. Tohto materiálu často vytvárajú neobvyklé konštrukčné štruktúry.
  • Ekológia. Návrhy z tohto dreva sú absolútne bezpečné pre ľudí a jeho zdravie. Materiál počas prevádzky sa nebudú rozlíšiť škodlivými látkami.
  • Ľahká starostlivosť. Produkty z takéhoto flexibilného preglejky ľahko čistite. Na to môžete použiť takmer akýkoľvek detergent. Na čistenie je lepšie použiť handričku alebo mäkkú špongiu.
  • Dlhá životnosť. Objekty vyrobené z flexibilných listov, dlhé zachovanie ich pôvodného vzhľadu.

Napriek veľkému počtu dôležitých výhod, tento druh preglejky má nejaké nedostatky.

  • Špeciálna skladovacia technológia. Listy nemôžu byť ponechané na dlhú dobu, môžu deformovať.
  • Osobitné pravidlá Doprava. Preprava flexibilného tanagu by mala byť len na absolútne hladkom a pevnom povrchu.

Odrody

Horiace preglejky sa môže vyrábať v niekoľkých možnostiach. Takže, listy sa môžu líšiť od seba v závislosti od veľkosti. Najobľúbenejšie sú modely s hrúbkou 1,5, 3, 4 mm. Môžu sa tiež líšiť v závislosti od celkovej hmotnosti. Dnes vyrábame špeciálne ultraľahké modely. Ale môžu využiť ďaleko od všetkých stavebných prác. Flexibilné preglejky môže byť vyrobené z rôznych materiálov. Najčastejšou domácou možnosťou je produkty z brezovej základne. Tieto materiály majú relatívne malé náklady. Môžu byť nájdené takmer v každom stavebnom obchode.

K dispozícii je tiež preglejka z špeciálneho seba dreva. Patrí k tropickému. Takýto tanec sa často používa pri stavebných lodiach. Toto drevo má najvyššiu úroveň pevnosti a hustoty. Saibi je prakticky nepilo a nie je deformovaná, keď je vystavená vlhkosti.

Okrem toho, že plemeno bude schopné vydržať ostré teplotné rozdiely, takže výrobky z takéhoto materiálu sa môžu použiť pri konštrukčných konštrukciách, ktoré budú umiestnené vonku.

Používa na vytvorenie flexibilného preglejky a stromu. Má najkrajšiu červenú alebo hnedú farbu. Toto plemeno sa vyznačuje špeciálnou silou, ktorá presahuje aj dubovú silu. Keering obsahuje veľký počet rôznych prírodných živíc. Umožňujú vám, aby sa materiál najviac odolný voči zvýšeným úrovniam vlhkosti. Zároveň by však mal byť jeho povrch pokrytý špeciálnymi ochrannými kompozíciami, ktoré bránia nadmerným výboja živice.

Build Faneur môže byť tiež rozdelený do samostatných skupín v závislosti od smeru záhyb (pozdĺžne a priečny). Rôzne listy môžu mať rôzne stupne hustoty, spravidla sa mení v rozsahu 340-350 kg / m3. Polomer ohýbania produktu môže byť od 5 do 90 centimetrov.

Žiadosť

Najčastejšie sa na vytvorenie nábytku používajú flexibilné typy takýchto výrobkov. Zaujímavé a krásne pozrite sa na stoly z takéhoto preglejky. To vám umožní vytvoriť najneobvyklejšie modely dizajnu. Okrem toho, s pomocou flexibilného dreva, môžete urobiť čisté imitácia stĺpcov v interiéri. Často často používaný na vytváranie copyright suvenírov a remesiel, rôzne dekoratívne časti pre interiérové ​​dekorácie.

Ak váš dom má nástenné krytiny alebo zaoblené oddiely, potom sa dajú ľahko oddeliť takýmto dreveným základom. Na vytvorenie lodí sa používajú niektoré odrody s vysokou úrovňou pevnosti a odolnosti voči vlhkosti. Takéto typy sú najdôležitejším spracovaním, sú navyše pokryté ochrannými kompozíciami.

Ako vytvoriť flexibilné preglejky, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: