VLASTNOSTI A UPLATNITEĽKOU KARTY

GSP-SLABS – relatívne nové a neznáme široké publikum materiálu. Sadrokartón je možné použiť na steny a podlahu, je potrebné poznať len charakteristiky listov odolných voči vlhkosti a pravidlá ich aplikácie, ako si vybrať príslušnú možnosť. Nemenej dôležité však zistiť, ako rezať listový list a namontovať ho.

Hlavné charakteristiky

GSP, ALEBO VIAC NAPUSTIVEJ – SASTROVÉHO KAŽIČE, – Relatívne nedávno sa objavil materiál. Iba niekoľko firiem sa zaoberá výrobou takéhoto tovaru v Rusku. Pozoruhodná časť výrobkov je vyložená zo zahraničia, pretože je to dosť drahé. Sadrokazum predstavuje až 83%, čipy – maximálne 15%, zvyšnú hmotnostnú hmotnosť a špeciálne prísady na zlepšenie; Kvôli celulózovým vláknam sa list stáva silnejším.

Počiatočné drevené suroviny sa čistia a rozdrví. Zvlhčovanie sa vykonáva, takže spojenie sa ukáže ako najspoľahlivejšie. Sadry, modifikujúce činidlá a niektoré kvapalné pridávanie do čipov. Výsledná hmotnosť, akonáhle dosiahne požadovanú konzistenciu, umiestnené pod tlakom. Tam je správne vytvorený.

Drevo-omietka je pomerne silná. Jeho hustota dosiahne 1250 kg na 1 m3. Takýto produkt má významné zaťaženie v pozdĺžnych a priečnych rovinách. Čo je dôležité, má vysokú odolnosť voči ohýbaniu. Regulačná stabilita sa líši od 8 do 16 MPa. Presná hodnota parametra je určená hrúbkou špecifického prvku.

GSP je mimoriadne priateľom. S jeho výrobou nepoužívajte toxické látky. Treba však mať na pamäti, že pri práci s materiálom môže tvoriť pozastavenie. Preto musia inštalatéri používať respirátory. V prospech omietkových štruktúr svedčí o ich požiarnej bezpečnosti.

Šírenie ohňa je efektívne obmedzené prítomnosťou omietky. Aj keď je dizajn vystavený nadmerne ťažkým, toxické látky nebudú uvoľnené. Okrem toho, sadrový sporák vlhkosť – typické možnosti absorbujú až 30% kvapaliny za 120 minút „kúpanie“. Špecializované komponenty vám umožňujú znížiť tento obrázok ďalších 3 krát. GSP dokonale boky z cudzie zvuky (index zvukovej izolácie je 32-35 dB), okrem toho tento materiál pomôže zlepšiť energetickú účinnosť konštrukcie.

Pôsobnosť

Všetky listy GSP sú rozdelené do dvoch odrôd: obvyklý typ a GSEV. Druhá forma má zvýšenú odolnosť voči hydratácii. Sadrové sporák používajú pre primárne, a pre konečný výpočet. Je zvyčajné zdieľať sa na:

 • panely pod maľovaním;

 • vinyl;

 • potiahnutý polyvinylchlorid;

 • S polymérnou dyhou.

Je tiež potrebné vziať do úvahy, že doska odolná voči vlhkosti môže byť aplikovaná oveľa častejšie ako obvyklý typ. To však bude stáť oveľa drahšie. V dôsledku toho sa v skutočnosti používa hlavne vo vlhkých miestnostiach, kde je priama potreba. Všeobecne platí, že takéto možnosti sú známe ako:

 • Stena;

 • oddiely;

 • Podlahová podlaha.

Walline povlak zvyčajne vyžaduje zvýšené hladiny rovnomerne. Dosiahnite rovnaký účinok s pomocou spracovania sadry je veľmi ťažké a bude trvať veľa času. Okrem toho, zdvihové listy spoľahlivo obmedziť zahraničné zvuky a tepelné straty. Oddiely GSP sa vyznačujú vynikajúcou hustotou a tuhosťou, čo z nich robí spoľahlivejšie, silnejšie. Špeciálne požiadavky pri inštalácii nebude.

Podlahové sily z sadrového horáka sa stáva vynikajúcou možnosťou „suchý poter“. Materiálová hodnota pre odolnosť proti opotrebeniu a trvanlivosť. Takáto základňa je vhodná aj pre kladenie dlaždíc. Použitie takéhoto riešenia nie je ťažšie ako plechy suchého vlákna. Dosiahli sa však vyššie prevádzkové parametre.

Prebytok tohto, GSP môže byť použitý na:

 • konečné stropy;
 • hrubé zarovnanie stien v nových budovách;
 • Stylovanie hrubého podlahy.

Preskúmanie druhov

Dominantným typom GSP je obdĺžniková štruktúra s hrúbkou 0,8 až 2,8 cm. Vždy má relatívne hladké povrchy s „tvárou“ a vo vnútri. Sú charakterizované priamymi koncami. Brúsenie koncov je takmer nikdy neskončili. Iné typy GSP – len modifikácia hlavného typu:

 • leštené (častejšie brúsenie tváre, menej často – opačným smerom);

 • s mletými záhybmi (vybrané oblasti v hĺbke koncov od 10 do 30 mm);

 • Vodotesné (s povrchovou úpravou hydrofóbnymi kompozíciami).

Rozmery

Podobne ako akýkoľvek drevený produkt, suchú tryskaciu dosku nevyhnutne má štandardné veľkosti. Štandardne sú rozmery:

 • 50, 150, 250, 300 cm dlhé;

 • 125 cm na šírku;

 • 8, 10, 16, 20, 24, 28, 12 mm v hrúbke.

Hmotnosť listu v rade veľkostí je nasledovná:

 • 50x125x0,8 cm – 6 kg;

 • 50x125x1 cm – 8 kg;

 • 50x125x1,2 cm – 9 kg;

 • 150x125x0,8 cm – 18,75 kg;

 • 150x125x1,2 cm – 24,44 kg;

 • 300x125x1,2 cm – 56,25 kg.

Kľúčové fyzikálne vlastnosti sú:

 • Hustota – od 1100 do 1200 kg na 1 m3;

 • vlhkosť – od 2 do 3%;

 • Izolácia hluku – 30-35 dB;

 • Úroveň požiarnej bezpečnosti – G1, B1, D1 – KM1, RP1.

Ako si vybrať?

Nákup sadrokartónu – mimoriadne zodpovedné podnikanie. Falošné alebo nízko kvalitné výrobky majú veľmi priemerné vlastnosti. Cena výrobku však nie je vždy lacná. Kvalitné vzorky sú označené všetkými rozmermi, úrovňami odolnosti voči hydratácii, typu povrchov a hrán. Mali by sa poskytnúť aj informácie o právnej adrese, názov spoločnosti a miesto oficiálnej výroby.

To všetko by malo byť úplne v ruštine a je načrtnuté aj pre neprofesionálov. V neprítomnosti aspoň malej časti potrebných údajov, falšovania alebo produktu s nízkou kvalitou. Subjekčný predajca sa vyžaduje aj prvá požiadavka na predloženie certifikátov zhody, sanitárnej a hygienickej a požiarnej bezpečnosti. Formálne, certifikácia je nepovinná, ale akýkoľvek typový výrobca prechádza svoje povinné. Vyžaduje sa tiež pozorne kontrolovať výrobok, aby ste odstránili vplyv negramotnej dopravy a skladovania.

Pravidlá MONTAJA

Najdôležitejšou vecou je vziať do úvahy, že sporák sadra je výrazne ťažší ako obvyklé sadrokartónu. Dvojitá hmota umožňuje pripojiť len dohromady. Ak musíte pracovať s doskou s dĺžkou viac ako 2,5 m, je žiaduce a spojiť tretiu osobu vôbec. Nemyslite si, že môžete urobiť rovnaký rámec ako pre plechy sadrokartónu. Bude určite použiť pásku klapky.

Aplikované na všetky susedné roviny. Hovoríme o kĺboch:

 • profil a podlaha;

 • profilu steny;

 • Profil a gsp.

V rozpore s týmto pravidlom nie je potrebné počítať s nejakou zvukovou izoláciou. Ďalší dôležitý moment – šírka produktu. Ak je GCC 120 cm, potom je sadrový sporák 125 cm. Typická šírka izolácie alebo hluku je 60 cm. Niekedy existuje indikátor 62,5 cm, ale výrazne znižuje voľbu.

Keďže blok omietkových výrobkov je ťažké, a množstvo ťažkých vecí môže byť pripojené k nemu, je potrebné aplikovať ako silný rámec, ako je to možné. Profily regálov z okrajov listov sú kruhované „chrbtom“ navzájom. Ukázalo sa tak dvojitý profil. Vo vertikálnom vedení je umiestnený v strede dosky, vo vnútri, v ktorom je drevo 5×4 cm.

DÔLEŽITÉ: Toto načasovanie je potrebné pre primitívne na ochranu pred parazitmi.

Skákačky horizontálne tvoria z profilu s krokom 60 cm. Niekedy sa krok zvýši na 120 cm, ale v tomto prípade sa používa zarovnanie šachy. Profil a bar spolu zaberajú 4 cm. V dôsledku toho bude izolácia pokojne spadnúť do poskytnutých buniek. Podľa takéhoto profilového rámca môžu bezpečne stúpať a zostupovať ľudí s hmotnosťou až 130 kg.

V niektorých prípadoch je obmedzený len na to, aby sa na chrbte obmedzil. POZOR: Všade tam, kde je kachle susedí s podlahou, stenou alebo stropom, budete musieť opustiť medzeru najmenej 1 cm. Rozstup usporiadania skrutiek je zvyčajne 20 cm. S obzvlášť vysokými požiadavkami, môžete znížiť medzeru na 15-18 cm. Body dotykovej steny alebo rohov v procese pľuvania švov budú musieť posilniť mriežku (vo svojej čistej forme alebo pridaním plastových rohov).

Dôležitou úlohou pri montáži hrá kvalitu profilovej lišty. Slušujúci nástroj sa rýchlo platí. Zároveň bude nízko kvalitné zariadenie často dodá, a to bude trvať oveľa viac času. Ak sa použije profil broom, bude potrebné skrutkovať cez skrutky. Ak sa vykoná dvojitý profil, môžete sa obmedziť na prácu s aplikáciou riadku.

Mnoho amatérskych majstrov sa snaží používať Knauf profil pre rám. Je to dosť odolná a vysoko kvalitná možnosť. Zaskrutkovanie obvyklých skrutiek v doske bez pokroku, je to nemožné. Jedinou výnimkou je upevnenie cez skladací okraj. Tam je cesta von – potrebujete získať vysoko kvalitné špicaté skrutky s dĺžkou 3,2 cm.

Samostatná téma – Ako znížiť suché výrobky. Prístup „Circling s nožom a prelomom s úhľadnými fúkami“ pre užívateľov Gypsumocartonu tu nebudú pracovať. SGS pre svoju silu porovnateľnú s preglejkom. 1-2 listy môžu byť rezané ručne hacksaw. Ak sa má pripraviť väčšie množstvo materiálu, bude potrebovať elektrický skladací.

Stojí za to zvážiť Na rozdiel od spoločného stanoviska „prachu“ nie je samotným listom, ale brúsnou látkou. Skúsení stavitelia pracujú v respirátore. Ďalším dobrým spôsobom – použitie vysávača. Okrem toho znížiť uvoľňovanie prachu pomáha používať píly s veľkými zubami. Keď sa plánuje oddeliť sporák všetok miestnosť, teoreticky, môžete sa obmedzovať na shtiacking kĺbov sám.

V tomto uskutočnení nebude jednotná farba presne. A preto to bude zaručené, že všetko bude. Vzhľadom na hladkosť prednej strany musí byť prednastavená. Samotný Applix sa nelíši od podobnej práce s GLC. Plánovanie na stick tapety, musíte skontrolovať, či skrutky nemajú žiadne charakteristické hrdzavé škvrny vľavo; Odstráňte ich použitím farby.

Odporúča sa kúpiť utierky z trvanlivých zliatin až po elektrické puzdro, ktoré za dlhú dobu drží brúsenie. Pre závažnú trvalú prácu sa odporúča kúpiť profesionálne alebo poloprofesionálne vybavenie, schopné rezať na vysoké otáčky. Silný tlak Lobského je kontraindikovaný, odporúča sa riadiť nástroj nie je jeden riadok. Maximálne farbiace plechy pomáhajú kruhovým pílam.

Samotné upevnenie GSP sa zvyčajne vykonáva pomocou samoobslužných skrutiek. Najlepšie vhodné upevňovacie prvky z nehrdzavejúcej ocele odolnej voči kyselinám alebo pozinkovanej ocele. Zvlášť dôležité sú podobné požiadavky na mokré miestnosti. Neodporúča sa klinec s nechtami, ale sú potrebné na vytvorenie upevňovacích rámov a drevených debien. Najlepšia voľba je nechta „tkanie“ s nárazmi.

Na podlahe je doska v podstate daná na MAS. Táto možnosť vám umožňuje použiť aj nerovnomerne. MAS využíva 5×8 alebo 5×10 cm. Pod ním sú rozložené vodotesné materiály, ako je pergamín alebo grugoid. Obvod miestnosti na úrovni podlahy je pokrytý zvukovoizovavou páskou (výhodne – pena).

Oddiely sú namontované na rôzne rámy. Sprievodcovia by mali byť pripojené k nosným štruktúram na hmoždinku. Ak je podlaha alebo stena vyrobená z dreva, môžete urobiť bez seba-kresby. Stupňové ihrisko je určené podľa zoznamu. Každý sprievodca je stanovený aspoň v 3-4 bodoch.

Nasledujúce video predstavuje prehľad hardvérových platní.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár