Vlastnosti a výber rukavíc nitrilu

Rukavice s nitrilovým povlakom sú určené na tlačovú sféru, rôzne priemyselné odvetvia, estetickú kozmetiku. Sú hypoalergénne, neovplyvňujú stav pokožky, trvanlivý a praktický. O tom, čo potrebujete vedieť, kedy si vyberieme prácu upratané pletené modely rukavíc s manžetami a bez nich, stojí za to hovoriť podrobnejšie.

Čo je to a za to, čo potrebujete?

Veľmi význam má veľký význam využívania prostriedkov ochrany vo výrobe av iných oblastiach činnosti. Rukavice s nitrilovým povlakom Na základe syntetickej gumy, Plne opakované vlastnosti jeho prirodzeného analógu. Tento materiál je hypoalergén, charakterizovaný vysokou chemickou odolnosťou, trvanlivým.

Rukavice z nej poskytujú spoľahlivú ochranu kože ruky pred vplyvom agresívnych chemikálií.

Nitrilové výrobky sú vyrobené zo zmesi 2 zložiek: akrypín a butadién. Spojenie je proces polymerizácie, ktorý sa mení na odliatok – presne z takýchto základných rukavíc. Ich použitie je spôsobené vlastnosťami materiálu. Tento typ pracovných dodávok môže byť jednorazový alebo opätovne použiteľný, používaný v medicíne (pri skúmaní pacientov), ​​v potravinárskom priemysle, v kozmetike, počas čistenia, vo výrobe a stavebných miestach.

Klady a zápory

Nitrilové rukavice majú svoj vlastný zoznam zjavných výhod. Výhody zahŕňajú takéto vlastnosti.

  1. Nedostatok potenciálnych alergénov. Na rozdiel od prírodného gumy, umelo bezpečné.
  2. Zvýšená rezerva bezpečnosti. Povrch nitrilových potiahnutých rukavíc je lepšie odolajúci mechanické trenie, kontakt s reznými alebo šitými objektmi.
  3. Dobrý kontakt s povrchmi rôznych typov.
  4. Rozsah širokej prevádzkovej teploty. Sa líšia v rozsahu od -40 do +130 stupňov.
  5. Vysoké ochranné vlastnosti. Nitril neprichádza do styku s fenolmi, alkoholmi, živočíšnymi tukmi, aldehydmi, olejmi, ropnými produktmi a inými potenciálne nebezpečnými látkami.

Nevýhoda Takéto rukavice sa môžu nazývať nízka elasticita.

Neťahajú príliš dobre, že hmatové pocity sú otupované – to môže rušiť prácu s malými predmetmi.

Názory

Všetky nitrilové rukavice sú akceptované pre druhy podľa vlastností ich dizajnu. Lekárske výrobky sú vždy celok, Nevyžadujú špeciálne demontáž kukuričného škrobu. V kozmetike sa nitrilové rukavice používajú aj pri výrobe potravín, najčastejšie Jednorazový. Čierne výrobky s textúrou povlakom Používa sa v tattoo salónoch, čo vám umožní bezpečne držať nástroje vo vašich rukách.

Existovať Opakovateľný Nitrilové rukavice, Polymérny. Majú vysokú mechanickú pevnosť, vydržané zahrievania až 130 stupňov, majú antistatické a dielektrické vlastnosti. Takéto výrobky sú dopytom v chemickom priemysle.

Zlikvidované a nefristené nitrilové rukavice sa líšia veľmi jednoduchosť ich opotrebovania. V prvom prípade sa používa kukuričný škrob, ktorý zabraňuje nalepeniu vrstiev materiálu. NEFUNDOVANÉ PRODUKTY sa používajú tam, kde je klesajúci cudzie látky nežiaduce. Vyberte si aj ľudí s alergiami na tento škrob. Pre ľahšie použitie vo vnútri, nefúzané rukavice sú pokryté polyuretánom.

Nylonové výrobky, lákavé nitrilom v oblasti prstov a dlane – opakovane použiteľné, môžu byť umývané. Dobre sa roztiahli, najmä ak polymérny povlak má čiastočný typ aplikácie. Toto je vhodná možnosť pre zariadenia pre staviteľov, inštalatérov. Často sa používajú v servisoch automobilov a úžitkových dielní v pneumatikách v dôsledku vysokej pevnosti rukavíc v kombinácii s vysokou spojovacími schopnosťami.

Pletené pracovníci Rukavice Olivový, Ale oblasť povlaku na nich sa líši. Môže to byť len dlaň a vnútorná ruka prstov alebo celej ruky kefy. Okrem toho, na priemyselné účely, ktoré pracujú s ropnými produktmi, olejmi, chemickými činidlami sa vyrábajú nitrilové tuhé rukavice, na ktorých majú crag manžety pevnú štruktúru. Vnútorný produkt – pletené, bavlna.

Ako si vybrať?

Pri výbere nitrilových rukavíc je dôležité pochopiť, aké úlohy sú uvedené pred týmto prostriedkom individuálnej ochrany.

Ak je typ činnosti regulovaný požiadavkami Sanpinu, umelé výrobky z kaučuku budú rovnako účinné a bezpečné, ako latex.

Okrem toho počas výberu stojí za to zvážiť nasledujúce.

  • Rozsah veľkosti. Tento moment je obzvlášť dôležitý, kde sa používajú jednodielne nitrilové rukavice – v medicíne, kozmetike, v chemickej výrobe. Výrobok by mal urobiť pevnú ruku, nespadajú z nej. Oblasť manžety v riadne vybraných rukavíc vždy zatvára zápästie.
  • Značka. Lekárska a kozmetika Nitrilové rukavice dobrej kvality vyrábajú veľké spoločnosti, ako je Sempercare, Benovy, Nitrimax. Ekonomický možno nájsť z „Freken Side“, Pracovníci – ATSELL, CRAFTOOL Expert. EURONDA ZNAČKA ORGANICKÉ PRODUKTY NA CHEMICKÝMI PRIEMYSELOM, HOROKOVOM – V Reštaurácia a servisná sféra.
  • Typ. Rukavice na nástroje s bavlnou alebo nylonovou základňou sú čo najpohodlnejšie s dlhou prácou. Je lepšie si vybrať modely s vysokou hustotou párenia, potom sa výrobky neroztiahne príliš rýchlo. Trages sú potrebné, ak je potrebné chrániť pokožku pred kontaktom s agresívnym médiom. Lekárske a kozmetické produkty sú sterilné, mali by mať jednorazové obaly, takéto požiadavky sa nepoužívajú na ekonomické, sú najčastejšie vhodné na opakované použitie.
  • Hrúbka povlaku. Dvojvrstvové nitrilové rukavice v tesnej verzii skutočne účinne chránia ruky pred kontaktom s ropnými produktmi a inými chemicky agresívnymi tekutinami. Ale hrubšia vrstva polyméru, menej flexibilné výrobky budú horšie ako hmatová citlivosť. Pre menšiu prácu je lepšie vybrať si jednovrstvové produkty na báze nylonu. V kozmetológii používajte prevažne možnosti noophle, skôr tenké, ale trvanlivé.

Vzhľadom na tieto momenty si môžete vyzdvihnúť vhodné nitrilové rukavice na realizáciu ekonomickej práce, lekárskej činnosti, priemyselnej výroby.

Nasledujúce video predstavuje zábavný proces výrobných rukavíc s nitrilovým povlakom.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár