Vlastnosti časových skrutkovačov

Pre údržbu a opravu manuálneho, steny a iných mechanických hodín ich vždy musíte otvoriť. A preto musíte použiť skrutkovače hodín. Tento cenný typ nástroja nie je dosť dobrý na to, aby sa zoznámil. V článku sa rozprávame o funkciách časových skrutkovačov.

Kde sa používajú?

Skrutkovače z súpravy hodín Môže pomôcť pracovať nielen s chrononometermi, ale s:

  • Filmové kamery;
  • lekárske a slnečné okuliare;
  • iné veci, kde sú obzvlášť tenké mechanické prídavné zariadenia.

Technické požiadavky

Pri výrobe skrutkovačov sa používa GOST pre konvenčné skrutkovače. Normalizuje a používa sa na čepelenie oceľového stupňa a materiálov používaných pri výrobe rukoväte a krútiaceho momentu. Pevné regulované tolerancie na kolmúritou konca a symetrie výkopu, ako aj úroveň drsnosti (najväčšia odchýlka od hladkého povrchu).

Všetky veľkosti je potrebné merať iba advokátmi. Štátny štandard stanovuje, že skrutkovač musí mať trvanlivosť najmenej 12 mesiacov od dátumu výroby.

Odrody

Docela rozšírené hodiny skrutkovače s vymeniteľnými kampanými. Odporúča sa vybrať si výrobky s temperovanými a viazanými lopatkami, pri výrobe, z ktorého sa používa chromovanadium oceľ. Mnohé spotrebné zväzky zahŕňajú 4 bodnutie s priemerom 1,5 až 3 mm. S ich pomocou sú ľahko skrútené a dotiahnuté upevnenie rôznych formátov. V niektorých prípadoch je užitočný obojstranný skrutkovač.

Takéto úpravy vám umožňujú pracovať rýchlejšie a efektívnejšie, bez poškodenia spojovacích materiálov. Bity musia byť čo najpodivnejšie a odolné voči opotrebeniu, ktoré pevne obmedzuje kruh použitých materiálov. Počas výroby týchto častí sa používa presné zariadenie. Nakupovaním hodinového skrutkovača s 4 tyčovými tyčami je potrebné uhradiť primárnu pozornosť mechanickej pevnosti týchto častí. Chromonichel povlak je lepší ako chróm na antikoróznych vlastnostiach, ale tiež drahšie.

Ako to urobiť sami?

Akvizícia hotovej sady znamená významnú spotrebu finančných prostriedkov. Niekedy existujú zbytočné nástroje, ktoré nie sú potrebné v skutočnosti. Alebo naopak, to trvá taký tenký upínací prípravok, že ho nepredáva v hotových súboroch. Na základe ihiel sú vyrobené veľmi malé skrutkovače. Vhodné sú nielen ihličky na prispôsobenie, ale aj tí, ktorí sú vybavené šijacími strojmi. Z ostrého okraja je potrebné zbaviť sa, pretože stále nepotrebuje. Ďalej je kov zapálený, systematicky vykurovanie jedného zo koncov na 900 stupňov. Následné chladenie by malo ísť pomaly. Že kúrenie dosiahlo potrebnú fázu, svedčí oranžovú farbu okraja. Ak je načervenalý, mal by sa posilniť vykurovanie, a keď sa dosiahne svetložltý alebo biely tón – oslabuje.

Ak chcete liečiť obrobok, môžete použiť obvyklý horák plynového sporáka. Cool Ihla je potrebná opatrne smerom von. V tomto bode sa zväčší kvalita plastov zvýši, takže bude možné okamžite pri nízkom väzení s miniatúrnym kladivom. Ako acilm fit:

  • Biť časť väčšieho kladiva;
  • oceľový priechod;
  • kliešte;
  • Iný kovový nástroj s dostatočne veľkou plochou plošinou.

Zlepšenie kovania možno opakovať ohrievanú ihlou. Tentokrát už rýchlosť výstupu z plameňa nehrá. Schváliť špičku požadovaného formulára obrobku, vylepšite ho plochým rezancom. Niekedy len brúsiť. Po dokončení spracovania je potrebné vytvrdnúť skrutkovač čepeľ, zahrievať jeho koniec k tmavej čerešňovej farbe a ihneď po tom, čo máp do vody.

Detail zbytočnej krehkej. Určite sa musíme uchýliť k ďalšiemu spracovaniu spracovania – takzvaná dovolenka. Najprv otepľuje obrobok tak, aby sa stal alebo fialová alebo svetla (tieto tóny železa získava v rozsahu 285-300 stupňov). Pretože kvôli mierke, ktoré sa objavujú na temperovanej kovu, aby presne rozpoznal farby, je potrebné ho odstrániť. Ponuka Ponechanie končí hladkou chladiacou ihlou vo vzduchu.

V dôsledku toho je žihadlo získať vysokú tvrdosť a viskozitu. Teraz to určite zmizne. Môžete vykonávať koncové brúsenie pomocou abrazívneho kameňa. Ako improvizovaná rukoväť sa ceruzka zvyčajne používa bez cáku. Spoľahlivejšia možnosť – ťahanie na mosadznom stroji, po ktorom nasleduje použitie spájky.

V nasledujúcom videu čakáte na rozbalenie a prehľad nastavenej skrutkovacej súpravy.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: